Önlisans Mühendisliği

Genel

Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

 • Mühendislik araştırmaları için Avustralya'nın önde gelen üniversitelerinden birinde okuyun 1 .
 • Mühendislik 2'de kaliteli öğretim için Avustralya'da en iyi 10'da yer alan bir üniversiteye katılın.
 • Kalifikasyonunuzu inşaat, mekanik, mekatronik, elektrik mühendisliği ve / veya ölçme alanlarında profesyonel bir kariyere giden bir Pathway olarak kullanın.
 • UniSA Mühendislik Lisans (Onur) derecesi gibi bir Lisans Mühendisliği derecesi için krediyle mezun olun.
 • Alandaki en son gelişmelerden haberdar edilen kurs içeriğini inceleyin.
 • Temel mühendislik dersleriyle birlikte giriş düzeyinde matematik, fizik ve kimya öğrenin.

1 UniSA'nın Mühendislik araştırması, dünya standartlarının çok üzerinde derecelendirilmiştir. Avustralya için Araştırmada 2018 Mükemmellik (ERA).
2 Karşılaştırmalı (QILT) Kurs Deneyimi Anketi 2018-19 (Lisans). Yalnızca devlet üniversiteleri.

Enstantane fotoğraf

Talep Üzerine Eğitim - bu, özellikle çevrimiçi öğrenme için tasarlanmış% 100 çevrimiçi bir mühendislik yeterliliğidir. UniSA Online ile çalışmanız üzerinde tam kontrole sahip olabilir, haftanın yedi günü desteğe erişebilir, çalışmanızı hayatınıza uyacak şekilde planlayabilir, öğrenim kaynaklarını 7/24 görüntüleyebilir ve her yerde, her zaman ve herhangi bir zamanda etkileşimli çevrimiçi ortamda oturum açabilirsiniz. cihaz.

Üst düzey teknik ve yönetim rollerinde gerekli bilgi ve becerilerle, esnaflıktan mühendislik profesyoneline geçiş becerileri ile mezun olun. Kariyerinizi değiştirmek ve mühendislik endüstrisine ilk kez girmek istiyorsanız, nitelikleriniz de harika bir başlangıç noktasıdır.

Bu iki yıllık yeterlilik üniversite düzeyinde eğitim giriş niteliğindedir ve bir Pathway inşaat, mekanik, mekatronik, elektrik mühendisliği ve / veya ölçme yılında uzmanlık vardır Mühendislik derece Unisa programlardan, doğru. Seçtiğiniz kursların kombinasyonuna bağlı olarak, UniSA ile Mühendislik (Onur) Lisans derecesi için 1,5 yıla kadar kredi almaya hak kazanabilirsiniz. Alternatif olarak, bir dizi endüstride bir mühendislik ortağı, tasarımcı taslağı, geliştirici veya mühendislik teknik sorumlusu olarak doğrudan işe girmeyi seçebilirsiniz.

Ne öğreneceksin

UniSA'nın mühendislik lisans derecelerinden temel matematik, fizik ve kimya konularını ve birinci yıl kurslarını kapsayan çok çeşitli konuları inceleyin. İnşaat, elektrik ve makine mühendisliği disiplinlerinde temel kavramlarla tanışın. Her alan arasındaki ilişkiyi ve çok disiplinli projelerde çalışırken ortaya çıkabilecek zorlukları sağlam bir şekilde anlayın.

Mühendisliğin farklı ortamlarda temel iş yönetimi uygulamalarıyla nasıl kesiştiğini keşfedin. Mühendislik projelerini etkileyen piyasa güçlerini, iş gerçeklerini ve etik, yasal ve çevresel faktörleri ortaya çıkarın. Sistemleri inceleyin ve düşünme tekniklerini tasarlayın ve yeniliğin ve yaratıcılığın yeni fikir ve çözümler üretmenin temel bileşenleri olduğunu öğrenin.

Mühendisler, pratik problemleri çözmek için fen ve matematik kavramlarını uygular. Çalışmalarınız boyunca kazandığınız matematik anlayışları ve becerileri, daha karmaşık mühendislik kavramlarını daha iyi anlamanız için önemli bir temel olacaktır. Cebir, trigonometri ve hesaplamanın temellerini öğreneceksiniz.

Kimya ve fizikteki temel kavramları ve bunların mühendisliğe pratik uygulamalarını kapsar. Akışkanlar mekaniğini ve termal enerjiyi, devreleri ve sinyalleri ve malzemelerin yapısını ve özelliklerini keşfedin. Görsel tasarımları iletmek için gerekli bir beceri olan 2D mühendislik çizimleri ve 3D mühendislik modelleri üretmeyi de öğreneceksiniz.

Öğrenmeye yönelik pratik yaklaşımımız, koşarak yere vurma becerilerini kazanacağınız anlamına gelir. Çalışmalarınız boyunca, tasarımlarınızı hayata geçiren 3D CAD modelleri üretmek için SolidWorks, ayrıntılı proje planları geliştirmek için Enovia (Dassault Sistemleri), verileri işlemek için MATLAB ve anında görselleştirmek ve analiz etmek için Mulitsim gibi endüstri standardı yazılımları kullanmayı öğreneceksiniz. elektronik devre davranışı.

Derece yapısı

Lütfen dikkat, kurslar çalışma sırasına göre gösterilmeyebilir.

İlk yıl

 • Çevrimiçi Öğrenmeye Eleştirel Yaklaşımlar (CURR 3021)
 • Temel Matematik 1: Cebir ve Trigonometri (MATH 1076)
 • Mühendislik Kimyasına Giriş (ENGG 1006)
 • Temel Matematik 2: Matematik (MATH 1077)
 • Mühendislik Fiziğine Giriş (PHYS 1019)
 • Mühendisler İçin Matematiksel Yöntemler 1 (MATH 1078)
 • Sürdürülebilir Mühendislik Uygulamaları (ENGG 1007)
 • Mühendisler İçin Matematiksel Yöntemler 2 (MATH 1079)

İkinci yıl

 • Mühendislik Tasarımı ve İnovasyon
 • Mühendislik Malzemeleri
 • Programlama Kavramları
 • Mühendislik Mekaniği
 • Mühendisler için Proje Yönetimi
 • Elektrik ve Elektronik Sistemler
 • Mühendisler için Tasarım Yönetimi
 • Devreler ve Sinyaller
  veya
 • Akışkan ve Enerji Mühendisliği

Mühendislik Ön Lisans Derecesini% 100 çevrimiçi olarak inceleyin

Neden Mühendislikte Önlisans

Avustralya'nın mühendislik araştırmaları için önde gelen üniversitelerinden biri olarak, kurs içeriğiniz bu alandaki en son gelişmelerle bilgilendirilir.

Kalifikasyonunuz, öğrenmeye yönelik endüstri odaklı, proje tabanlı bir yaklaşım gerektirir. Dünya çapında gelişmekte olan ülkelerde gerçek projeleri destekleyen Engineers Without Borders tarafından geliştirilen projelerde yer alın. Pozitif değişim yaratmak ve dezavantajlı topluluklar için yaşam kalitesini iyileştirmek için mühendisliğin temel olduğu yolları keşfedin.

Değişen iş modelleri ve sektörü dönüştüren dijital yeniliklerle birlikte, gelişen bir beceri seti talep edilmektedir. Teknik yetenekler gerekliyken, işverenler artık etkili iletişim ve işletme yönetimi becerilerine sahip profesyoneller arıyor. Ön lisans dereceniz becerilerinizi geliştirecek ve rekabette bir adım önde olmanıza yardımcı olacaktır.

Senin kariyerin

Mühendislik çok çeşitli ve çeşitli bir meslektir. Bazı mühendisler dünyanın şehirlerini, yollarını ve köprülerini inşa ediyor, bazıları bilgisayarlarda ve oyun konsollarında bulunan bileşenleri oluştururken, diğerleri çevreyi korumak için yenilenebilir enerji kaynakları geliştirmeye yardımcı oluyor.

İlgi alanınıza bağlı olarak savunma, inşaat, çevre mühendisliği, madencilik ve kaynaklar ve sivil altyapı gibi alanlarda aranacaksınız.

Bu program, Engineers Australia (EA) tarafından akredite edilmemiştir, ancak mezunlar, Engineering Associate düzeyinde EA üyeliğine başvurabilirler. Üyelik gereksinimleri ve süreci hakkında daha fazla bilgi için lütfen EA ile iletişime geçin.

Dikkat etmeniz gereken kariyer:

 • Mühendislik ortağı:
  Destek rolünde çalışın ve ürün, ekipman ve süreçlerin tasarlanmasına, geliştirilmesine ve korunmasına yardımcı olun; hesaplamaları yapmak, makineleri çalıştırmak ve raporlar hazırlamak gibi rutin mühendislik görevlerini tamamlamak için teknik bilgiyi uygulamak; ve kıdemli bir mühendisin gözetiminde küçük projeleri yönetin.
 • Tasarım taslağı:
  Mühendisleri bir kuruluş için yeni ürünler ve sistemler araştırmaları ve tasarlamaları için destekleyin; taslak taslaklar, 3B çizimler kullanarak yeni bileşenleri modelleyin; mühendislik eskizlerini, şartnamelerini ve çizimlerini yorumlamak; test prototipleri oluşturmak ve üretim süreçlerini denetlemek; tasarım ve üretim ekipleriyle işbirliği yapın ve en son tasarım trendleri ve mühendislik yazılımları hakkında derinlemesine bilgileri uygulayın.
 • Mühendislik teknik sorumlusu:
  Mühendisleri yeni ve mevcut mühendislik teknolojilerini analiz etmek ve değiştirmek ve bunları mühendislik projelerinin test edilmesi ve uygulanmasında uygulamak için desteklemek; izleme ve test aparatı ve çalıştırma ekipmanı; bir dizi tasarım için üretim maliyetlerini analiz etmek için istatistiksel çalışmalar yürütmek; ve şantiye işçiliğini ve inşaat malzemeleri, tesis ve ekipman teslimatını organize etmek ve yönlendirmek.
 • Mühendislik geliştiricisi:
  Yeni ürün ve özellikler, iyileştirmeler veya düzeltmeler planlamak, tasarlamak, geliştirmek, test etmek ve yayınlamak için mühendislerle birlikte çalışın; yeni metodolojilerin geliştirilmesine yardımcı olmak ve gelişen teknolojileri uygulamak; teşhis programları yazmak ve işletim sistemleri için kod tasarlamak ve yazmak; cep telefonları veya araba parçası yapımı gibi ürünler üzerinde çalışmak; CAD ve CAE yazılımını kullanarak matematiksel modelleme kullanarak tasarımları araştırın ve prototipleri test edin ve sonuçları analiz edin.

Bu ön lisans aynı zamanda bir olan Pathway Tamamen nitelikli mühendis ve / veya bilirkişi devam ve olmak sağlayan UNISA Mühendisliği (Onur) dereceye içine.

Not: UniSA'nın Mühendislik (Onur) dereceleri kampüste verilir ve başvuru sahipleri, uygun program giriş kriterlerini karşılamaktan sorumlu olacaktır. Başvuru sahiplerinin ayrıca karada eğitim alabilmeleri için Avustralya vizesi almaları gerekecektir. Üniversite, vize almaya uygunluğunuzu garanti edemez.

İngilizce Dil Gereksinimleri

 • IELTS toplamı [6.0]
 • IELTS okuma [6.0]
 • IELTS yazısı [6.0]
 • IELTS konuşuyor [6.0]
 • IELTS dinleme [6.0]

BT Gereksinimleri

Genel bir kural olarak, son üç yılda satın alınan herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarın çevrimiçi öğrenme ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek durumda olması gerekir. Tabletler ve akıllı telefonlar gibi mobil cihazlar çevrimiçi ders içeriğinizin çoğuna erişebilecek olsa da, çoğu masaüstü, dizüstü veya masaüstü bilgisayar kullanmanızı tavsiye ettiğimiz birçok öğenin öğesi olabilir. Bilgisayarınız şunları yapabilmelidir:

 • Modern bir tarayıcı çalıştırın (Internet Explorer 10, Firefox 24, Safari 5 veya Chrome 32 veya sonraki sürümleri).
 • Java'yı ve bazı durumlarda Flash'ı çalıştırın (iPad'ler, iPhone'lar gibi Apple'ın iOS işletim sisteminde çalışan cihazlar Flash'ı çalıştırmaz).
 • Belge, elektronik tablo ve sunu oluşturmak için programlar çalıştırın.
 • Bir web kamerası ve kulaklık (veya mikrofonlu kulak kapsülleri) kullanın.
 • Bazı UniSA Online dereceleri online sınav gerektirir. Çevrimiçi sınav yazılımı - Remote Proctor Now - özel yetenek gereksinimlerine sahiptir. Bilgisayarınızın uyumlu olduğundan emin olmak için sınava girmeden önce lütfen sistem gereksinimlerine bakın.

Ücretsiz BT yazılımlarına ve kaynaklarına erişin

UniSA Online öğrencisi olarak:

 • Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Publisher, Access ve Lync yazılımının tam sürümlerini içeren tam Office 365 ProPlus paketine ücretsiz erişim elde edin. Tam paketi beş adede kadar farklı cihaza yükleyin (PC ve Mac uyumlu).
 • OneDrive aracılığıyla bilgisayarınızla veya mobil cihazınızla eşitlenen 1 TB kişisel depolama alanı edinin - dosyalarınızın herhangi birini herhangi bir cihazınızdan ihtiyaç duyduğunuzda açmanıza olanak tanıyan ekstra bir sabit sürücü gibidir.
 • LinkedIn Learning'e ücretsiz erişim sağlayın - Microsoft Office paketi, zaman yönetimi ve çalışma becerileri, sağlık ve esenlik, iletişim ve sunum becerileri, fotoğrafçılık, film yapımı ve kendi oyunlarınızı tasarlama gibi çok çeşitli konularda 5000'den fazla video kursuna erişin veya mobil uygulamalar.
 • Skype Kurumsal, Yammer ve Outlook Web App kullanarak başkalarıyla bağlantı kurabilirsiniz.

Özel yazılım gereksinimlerine sahip bazı dereceler vardır. Bu yazılımı öğrencilere ücretsiz olarak erişebilmeleri için hazırladık - gerekli programları istediğin zaman ve istediğin yerde kendi cihazına indirebilir ve kurabilirsin.

Nasıl başvurulur?

Başvuru süreci kolaydır - sadece şu basit adımları izleyin:

1. Çevrimiçi bir soruşturma gönderin

Başvurmaya hazırsanız, ilk adım çevrimiçi başvuru formumuzu doldurup göndermektir. Burada uygun olup olmadığınızı görmek için bir dizi soru sorulacaktır. Online araştırmanızın ardından, Derece Danışmanlarımızdan biri, başvuru sürecini görüşmek için tercih ettiğiniz zamanda sizinle irtibata geçecektir.

2. Derece Danışmanıyla görüşün ve başvurunuzu başlatın

Hak kazanırsanız, dikkate alınması için gereken giriş belgelerini ve ilgili belgeleri içeren bir e-posta alacaksınız.

Akademik niteliklerinizi doğrulamak için resmi parşömeniz, sertifikalarınız veya transkriptleriniz gibi ilgili belgeleri yüklemeniz gerekir. İş tecrübeniz varsa özgeçmişinizi ve ayrıca iş referansları, meslek tanıma veya akreditasyon veya eğitim sertifikanız gibi diğer belgeleri yüklemeniz gerekecektir.

E-postanız, sağlamanız gereken belirli belgeler hakkında ve uygulamanıza başlamak için bir bağlantı içerecektir. Bir hesap oluşturmanız ve kendi şifrenizi ayarlamanız istenecektir.

3. Başvurunuzu tamamlayın ve belgelerinizi gönderin

Şartlı teklifinize devam etmek için başvurunuzu tamamlamanız ve önceki çalışma ya da iş deneyiminiz için gerekli kanıtları sağlamanız gerekir.

CRICOS Sağlayıcı No. 00121B

Son Güncelleme Eyl 2020

Okul Hakkında

The University of South Australia’s 100% online degrees give you full control and flexibility over your study choices. With more than 25 years of experience providing online and distance education, yo ... Devamını oku

The University of South Australia’s 100% online degrees give you full control and flexibility over your study choices. With more than 25 years of experience providing online and distance education, you can be confident you’re gaining a high-quality university qualification from a globally-recognised institution. Daha Az