Resmi açıklamayı okuyun

1819 yılında kurulan ve dünyanın ilk iş okulu olan ESCP Europe , tanınmış ekonomist Jean-Baptiste Say ve ünlü tüccar Vital Roux da dahil olmak üzere bir grup ekonomik bilim adamı ve iş adamı tarafından kuruldu. Jean-Baptiste Say, ekonomik liberalizmin savunucusudur ve genellikle girişimcilik kavramını 1800'lerde başlamış olmaktan dolayı kredilendirilmiştir. Vital Roux, 1807'de Ticaret Kanununun ve aynı zamanda Ticaret Kanununun hazırlanmasına büyük ölçüde katkıda bulunduğu için özellikle bilinir. Yenilikçi pedagojide ön plana bakış. Dolayısıyla, bir kişi, ESCP Europe yaratılmasının "işletme okulu" kavramının icadı olduğunu söyler.

Ana unsurlar

 • 6 kampüs: Berlin, Londra, Madrid,
  Paris, Torino ve Varşova
 • Avrupa ve Dünyada 130 akademik ittifak
 • Üçlü akreditasyon: AACSB - EQUIS - AMBA
 • Dünyanın en iyi işletme okulları arasında düzenli olarak yer alıyor
 • Okulun derin Avrupa kimliğini temsil eden Avrupa yönetişimi

Tarihçe

ESCP Europe markası neredeyse 200 yıllık tarihi boyunca gelişmesine rağmen, her zaman ilk üç harfine sadık kaldı. École Spéciale de Commerce et d'Industrie adı altında 1819'da başlayıp École Supérieure de Commerce adını değiştirdikten sonra elli yıl sonra 1869'da ESCP'ye geçmiştir. Daha sonra Avrupa Okulları Okulu (EAP) ile olan kardeş okulu ile birleştikten sonra 1999, yaklaşık on yıldır okul ESCP-EAP olarak adlandırıldı. Son olarak, 2009 yılında, okulun adı Avrupa mirasına ve konumlandırmasına açık bir referans veren ESCP Europe dönüştü.

ESCP Europe uluslararası kapsamı, erken yaşından beri görülüyor. Zaten 1824 sınıfı, 15 farklı milletten oluşan uluslararası öğrencilerin% 30'unu yedi İspanyol, beş Brezilyalı, beş Hollandalı, dört Alman ve iki Amerikalı arasında saymıştır.

Dil eğitimi, İngilizce, Almanca ve İspanyolca dersleri de dahil olmak üzere Fransızca dilbilgisine ek olarak, ilk müfredatının önemli bir parçasıydı. 1825'ten itibaren, ESCP Europe toplam on dil öğretildi ve öğrencilerin en az üçünü okumak zorunda kaldılar.
Yaklaşık bir buçuk asır sonra, ESCP Europe , bir çok kampüs işletme okulunun kurulmasıyla bir öncü oldu. Okulun Avrupalı ​​çağrısına cevap vermek için, Almanya ve İngiltere'deki kampüsler 1973'te açıldı, bunu 1988'de İspanya, 2004'te İtalya ve 2015'te Varşova izledi. Daha küreselleşmiş bir dünya bağlamında, hırs Bugün ESCP Europe , hümanist değerler ve yönetim eğitimi arasındaki bağı güçlendirerek gerçek Avrupalı ​​yöneticileri eğitmektir. ESCP Europe , dünyaya açık gerçek bir Avrupa Okulu haline gelir.

21. Yüzyılın Önemli Noktaları

 • 2001: ESCP Europe Yönetim programında Master, öğrencilere Yönetimde bir Avrupa Yüksek Lisansı elde etme olanağı veren City University London tarafından onaylandı.
 • 2002: ESCP Europe , ESCP Europe Milletler Arası İşbirliği Okulları (AACSB) ile Akreditasyon Kurumları tarafından akredite edilmiştir ve bu da onu üçlü Crown akreditasyonu olan AACSB, EQUIS ve AMBA ile ilk işletme okullarından biri yapmaktadır.
 • 2004: İtalya'nın Torino kentinde beşinci bir kampüs kuruldu. Yönetim Yüksek Lisans öğrencileri Torino Üniversitesi tarafından onaylanan, İtalyan derece Laurea Magistrale elde edebilirsiniz.
 • 2005: Okul Oxford'dan taşındıktan sonra Londra kampüsünü başlattı. ESCP Europe şu anda beş büyük Avrupa kentinde kentsel kampüslere sahiptir: Paris, Londra, Berlin, Madrid ve Torino.
 • 2007: Yönetimde Master programı Madrid III. Carlos Üniversitesi tarafından tanınır ve öğrenciler İspanya'daki Master Europeo en Administración y Dirección de Empresas derecesini alabilirler. ESCP Europe , beş implantasyon ülkesinin her birinde ulusal bir derece verebilmektedir.
 • 2015: Okul, altıncı Avrupa kampüsünü Orta ve Doğu Avrupa'daki tek iş okulu olan Varşova merkezli Kozminski Üniversitesi ile üçlü akreditasyon (AACSB, EQUIS, AMBA) ile stratejik bir ittifak kurarak kurar.
 • 2016: Paris Kampüsü, Yönetici Eğitim faaliyetlerini geliştirmek ve okulun gelişimini ve büyümesini desteklemek için Montparnasse bölgesine (Paris sol bankası) uzanır.
 • 2018: ESCP Europe İşletme okulu, şu anda okulun çoğunluk hissedarı olan Bölgesel Ticaret ve Sanayi Odası Paris Île-de-France'dan özerk hale geliyor.

Misyon

ESCP Europe misyonu yarının iş liderlerini ilham ve eğitmektir.”

Mahkumiyetimiz, yarının iş liderlerinin uluslararası, dijital ve kültürler arası etkili olmaları gerektiğidir. Eğitim ve örgütsel yapıya olan yaklaşımımız, Avrupa'daki başlıca pazarlardaki kampüsler boyunca entegre bir (Pan-Avrupa) Fakültesinin sunduğu güçlü uluslararası programlarla bunu yansıtmaktadır.

Uluslararası misyon eğitimi ve araştırmasına yönelik benzersiz yaklaşımımızla, ulusötesi deneyimi, işbirliğini ve pan-Avrupa çerçevesindeki öğrenmeyi destekleyen bu misyonu ilerletiyoruz.

2015 yılında, Okul C4B kısaltması altında benzersiz bir yaklaşım ve perspektif oluşturdu: (4) İş Kültürleri . Bu, çalışmalarımıza rehberlik etmeye devam ediyor ve şimdi 2018-2022 dönemi için yeni bir Stratejik Plan'a yerleştirildi.

Vizyonumuz

(Ne ve nerede 2022 olmak istiyoruz)

“2022'de, ESCP Europe, uluslararası odaklı yönetim eğitimi için dünyanın önde gelen Avrupa işletme okulu olarak tanınacaktır.
Vizyonumuz ima ediyor
 • Örgütlerin ve liderlerin düşünce ve davranış biçimlerini şekillendiren uluslararası / karşılaştırmalı yönetimde dünya çapında araştırmalar üretip yayma;
 • yarının iş dünyalarını şekillendirmek ve birleştirmek için donanımlı, kültürel ve dijital anlamda akıllı mezunlar üretmek;
 • uluslararası yönetim pratiğinde ve kültürlerarası ilişkilerde ilerlemeyi teşvik etmek için iş, mezunlar ve hükümet ile anlamlı bir şekilde ilişki kurmak;
 • Yenilik, güç ve liderlik kaynağı olarak tüm biçimlerinde çeşitliliğe sahip olmak
Program dili:
 • Ingilizce
 • Fransızca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Yüksek Lisans

ESCP Europe

Uluslararası İşletmelerde Executive Master (EMIB), 14 yönetim ve liderlik dersleri Yüksek Lisans Tezi içeren çevrimiçi bir programdır. Bunlar sizi uluslararası pazarlarda ... [+]

Uluslararası İş Elitinin Bir Parçası Ol% 100 Çevrimiçi Metodoloji.ESCP Europe Diploması6 ESCP Europe Kampüsünde sınıfındaki en iyi öğretim programları.Tamamen işyerinde en kaliteli e-öğrenme multimedya ile öğrenmeye odaklanmıştır.PC'ler, tabletler ve akıllı telefonlar aracılığıyla çok cihazlı erişime sahip HTML5 içeriği.

Uluslararası İşletmede İcra Ustası (EMIB), 14 yönetim ve liderlik dersleri Yüksek Lisans Tezi içeren çevrimiçi bir programdır. Bunlar sizi uluslararası pazarlarda bir şirketin ticaretinin birçok stratejik alanı için gereken becerilerle donatır.

İş analizi için size en iyi araçları sunarak, sizi profesyonel olarak eğiteceğiz. Pratik bir şekilde, uluslararası odaklı bir şirketin yönetimi ve yönetimi için gerekli olan tüm becerileri öğrenin. Küresel bir ortamda iletişim, yönetim ve müzakere için gerekli yönetim becerileri ve teknikleri edinin.... [-]

İspanya Spain Online
Eylül 2019
Ingilizce
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
ESCP Europe

Uluslararası İşletmede İcra Ustası (EMIB), Master'ın sonunun 14 yönetim ve liderlik projesini içeren çevrimiçi bir programdır. Bu kurslar, uluslararası pazarlarda faaliye ... [+]

Uluslararası İşletmede İcra Ustası (EMIB), Master'ın sonunun 14 yönetim ve liderlik projesini içeren çevrimiçi bir programdır. Bu kurslar, uluslararası pazarlarda faaliyet gösteren bir şirketin birçok stratejik alanında gerekli becerileri sağlayacaktır.

ULUSLARARASI TİCARET ELİTABINA KATILIN

Metodoloji% 100 online her bir dilin dilini seçer (İngilizce / Fransızca)ESCP Europe Eğitim ve Ağı: Toplam 60 AKTS kredisi6 ESCP Europe kampüsünde en iyi sınıf öğretim programlarıTamamen kaliteli multimedya e-öğrenme ile işyerinde öğrenmeye odaklandıPC'ler, tabletler ve akıllı telefonlar aracılığıyla çoklu cihaz erişimine sahip HTML5 içeriği

... [-]

İspanya Spain Online
Bilgi iste
Fransızca
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku

Executive Master in International Business #testimonials

Address
c/ Arroyofresno, 1 28035 - Madrid Spain
Madrid, Community of Madrid, İspanya