Georgetown University Online

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Georgetown Üniversitesi Hakkında


Georgetown Üniversitesi, Washington DC'de bulunan özel, kar amacı gütmeyen, akredite bir üniversitedir. John Carroll tarafından 1789 yılında kurulan Georgetown, Amerika'nın en eski Katolik ve Cizvit Üniversitesi'dir. Bugün, Georgetown büyük bir uluslararası araştırma üniversitesidir. Dokuz okul, bir bağlı hastanesi ve çok sayıda yüksek lisans programlarına sahiptir.


Misyon, Vizyon ve Değerler

Georgetown'un misyonu ve değerleri, tüm insanı eğitmek için Cizvit geleneğini yansıtır. Üniversite, öğrencilerin yansıma, hizmet ve sorgulama yoluyla geliştirebilecekleri bir ortam yaratır.


Kayıt, Devam, Mezuniyet

2015 sonbahar verilerine dayanarak, mezun kayıtları 10.500'ün üzerinde öğrenciydi. Mezun katılımı aşağıdaki gibiydi.

  • % 31 yarı zamanlı ve% 69 tam zamanlı öğrenci
  • Uzaktan eğitimde% 11 kayıtlı
  • 1,800 Lisans derecesi, 3,300 Master derecesi, 950 Doktora derecesi


Finansal yardım

Georgetown Üniversitesi, akademik yıl boyunca lisansüstü öğrencilerin finansal yardım başvurularını kabul eder. Federal mali yardım başvurusunda bulunan öğrencilerin FAFSA göndermeleri gerekmektedir. Uygun öğrenciler kredi veya hibe alabilirler. Georgetown Üniversitesi Lisansüstü Okulu sınırlı burs, asistanlık ve burs imkanları sunabilir. Bunlar akademik niteliklere dayanmaktadır.

Federal VISA yönetmeliklerine uymak için, uluslararası öğrenciler sadece çevrimiçi kurslar almaya uygun değildir. Georgetown Üniversitesi, her çevrimiçi program için henüz her eyalette çevrimiçi format sunmamaktadır.


Başlangıç ​​Tarihleri

Programların akademik dönemlere göre belirli başlangıç ​​tarihleri ​​olabilir. Örneğin, MPS lisans programları Güz, Yaz ve Bahar Yarıyılı'nda başlar.


Fakülte

Georgetown Üniversitesi'nde 1.450'den fazla tam zamanlı ve 1.050 yarı zamanlı fakülte bulunmaktadır. Georgetown'un eğitmenleri arasında eski diplomatlar, halk sağlığı yetkilileri, ekonomistler, bilim adamları, CEO'lar ve diğer endüstri uzmanları var. Disiplinler boyunca, fakülte üyeleri doktora derecesine sahiptir. ve JD, MA, MBA ve M.Ed., diğerleri arasında.

Konumlar

Georgetown

Address
Georgetown, Columbia Bölgesi, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin