Resmi açıklamayı okuyun

HAKKIMIZDA

Kurucu ve Şansölye: Bilal Philips

Öğrenci vücudu: 284.877 İslam Çevrimiçi Üniversitesi (borç senedi) Dr. buluş olduğunu Tamamen eğitim-ücretsiz online, yoğun, lisans ve yüksek lisans programları sunacak bir kurum öngörülen Bilal Philips,.

Misyon

"Yalnızca Allah'ın zevk için internet üzerinden dünyaya hazır otantik İslam bilgiyi yapma kişinin enerjileri tüm ödün asil hayat hedef ve misyon değer ve için anlamına gelen" Dr. ( Bilal Philips, Kurucu ve Şansölye, İslam Çevrimiçi Üniversitesi).

İslam Çevrimiçi Üniversitesi (borç senedi) hemen hemen hiçbir ücret ödemeden öğrenciler için kaliteli lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim programları global erişim izni hedefliyor. Misyonu ". Uygun eğitim yoluyla Müslüman ulusu ve dünyanın durumunu değiştirme" için borç senedi dayandığı ilkeler şunlardır:

Bilgi: Kur'an ve Sünnet

Tanrı "Gerçekten de sadece gerçekten Allah'tan korkun Kulları arasında bilgili." Dedi ona, söz konusu üzerine (35:28) Son Peygamber barış ve Allah'ın nimetlerine olmak "bilgisine Aradığınız her Müslüman üzerine farzdır."

Ulaşılabilirlik

İslam Online Üniversite yurtdışı seyahat ve hatta evlerinin sınırlarını terk etmek zorunda kalmadan, istedikleri zaman insanlar olabilir ve her yerde kaliteli lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde dersler erişmek için altın bir fırsat sunuyor. Hedefine herhangi bir zamanda, herhangi bir yerden, herkese eğitim sağlamaktır.

Son Peygamber "Herkes bilgi arayışında bir yolda yolculuk ederse, Allah onu cennete yollarından biri üzerinde seyahat etmek neden olur" dedi.

Ödenebilirlik

Borç senedi çalışma ve master derecesi çeşitli alanlarında bir eğitim ücretsiz akredite lisans derecesi için tamamen ücretsiz sertifika ve diploma düzeyi derslerden ilerleyerek yararlı bilginin yayılmasına sürekli taahhüdünü göstermektedir. Böylece, genel olarak bireylerin, kendi topluluklarının ve insanlığın yararına dünya çapında kolayca karşılanabilir yüksek öğrenim yapma. tüm öğrenciler için ücretsiz ders onlar dünyada yüksek öğrenim geleneksel kurumlarına devam olsaydı birkaç göze olabilecek bir eğitime eşit erişim sağlar.

Tanrı dedi ki, "De ki:? Bilmiyorum olanlar eşit bilenler Are" (39: 9)

TOPLULUK

Hiçbir öğrenci kendi dini, etnik veya sosyal kökenli olursa olsun İslam Çevrimiçi Üniversitesi'nde okuyan önlenmiş olacaktır. Borç senedi kapılarını gerçek dünyada varolan sınırların bakılmaksızın herkes için açık kalacağını iddia eder. Zaten 224 ülkeden gelen İslam bilgiyi aramak 180.000'den fazla öğrenci küresel bir topluluk neden olmuş.

Tanrı doğruluk ve takva birbirleri ile işbirliği ", dedi ... "(5: 2)

İslam Ahlakı

Müslüman öğretmen sadece Müslüman olması umulur bir öğretmenden esasen farklı İslam Çevrimiçi Üniversitesi'nin temel inançtır. Aynı şekilde, Müslüman öğrenci bu yüzden Müslüman olması umulur bir öğrencinin tamamen farklı olmalıdır. Borç senedi tüm öğrenciler, öğretim üyeleri, çalışanlar, yöneticiler ve gönüllüler Müslümanlar olarak öncelikle kendi pozisyonlarında ve alanlarda işlev bekliyor. Bunu yapmak, doğal olarak kişisel doğruluk, dürüstlük ve sorumluluk en yüksek standartlarını koruyarak gerektirecektir.

Son Peygamber dedi ki, "Nitekim, Allah size her birinden seviyor o onun yeteneğini en iyi şekilde göre yapılır çalışır zaman."

Kalite ve Uygulama

İslam Online Üniversite aynı zamanda sunarak 21. yüzyılın çağdaş sorunlarla karşı karşıya öğrencilerine sağlarken, otantik ve pratik İslam bilgilerini iletmek için, kapsamı ve derinliği uygun en kaliteli çevrimiçi akademik deneyim sağlamayı taahhüt eder böyle psikoloji, eğitim ya da finans gibi diğer çalışma alanları. Borç senedi değerlendirmek ve sürekli olarak akademik modelin her yönüyle yeniden değerlendirmek ve titizlikle çalışmaya öğrencilerine teşvik edecektir kalmaz, aynı zamanda bilgi uygulamaya kazanmış koymak için ellerinden geleni çaba gerektiğini vurgulamak olacaktır.

Son Peygamber "Sizin en Kur'an'ı öğrenen ve başkalarına öğreten biridir" dedi. O da dedi ki, "senin en iyi insanlara en faydalı biridir." Son Peygamber'in öğrencisi İbn Mas 'ood, "birlikte bilgi ve uygulamalarını öğrenir kullanılan" dedi. İmam Sufyaan sporcudan Thawree o ilk derslere katılmakla başlayan gençlik olarak, annesi onu tavsiye etti ilişkin, "aşağı 10 kelime yazmak ve sizin yanınızdaki ise inanç kendinizi kontrol, geliştirilmiş değil. "

tarih

İslam Çevrimiçi Üniversitesi (borç senedi) Dr. buluş olduğunu Tamamen eğitim-ücretsiz yoğun çevrimiçi lisans ve lisansüstü programları sunan bir yüksek öğrenim kurumu öngörülen Bilal Philips,.

Iou yolculuğu açık kampüsünde eğitim-ücretsiz online diploma kursları lansmanı ile 2007 yılında başladı. 2010 yılında, sadece 3 yıl sonra, Sanat (BA) programın ilk ders ücretsiz lisans da başlatıldı. Eğitim Fakültesi, İslami Ekonomi Koleji, Bankacılık ve Finans, Psikoloji Koleji, İslami Araştırmalar Koleji, İşletme, Bilgi Teknolojisi Koleji Koleji Koleji ve Koleji: Üniversite artık akredite online lisans programları sunan yedi kolej bulunmaktadır Arap Dili ve Dilbilim. ikinci olan iou The Küresel Kur'an Ezberleme Center çevrimiçi Kur'an'ı okumak dünya çapında öğrenciler için eşsiz bir fırsat sunmaktadır Gambiya, Somaliland ve Gine Bissau.In ek, çevrimdışı kursları sunmaktadır.

Program dili:
  • Ingilizce
  • Rusça
  • Arapça

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

BBA

Islamic Online University

İşletme programı Lisans işletme heyecan verici alanına kapıyı açar 4 yıllık bir programdır. ... [+]

Bachelor of Business Administration (BBA)

İşletme programı Lisans işletme heyecan verici alanına kapıyı açar 4 yıllık bir programdır. vurgu etik muhakeme ile öğrencilerin iletişim becerileri ve iş karar verme yeteneğinin gelişmesine alınır. Bu programı bitiren öğrenciler iş ortamında yeterlilik yüksek standartlarda bağımsız çalışmayı öğrenecektir. Bu derece endüstrilerde geniş bir yelpazede bol kazançlı kariyer fırsatları sunmaktadır; Çalışmanın bu modu için gözle hem Müslümanlar ve gayrimüslimler arasında çok popüler bir trend haline geldi.

Peygamber, barış ve Allah'ın selam ona olabilir, şunları söyledi: "Gerçekten de tüccarlar charitably davranır ve doğru olan Allah'ın takva vardır biri dışında kötü olan yargı gününde dirilecek." (Hasan , Sünen-i Tirmizi 1210/03/12) Tipik olarak, işletme programları da belirli bir alanda uzmanlaşma izin verirken, iş ve arabağlantı temel fonksiyonel alanları kapsamlı bilgiye sahip öğrenciler sağlamak için tasarlanmıştır. Ancak, bu konu sık sık seküler bir bakış açısıyla tamamen öğretilir. Bu nedenle, öğrencilerin muhasebe, yönetim, finans, girişimcilik ve liderlik alanlarında İslami ilkelerin zengin mirası habersiz kalır.... [-]

Gambiya Banjul
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
4 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku

BSc

Islamic Online University

İslam Çevrimiçi Üniversitesi İslami Bankacılık ve Ekonomi dünyanın ilk eğitim-ücretsiz Lisans programını sunuyor. ... [+]

Lisans İslâm Ekonomisi, Bankacılık ve Finans (Lisans IBE)

İslam Çevrimiçi Üniversitesi İslami Bankacılık ve Ekonomi dünyanın ilk eğitim-ücretsiz Lisans programını sunuyor. Bu derece heyecan verici, genişleyen ve faydalı alanda olası bir kariyer için kapıyı açar ve daha sonraki çalışmalar için bir basamak olduğunu.

"Allah, ticareti izin verdi ve ilgi yasaklamıştır." (Kur'an, 2: 275) ilgi alanına dayalı işlemlerde, yasadışı banka sözleşmeleri ve İslami bankacılık ihtiyacı artmaktadır yatırımlarla sular Bugünün dünyasında. Birçok ülke son zamanlarda İslami bankacılık hizmetlerine olan talebin bir artış gördük. Analistler, önümüzdeki 8 ila 10 yıl içinde genişleme mevcut hızında BAE İslami bankacılık ağı, geleneksel bankacılık sistemini geçeceği tahmin bekliyoruz.... [-]

Gambiya Banjul
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
4 - 12 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Islamic Online University

Helping others çok İslam'da teşvik ve terapist veya danışmanın işi bütün topluma çok faydalıdır edilir. ... [+]

"... Ve sıkıntı bir Müslüman rahatladım Allah o kıyamet gününde koymak olacaktır hangi zorluklara onu rahatlatmak istiyoruz ..." (Sahih-i Müslim, 32/6250) Müslümanın ile başarılı olmak için terapist ya da danışman için için Bu o daha düşünme yolunu değiştirebilir ve zor durumdan onu yardımcı olmak amacıyla müşteriye geçecek çünkü ne müşteriler, İslam öğretileri otantik bilgi ve anlayışa sahip olması çok önemlidir. Psikoloji iou en BSc bir öğrencinin bir gün çok etkili bir terapist yapacak İslam öğretileri ve çağdaş tedavilerin harika bir kombinasyonudur. İnşallah.

"Yapar Kim mümin ise doğruluk, erkek ya da kadın olsun, - onlar yapmak için kullanılan ne iyi uygun Biz kesinlikle iyi bir hayat yaşamak için onu neden olur, ve biz kesinlikle onlara [ahirette] ödüllerini verecek . "(Bakara Suresi, 16:97)... [-]

Gambiya Banjul
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
3 - 12 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku

Lisans

Islamic Online University

İslam Çevrimiçi Üniversitesi Eğitim lisans derecesi bu hayatta ve ahirette öğrencilere yararlı olacaktır. ... [+]

Eğitimde Lisans (B.Ed.)

"Insanların en iyi insanlara en faydalı olanlardır." Bir öğretmen olmak çok onurlu ve üstün pozisyon (Al-Mujam Al-Evsat hadis, 5787). Bu kişinin geleceği üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilecek bir pozisyondur. sosyal gelişim yapısındaki ilk tuğla beri İslam öğretmenlere önemli önem vermiştir. Onlar rehberlik ve bireylerin ve toplulukların davranışlarını ve zihinleri geliştirme nedenidir. Bunlar toplumda en faydalı insanlar arasında ve böylece insanların en iyileri arasında.

Sonuç olarak, öğretmen gerçek İslam öğretilerini takip ve bunları doğru şekilde anlayacaksınız önemlidir.

Genel olarak, anlamak ve bir eğitimci olmak üzere iki ayrı çalışma yapmak gerekiyor ise onun din üzerine hareket isteyen bir kişi; Eğitimde ve İslam çalışmalarda. İslam Online Üniversite gerçek İslam öğretilerini öğretti edilirken eğitimde bilgi sahibi muhteşem bir fırsat sunuyor.... [-]

Gambiya Banjul
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
4 - 12 hukuk lisans derecesi bulun
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku

MA

Islamic Online University

İslam Çevrimiçi Üniversitesi (borç senedi) öğretim aracı olarak tamamen çevrimiçi ve İngilizce olarak sunulan İslam Araştırmaları programında, dünyanın ilk eğitim-ücretsi ... [+]

İslam Araştırmaları MA (MAIS)

İslam Çevrimiçi Üniversitesi (borç senedi) öğretim aracı olarak tamamen çevrimiçi ve İngilizce olarak sunulan İslam Araştırmaları programında, dünyanın ilk eğitim-ücretsiz yüksek lisans derecesi başlattı. Bu BA öğrencilerin ayrıca devam ediyor ve kendi anlayış ve din bilgisini geliştirmek için mükemmel bir fırsattır.

Bu yüksek lisans programı 18 kursları, altı konuların her biri üç dönem ve dördüncü dönem yüksek lisans tezi oluşur. Programın normal süresi iki yıldır. Bununla birlikte, öğrenciler bir buçuk yıl asgari içinde tamamlamak olabilir. Bir programı tamamlamak için altı yıl maksimum alabilir.... [-]

Gambiya Banjul
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 - 6 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku

Dr. Bilal Philips, founder of IOU, shares his story on finding Islam