Çevrimiçi İzcilik ve Oyun Analizi Uzmanı

Genel

Program açıklaması

145604_ESP-EspecialistaenScoutingyAnalisisdeljuego-ONLINE.jpegMBP School of Coaches","author_url":"","source":""}" alt="145604_ESP-EspecialistaenScoutingyAnalisisdeljuego-ONLINE.jpeg" />

Neden bu programı seçmelisin?

Bu çevrimiçi kurs, MBP İzcilik modelini ve profesyonel İzciliğin işleyişini ve kullanımını derinlemesine incelemenizi sağlayacaktır. Bunu zorluklar, oyun mekaniği (oyunlaştırma) ve sizi yakın zamanda profesyonel bir ekibe gelen genç bir izcinin yerine koyacak bir hikaye ile yapacaksınız. Kısacası, yüz yüze programın tüm içeriğine rahat, çekici ve motive edici bir şekilde erişebileceksiniz: mevcut İzcilik türlerini nasıl bileceğinizi ve hem oyuncu analizi öğelerini hem de bireysel olarak tanımlamayı öğreneceksiniz. takımın yanı sıra rakibin toplam raporunu oluşturmanın tüm anahtarları.

Özellikle, en son teknoloji analiz araçlarını bilecek ve bunlardan birini metodolojik modellere göre bilgi toplamak, sıralamak ve yorumlamak için nasıl kullanacağınızı ve hem ekibinizde hem de rakibinizin analizinde rekabeti nasıl karşılayacağınızı öğreneceksiniz. Hepsi özerk olarak, aynı zamanda öğrendiklerinizi toplulukla ve MBP öğretmenleriyle paylaşıyor.

Nihayetinde, bu kursta, daha sonra tutarlı ve etkili kararlar almak için oyun analizinin ve yarışmalardan bilgi toplamanın temellerini öğreneceksiniz.

 • İthaf: 45 saat (9 hafta)
 • Sonraki baskı: 27 Kasım 2020
 • Sertifika: MBP School of MBP izcilik uzmanı
 • Kendi hızınızda ve size daha uygun olan zamanda çalışın

Ne öğreneceksin?

 1. Bireysel ve toplu davranışları bilmek, açıklamak ve değerlendirmek.
 2. Yüksek performans aşamasında futbolcuların yetenek ve becerilerini analiz etmek ve optimize etmek.
 3. Rekabetçi futbol takımlarında bireysel ve grup dinamiklerini anlamak ve tavsiyelerde bulunmak.
 4. Futbolun yapısal ve dinamik yönlerini gözlemlemek.
 5. Bir takımın tüm oyun aşamalarını ve anlarını derinlemesine analiz etmek.
 6. Oyun analizi için en uygun stratejileri, yöntem tekniklerini ve teknolojileri seçmek ve uygulamak.
 7. Analiz panellerinin oluşturulması ve projelerin analiz yazılımlarında kullanımı hakkında bilgi edinmek.
 8. Verileri raporlar ve eylem önerileri veya metodolojik modeller aracılığıyla paylaşmak.

Nasıl öğreneceksin

 • Canlı analiz ediliyor. Analiz, canlı, La Liga'nın Barcelona merkezli takımlarından biri: FC Barcelona veya RCD Espanyol.
 • Bilgi. Rekabetçi futbolla doğrudan veya dolaylı olarak ilgili bilgileri aramak, yönetmek, analiz etmek, özetlemek ve bağlamak.
 • Raporlar Oluşturun. Teknolojik araçların kullanımı da dahil olmak üzere antrenörler, oyuncular veya takım ve kurumlar için nasıl raporlar oluşturulacağını keşfetmek.
 • Tanıma. Spor performansının analizinde anahtar yönleri tanımak.
 • Delving. Futbolun genel ve özel yönlerini incelemek.
 • Takım. Özerk ve ekip olarak çalışıyor.

Ders yapısı

Tebrikler! MBP yeni bir izci olarak MBP . Finallere sekiz maç uzağız ve hedefimize ulaşmak için yardımınıza ihtiyacımız var. Bunun kolay olmayacağını biliyoruz ve bunu başarmak için çok çalışmamız gerekiyor, ancak herkesin çabasıyla başaracağız!

Bu sekiz maç sırasında, profesyonel İzciliğin işleyişini ve kullanımını öğreneceksiniz. Bunu yapmak için, bu öğrenme sürecini oluşturan farklı aşamalardan geçmeniz gerekecek: soyunma odasında teori çalışmak, eğitim seansı sırasında pratiğe geçirmek, maç sırasında öğrendiklerinizi gerçekleştirmek ve sonunda, bunu basın toplantısında paylaşıyor.

 • 1 ve 2 ile MBP . MBP keşif modeli. İzciliği ve işlevlerini bileceğiz, özellikle MBP yaklaşımını göreceğiz ve farklı analiz türlerini belirleyeceğiz.
 • Maç 3. Takım yapısı ve dinamik analizi. Resmi çağrı ve oyun sistemi gibi kavramları keşfedeceğiz, oyuncuları pozisyonlarına göre inceleyeceğiz ve takımın dinamik analizine ilk adımı atacağız.
 • Maç 4. Saldırı aşaması analizi. Bu modülde saldırı aşamasını üç alt aşamasında analiz edeceğiz: başlangıç, geliştirme ve bitirme.
 • Maç 5. Savunma aşaması analizi. Burada savunma aşamasını derinlemesine bileceğiz: üç tür savunma bloğu ve doğrudan oyunun savunması.
 • Maç 6. Geçiş aşamaları analizi. Hem saldırıdan savunmaya hem de savunmadan saldırıya geçişi inceleyeceğiz.
 • Maç 7. Strateji analizi. Farklı duran taşların stratejisini analiz edeceğiz: köşe vuruşları, serbest vuruşlar, taç atışları ve penaltı vuruşları.
 • Maç 8. Metodolojik modeller.
 • Çapraz Müfredat projesi. Kursu tamamlamak için, profesyonel takımlar tarafından oynanan iki maçın analizini ayrı ayrı yapmanız gerekecek. Yapıyı ve dinamikleri, farklı oyun aşamalarını ve son olarak stratejiyi analiz etmeniz gerekecek. Bunu yapmak için, profesyonel izciler için en önemli araçlardan biri olan bir video analiz programı kullanacaksınız.

Görüşler

"% 100 önerilen bir kurs, öğrenmekten keyif alacağınız bir kurs olarak tanımlayabilirim. MBP metodolojisi ve sunumu çok yüksek bir standartta, bir takımın ve bir maçın analizinin tüm ayrıntılarını keşfetmek için çok kullanışlıdır. " Jesús Galilea

"Oyunun neye benzediğine dair bilginin artması için MBP School of MBP İzcilik ve Oyun Analizi kursunu öneriyorum. Ayrıca bana her zaman yardımcı olan tüm MBP çalışanlarının muamelesi için çok teşekkür ederim. . " Luís Omar Tapia

"Ders, bazen gördüğüm ama analiz etmeyi bırakmadığım birçok şeyi sıralamak ve vurgulamak için benim için çok faydalı oldu, bu da her bir konsepte gerçek bir önem vermeme engel oldu. Ayrıca analizimi ve yapımı organize edebilmek için aşamalar halinde, bu da işimi daha profesyonel ve net hale getirmeme yardımcı oldu. " Manuel Mayo

Son Güncelleme Kas 2020

Okul Hakkında

MBP School of Coaches’ mission is to “optimize the tactical level of the coaches to their maximum exponent” thanks to the patented MBP Method that is being used by professional coaches and players in ... Devamını oku

MBP School of Coaches’ mission is to “optimize the tactical level of the coaches to their maximum exponent” thanks to the patented MBP Method that is being used by professional coaches and players in more than 15 countries already. Daha Az