The London School of Economics and Political Science

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

109555_button_read-more-about-this-program-on-the-schools-website.png

The London School of Economics and Political Science (LSE) dünyanın önde gelen sosyal bilim üniversitelerinden biridir.

1895 yılında kurulan LSE, eşi, sosyal araştırmacı Beatrice Webb (1858-1943), siyaset bilimci Graham Wallas (1858-1932) ve yazar G Bernard Shaw (1856) tarafından desteklenen Sidney Webb'in (1859-1947) beyni idi. -1950), dördü de Fabian Derneği üyesiydi. Ekonomi tarihçisi olan William Hewins (1865-1931) ilk yönetmen olarak atandı.

Okul en başından beri kadın ve erkeklere açıktı ve yurtdışından gelen öğrencileri ağırladı. Okul, öğrencilerine “araştırma ve araştırma yöntemlerinde bilimsel eğitim” ve araştırma kaynakları sağlamayı taahhüt etmiştir ve 1896'da 1928'den İngiliz Siyasi ve Ekonomik Bilimler Kütüphanesi olarak bilinen Kütüphaneyi kurmuştur.

Bugün LSE, Harvard, UC Berkeley ve Stanford ile birlikte dünyanın en önde gelen sosyal bilim üniversitelerinden biri haline geldi. 23 Akademik Bölüm, 22 Araştırma Merkezi ve 4 milyondan fazla basılı kütüphane öğesi ile LSE, sosyal bilimler için dünyada 2. sırada yer aldı (QS World University Ranking 2017-2018). Diğer herhangi bir İngiliz üniversitesinden daha yüksek bir oran olan LSE'nin araştırmasının yüzde 50'si, sürekli olarak 'dünya lideri' olarak sınıflandırılan en yüksek 4 * derecesini aldı.

300'den fazla halka açık konferans ve konuşma ile halka açık etkinlik takvimimizde Nelson Mandela, Dalai Lama, Sheryl Sandberg, Angela Merkel, Bill Clinton, Juan Manuel Santos, Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, Vivienne Westwood ve diğer önemli kişiler yer aldı toplum ve siyaset.

LSE deneyimi utanmaz bir şekilde kentsel ve metropol; hem entelektüel hem de fiziksel olarak her şeyin kalbinde yer alıyoruz. Londra merkez kampüsümüz Kraliyet Adalet Mahkemeleri binasının bitişiğinde, finans bölgesi Westminster ve Parlamento Binaları ile Covent Garden'a kolayca ulaşılabilir.

Uluslararası bir girişe sahip uzman bir üniversite olan LSE'nin erişimi, Londra merkez kampusundan dünyaya uzanıyor. Okul kozmopolit bir öğrenci organına sahiptir ve 133 ülkeden yaklaşık 11.800 tam zamanlı öğrenci ve kampüste 100'den fazla dil konuşulmaktadır. Küresel Mezunlar topluluğumuz, dünya çapında 200 ülkede 148.000 aktif Mezun ve ağ oluşturma ve mesleki gelişim fırsatları sunan 100 ülke ve özel ilgi grubuna sahiptir. Buna ek olarak, 3.300'ün biraz üzerinde olan personelimizin yaklaşık yüzde 46'sı ile İngiltere dışındaki ülkelerden çekilmektedir.

Yol gösterici ilkelerimiz

Vizyonumuz açık, ancak üstesinden gelinmesi gereken zorluklar var: dünyamız ekonomik belirsizlik, siyasi bölünmeler, sosyal dönüşümler ve entelektüel karşıtı bir gelgitle karşı karşıya. Bu bağlamda, yol gösterici ilkelerimiz çok önemlidir ve önümüzdeki yıllarda karar verme sürecimizi şekillendirecektir.

Kapsayıcı ve çeşitli bir topluluk aracılığıyla mükemmelliği sürdürün

Fakültemizi çeşitlendirerek ve öğrencilerin farklı bakış açılarının sağlam ancak saygılı tartışmalarla geliştiği canlı ve teşvik edici bir yer olmasını sağlamak için fakültemizi çeşitlendirerek ve öğrencilerin erişimini genişleterek tüm yerlerden ve geçmişlerden gelen yetenekleri bir araya getireceğiz.

Etkimizi ve erişimimizi artırın

Toplayıcı gücümüzü, küresel sorunların üstesinden gelmek ve dünyanın her yerindeki bireylere ve topluluklara anlamlı fayda sağlamak için küresel liderleri, yenilikçileri ve değişim yapıcıları bir araya getirmek için kullanacağız. Yerel, ulusal ve uluslararası ortaklarla yeni bağlantılar kurmak ve mezunlarımız, dostlarımız ve ortaklarımızla tartışmaya dahil olan eski düşünce yollarına meydan okumak için işbirliği yapacağız.

Sürdürülebilir bir gelecek sağlamak

Sıkı araştırma standartlarını koruyarak, araştırma ve burslar için fon sağlayarak, gelirimizi çeşitlendirerek ve kaynaklarımızı mümkün olan en iyi şekilde kullanarak sosyal bilimler için sürdürülebilir bir gelecek inşa etme yolunda öncülük edeceğiz.

LSE 2030

Stratejimiz, dünyanın geleceğini şekillendirmemize ve en büyük küresel etkiye sahip lider sosyal bilim kurumu olma isteğimizi gerçekleştirmemize yardımcı olacak yol gösterici ilke ve taahhütleri ortaya koymaktadır.

LSE, 1895 yılında üç oda ve 200 öğrenci ile kapılarını açtı. Bugün 11.000'den fazla öğrenci Londra merkez kampüsünde dereceler için okurken 40.000'den fazla öğrenci kampüste veya uzaktan öğreniyor. Ancak çok şey değişmekle birlikte, bir şey sabit kalır: LSE'nin 'toplumun daha iyi olması için şeylerin nedenlerini bilmek için kurulmuş bir insan ve fikir topluluğu' olarak orijinal vizyonuna olan bağlılığımız.

Geleceğe baktığımızda, bunu uluslararası alanda tanınmış bir kurum olarak yapıyoruz, öğretim, araştırma ve sosyal bilimlerde halk katılımı konularında mükemmel bir üne sahibiz. Okulda olanlar dünyayı değiştirme potansiyeline sahiptir - ve bu çalkantılı zamanlarda sosyal bilimlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Gururlu bir LSE mezunu olarak, okula liderlik etme ve geleceğini şekillendirmeye yardım etme sorumluluğuna sahip olmaktan onur duyuyorum. Önümüzdeki yıllarda LSE'nin örnek teşkil etme fırsatını ve dünyadaki olumlu değişime aktif olarak katkıda bulunmak için benzersiz güçlü yönlerimizi kullanma fırsatını beğeniyorum.
Minouche Shafik
LSE Direktörü

Kampüs hayatı

LSE, Londra'nın merkezinde Thames Nehri, Covent Garden ve Theatreland, Kraliyet Adalet Mahkemeleri ve diğer birçok Londra manzarasına yakın bir kampüse sahiptir. Tüm binalarımız aynı caddede bulunmaktadır, yani kampüs gerçek bir topluluk hissine sahiptir. LSE deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak birçok destek hizmeti de vardır.

Konumlar

Holborn

Address
Houghton Street
WC2A 2AE Holborn, İngiltere, Birleşik Krallık