ESCP Europe

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1819'da kurulan ESCP Europe , nesiller boyunca lider ve girişimci üretti. Berlin, Londra, Madrid, Paris, Torino ve Varşova'daki altı şehir kampüsü ile ESCP Europe gerçekten Avrupa kimliği, iş alanında benzersiz bir çok kültürlü eğitim tarzı sunmasına ve Uluslararası Yönetim konularında küresel bir bakış açısı sunmasına olanak tanıyor. Her yıl, ESCP Europe 120'den fazla ülkeden 6.000'den fazla öğrenciyi ve 5.000'den fazla yöneticiyi ağırlamakta ve onlara kapsamlı bir Yönetim kursları ve özel programlar (Lisans, Master, Executive MBA, Doktora ve Yönetici Eğitimi) sunmaktadır. ESCP Europe , Dünya'daki Üçlü Taç Akreditasyonuna (AACSB, AMBA ve EQUIS) sahip işletme okullarının sadece% 1'i arasında yer almaktadır. www.escpeurope.eu - Bizi Twitter'da takip edin @ESCPeurope

Ana unsurlar

 • 6 kampüs: Berlin, Londra, Madrid,
  Paris, Torino ve Varşova
 • Avrupa ve Dünyada 130 akademik ittifak
 • Üçlü akreditasyon: AACSB - EQUIS - AMBA
 • Dünyanın en iyi işletme okulları arasında düzenli olarak yer alıyor
 • Okulun derin Avrupa kimliğini temsil eden Avrupa yönetişimi

Tarihçe

ESCP Europe markası neredeyse 200 yıllık tarihi boyunca gelişmesine rağmen, her zaman ilk üç harfine sadık kaldı. École Spéciale de Commerce et d'Industrie adı altında 1819'da başlayıp École Supérieure de Commerce adını değiştirdikten sonra elli yıl sonra 1869'da ESCP'ye geçmiştir. Daha sonra Avrupa Okulları Okulu (EAP) ile olan kardeş okulu ile birleştikten sonra 1999, yaklaşık on yıldır okul ESCP-EAP olarak adlandırıldı. Son olarak, 2009 yılında, okulun adı Avrupa mirasına ve konumlandırmasına açık bir referans veren ESCP Europe dönüştü.

ESCP Europe uluslararası kapsamı, erken yaşından beri görülüyor. Zaten 1824 sınıfı, 15 farklı milletten oluşan uluslararası öğrencilerin% 30'unu yedi İspanyol, beş Brezilyalı, beş Hollandalı, dört Alman ve iki Amerikalı arasında saymıştır.

Dil eğitimi, İngilizce, Almanca ve İspanyolca dersleri de dahil olmak üzere Fransızca dilbilgisine ek olarak, ilk müfredatının önemli bir parçasıydı. 1825'ten itibaren, ESCP Europe toplam on dil öğretildi ve öğrencilerin en az üçünü okumak zorunda kaldılar.
Yaklaşık bir buçuk asır sonra, ESCP Europe , bir çok kampüs işletme okulunun kurulmasıyla bir öncü oldu. Okulun Avrupalı ​​çağrısına cevap vermek için, Almanya ve İngiltere'deki kampüsler 1973'te açıldı, bunu 1988'de İspanya, 2004'te İtalya ve 2015'te Varşova izledi. Daha küreselleşmiş bir dünya bağlamında, hırs Bugün ESCP Europe , hümanist değerler ve yönetim eğitimi arasındaki bağı güçlendirerek gerçek Avrupalı ​​yöneticileri eğitmektir. ESCP Europe , dünyaya açık gerçek bir Avrupa Okulu haline gelir.

21. Yüzyılın Önemli Noktaları

 • 2001: ESCP Europe Yönetim programında Master, öğrencilere Yönetimde bir Avrupa Yüksek Lisansı elde etme olanağı veren City University London tarafından onaylandı.
 • 2002: ESCP Europe , ESCP Europe Milletler Arası İşbirliği Okulları (AACSB) ile Akreditasyon Kurumları tarafından akredite edilmiştir ve bu da onu üçlü Crown akreditasyonu olan AACSB, EQUIS ve AMBA ile ilk işletme okullarından biri yapmaktadır.
 • 2004: İtalya'nın Torino kentinde beşinci bir kampüs kuruldu. Yönetim Yüksek Lisans öğrencileri Torino Üniversitesi tarafından onaylanan, İtalyan derece Laurea Magistrale elde edebilirsiniz.
 • 2005: Okul Oxford'dan taşındıktan sonra Londra kampüsünü başlattı. ESCP Europe şu anda beş büyük Avrupa kentinde kentsel kampüslere sahiptir: Paris, Londra, Berlin, Madrid ve Torino.
 • 2007: Yönetimde Master programı Madrid III. Carlos Üniversitesi tarafından tanınır ve öğrenciler İspanya'daki Master Europeo en Administración y Dirección de Empresas derecesini alabilirler. ESCP Europe , beş implantasyon ülkesinin her birinde ulusal bir derece verebilmektedir.
 • 2015: Okul, altıncı Avrupa kampüsünü Orta ve Doğu Avrupa'daki tek iş okulu olan Varşova merkezli Kozminski Üniversitesi ile üçlü akreditasyon (AACSB, EQUIS, AMBA) ile stratejik bir ittifak kurarak kurar.
 • 2016: Paris Kampüsü, Yönetici Eğitim faaliyetlerini geliştirmek ve okulun gelişimini ve büyümesini desteklemek için Montparnasse bölgesine (Paris sol bankası) uzanır.
 • 2018: ESCP Europe İşletme okulu, şu anda okulun çoğunluk hissedarı olan Bölgesel Ticaret ve Sanayi Odası Paris Île-de-France'dan özerk hale geliyor.

Misyon

ESCP Europe misyonu yarının iş liderlerini ilham ve eğitmektir.”

Mahkumiyetimiz, yarının iş liderlerinin uluslararası, dijital ve kültürler arası etkili olmaları gerektiğidir. Eğitim ve örgütsel yapıya olan yaklaşımımız, Avrupa'daki başlıca pazarlardaki kampüsler boyunca entegre bir (Pan-Avrupa) Fakültesinin sunduğu güçlü uluslararası programlarla bunu yansıtmaktadır.

Uluslararası misyon eğitimi ve araştırmasına yönelik benzersiz yaklaşımımızla, ulusötesi deneyimi, işbirliğini ve pan-Avrupa çerçevesindeki öğrenmeyi destekleyen bu misyonu ilerletiyoruz.

2015 yılında, Okul C4B kısaltması altında benzersiz bir yaklaşım ve perspektif oluşturdu: (4) İş Kültürleri . Bu, çalışmalarımıza rehberlik etmeye devam ediyor ve şimdi 2018-2022 dönemi için yeni bir Stratejik Plan'a yerleştirildi.

Vizyonumuz

(Ne ve nerede 2022 olmak istiyoruz)

“2022'de, ESCP Europe, uluslararası odaklı yönetim eğitimi için dünyanın önde gelen Avrupa işletme okulu olarak tanınacaktır.
Vizyonumuz ima ediyor
 • Örgütlerin ve liderlerin düşünce ve davranış biçimlerini şekillendiren uluslararası / karşılaştırmalı yönetimde dünya çapında araştırmalar üretip yayma;
 • yarının iş dünyalarını şekillendirmek ve birleştirmek için donanımlı, kültürel ve dijital anlamda akıllı mezunlar üretmek;
 • uluslararası yönetim pratiğinde ve kültürlerarası ilişkilerde ilerlemeyi teşvik etmek için iş, mezunlar ve hükümet ile anlamlı bir şekilde ilişki kurmak;
 • Yenilik, güç ve liderlik kaynağı olarak tüm biçimlerinde çeşitliliğe sahip olmak

Konumlar

İspanya Çevrimiçi

Address
İspanya Çevrimiçi, İspanya

Madrid

Address
c/ Arroyofresno, 1
28035 - Madrid
Spain

Madrid, Madrid bölgesi, İspanya

Akreditasyonlar

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited