Al-Mustafa Open University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Al-Mustafa Açık Üniversitesi, İslami bilgiyi, beşeri bilimleri ve sosyal grupları yaygınlaştırmayı amaçlayan uluslararası bir kültür ve akademik kurum '. Sanal alanda mevcut en son teknolojilerin avantajlarından yararlanan Al-Mustafa Açık Üniversitesi, kişinin dinine, inancına, toplumsal cinsiyetine ve vatandaşlığına bakılmaksızın beşeri bilimler kadar İslam bilgisine de sahip olan herkese eşit fırsatlar sunmaktadır. Bu, İslam'ın saf peygamberliğini, peygamber Muhammed'in kutsal hanesini ve kutsal Kuran'ı üretmek, açıklamak ve yaymak için akademisyenlere ve uzmanlara dindar uzmanları eğitmenin temelini oluşturmaktadır.

Durum ve güvenilirlik

Bu açık üniversite Al-Mustafa Üniversitesi PBUH üniversitesine bağlı ve İran İslam Cumhuriyeti eğitim, araştırma ve teknoloji bakanlığından resmi izin alıyor. Üniversite tarafından sağlanan sertifikalar ve derece de uluslararası güvenilirliğe sahiptir.

Kuruluş amaç ve misyonları

İslami araştırmalar ve beşeri bilimler alanındaki kararlı akademisyenleri ve akademisyen yetiştirmek; İslam'ı ve Ahlul-Beyt barışının öğretilerini teşvik etmek, sanal içerik üretimi ve çeşitli dillerde büyüleyici dini materyaller yayarak tüm dünyaya olmasını sağlıyor.

Al-Mustafa PBUH öğrencilerine sanal ortamlarda çalışmalarını sürdürmelerini kolaylaştırmak ve destek sağlamak.

Bu üniversitenin muhatabı

İnanç ve milliyetlerinden bağımsız olarak dünyadaki Müslümanlar; Çeşitli etnik grup ve uluslardan kültür ve İslami öğretilerle ilgilenen kişiler; Farklı eğitim seviyelerine sahip kadınlar ve erkekler de dahil olmak üzere toplumun farklı katmanları. (Üniversite / Genel)

Akademik dersler

Bu akademik kurum, çeşitli akademik temel, lisans ve yüksek lisans düzeyinde çeşitli çok yönlü akademik ve pratik programları tasarlamaya ve uygulamaya çalışmıştır. Ayrıca dünya genelindeki öğrencilerin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için kısa dersler ve modüler dersler de vermektedir.

Al-Mustafa Açık Üniversitesinin başlıca avantajları

  • Siber alanda İslami disiplinlerin ve beşeri bilimlerin çeşitli alanlarında on yılı aşkın deneyim ve mükemmel kayıtlara sahiptir;
  • Kurum ve hukuk, Kur'an ve hadis, ahlak ve eğitim, felsefe, teoloji ve tasavvuf, İslamî araştırmalar, tarih ve medeniyetler, dinler, dil edebiyatı, beşeri bilimler alanlarındaki ilişkili, lisans ve yüksek lisans derecesi, farklı akademik kademelerde kapsamlılık ve çeşitlilik Ve sosyal bilimler vb.
  • İzleyicilerin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış çeşitli kısa ve modüler dersler sunmak;
  • Eğitim ve iletişim alanındaki en son teknolojik başarılardan yararlanma;
  • Akademik kaynaklara çevrimiçi erişim;
  • Dünyanın çeşitli hayat dillerinde derslerin mevcudiyeti;
  • Bilimsel tavsiye almanın faydası;
  • Resmi ve uluslararası alanda tanınmış sertifikalar ve dereceler

Öğrenme eğrisi

Bu üniversitede öğrenmek, internetin ve hareketli etkileşim sistemlerinin kullanılması da dahil olmak üzere, en yeni uzaktan eğitim yöntemlerini kullanmanın yararlarından yararlanmaktadır. Bu şekilde kayıt, ders seçimi, akademik değerlendirme, eğitim, araştırma ve kültür hizmetleri alanlarının tümü mekanize edilir. Öğrenciler kendilerine sağlanan zengin, çeşitlilikli ve büyüleyici içeriklerden yararlanmaktadır. Tecrübeli öğretmenlerin ve profesörlerin tautolojisi altında, yüksek erdem ve mükemmellik seviyelerine doğru tırmanıyorlar. Bu, onlara İslami öğretiler çerçevesinde saygınlık ve benlik saygısı ile yaşamayı deneyimleme zeminleri sağlar.

Coğrafi konum

Üniversitenin merkezi İran'ın kutsal şehri Qom'da bulunan İslam Cumhuriyeti'nde. Dünyanın farklı bölgelerinde birçok şubesi ve temsilciliği vardır.

Sanal öğrenmenin gerekliliği

Fiziksel öğrenmenin bir taraftan sınırlanması ve diğer yandan bilgi teknolojisindeki hızlı ilerlemelerle birlikte çeşitli disiplinler ve bilimler öğrenmek isteyen öğrencilerin çıkarları, herkese eşit fırsatlar sunan etkili bir eğitim için yeni bir yenilik ve vizyona neden oldu. Ortaya çıkan bu fikirlerden biri İnternet uzaktan öğrenme (e-öğrenme).

Bu yöntemde bir adayın değerlendirilmesi ve kabul edilmesi, ders seçimi, ders sunumu, öğretmenler ve öğrenciler arasındaki soru-yanıt, sınavlar ve akademik değerlendirme, eğitim-araştırma hizmetleri elektronik olarak yapılır. Öğrenciler dünyanın her yerinden istedikleri zaman hesaplarına erişebilirler. Öğretmenler ve yöneticiler teknolojik özellikleri kullanarak öğrencinin gelişimini izler ve değerlendirir ve bireyselleştirilmiş öğrenme ve ders planları sağlar.

Konumlar

Kum

Address
Al-Mustafa Open University,
Mosalla St,
Qom, Islamic Republic of Iran

Kum, Qom Eyaleti, İran