Resmi açıklamayı okuyun

o Kıbrıs Açık Üniversitesi modern ve öncü olan kamu Lefkoşa merkezli üniversite. Benimsenmesi ve uygulanması Esnek metodoloji açık ve uzaktan eğitimÜniversite ve yaşam boyu öğrenmeye yeni fırsatlar ayırırlar Yönetilen.

Kuruluşundan bugüne kadar dinamik gelişen APKY sunan lisans ve lisansüstü düzeyde tanınan üniversite çalışmaları Üç Okulları kapsayan çağdaş bilimsel alanlarda (Masters ve doktora):

 • Beşeri ve Sosyal Bilimler,
 • Saf ve Uygulamalı Bilimler ve
 • Ekonomi ve Yönetim.

Apart tamamen akademik çalışmadan APKY sunan hatta hedef ve uzman işleri topikal konularda mesafe kısa eğitim programları. Bir kamu üniversitesi APKY olduğu gibi dünyadaki tüm tanınan üniversitelere eşdeğerNe olursa olsun eğitim metodolojisinin aşağıda, geleneksel veya başka türlü. Modern bilimin, toplumun ve ekonominin gereksinimlerini karşılayan ve tamamen öğrenci hareketliliği ve konvansiyonel üniversiteler ve APKY arasında karşılıklı bir ilişki kolaylaştıran Avrupa Kredi Transfer Sistemi AKTS noktaları, uyumlu olup Müfredatı.

APKY teklifler de Seyirci herkese esneklik ve fırsat En son e-öğrenme teknolojileri ve uygun etkileşimli araçlar kullanması Kendi zamanında ve yerinde kazanmak, bir üniversite yeterlilik ayakta tanıdıgeleceğe doğru kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye önemli ölçüde yardımcı olacaktır Hangi.

eğitim çalışmalarının yüksek kalitesinin yanı sıra APKY mevcut modernizasyonu sağlamak ve yeni araştırma altyapılarını organize araştırmacıların personel kapasitesini artırmak ve en üst düzeye çıkarmak için çalışır araştırma arasında iç ve düzlemsel olmayan faaliyet Bilimde, hangi davranır. Bu başarıda önemli bir faktör çeşitlidir ortaklıklar ile geliştirilen dernekler, Avrupa ve diğer uluslararası kuruluşlarla organları, araştırma ve akademik kurumlar,Ve hangi sürekli uluslararası ve güçlü bir araştırma ve öğrenme direğin görüldüğüne yönelik genişler.

En geniş teklifi ve katılımı toplumda ve toplumun etkin bağlantı arayan çeşitli eylemler ve girişimler yoluyla APKY hamiline eğitim ve kültür gibi.

vizyon

Kıbrıs Açık Üniversitesi (APKY), modern, öncü ve antroposentrik uluslararası üniversite olma öngörülüyor. değerlendirme prosedürleri yoluyla Aspire serisi her düzeyde geliştirilmiş ve eğitim ve mükemmellik promosyon elde edilecek. Niyet uzantısı tarafından eğitimin geliştirilmesi ve, beşeri sermaye, bir toplumun en temel kaynaktır. çalışma, araştırma, dışa dönüklük ve sosyal katkının kalitesi istikrarlı kurumsal değerler olacaktır Üniversitesi, geliştirmeye çalışır. değerler ve halkının, yenilikçi yöntemler ve fikirler dayanarak, eylem ve işbirliği yapmak için Devlet hedefe ulaşmada kilit rol bilgisi, teknoloji, sosyal dayanışma ve kültür gövdesini değiştirip oynamaya çaba Kıbrıs bölgesel eğitim ve araştırma merkezi.

misyon

2002 yılında kuruluşundan ile Kıbrıs Açık Üniversitesi ve başarılı operasyon yol ülkede yüksek öğretimde yeni ufuklar açmıştır. O gerçekleştirmek ve tanınmış ayakta nitelik kazanmak, herhangi bir nedenle kendi üniversite eğitimini incelemek veya tamamlamak mümkün olmamıştır vatandaşlarını etkinleştirmek başardı. Aynı zamanda, o üniversite diploması sahipleri disiplinlerde kendi lisansüstü programları aracılığıyla, emek piyasasında modern kullanışlı ve yüksek talep bilgilerini uzmanlaşmak için bir fırsat sunmak amacıyla başardı. Hatta çaba ilgili akademik bilgi ve becerileri elde etmek için bir kariyer değişikliği isteyenler destekler.

APKY gönder şunlardır:

 • Arz kalitesi üçüncül uzaktan eğitim ve öğretim seviyesi.
 • öğretim ve araştırma yoluyla üretim ve bilimsel bilginin yayılması.
 • LLP Teşvik.
 • Açık ve uzaktan eğitim teknolojik altyapı ve eğitim metodolojisinin geliştirilmesi.
 • sürdürülebilir kalkınma ve Kıbrıs'ın ilerlemesi için toplum ve ekonomi ile bağlantı.

göre APKY (V)

 • yenilik
 • esneklik
 • adapte olabilirlik
 • Yeni teknoloji ve uygulamaları

ve amaçlamaktadır (v)

 • önemli bilimsel alanları kapsayan modern ve kaliteli lisans ve lisansüstü programları (yüksek lisans ve doktora) düzeyinde.
 • Uzaktan eğitimin teşviki ve ne olursa olsun, yaş, zaman, ikamet veya başka bir yer olarak birkaç olası sınırlamalar tümü için öğrenme fırsatlarının sağlanması.
 • Toplumun yararını yayılır bilimsel bilgi üretmek amacıyla geliştirilmesi ve yerel ve uluslararası düzeyde araştırma desteği.
 • benzersiz olarak Kıbrıs'ta uzaktan öğrenme yönetici rolünün güçlendirilmesi, Üniversite ülkenin bu metodoloji konusunda uzmanlaşmış.
 • sağlamlaştırma ve dikkate değer uluslararası eğitim kuruluşları, ağlar ve dernekler uluslararası işbirliği ve katılımı genişleterek daha da uluslararası hale getirilmesi.
 • üretken kumaş ve işgücü piyasası ile arabağlantı.
 • modern, mali açıdan bağımsız ve operasyonel özerk üniversite haline dinamik büyüme ve gelişme.
Program dili:
 • Ingilizce
 • Yunan

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

BBA

Open University Of Cyprus

İşletme alanında lisans programının temel amacı, modern işletme ve organizasyon yönetimi alanında gerekli görülen bilgi, metodoloji, problem analizi, know-how ve fonksiyo ... [+]

İşletme alanında lisans programının temel amacı, modern işletme ve organizasyon yönetimi alanında gerekli görülen bilgi, metodoloji, problem analizi, know-how ve fonksiyonel araçların aktarımıdır.

Bu bilginin sağlanması, hem karar verme sürecine hem de genel olarak işletmelerin ve kuruluşların daha iyi işleyişine uygulanmasına dayanmaktadır.

Müfredat, ileriye dönük öğrencilere yöneliktir;

Bir ortaokul bitirme sertifikası (veya eşdeğeri) bulundururlar ve şirketlerde ve / veya kuruluşlarda yönetici olarak çalışmayı hedeflerler. Genel olarak, iş ve organizasyonların karmaşıklığını anlamak isteyen ve modern girişim ve kuruluşların yönetimi için gerekli olan teorik ve pratik bilgileri birleştirerek bu alandaki bilgilerini öğrenmek ve / veya zenginleştirmek isteyen insanlara yöneliktir. , hem özel hem de kamu.... [-]

Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
4 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku

Doktora

Open University Of Cyprus

"Bilgi ve İletişim Sistemleri" doktora programı, Bilgi ve İletişim Sistemleri ile ilgili konularda araştırmanın temel misyonudur. ... [+]

Kıbrıs Açık Üniversitesi'nin “Bilgi ve İletişim Sistemleri” doktora programı, doktora tezi için sınırlı sayıda pozisyon sunmaktadır.

Programın Amacı

"Bilgi ve İletişim Sistemleri" doktora programı, Bilgi ve İletişim Sistemleri ile ilgili konularda araştırmanın temel misyonudur.

Araştırma Alanları / Başvuru Koşulları

2017-2018 Akademik Yılı için, konuya iki pozisyona kadar teklif verilecektir:

1. Aşağıdaki konularda vurgu yaparak Bilgisayar İstihbarat / Yapay Zeka:

Mekanik öğrenme ve sayısal öğrenme teorisiSağduyu ve biçimsel tartışmaların mantığıDoğal dil ve hikayelerin mekanik olarak okunması ve anlaşılmasıMobil cihazlarda akıllı uygulamalar geliştirinBaşvuru Koşulları... [-]
Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
3 - 8 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku

Lisans

Open University Of Cyprus

İktisatta lisans programının misyonu, öğrencilerine ekonomik teori ve nicel analizde güçlü bilgi ve beceri temelleri sağlamaktır. Program, öğrencileri makroekonomik ve mi ... [+]

İktisatta lisans programının misyonu, öğrencilerine ekonomik teori ve nicel analizde güçlü bilgi ve beceri temelleri sağlamaktır. Program, öğrencileri makroekonomik ve mikroekonomik teoriye tanıtıyor, düşüncelerini formüle etmeyi ve finansal ve politik konularda tam ve yapılandırılmış terimlerle yazmalarını öğretiyor. Ayrıca, ekonomik fenomenleri öngörmek, incelemek ve modellemek için gerçek dünya verilerini kullanmanın yanı sıra, gözlemlenen ekonomik davranışlar ve ekonomik modeller arasındaki ilişkileri araştırmayı da öğretir.

Üç Uzmanlık Programı

İşgücü piyasasının ihtiyaçlarının yanı sıra, mezunlarımızın ihtiyaçlarının ve olası akademik ve profesyonel hedeflerinin ihtiyaçlarını karşılamak için, lisans programı üç akademik yönden uzmanlaşmıştır:... [-]

Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
4 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

Polis Araştırmaları Programı, Kıbrıs Polis Teşkilatı içindir ve Polis Akademisi mezunlarına hitap etmektedir. ... [+]

Polis Araştırmaları Programı, Kıbrıs Polis Teşkilatı içindir ve Polis Akademisi mezunlarına hitap etmektedir.

Hızla değişen oranlar ve modern güvenlik ve vatandaşlık için büyük ihtiyaçların olduğu bir zamanda, bu iki yıllık program , Polisin üyelerine yeni bir yönelim, beceri ve uygulamaları Avrupa yönelimi ile sunmayı, her duruma göre tamamlamayı, genişletmeyi ve güncelleştirmeyi amaçlamaktadır. Kıbrıs Polis Akademisinde yaptıkları çalışmalar sırasında edinilen bilgiler.

Polis Araştırmaları'nda bir derece elde etmek için, öğrenciler Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου on iki (12) altı aylık Tematik Modül (toplamda 120 AKTS) başarılı bir şekilde katılmalı ve tamamlamalıdırlar.... [-]

Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

GREEC CULTURE IN STUDIES IN GREEK CULTURE mezuniyet programı, antik çağdan günümüze Hellenic Culture adlı tarihi olguya, onun dönüşümlerine ve geçişlerine, çelişkilerine ... [+]

GREEC CULTURE IN STUDIES IN GREEK CULTURE mezuniyet programı, antik çağdan günümüze Hellenic Culture adlı tarihi olguya , onun dönüşümlerine ve geçişlerine, çelişkilerine ve karmaşıklığına, parlak ve daha az parlak anlarına sürekli değişen bir giriş sunuyor. Bu algı eleştirisi aracılığıyla, kültürel süreçlerin tarihsel ve toplumsal bileşenlere uygunluğu gösterilmektedir.

Programın genel amacı, öğrencilere genel olarak kültürel fenomenleri derinleştirmelerine, kültürel, kültürel ve kültürel olarak adlandırılan tarihsel formülasyonun ideolojik ve politik, yarış ve acı veren doğasını gerçekleştirmelerine imkan verecek şekilde bilişsel, metodolojik ve epistemolojik beceriler kazandırmaktır. ve ulusal kimlik. Kritik algılayıcıların oluşturulmasını ve araştırma becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan birincil kaynakların (metinler ve nesneler) çalışmasına vurgu yapılır.... [-]

Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
4 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku

MBA

Open University Of Cyprus

Usta programı İşletme (MBA) amacı hazırlamak ve uzman bilgisi ve organizasyonel ve yönetim becerileri satın alarak şirket yöneticilerinin ve kuruluşların güçlendirmektir, ... [+]

Mezun programının amacı İşletme (MBA) Bu hazırlamak ve uzman bilgisi ve organizasyonel ve yönetim becerileri satın alarak şirket yöneticilerinin ve kuruluşların güçlendirmektir, bu yüzden yeni modern uluslararası piyasa verilerine etkin bir cevap verebilir.

Program gelişen ve sürekli herhangi bir iş ortamında veri analizi ve karar verme yöntemlerini ve araçlarını uygulamak için öğrencilerin yeteneğini geliştirmek için, yönetim alanında yeni bilimsel teoriler ve uygulamalar ve eğilimleri ile zenginleştirilmiştir.

Programın Yapısı

Başarıyla tamamlanması ve sınav Dört (4) tematik birimleri ve hazırlama usta tezi İşletme (MBA) Yüksek Lisans derecesi yol açar.... [-]

Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Ingilizce,Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku

Yüksek Lisans

Open University Of Cyprus

AVRUPA BİRLİĞİ'NİN disiplinler arası yüksek lisans programı, Avrupa Birliği hukuku alanındaki temel araştırma ve bilimsel araştırma ve eğitime sahiptir. İç Pazarın dört t ... [+]

AVRUPA BİRLİĞİ'NİN disiplinler arası yüksek lisans programı , Avrupa Birliği hukuku alanındaki temel araştırma ve bilimsel araştırma ve eğitime sahiptir . İç Pazarın dört temel özgürlüğü, insan haklarının korunması, serbest rekabet gibi, bu yasanın kilit alanlarıyla ilgili en önemli yasama ve içtihat gelişmelerine özel vurgu yapılmaktadır.

Program ortak bir derece olarak Avrupa Üniversitesi Kıbrıs ile birlikte sunulmaktadır.

Programın Yapısı

AVRUPA BİRLİĞİ HUKUKU lisansüstü eğitim kursunun tamamlanması için, lisansüstü öğrenci sekiz (8) altı aylık Tematik Modüllerde başarılı bir şekilde incelenmelidir : araştırmanın zorunlu olarak izlenmesi, teorik ve pratik içerik ve iki dört farklı çalışma-uzmanlık (Avrupa Rekabet Hukuku ve Avrupa İş Hukuku) iki farklı kurslar içinde sunulan.... [-]

Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Programı'nın amacı, modern uluslararası pazarın yeni gelişimlerine etkin bir şekilde cevap verebilmek için finansal kurum yöneticilerin ... [+]

Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Programı'nın amacı, modern uluslararası pazarın yeni gelişimlerine etkin bir şekilde cevap verebilmek için finansal kurum yöneticilerinin özel finansal ve bankacılık bilgi ve becerilerini edinerek hazırlaması ve güçlendirmesidir. Yüksek Lisans Programı, eleştirel düşünme ve disiplinin gelişimini vurgulamakta, böylece öğrenciler modern finansal kurumların ve bankaların zorluklarıyla baş edebilmekte ve Program müfredatıyla ilgili önemli konuların kapsamlı bir analizini yapabilmektedir.

Programın Yapısı

Dört (4) Tematik Birimin başarılı katılımı ve incelenmesi ile Yüksek Lisans Tezi hazırlanması, Bankacılık ve Finans alanında yüksek lisans derecesi kazanır.... [-]

Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

'Bilgisayar ve Ağ Güvenliği' lisansüstü programının amacı bilgisayar güvenliği, güvenli ağ işletimi ve siber güvenlik ilkelerini teşvik etmektir. ... [+]

' Bilgisayar ve Ağ Güvenliği ' lisansüstü programının amacı bilgisayar güvenliği, güvenli ağ işletimi ve siber güvenlik ilkelerini teşvik etmektir.

Program, iletişim ağları tasarımı, adli bilgisayarlar ve ağlar, bilgisayar, ağ ve siber güvenlik, kriptografi konuları, kablosuz ağlardaki güvenlik sorunları ve bilgi ve iletişim sistemlerinde güvenlik risklerinin yönetimi ile ilgili konuları kapsar. Program, güvenli sistemlerin ve ağların tasarımı için gerekli olan uzmanlık bilgisini öğretir.

Öğrenciler, uzman sanal bilgisayar, ağ ve siber güvenlik laboratuvarları aracılığıyla edindikleri teorik bilgileri uygulama fırsatı bulacaklar. Sanal laboratuvarların kullanımının, öğrenciye erişim uzak olduğu sürece, öğrencilerin fiziksel olarak varlığını gerektirmediğine dikkat edilmelidir. Sanal laboratuvarlar kullanıldığında, öğrenciler bilgisayarları veya akıllı cihazları aracılığıyla bilgisayar ve ağ güvenliği ile ilgili gerçek araçları gerçekçi bir şekilde deneme fırsatı bulacaklardır. Öğrenciler, notlandırıldıkları laboratuar egzersizlerine dayalı çalışma sunarlar.... [-]

Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

Eğitimde Yüksek Lisans, (a) sürekli eğitimde olduğu kadar, eğitimde organizasyon, yönetim, değerlendirme ve müfredat alanlarında da vurgu yapan pedagojik çalışmalarla ilg ... [+]

Eğitimde Bilim Ustası amaçlamaktadır:

Sürekli eğitimde olduğu kadar eğitimde örgütlenme, yönetim, değerlendirme ve müfredat alanlarına özel vurgu yapan pedagojik çalışmalarla ilgili araştırmalar.Her seviyedeki öğretmenlere özel pedagojik bilginin sağlanmasıBenzer programlar ile işbirliği, Avrupa ve diğer üniversiteler ve araştırma merkezleriEğitimin bağlamını algılayan ve yaratıcı ve üretken bir şekilde hareket etmek isteyen üst düzey yöneticilerin ve araştırmacıların hazırlanmasıpedagojik konularda daha geniş eğitim topluluğuna hizmet sağlanması.Programın Yapısı

Yüksek Lisans Derecesi Yüksek Lisans derecesi almak için, öğrenciler aşağıdaki şemalardan birini seçerler:... [-]

Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

Kıbrıs Açık Üniversitesinin Lisansüstü Eğitim Programı (PPC) İletişimi ve Yeni Gazeteciliği, Medyada bilgi ve etkinliğe duyulan ihtiyaca ve stratejik ve taktiksel iletişi ... [+]

Strateji, İletişim Taktikleri ve Hiper-İletişimsel Bir Dünya.

İletişim, ağ, yayınlama: süper iletişimsel dünyamızda yaşam, ilerleme ve başarı için çok önemli olan üç uygulama. Her birimizin, özellikle de profesyonel alandaki değerinin, imgesinin ve konumunun, iletişim ve iletişim tekniklerini, iletişim ağlarını ve yayıncılığını, iletişim stratejilerini şekillendirmeyi ve taktikleri uygulamada ne kadar iyi ve etkin bir şekilde uyguladığı, ne kadar iyi ve etkin bir şekilde hareket ettiği bir dünyadır. yeni ve sürekli değişen Medya.

Kıbrıs Açık Üniversitesinin İletişim ve Yeni Gazetecilik Yüksek Lisans Programı, medyadaki bilgi ve etkinliğe duyulan bu çok zorlu ihtiyaca ve stratejik ve taktiksel iletişimin geliştirilmesine, teorik derinliğin gerekli uygulamalı eğitim ile birleştirilmesine yanıt vermektedir.... [-]

Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

Lisansüstü programın "Kablosuz İletişim Sistemleri" nin amacı, hücresel ve diğer kablosuz geniş bantlı telekomünikasyon sistemlerinin (örneğin 2G / 3G / 4G, 802) tasarımı ... [+]

Lisansüstü programın "Kablosuz İletişim Sistemleri" nin amacı, hücresel ve diğer kablosuz geniş bantlı telekomünikasyon sistemlerinin (örneğin 2G / 3G / 4G, 802) tasarımını ve çalışmasını yöneten ilkeleri teşvik etmektir. Program, tasarım ilkelerini, mimarilerini, boyutlarını, güvenlik sorunlarını, uygulama ve hizmet örneklerini kapsamaktadır. Program, mobil telefon sistemlerinin tasarımı (örneğin GSM, UMTS, LTE vb.) Ve diğer küçük, orta ve büyük ölçekli kablosuz geniş bant ağları için gerekli olan uzman bilgi, teori, teknoloji ve teknikleri öğretir.

Öğrenciler ayrıca, Laboratuarların uzman modülleri aracılığıyla edindikleri teorik bilgileri uygulama fırsatına sahip olacaklar.... [-]

Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

Kurumsal Risk Yönetimi Yüksek Lisans programı, çağdaş Risk Yönetimi ve kriz ve Acil Yönetimi doğal uzantıları mezunlarına resmi eğitim sunmak için tasarlanmıştır. ... [+]

Kurumsal Risk Yönetimi, kuruluşun kamu sektöründe, özel sektörde ve sanayi alanlarında aktif olmasına bakılmaksızın, sürdürülebilir bir organizasyonel performans elde etmek ve sürmek için anahtar olarak giderek daha fazla tanınmaktadır.

Bu Yüksek Lisans programı Kurumsal Risk Yönetimi Çağdaş Risk Yönetimi ve kriz ve Acil Durum Yönetimine doğal yayılımlarını mezunlara örgün eğitim vermek üzere tasarlanmıştır.

Kurumsal Risk Yönetimi Yüksek Lisans programı, her türlü organizasyonda veya işletmedeki yetkili ve çağdaş Şef Risk Görevlisi için gerekli olan temel bilgileri ve becerileri yakalayan yaklaşık dört yıllık uzun tematik birimler için tasarlanmıştır. Program, 120 AKTS (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) ile hazırlanmaktadır.... [-]

Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

Yüksek lisans programının “Kültür Politikası ve Gelişimi” konusu, hem kültürel mirasın hem de çağdaş sanatsal yaratımın kültürünün yanı sıra gündelik yaşamın kültürünün s ... [+]

Yüksek lisans programının “Kültür Politikası ve Gelişimi” konusu, hem kültürel mirasın hem de çağdaş sanatsal yaratımın kültürünün yanı sıra gündelik yaşamın kültürünün sömürülmesi ve teşvik edilmesidir. Program, özellikle modern zorluklar bağlamında Kültürün kamusal değerini vurgulamaya odaklanmaktadır.

Yüksek Lisans Programının Amacı

Programın amacı, mezunlara kültürün sağladığı katma değeri derinlemesine anlamalarını sağlayacak bilişsel (teorik ve pratik) ve metabilişsel (metodolojik, epistemolojik) beceriler kazandırmaktır. Amaç ayrıca kültürel yönetim alanında çalışan ya da işe alınacak insanlara kültürel kaynakların ve kültürel sermayenin rasyonel ve bilimsel olarak belgelenmiş yönetimine dair uzmanlık bilgisi sunmaktır.... [-]

Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

... [+]

[-]
Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

Yüksek Lisansın Sosyal Bilgi Sistemlerindeki amacı, öğrencilerin insanlar, bilgi ve teknoloji arasındaki etkileşimleri anlamak ve geliştirmek için gerekli becerileri geli ... [+]

Yüksek Lisansın Sosyal Bilgi Sistemlerindeki amacı, öğrencilerin insanlar, bilgi ve teknoloji arasındaki etkileşimleri anlamak ve geliştirmek için gerekli becerileri geliştirmelerine yardımcı olmaktır. Program, bu amaca ulaşmak için sadece bilgisayar bilimi ve bilgi biliminden değil, sosyal bilimlerden de teori, ilke ve iyi uygulamaları öğretmektedir.

Özellikle, lisansüstü programın ana görevi şunlardır:

Destekledikleri teknolojilere vurgu yaparak sosyal bilgi sistemlerinin tasarımı ve analizi üzerine araştırmalarSon kullanıcılar arasındaki işbirliği, örn. wiki, açık kaynak / açık kaynaklı yazılımKolektif zeka, ör. forumlar ve kullanıcı katkıları içerik koleksiyonlarıSosyal etkileşim, ör. sosyal paylaşım siteleri - Facebook, Twitter vb.İnsan bilgisayarları, ör. iş dış kaynak kullanımı (crowdsourcing)Sosyal bilgi sistemlerinin kullanımı ve insan deneyimi üzerindeki etkileri üzerine araştırmalar, örn. ilişkilerimizi nasıl etkilediklerini, nasıl iletişim kurduklarını, çalıştıklarını, öğrendiklerini, eğlendirmelerini vb. nasıl etkilediklerini öğrenmeleri için gerekli bilgi birikimine sahip olmalarını sağlayarak bilgi teknolojilerinde hızlı bir şekilde değişmeye devam ediyorlar. Bilgi sistemlerinin çalışmasında sosyo-teknik yaklaşımın desteklenmesi, bilgi sistemlerinin etkileşimde bulunan ve birbirine bağlı olan teknik ve sosyal bileşenlerden oluştuğunu düşünmektedir. Sosyal bilgi sistemlerinin etkili ve etik kullanıcıları, tasarımcıları ve / veya analistleri olan mezunların hazırlanması... [-]
Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

Lisansüstü Müfredatı Sürekli Eğitim ve Yaşam Boyu Öğrenim alanı üzerine odaklanır ve iki ana direği tartışır: a) Genel Yetişkin Eğitimi b) Mesleki Eğitim ve Eğitim. ... [+]

Lisansüstü Müfredatı Sürekli Eğitim ve Yaşam Boyu Öğrenim alanı üzerine odaklanır ve iki ana direği tartışır: a) Genel Yetişkin Eğitimi b) Mesleki Eğitim ve Eğitim .

Programın amacı, kursiyerlerin bilişsel (teorik ve pratik) ve metabilişsel (metodolojik, epistemolojik) becerileri ile derinlemesine anlamalarını sağlayacak - diyalektik bir işlev içinde - Genel Yetişkin Eğitimi ve Mesleki Eğitim ve Öğretim, Sürekli Eğitim ve Hayatboyu Öğrenme genel alanı içinde, anlayıştan analiz, sentez, uygulama ve yeni bilginin değerlendirilme aşamalarına geçme nihai hedefi ile.

Program, ileriye dönük öğrencileri Doktora çalışmaları için Sürekli Eğitim ve Yaşamboyu Öğrenmenin çeşitli yönleri hakkında özgün araştırmalar yapmaya çekecek ek bir araştırma yönelimi vardır.... [-]

Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

Yüksek lisans programının amacı, TİYATRO ÇALIŞMALARI, teatral çalışmalar konusundaki bilimsel uzmanlık ve araştırmalar olup, aşağıda belirtilen üç yönde uzmanlaşmıştır: ( ... [+]

Yüksek lisans programının amacı, TİYATRO ÇALIŞMALARI, teatral çalışmalar konusundaki bilimsel uzmanlık ve araştırmalar olup, aşağıda belirtilen üç yönde uzmanlaşmıştır: (1) Eski dramada hayatta kalma, (2) Tiyatro eğitimi ve (3) İkiyüzlülük ve yön. Daha fazla bilgi için bkz. aşağıdaki "Program Yapısı" bölümü).

Yüksek lisans programı Tiyatro Araştırmaları ile ilgilenen kim?

Diğerlerinin yanı sıra Lisansüstü Programı Tiyatro Çalışmaları adresleri:

Teorik çalışmaların lisansüstü bölümleri,Lisansüstü filoloji bölümleri,Yabancı edebiyatın lisansüstü bölümleri,Pedagojik bölümlerin mezunları,Sosyal, ekonomik ve ilgili bilimlerin lisansüstü bölümleri,Konusu ortaöğretimde öğretilen tüm uzmanlık mezunları,Aktörler ve tiyatro mezunu insanlar.... [-]
Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

Yüksek lisans programı Yunan Dili ve Edebiyatı'nın amacı, klasik döneme, evrimine ve öğretisine vurgu yaparak, Yunan edebiyatı çalışmasında modern dilbilimin ve edebiyat ... [+]

Yüksek lisans programı Yunan Dili ve Edebiyatı'nın amacı, klasik döneme, evrimine ve öğretisine vurgu yaparak, Yunan edebiyatı çalışmasında modern dilbilimin ve edebiyat teorisinin araçlarını kullanmaktır.

Yüksek lisans programı ilgi çekicidir çünkü:

Edebiyat çalışmaları ile dilbilim kurar.Edebiyat çalışmasında metinsel dilbilim, sosyo-dilbilim ve konuşma analizini kullanır.edebi, kültürel, sosyolojik / antropolojik ve dilbilimsel yaklaşımları birleştiren dinamik disiplinler arası bir yaklaşım sunar.Etkili öğretim için gerekli kaynakları sağlar.Disiplinlerarası yaklaşımlar için teorik araçlar sağlar.Lisansüstü eğitim için gerekli karmaşık araştırma becerilerini geliştirir... [-]
Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

Yönetim, Teknoloji ve Kalite Yüksek Lisans Yönetimi, Yönetim, Teknoloji ve Kalite alanlarında uzman bilgi ve uygulamaların sağlanması ve üst düzey yöneticilerin yaratıcı ... [+]

Yönetim, Teknoloji ve Kalite lisansüstü programı temel misyonu olarak var:

Yönetim, Teknoloji ve Kalite alanlarında uzman bilgi ve uygulamaların sağlanması. Ayrıca, mezunların bu bilgi ve becerileri çalışma ortamlarına uygulamalarını sağlar.Yaratıcı ve üretken davranmak için üst düzey yöneticiler hazırlamak.

Daha spesifik olarak, Program aşağıdaki hedeflere sahiptir:

Modern ve kapsamlı muhasebe süreçleri bilgisine sahip olacak yöneticilerin mezuniyetine katkıda bulunmak.Teorik ve uygulamalı muhasebe konularının öğrenci anlayışı. Ekonomik ifadeler ve bir ekonomik organizasyonun geleceği hakkında sonuçlar çıkarmayı amaçlayan özel bilimsel araçları kullanan finansal tabloların analizi, yöneticiler (veya bunlar gibi bilginin harici kullanıcıları) için en etkili karar vermeyi amaçlayan nihai amaçtır. potansiyel yatırımcılar). İktisadi düşüncede öğrenci eğitimi için bilgi ve uygun araçların sağlanması ve iktisat teorisinin yerel ve uluslararası işletmelere uygulanması. İşletme finansmanı ihtiyaçlarını izleme, işletme sermayesi yönetimi, stok yönetimi, alacak yönetimi ve nakit yönetimi gibi derinlemesine araştırmalar. Alternatif iş finansmanı biçimlerini düşünün. Öğrencilerin profesyonel ve toplum üyeleri olarak yasal ve ahlaki yükümlülüklerini tanır. Çeşitli araçları kullanarak iletişim becerilerini geliştirir. Öğrencilerin teknik veri, bilgi ve organizasyon bilgilerinin gelişimini inceleyerek, gelişen teknolojilerin işte nasıl daha iyi kullanılabileceği konusundaki eleştirel düşüncesini geliştirin. Modern işletmelerde ihtiyaç duyulan bilgi ve teknoloji sistemleri için iyi bir temel sağlayın. Organizasyonların belirsiz bir ortamda rekabet etmesi gereken yenilikçi pazarlama ve strateji tekniklerini kullanmak. Toplam Kalite Yönetimi ve Mükemmellik modelleri hakkında çağdaş ve kapsamlı bilgiye sahip olacak yöneticilerin mezuniyetine katkıda bulunmak. Öğrencilere insan kaynakları yönetimi alanında geniş bir anlayış ve takdir sağlamak. Proje yönetimi kavramını tanıtmak ve açıklamak ve başarılı bir şekilde tamamlanması için gerekli özellikleri nelerdir.... [-]
Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

Disiplinlerarası bir yaklaşım ve açık ve uzaktan eğitim metodolojisi kullanılarak "Yüksek Çevre Yönetimi ve Yönetimi" Yüksek Lisans programı, çevrenin sosyal ve devlet dü ... [+]

İnsan sağlığının ve refahının, antropojenik orijinli günlük baskılara maruz kalan çevrenin kalitesine bağlı olduğu artık kabul görmektedir. Doğal kaynakların sürdürülebilir yönetimi, dekontaminasyon teknolojilerinin geliştirilmesi, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ve uygun metodolojilerin geliştirilmesi uygun çevre yönetimi için gerekli olan konulardan sadece birkaçıdır.

Disiplinlerarası bir yaklaşım ve açık ve uzaktan eğitim metodolojisi kullanılarak "Yüksek Çevre Yönetimi ve Yönetimi" Yüksek Lisans programı, çevrenin sosyal ve devlet düzeyinde tanıtımına katkıda bulunmayı ve çevre yönetimi için gerekli olan yüksek seviyeli bilgi birikimini öğrenciye aktarmayı hedeflemektedir. . Amaç, hem yönetim hem de teknik çözümler aramak ve aynı zamanda çevreyi suistimalden korumaktır.... [-]

Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Yunan
Tam zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

... [+]

.

Süre: 24 ay tam gün, yarı zamanlı yok

Ortaklar

Ortak lisans eğitim ortakları

Glasgow Üniversitesi

Kariyer olasılıkları

[-]
Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Open University Of Cyprus

... [+]

kod Modüller istihdam [-]
Kıbrıs Cumhuriyeti Cyprus Online
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku

ΑΠΚΥ: Σπουδές προσαρμοσμένες στις ανάγκες σου! [2017-2018]

Επιτυχής φοίτηση στο Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου