İşletme Yüksek Lisans (MBA)

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

Çalışmadan Önce

İki yıllık Executive Yüksek Lisans Derecesi programı, “Global Liderler ve Profesyoneller için İşletme Yüksek Lisansı” programı, kariyer fırsatlarınızı çok daha artıracak bir dizi yeterliliği öğretir. İddialı yöneticiler, yoğun ve zorlu yarı zamanlı eğitim ve uluslararası kabul görmüş bir akademik derece alma şansı alırlar.

genel bakış

MBA programı, öğrencilerin mesleki ve sosyal yetkinliklerini teşvik eden ve geliştiren güçlü bir uluslararası odaklı genelci bir eğitimi temsil eder. Bu kursa katılanlar, girişimcilik sorunlarını nasıl sistematik olarak tanımlamayı ve analiz etmeyi, uygun çözümler sunmayı ve ilgili kararların nasıl uygulanacağını öğrenirler.

Liderlik ve müzakere tekniklerinin öğretilmesine ek olarak, program ekip çalışması, iletişim ve sunum ile ilgili sosyal becerileri geliştirmeye ve desteklemeye odaklanıyor. Katılımcılar hem diğer öğrencilerle olan değişimden hem de MCI'nin uluslararası eğitmenler ağından yararlanır. Yeni edinilen bilgiler, aynı zamanda derste öğretilen kültürlerarası yeterlilikler ve sosyal beceriler, mezunların gelecekteki yönetim görevlerinde ve stratejik liderlik sorumluluklarında yeterince ustalaşmasını sağlar.

kabul

Kabul için başvurular yuvarlanma esasına göre kabul edilir. Gerekli belgeler çevrimiçi olarak gönderilmelidir.

Tarih

Son başvuru tarihi Tarih, randevu, biriyle çıkmak Röportaj
1 2020/02/02 2020/10/03
2 2020/03/29 2020/04/23
3 2020/05/31 2020/09/15
4 2020/08/23 2020/09/15

Ön şartlar

Prensip olarak, program en az veya en az üç yıllık ilgili mesleki deneyime sahip olan Lisans düzeyinde akademik dereceye sahip bireyleri kabul eder.

Ek olarak, başvuru sahiplerinin İngilizce dili hakkında yeterli bilginin kanıtını sağlamaları gerekmektedir. İlgili kanıtlar üç yıldan daha eski olmamalıdır ve aşağıdaki sınavlardan herhangi birinin tamamlanması için verilen sertifikaları içerebilir:

  • TOEFL (en az 92 puan)
  • IELTS (en az 6.5 puan)

Kabul Prosedürü

Kabul işlemi aşağıdaki unsurları içermektedir:

  • Başvuru Formu
  • Motivasyon mektubu
  • Yeterli derecede İngilizce hakimiyetinin kanıtı
  • Röportaj
  • Karar

Uygulama

Başvuru, gerekli evraklar (CV, Deneme) ile birlikte çevrimiçi başvuru yoluyla yapılmalıdır. Yüksek Lisans programının başlatılmasından önce (ideal olarak, Yüksek Lisans programı süresince nitelikli bir profesyonel aktivite), birinci bir akademik derecenin başarılı bir şekilde tamamlanması ve nitelikli bir pozisyonda en az 5 yıl mesleki deneyim kazanması gerekir.

Motivasyon mektubu

Başvuru sahiplerinden, bu programa kaydolma motivasyonlarını detaylandıran bir makale sunmaları istenmektedir.

Yeterli derecede İngilizce hakimiyetinin kanıtı

TOEFL test sertifikası veya IELTS. Puanlar test tarihinden itibaren üç yıl geçerlidir.

Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi (TOEFL)

Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi (TOEFL) herhangi bir uluslararası TOEFL merkezinde yapılabilir; İnternet tabanlı sınavda en az 92 puan alınması gerekmektedir.

  • IELTS Academic - Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi
  • En az 6.5 puan

Röportaj

Mülakat, başvuru sahiplerine kendilerini kişisel olarak sunma, önceki kariyerleri hakkında yorum yapma ve başvuru için motivasyonlarını ve orta vadeli mesleki hedeflerini açıklama fırsatı verir.

Karar

Bir kabul komitesi, başvuranın Yüksek Lisans programına kabul edilmesine karar verir.

Son Güncelleme Kasım 2019

Okul Hakkında

Girişimcilik Okulu®Management Center Innsbruck , en iyi bilim, ekonomi ve danışmanlık hizmetlerini birbirine bağlar Eşsiz Innsbruck Açık Üniversitesi konseptinin temeli olarak 1995 / 96'da kurulan ulu... Devamını oku