Çevrimiçi Kurs: LabVetEurope

Genel

Program açıklaması

FELASA onaylı Özel Veteriner Olun

LabVet Europe programı, daha önce FELASA kategorisi D olarak bilinen, bilimsel amaçlar için kullanılan hayvanların üretimi ile ilgili 2010 AB Direktifine uygun olarak belirlenmiş bir Laboratuvar Hayvan Veterinerliği olarak çalışmaya hak kazanır.

LabVet programı, Laboratuar Hayvanları Veterinerlerine Belirlenen Veteriner olarak günlük işlerinizde ihtiyaç duyduğunuz bilgi ve becerileri kazandırmak için tasarlanmış% 100 çevrimiçi bir programdır.

“Amacımız, tüm dünyadaki Belirlenmiş Veteriner Hekimlere yüksek düzeyde, yüksek kalitede ve kolay erişime sahip bir program sunmak”

Program Direktörü, Profesör Axel Kornerup

Ders modülleri

Labvet Europe programı 6 kurslu modülden oluşmaktadır. Her biri laboratuar hayvanı bilimi üzerine benzersiz bir bakış açısı veriyor. Kombine olarak, bu kurslar size yetenekli bir Özel Veteriner olma becerisini kazandırır. Tüm dersler İngilizce olarak verilmektedir.

6 modül

 • Modül 1 - Mevzuat ve Veterinerlik İletişimi
 • Modül 2 - Etik, hayvan refahı ve üç R
 • Modül 3A - Hayvan bakımı, yönetimi ve veteriner iletişimi
 • Modül 3B - Sağlık
 • Modül 3C - Genetik ve üreme
 • Modül 4 - Anestezi, analjezi, cerrahi
 • Modül 5 - DV'nin hayvanlarda insan hastalıklarını modellemedeki rolü
 • Modül 6 - Yerel ortama giriş

öğretim

Bu çevrimiçi öğrenme programı, nerede olursanız olun ve nerede olursanız olun bilgimize ve öğretimize erişmenizi mümkün kılar.

Bir modülde, ilgili metinleri, videoları ve ses dosyalarını LabVet Europe e-learning platformunda bulabilirsiniz. Ayrıca, tartışmalar ve çevrimiçi kendi kendini sınama gibi bir dizi çevrimiçi etkinliğe katılmanız istenecektir.

Program final yazılı ve sözlü sınavla tamamlanır.

Tam zamanlı işlerde çalışan profesyonellere uyacak şekilde tasarlanmış yarı zamanlı bir çalışma. LabVet programı, 6 aylık tam zamanlı çalışmaya eşittir. Programı tamamlamak için kabul edildiğiniz günden itibaren 6 yıla kadar zamanınız var.

belgeleme

Yetkinlikleriniz için resmi belgeler alın

LabVet Europe programı, Avrupa Laboratuar Hayvanları Bilim Dernekleri Federasyonu (FELASA) tarafından onaylanmıştır. FELASA, hayvan deney personelini eğitmek isteyen kurumları - bir dizi farklı görev arasında - sertifikalandıran, kabul edilmiş bir Avrupa sivil toplum kuruluşudur. FELASA akreditasyonu, tüm AB üye devletlerinde ve ötesinde kabul görmektedir.

LabVet Europe programından alınan bir sertifikayla, yeterlilikleriniz için resmi belgeleriniz vardır ve 2010/63 / EU sayılı Avrupa Birliği Yönergesi'nde belirtilen şekilde belirlenmiş olan Veteriner Hekimlere yönelik Avrupa gerekliliklerini yerine getirirsiniz. 25:

“Üye Devletler, her bir yetiştiricinin, tedarikçinin ve kullanıcının, laboratuar hayvanı tıbbı konusunda uzmanlığa sahip bir veterinerin veya daha uygun olduğunda hayvanların refahı ve muamelesi ile ilgili danışmanlık görevleriyle yüklenen uygun bir uzmana sahip olmasını sağlayacaktır ”

Başlıca faydalar

Avrupa dışındaki bir laboratuvarda çalışan Laboratuar Hayvanları Veterinerleri için, Avrupa düzeyinde hayvan tesisleri sertifikası, tesislerde yayıncılık yapıldığında, bu tesislerle çalışırken ve Avrupa dergilerinden gelen talepleri yerine getirmenin önemli bir parçası olacaktır. .

2010/63 / EU sayılı Direktifte ve “19-20 sayılı Direktifin şartlarını yerine getirmek için ortak bir eğitim ve öğretim çerçevesinin geliştirilmesi ile ilgili çalışma belgesi” bölümünde açıklandığı gibi Atanmış Veterinerin (DV) giriş seviyesini kazanacaksınız. Şubat 2014.

kabul

LabVet Europe için kabul kriterleri

 • Veteriner Tıbbı / Veteriner Doktoru (DVM) veya eşdeğeri bir derece;
 • Laboratuar Hayvanları Bilimi AB Fonksiyonu ABD veya başka bir FELASA kategori C eşdeğeri;
 • En az iki yıl ilgili iş tecrübesi; ve
 • İngilizce Yeterlik

Laboratuvar Hayvanları Bilimi AB Fonksiyonu ABD

AB Fonksiyonu ABD kursu, daha önce FELASA kategorisi C olarak bilinen AB Yönetmeliği 2010/63 / AB Madde 23.2'ye uygun olarak laboratuar hayvanlarıyla bağımsız olarak çalışmanızı sağlar.

Elbette laboratuar hayvanlarının taşınması, barındırılması ve kullanılması ve araştırma için canlı hayvanların nasıl değiştirileceği, rafine edileceği ve azaltılacağı konusunda pratik ve teorik bir giriş yapılır. Aşağıdaki fonksiyonlar ele alınmaktadır: A) Hayvanlar üzerinde işlem yapılması; B) Tasarım prosedürleri ve projeleri; ve D) Ötenazi hayvanlar.

AB Fonksiyonu ABD kursu Danimarka'ya kısa bir ziyaret gerektiriyor.

Fiyat

 • LabVet Europe için 3,500 €
 • AB Fonksiyonu ABD kursu dahil Labvet Europe için 5.000 €

Başvuru süreci

Başvuru formunu LabVet Europe web sitesi www.labveteurope.ku.dk üzerinden doldurun ve gerekli belgeleri unutmayın.

Kabul edildikten ve ödemenizi aldıktan sonra, öğrenme platformuna erişim kazanacaksınız.

 • TİP: Sürekli Mesleki Gelişim
 • YER: Çevrimiçi öğrenme
 • SÜRE: 6 ay ila 6 yıl yarı zamanlı çalışma (LabVet programı ½ yıllık tam zamanlı çalışmaya eşittir)
 • Dil ingilizce
 • BELGELENDİRME: Avrupa Laboratuar Hayvanları Bilim Dernekleri Federasyonu (FELASA) tarafından Belirlenmiş Veterinerlik Sertifikası. University of Copenhagen mezun oldu.
 • KATILIMCI: Laboratuar Hayvan Veterinerleri
 • TESLİM: Sürekli
 • DAHA FAZLA BİLGİ: www.labveteurope.ku.dk

Süre ve fiyat

Başlangıç tarihi: Açık kayıt

Süre: Part-time program 6 yıl içerisinde tamamlanacak (6 aya tam gün eşittir).

Fiyat: LabVet Europe için 3,500 € veya EU Function ABD kursu dahil Labvet Europe için 5.000 €.

Son başvuru tarihi: Sürekli kabul ve tamamlanma

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Driven by intellectual creativity and critical thinking since 1479, researchers and students at the University of Copenhagen have expanded horizons and contributed to moving the world forward. With it ... Devamını oku

Driven by intellectual creativity and critical thinking since 1479, researchers and students at the University of Copenhagen have expanded horizons and contributed to moving the world forward. With its 5,000 researchers and 39,000 students, the University boasts an international research and study environment and is highly ranked on the leading ranking lists of the world's best universities. Daha Az