Resmi açıklamayı okuyun

Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi (NKUA) modern Yunan entelektüel geleneğinin, yaşamın ve uluslararası varlığın ayrılmaz bir parçasıdır. Eski bir kurulan ismi ve otoriteyi modern harfler ve bilimde dinamik bir gelişme ve yaratıcı katılımla başarıyla birleştirir.

Atina Ulusal Kapodistrian Üniversitesi E-Öğrenme Merkezi

2001 yılından beri faaliyet gösteren Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi'nin Sürekli Eğitim ve Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi'nin Ek Uzaktan Eğitim Programı (E-Öğrenme), teorik ve akademik bilgileri pratik ve uygulamalı becerilere bağlayan uzaktan eğitim programlarını sağlamaktadır kendi mesleki alanlarında.

Son 16 yılda, E-Öğrenme Programı, arkeoloji ve felsefeden ekonomiye geniş bir eğitim yelpazesini kapsayan 250'den fazla farklı programda 45.000'den fazla kişiyi eğitmiştir. Tüm yeni programlar, dinamik ve rekabetçi bir profesyonel profil oluşturmak için işgücü piyasasında ulusal ve uluslararası düzeyde gerekli olan bilgi ve becerileri dikkate alarak tasarlanmıştır.

Programlar sadece internet üzerinden yürütülmekte ve tüm yaş gruplarına hitap edilmektedir. Mesleki kariyerine yeni başlayan insanlardan iş yöneticisi olarak çalışanlara veya sunulan alanlardan herhangi birine güçlü bir ilgi duyanlara.

Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi'nden üst düzey akademisyenler ve uzmanlar programların Akademik Denetçileri olarak katılıyor.

Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi'nin Sürekli Eğitim ve Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi'nin E-Öğrenme Programının Bilimsel Süpervizörü Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi'nden Panagiotis E. Petrakis Üniversitesi Ekonomi Profesörüdür.

E-öğrenmenin hedefleri

Programlarımızın nihai amacı tespit edilen eğitim ihtiyaçlarını karşılamak ve bilgilerini arttırmak ve yeni beceriler kazanmak isteyen insanlara gerekli tamamlayıcı nitelikleri sağlamaktır.

Programların çoğunda Mesleki Eğitim ve Öğretim'e (ECVET) kredi puanı verilirken, mezunlar Sertifikaya ek olarak Europass Diploma Eki alıyorlar. ECVET'in kullanımı, farklı Eğitim Merkezleri programları arasında kredi puanlarının tanınması, aktarılması ve biriktirilmesini sağlar.

Neden e-öğrenme stajyer için iyi bir seçimdir?

  • Erişim ve esneklik artışı
  • İş ve eğitim birleştirmeyi beceri
  • Seyahat süresi ve maliyetlerin azaltılması
  • Daha fazla öğrenci merkezli yaklaşım
  • İş yeri için gerekli olan 21. yüzyıl becerilerinin kazanılması
Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Sertifika

E-Learning University of Athens

Multidisipliner Tarihsel, Kültürel, Çevresel ve Diyete Genel Bakış Akdeniz diyeti esas olarak bitkilerden (örneğin tahıllar, baklagiller, fındık, meyve ve sebzeler) gelen ... [+]

Multidisipliner bir Tarihi, Kültürel, Çevresel ve Diyete Genel Bir Bakış

Akdeniz diyeti, genel olarak tahıllardan, baklagiller, fındık, meyveler ve sebzeler gibi bitkilerden gelen gıdaları yemeye odaklanmaktadır. Ayrıca, tereyağı yerine zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar yemenizi, tuzu otlar ve baharatlar ile değiştirmeyi ve kırmızı * et yerine balık ve tavuk gibi çoğunlukla beyaz et tüketmeyi öneriyor.

Bu çevrimiçi kurs , gıda ile ilgili maddi olmayan kültürel miras ve malların (gümrük, gelenekler, sosyal statü, mutfak uygulamaları ve araçları, törenler, törenler vb.) Yanı sıra, tipik Akdeniz gıda ürünleri ve beslenme biçimi hakkında katılımcıları tanıtmak ve bunlara ilişkin farkındalıklarını artırmak amacıyla hazırlanmıştır. ve değerler. Bu ders, beslenme ve onun çok kültürlü boyutlarıyla ilgilenen herkes için idealdir.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
9 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Bu çevrimiçi kurs, Yunan sanatındaki büyüleyici gelişmelere yaklaşık bir yolculuk sunmayı amaçlıyor. 1200 ila ca. 30 MY. Katılımcı, Yunanistan'da gelişen Sanat'ın başlang ... [+]

Bu çevrimiçi kurs , Yunan sanatındaki büyüleyici gelişmelere yaklaşık bir yolculuk sunmayı amaçlıyor. 1200 ila ca. 30 MY. Katılımcı, Yunanistan'da gelişen Sanat'ın başlangıcını ve gelişimini öğrenmek için eşsiz bir şansa sahip olacak.

Kurs öğrenme yolculuğu, ilk mücevher tasarımına kadar mezarların dekorasyonu ile başlar. Bütün bunlara yeniyseniz bile, o tür özgü sanat biçimlerini keşfetmek ve Yunan kültürünün güzel bir tadını elde etmek için daha iyi bir başlangıç ​​olacak, ki bu size daha fazlasını isteyecektir.

Yunan sanatının çoğu, uzman olmayanların çoğunun gelişimini anlamakta zorlandığı veya hatta en tipik örneklerinden bazılarını belirttiği halde, dünya çapında anında tanınabilir. Müzelerde, resimli kitaplarda ya da televizyon belgesellerinde Yunan sanatına bakmak eğlenceli olabilir, ancak bazen izleyiciye hiçbir şey sırrını aklı başında bırakmaz. Yunanlılar neden doğalcılık icat ettiler? Neden tencere boyamışlardı? Çıplak olarak gerçekten egzersiz yaptıklarını mı, yoksa savaştıklarını mı gösterdiler? Kısacası, Yunan sanatında "Yunan" nedir? Program, zengin resimli dersler ve özenle planlanmış ödevlerle bu ve daha birçok soruyu ele alıyor.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
12 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Eski Yunan tiyatrosuna (komedi ve tiyatro) 'klasik' olarak baktığımızda, bu terimi eski Yunan tiyatrosunun gücünü, bu tiyatro oyunlarını izleyen insanlara tepkiler vermey ... [+]

Modern Bir Yaklaşım

Eski Yunan tiyatrosuna (komedi ve tiyatro) 'klasik' olarak baktığımızda, bu terimi eski Yunan tiyatrosunun gücünü, bu tiyatro oyunlarını izleyen insanlara tepkiler vermeyi asla durdurmak için kullanmaya eğilim gösteririz. Onları okuduklarında zihinsel olarak heyecanlı hissedin.

Bu çevrimiçi ders , dikkatli bir şekilde tasarlanmıştır, böylece kullanılan dil ve araçların antik Yunan tiyatrosuyla ilgilenen herkese bilgi sağlanması.

Katılımcı, Aristophanes, Aeschylus, Sophocles, Euripides'le diyalog kurarak, tiyatro oyunlarının bir sunumuyla birlikte Yunan medyasının trajedisinin önemi ile birlikte insanlık medeniyetinin devlerini karşılama şansına sahip olacak. insan ruhunun uçurumlarına bak.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
8 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Arabulucuların diller arasında anlam kazandırma yönlerini yeniden müzakere eden hususlarla ilgili süreçlerin farkındalığını artırmayı amaçlıyor. Dil yoluyla tezahür ede ... [+]

Arabulucuların diller arasında anlam kazandırma yönlerini yeniden müzakere eden hususlarla ilgili süreçlerin farkındalığını artırmayı amaçlıyor.

Dil yoluyla tezahür eden bir dizi sosyo-kültürel fenomen, tercüme uygulamasında tehlikeli olabileceklerin bakış açısını genişleten anlam aktarımı sürecinde ortaya çıkar.

Kurum reklamcılık, medya, turizm reklamcılığı, akademik ve görsel-işitsel bağlamda çeviri gibi profesyonel çeviri bağlamları, stajyerlerinin kültürlerarası değişimi algılamasını zenginleştirmek ve önemini vurgulamak amacıyla bir hedef dilde uygunluğu artırmak amacıyla vardiya örnekleri sağlar.

... [-]
Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce,Yunan
6 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Bu ders çoğunlukla pişmiş topraktan ve sıva azından Crete ve Kıbrıs'ta ortaya çıkarılan, kil ve ahşapta ilgili Mısır ürünlerine değinilen bir dizi modeli inceleyecektir. ... [+]

Bu ders çoğunlukla pişmiş topraktan ve sıva azından Crete ve Kıbrıs'ta ortaya çıkarılan, kil ve ahşapta ilgili Mısır ürünlerine değinilen bir dizi modeli inceleyecektir. Onların anlamları da tartışılacaktır. Çamur modelleri söz konusu olduğunda - özellikle mezarlık katkıları olarak - ancak sadece bu kullanımda değil - önemini tüm Akdeniz kültürlerine kavuşturuyoruz, ancak her durumda ve uygarlıkta ufak farklılıklar görülüyor. Model çalışmaları şunları içerir:

Girit'te zaman zaman değişen ve farklı koşullara sahip olan belirli tematik kalıp kullanımı, Kıbrıs'ta tekrarlanan bir kalıptan geliyor. Modellerin ürettikleri yere göre farklı anlamları algılaması Her bir model yaratıcısının uyguladığı yaratıcılık. ... [-]
Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
4 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Bu çevrimiçi kurs, Doğu Akdeniz'de daha sonraki Prehistorya, yani M.Ö. 3. ve 2. binyıllarda sağlık, tıbbi tedavi ve diğer terapötik uygulamaların sorunlarını ele almaktad ... [+]

Tarih öncesi doğu Akdeniz'de tıbbi ve diğer terapötik uygulamalar

Bu çevrimiçi kurs , Doğu Akdeniz'de daha sonraki Prehistorya, yani M.Ö. 3. ve 2. binyıllarda sağlık, tıbbi tedavi ve diğer terapötik uygulamaların sorunlarını ele almaktadır.

Program, başta fiziksel ve nadiren zihinsel olan hastalıkları ve Mısır, Mezopotamya ve Ege'de tedavi yöntemlerini / uygulamalarını sunuyor.

Bu açıdan o çağda yaşayan insanların bilgi aralığını ve derinliğini fark etme şansımız var.

Her bir coğrafi bölge, hastalıklar ve bunların tedavisi ile ilgili olarak doğrudan veya doğrudan olmayan çeşitli kaynaklardan farklı bilgi parçaları sağlar.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
4 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

"İleri Düzey Proje Yönetimi - Mesleki Eğitim" eğitim çevrimiçi kursu Uluslararası Proje Yönetimi Derneği (IPMA) standartlarına dayanır. ... [+]

Mesleki Eğitim

"İleri Düzey Proje Yönetimi - Mesleki Eğitim" eğitim çevrimiçi kursu Uluslararası Proje Yönetimi Derneği (IPMA) standartlarına dayanır.

Yetkili Hellenic IPMA Proje Yöneticileri Sertifika Organı tarafından düzenlenen IPMA Düzey D (Sertifikalı Proje Yönetimi Derneği) sınavı için adayları eğitmek için ilave isteğe bağlı bir eğitim dersi de (ek ücret 150 € ile) mevcuttur PMGCert) Atina, Yunanistan'da.

Öğrenme materyali kapsamlı metin, sunumlar, video dersleri ve öğretmen tarafından değerlendirilen ve açıklamalarla ve açıklamalarla birleştirilen edinilmiş bilgi testlerinin çözülmesinden oluşur. Mevcut ders çevrimiçi kurslarımızın İş Dünyası - Ekonomi kategorisine dahildir ve kullanıcı dostu bir eğitim platformu üzerinden çalışır.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
20 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Günümüzde kullandığımız kozmetik ürünlere ve kendimize maruz bıraktığımız kimyasal maddelere karşı giderek kuşkuyla karşı karşıyayız. Dünya üzerindeki flora biyoçeşitlili ... [+]

Günümüzde kullandığımız kozmetik ürünlere ve kendimize maruz bıraktığımız kimyasal maddelere karşı giderek kuşkuyla karşı karşıyayız. Dünya üzerindeki flora biyoçeşitlilik (veya biyolojik çeşitlilik) çok büyük olduğundan, bu aromatik ve tıbbi bitkilerin büyük bir kısmı kozmetik amaçlar için kullanılabilir.

İnsanlar insanlık tarihinin şafağından beri doğal ürünler kullanıyorlar. Bununla birlikte, ancak 19. yüzyılın sonlarına doğru, bu ürünlerin bazılarının kimyası hakkında bir şeyler öğrenmeye başladık. Kimya ve ilgili bilim dallarındaki artan bilgi birikimimiz ile bazı doğal kimyasalları çoğaltmaya ve aynı zamanda bu bileşiklerde değişiklikler yapmaya ya da bazen tamamen yeni kimyasallar üretmeye başladık.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
13 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Bu ders Koçluk'ta mesleki bilgi sağlar. Bilimsel bilgi ile pratik yaklaşım arasında somut bir içerik ve dengeli bir kombinasyon birleştirir. ... [+]

AC Yetkilendirilmiş - uluslararası tanınırlık

Tabii profesyonel bilgi sağlar Koçluğu . Bilimsel bilgi ile pratik yaklaşım arasında somut bir içerik ve dengeli bir kombinasyon birleştirir. Her ders, uluslar arası standartlara ve uygulamalara dayanan Profesyonel Koçların oluşturulması için gerekli becerileri, teknikleri araçlarını, koçluk modellerini ve koçluk uygulamasını sunar. Bilimsel yaklaşımın ve yüksek uygulama seviyelerinin birleşimi, Koçluk Birliği ve diğer uluslararası kuruluşların uluslararası standartlarıyla paraleldir.

Bu çevrimiçi kurs, 26 saatten fazla antrenör antrenmanı ile birlikte 100 saatten fazla sürmektedir. Ayrıca, görev süresi de dahil olmak üzere, gereken çalışma süresinin de 100 saatten fazla olduğu tahmin edilmektedir.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
25 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Arkeolojik ve İkonografik Kanıtlar Minos Girit zengin, çeşitli ve karmaşık bir kültüre sahip ve yaşamının her alanında başarılarını incelemiş ve halen dünya çapında incel ... [+]

Arkeolojik ve İyografik Kanıtlar

Minos Girit zengin, çeşitli ve karmaşık bir kültürdü, hayatının her alanında başarılar okudu ve hala dünya çapında çalışılıyor. Bu derste , Minos Ritüellerinin önemini ve modern uygarlıkların ritüelleri ile olan ilişkilerini daha da iyi anlamamızı amaçlıyoruz. Ritüel, manevi ve / veya gösterge niteliği taşıyan toplam bir uygulamadır. Aynı zamanda formalite ve ciddiyete sahip bir fiilin performansı olarak da düşünülür.

Bu online kursun içeriği bize tanrıların, tanrıçaların, canavarların, sihirbazların ve dini sembolizmin önemli bir rol oynadığı bir dünyayla tanışma şansını verir. Resmi bir maddeyle, bugünlerde kaç tane benzer ritüelin hayatımızda kilometre taşları olarak çalıştığını düşünün. Yukarıdakilerin hepsi, Sanat ve Kültür kategorisinin bu çevrimiçi kurs bölümünde daha detaylı ve ayrıntılı olarak analiz edilecektir. Dersleri başarıyla tamamladıktan sonra, katılımcı muhteşem bir kerelik bir deneyim kazanırken bir eğitim sertifikası alacaktır.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
4 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Bu online derste, çeşitli akademisyenler tarafından tanınan ve okuulan Minoan Iconography'de bulunan en popüler Yunan mitolojik canlılarını karşılama şansına sahip olacak ... [+]

Canavar yaratıkların ve hayali varlıkların efsaneleri ve efsaneleri ile temasa geçtiğimizde, her zaman bir heyecan hissi ortaya çıkar. Bu illüstrasyon ve varlıklarının nasıl açıklandığından kaynaklanmaktadır.

Bu çevrimiçi derste , çeşitli akademisyenler tarafından tanınan ve incelenen Minoan İkonografisinde bulunan en popüler Yunan mitolojik canlılarını karşılama şansına sahip olacaksınız. Kurs sırasında tanışacağınız garip canavarlardan bazıları Sfenks, Minotaur, Gorgoneion ve Ejderdir. Yunan mitolojisine daha derin bir göz atın ve hayal edemediğiniz veya resim çekemeyeceğiniz yaratıkları keşfedebilirsiniz.

Sonuçta çoğumuz modern baskılı ve / veya sinematik versiyonunda bile canavarlar ve ejderhalarla masal seviyorum doğru değil mi? Yukarıdakilerin hepsi, Sanat ve Kültür kategorisinde yer alan bu önemli çevrimiçi derste ayrıntılı ve ayrıntılı olarak analiz edilecektir.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
3 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Bu ders, İşletme Zekâsı (BI) kavramına, etkisine ve temel kullanımlarına giriş yaparken, pazarlama analizinin temel ilkelerini detaylandırmaktadır. ... [+]

Her gün, tüm işletmeler, operasyonları hakkında kararlar almakla ilgili onlarca soruyla yüzleşirler. Personel tahsisi, beklenen talep, sipariş hacmi, ürün saklama, ürün tanıtımı, müşteri edinimi, müşteri değerlendirmesi, herhangi bir reklamcılığın etkinliği, malzemelerin taşınması, verilerin işlenmesi, ilgilenilen verilerin toplanması ve toplanması ile ilgili sorular vs. .

Bu tür soruların cevabı, şirketin işletme maliyetlerini önemli ölçüde düşürdüğü ve bunu özellikle finansman bulmak kolay olmadığında, kriz zamanında rekabetçi ve uygulanabilir kıldığı için, önemli bir fayda sağladığı için her şeyin en iyi şekilde organize edilmesi ve kullanılması gerekir .... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
15 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Bu çevrimiçi kurs, Atina Üniversitesi Uluslararası Mimarlar Birliği - ARES Enstitüsü ile işbirliğinin sonucudur. Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi (UOA) Sürekli E ... [+]

Bu çevrimiçi kurs, Atina Üniversitesi Uluslararası Mimarlar Birliği - ARES Enstitüsü ile işbirliğinin sonucudur . Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi (UOA) Sürekli Eğitim ve Hayat Boyu Öğrenme Merkezi'nin E- Öğrenme Programının eğitim sistemi olduğu temelinde uzaktan eğitim üzerine kurulmuştur. İlk 25 başvuran için kurs ücretleri 700 avro olacak.

Tüm modülün amacı, mimarların ve diğer mühendislik bilim adamlarının, planlama, değerlendirme ve pozitif enerji dengesi ile sıfır enerji binaları için optimizasyon gibi konularda çalışan diğer mühendislik bilim adamları gibi diğer ilgili uzmanlık alanlarını temel alan Mesleki Eğitim ve Eğitim'dir.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
26 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Bu çevrimiçi kurs, Ege bölgesi, Kıbrıs ve doğu Akdeniz'in diğer bölgelerinde tarih öncesi / protomontik dönemlerde arkeolojik kanıtları inceliyor ve belirli konular üzeri ... [+]

Arkeolojik bir yaklaşım

Bu çevrimiçi kurs , Ege bölgesi, Kıbrıs ve doğu Akdeniz'in diğer bölgelerinde tarih öncesi / protomontik dönemlerde arkeolojik kanıtları inceliyor ve belirli konular üzerinde duruyor. Bu program dört farklı modülden oluşmaktadır. Her modül üç ya da dört ders ayrılmıştır. Her ders, ilgili ikonografik materyal, seçici bibliyografya ve kapsamlı kronolojik tablolar eşliğinde verilecektir. Modüllerin içeriği sunulmaya odaklanmaktadır:

Minos ikonografisinde en popüler hayali canlılar

Mısır, Mezopotamya ve Ege'deki daha sonraki tarih öncesi dönemdeki hastalıklar ve tedavi yöntemleri / uygulamaları

Girit ve Kıbrıs'ta ortaya çıkarılan modellerin tasarım yöntemleri, ilgili Mısır ürünleriyle ilgili referanslar... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
15 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Ticaretin küreselleşmesi, e-ticaretin yaygın kullanımı ve sürekli müşteri baskısı daha kısa sürelere yönelik olarak, çağdaş işletmeler ve kuruluşlar için zaman ve maliyet ... [+]

Ticaretin küreselleşmesi, e-ticaretin yaygın kullanımı ve sürekli müşteri baskısı daha kısa sürelere yönelik olarak, çağdaş işletmeler ve kuruluşlar için zaman ve maliyet etkinliği temelinde ciddi rekabet yaratmıştır.

Aynı zamanda, kitle özelleştirme ve erteleme stratejileri, duyarlı iş modelleri (çekme veya sipariş üzerine üretim sistemleri), yenilikçi BİT uygulamaları, dış kaynak kullanımı ve offshoring (ve iş dünyasındaki diğer birkaç eğilim) gibi iş dünyasındaki yeni eğilimler, iyi uygulayıcıların yanı sıra iyi eğitim görmüş lojistik profesyonellerine ihtiyaç duyan yeni, zorlu lojistik gereklilikleri ortaya koyuyor.

... [-]
Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
12 hukuk lisans derecesi bulun
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Bu çevrimiçi kurs, M.Ö. 5. yüzyıldan 20.-21. Yüzyıla kadar Antik Yunan Tiyatrosunun evrimini sunmaya odaklanmaktadır. Genellikle Atina'da gelişen Yunan tiyatrosu, Batı ge ... [+]

Klasik Geçmişten Geleceğe Bir Yol Programı

Bu çevrimiçi kurs , M.Ö. 5. yüzyıldan 20.-21. Yüzyıla kadar Antik Yunan Tiyatrosunun evrimini sunmaya odaklanmaktadır. Atina'da çoğunlukla gelişen Yunan tiyatrosu Batı geleneğinin kökeni iken kelimenin kökü de Yunanca'dır. Klasik Yunanistan'da gelişen ve festivaller, dini ritüeller, siyaset, cenaze törenleri ve daha pek çok şeyi içeren bir performans kültürünün parçasıydı.

Trajedi de Yunanistan'dan kaynaklı bir kelimedir ve ortaya çıktıkça dramatik performans Atinalılar için gerçekten önemlidir.

Ders şu sorulara cevaplar: Antik Yunan dramının hangi bağlamda klasik Atina'da yazımı ve üretildiğini? Performans trajedi ve komedi nasıldı? Günümüze az sayıdaki antik oyunların hayatta kalmasına hangi faktörler katkıda bulundu? İlk modern kamusal üretim ne zaman gerçekleşti? Çağdaş Yunan tiyatrosunun sahnelenmesinde gözlenen en önemli eğilim ve eğilimler hangileri?... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
6 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Bu ders, Web Analitiği ile ilgili temel ilkeleri incelerken, İş Zekası (BI) kavramı, etkileri ve temel kullanımı konularına giriş niteliğindedir. ... [+]

Her gün, tüm işletmeler, operasyonları hakkında kararlar almakla ilgili onlarca soruyla yüzleşirler. Personel tahsisi, beklenen talep, sipariş hacmi, ürün saklama, ürün tanıtımı, müşteri edinimi, müşteri değerlendirmesi, herhangi bir reklamcılığın etkinliği, malzemelerin taşınması, verilerin işlenmesi, ilgilenilen verilerin toplanması ve toplanması ile ilgili sorular vs. .

Bu tür soruların cevabı, şirketin işletme maliyetlerini önemli ölçüde düşürdüğü ve bunu özellikle finansman bulmak kolay olmadığı, özellikle de kriz zamanlarında rekabetçi ve uygulanabilir kıldığı için önemli bir fayda sağladığı için her şeyin en iyi şekilde organize edilmesi ve istismar edilmesi gerekir derecesi.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
14 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

"A'dan B'ye BH'ye Yunanca Yazma" programı, üç öğrenme kademesinden birine sahip olan İkinci / Yabancı dil olarak Yunanca öğrenenlerin Yazma becerilerini geliştiren ilk çe ... [+]

"A'dan B'ye BH'ye Yunanca Yazma" programı, üç öğrenme kademesinden birine sahip olan İkinci / Yabancı dil olarak Yunanca öğrenenlerin Yazma becerilerini geliştiren ilk çevrimiçi girişimdir; A (Temel Kullanıcı) , B (Bağımsız Kullanıcı), C (Yeterli Kullanıcı) için Ortak Avrupa Dil Çerçevesi (CEFR) (CEF, 2001). Bu ders, B (Bağımsız Kullanıcı) Düzeyi olarak kabul edilen öğrenciler için geçerlidir.

B Düzeyi (Bağımsız Kullanıcı)

Bu, bu öğrenme sürecinde toplam 3 seviyeden ikinci adım. Bitmesi uzerine:

Öğrenci, artan düzeyde soyutlama ile kendi alanıyla ilgili çeşitli konularda artan yapısal karmaşıklığa sahip net, ayrıntılı paragraflar yazabilir ve kendi bakış açısını açıklayarak çeşitli kaynaklardan bilgi ve argümanları sentezleyip değerlendirebilir .... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce,Yunan
12 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

"A'dan B'ye BH'ye Yunanca Yazma" programı, üç öğrenme kademesinden birine sahip olan İkinci / Yabancı dil olarak Yunanca öğrenenlerin Yazma becerilerini geliştiren ilk çe ... [+]

"A'dan B'ye BH'ye Yunanca Yazma" programı, üç öğrenme kademesinden birine sahip olan İkinci / Yabancı dil olarak Yunanca öğrenenlerin Yazma becerilerini geliştiren ilk çevrimiçi girişimdir; A (Temel Kullanıcı) , B (Bağımsız Kullanıcı), C (Yeterli Kullanıcı) için Ortak Avrupa Dil Çerçevesi (CEFR) (CEF, 2001). Bu ders, C Yeterli Kullanıcı olarak kabul edilen öğrenciler için geçerlidir.

C Düzeyi (Yeterli Kullanıcı)

Bu, bu öğrenme sürecinde toplam 3 seviyenin üçüncü ve son adımıdır. Bitmesi uzerine:

Öğrenci, spontan, esnek ve etkili bir tarzda, her türlü metin türü / türde (açıklama, anlatım, tartışma, özet, sonuç) artan dilsel ve bilişsel karmaşıklığın açık, sorunsuz akan paragrafları yazabilir. Sözü edilen tüm metin türlerinde organizasyonel yapıyı, tutarlılık mekanizmalarını ve açık ya da örtülü gölgelerin tonlarını metal dilsel olarak kontrol edebilir.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
12 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

"A'dan B'ye BH'ye Yunanca Yazma" programı, üç öğrenme kademesinden birine sahip olan İkinci / Yabancı dil olarak Yunanca öğrenenlerin Yazma becerilerini geliştiren ilk çe ... [+]

"A'dan B'ye BH'ye Yunanca Yazma" programı, üç öğrenme kademesinden birine sahip olan İkinci / Yabancı dil olarak Yunanca öğrenenlerin Yazma becerilerini geliştiren ilk çevrimiçi girişimdir; A (Temel Kullanıcı) , B (Bağımsız Kullanıcı), C (Yeterli Kullanıcı) için Ortak Avrupa Dil Çerçevesi (CEFR) (CEF, 2001). Bu ders A (Temel Kullanıcı) Seviyesi olarak kabul edilen öğrenciler için geçerlidir.

Seviye A (Temel Kullanıcı).

Bu, bu online derste toplamda sunulan 3 seviyeli bir sistemin ilk seviyesidir. Burada katılımcı, Yunanca nasıl yazacağınızı öğrenen ilk bir yaklaşımla karşılaşacak, ancak daha önce de belirtildiği gibi, kursa başvuracak olanların daha önce tecrübesi / dersi olması gerekir; Aksi takdirde öğrenme sürecini takip etmesi zor olacaktır.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce,Yunan
12 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Eski Yunanlıların felsefesini sunmanın yanı sıra, yeni bir perspektif ve dolayısıyla onlarla baş etmenin farklı bir yolunu sunmak için, filozofların öğretilerini günümüzü ... [+]

Yaşama Sanatı

"Yunan Felsefesi: Yaşam sanatı" , sadece eski Yunan felsefesi üzerine bir başka ders değildir.

Eski Yunanlıların felsefesini sunmanın yanı sıra, yeni bir perspektif ve dolayısıyla onlarla baş etmenin farklı bir yolunu sunmak için, filozofların öğretilerini günümüzün karşılaşabileceği sorunlara göre ayarlayarak, geçmişini bugüne getiriyor.

Yunan felsefesi, insanları daha iyi yaşamak için hayat izlemekten ortaya çıkmıştır.

Günlük yaşantımızda çoklu durumlarla başarılı bir şekilde baş edebilmemiz için bize entelektüel ekipmanlar sağlar. Öğretileri bugün bile geçerlidir ve yaygın şekilde kullanılırlar.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
10 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Özellikle Yunanca konuşmayan kişilere hitap eden bir Yunanca öğrenme kursu. ... [+]

Yunanca konuşmayan bir kişiye özellikle hitap eden bir Yunanca öğrenme kursu .

Yunancayı öğrenmek isteyen herkes için uygundur ve katılmak için herhangi bir gereklilik veya kriter içermez.

Bu çevrimiçi dersi tamamladıktan sonra, görevli, kendinizi tanıtma, kişilerarası iletişim ve yönlendirme yönergeleri gibi karşılaşabileceği temel faaliyetler ve durumlar için gerekli dil becerilerini geliştirmiş olacaktır.

Eğitim materyali ve süreci İngilizce'dir.

Lütfen, bu kursun Kültürel derslerden birine kaydolan herkes için ücretsiz olarak sağlandığını ve başarıyla tamamlandığında katılım belgesi alacağını unutmayın.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce,Yunan
10 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

İnsan olarak eski, eski törenler gibi kutsal, çok değerli, insanlığa tanrılar hediyesi olarak görülüyorlardı, zeytin ağacı ve zeytinyağı Akdeniz Havzasında ortaya çıktı v ... [+]

İnsan olarak eski, eski törenler gibi kutsal, çok değerli, insanlığa tanrılar hediyesi olarak görülüyorlardı, zeytin ağacı ve zeytinyağı Akdeniz Havzasında ortaya çıktı ve manznesinin baskın ve kalıcı demirbaşları oldu. Bu ders zeytin ağacı ve zeytinyağının tarihine ve kültürüne bakarken, besin değerini vurguluyor.

Bu çevrimiçi derste, zeytinyağının kalite özelliklerine ve kaliteli zeytinyağının nasıl üretileceğine göre sınıflandırılmayı öğreneceksiniz. Zeytinyağının esin kaynağı olduğu ve birkaç sanatçının eskiden antik çağlardan günümüze kadar eserler yaratmak için nasıl kullandığını öğreneceksiniz. Bu dersin içeriği, Akdeniz diyetine dayalı tariflerde tüketilecek ve tüketilecek olan zeytin çeşitlerini ve özelliklerini sunar.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
7 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Şarap, Yunan kültür mirasının bir parçasıdır, üretimi ve eşlik eden gelenek, 4.000 yıldan fazla bir süredir var! Yunan mitolojisinde, Olimpos Tanrısı'nı Kozmos'u yöneten ... [+]

Şarap , Yunan kültür mirasının bir parçasıdır , üretimi ve eşlik eden gelenek, 4.000 yıldan fazla bir süredir var! Yunan mitolojisinde, Olimpos Tanrısı'nı Kozmos'u yöneten buluyoruz. On iki kişiden biri Bacchus olarak da bilinen şenlik ve şarap tanrısı olarak tanımlanan Dionysus'tur. Dahası, Yunanlılar şarap konusunda birçok felsefi tırnak içindeydiler. Platon, "şarabın kalbi cesaretle doldurduğunu" ve Euripides'in "şarap bulunmadığı yerde sevginin olmadığı" düşüncesindeydi.

Bu çevrimiçi derste şarapların kültür tarihi ve ilk nasıl üretildiğini öğreneceksiniz. Kendi şarap yapabilmeniz için kullanmanız gereken sırları ve teknikleri öğrenme şansına da sahip olacaksınız.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
4 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Klasik Yunanistan, modern Batı kültürünün temeli ile bağlantılı olan ve Batı medeniyetinin alt yapısını oluşturan etkili bir kültürdür. Klasik çağda düşünülmüş ve gelişti ... [+]

Klasik Geçmişten Geleceğe Bir Yol Programı

Klasik Yunanistan, modern Batı kültürünün temeli ile bağlantılı olan ve Batı medeniyetinin alt yapısını oluşturan etkili bir kültürdür. Klasik çağda düşünülmüş ve geliştirilmiş çok sayıda fikir ve uygulama, modern yaşamda önemli bir rol oynamaya devam etmektedir. Vazolar, heykeller, yazılı kaynaklar ve diğer arkeolojik buluntular hayatlarının her aşamasını sağlayan nihai kaynaktı ve antik Yunan vatandaşının ayrıntılı bir tarifi ve bu nedenle eski Yunan kültürünü bulmak için birçok nedenden biri görünüyor büyüleyici.

Bu çevrimiçi kurs , ideal vatandaş, demokrasi ve felsefi düşünce kavramlarını teorik ve pratik olarak eski Yunan dininde yansıtıp tanıtarak katılımcıları anıtlarla batı kültürünün temelini oluşturan klasik medeniyetin "çekirdeğini" tanıtmayı amaçlıyor.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
9 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

"Klasik Geçmişten Geleceğe Bir Yol Programı: Şehir ve Tiyatro" mevcut ders, klasik şehir devleti ve eski tiyatro prizması yoluyla görülen Yunan tarihi ve medeniyetinde bi ... [+]

Klasik Geçmişten Geleceğe Bir Yol Programı

"Klasik Geçmişten Geleceğe Bir Yol Programı: Kent ve Tiyatro" mevcut ders , klasik şehir devleti ve eski tiyatronun prizması yoluyla görülen Yunan tarihi ve medeniyetinde bir yolculuktur. Gelişimi, yapısı ve kent merkezindeki binaların nasıl geliştiğini ve son olarak da mimarisinin karmaşıklığını içeren şehir hakkında bilgi edinmeye başlıyoruz.

Üstelik, dersler, dinin ortak faaliyet ve yaşam için alınan kararlarda Tanrı ve Kahramanların belirli bir rol oynadığı Yunan siyasi yaşamındaki belirleyici rolüne kadar uzanıyor. Vazolar, heykeller, yazılı kaynaklar ve gerekli tüm ayrıntıları sağlayan diğer arkeolojik bulgular nedeniyle, seve seve günlük hayat tarzlarına ve topluluk değerlerine tam erişime sahibiz. Son olarak, bu ders, modern Yunan toplumunda çarpıcı süreklilik ile yaşayan Yunanlıların yaşam biçimlerinin kaçını incelemek için bir şans veriyor.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
15 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
E-Learning University of Athens

Otlar! Flavorful bitkiler ilaç, baharat veya lezzet olarak kullanılır. Yemek pişirme sanatı için bir heyecan ekliyorlar. ... [+]

Otlar! Flavorful bitkiler ilaç, baharat veya lezzet olarak kullanılır. Yemek pişirme sanatı için bir heyecan ekliyorlar. Otlar, her gün kullandığımız sayısız üründe bulunur. Bazı etiketleri okuyun: nane diş macunu, papatya ile şampuan, aloe krem, ekinezya ile öksürük şurubu vb. Bitki kökenli veya organik içerikler olarak, sıcak içecekler, hamur işleri, böcek kovucu maddeler ve saç boyalarında bulunurlar. Çoklu kullanımları ve yararlı özellikleri nedeniyle genellikle pişirme, ilaç, kozmetik ve bahçecilik konularına dahildirler. Otlar yoksa nasıl bir hayat olacağını düşünün. Kokusuz? Renksiz?

Tatlım, Tanrılar için yiyecek, insanlar için ilaç! Peki ya tatlım? Süper gıda mı? Bal, yüzyıllar boyu entelektüelleri, şairleri, yazarları ve bilim adamlarını merak uyandırıyor. Diyetin içine dahil edildi ve eski Yunanlıların telafilerine dahil oldu; ziyafet, fedakârlık ve atletik oyunlar gibi önemli sosyal olaylarda da önemli bir rol oynamıştır.... [-]

Yunanistan Athens
Bilgi iste
Ingilizce
3 hafta
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku