İntegral Girişimcilikte Nanokrasi Sertifikası

Genel

Program açıklaması

  • Fakülte: Chuck Schreiner, Ph.D., MBA
  • Nano kurslar - 9 Parça Serisi
  • Haftada 3 saat, 9 Hafta

Bu tek satın almayla, Chuck Schreiner, Ph.D., MBA tarafından öğretilen İntegral Girişimcilikteki dokuz bölümlük serimizin dokuzunu da alabileceksiniz. Bu seri, girişimciliği izlemenin yeni bir ayrılmaz yolunu tanıtıyor ve kendi geleceğinizi hızlı bir şekilde yaratmaya başlamanız için gerekli araçları sunuyor. Hiper-kompleks, kesintiye uğramış bir ortam, küçük işletmelere başlama yaklaşımımızı düşünmenin yeni bir yolunu gerektirir. İş becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra kalbinize net bir şekilde odaklanmanız gerekir.

Tamamlandığında, akranlarınızla ve iş arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz ve sosyal medya profillerinizde yayınlayabileceğiniz bir Nanoc Sertifikası verilecektir. Dizi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bize bildirin. Aşağıda, serinin içerdiği her bir nanoranın açıklamasını bulabilirsiniz.

İntegral Girişimcilik Birinci Bölüm - Giriş

Nanocourse Açıklama:

Bu nano ders, 21. yüzyılda başarılı girişimcilik ile ilgili olduğu için Ken Wilber'in İntegral Teorisini tanıtıyor. Ken Wilber, düşünce liderleri üzerindeki etkisi büyümeye devam eden üretken bir yazardır. Öğrenciler, Wilber'in bazı temel fikirlerine genel bir bakış, 21. yüzyılın ortaya çıkardığı insanlığa yönelik tehditlerin doğası hakkında fikir sahibi olacak ve girişimcilerin kolektif refahımızın çözümüne katkıda bulunurken nasıl başarılı olabileceğine dair bir model kazanacaklar.

İntegral Girişimcilik İkinci Bölüm - Temel Kararlar: Misyon ve Strateji

Nanocourse Açıklama:

Bir girişimcinin yaşayabilirlik olasılığını artırmak için bir iş kurmada ilk düşündüğü şeylere genel bir bakış sağlar: Misyon, piyasa değerlendirmesi, ilk teklifin kapsamı ve niteliği, gerekli temel yeterlilikler, sermaye gereksinimleri ve ilk aşamalar kapsanır ve sonra 21. Yüzyıl zorunlulukları bağlamında çerçevelenmiştir.

İntegral Girişimcilik Bölüm Üç - İşlemler: Başlarken

Nanocourse Açıklama:

İlk kritik kilometre taşlarını oluşturmak ve yürütmek için bir çerçeve sağlar. Bir teklifin tasarlanma ve çerçevelenme şeklini yönlendiren pazar odağına yapılan vurgu. Girişimcinin yakın gelecekte en önemli olan konuya odaklanmasını organize etmesi için odak ve önceliklendirmeye büyük önem verilmektedir.

İntegral Girişimcilik 4. Bölüm - İntegral Liderlik Gelişimi

Nanocourse Açıklama:

Liderliğe odaklanır - bir iş kurmanın kaçınılmaz türbülansı ile optimum performans, etki kapasitesini geliştirme ve enerji ve iyimserliği sürdürme. Ruhsal farkındalığı derinleştirmek ve olgun psikolojik ve ahlaki davranışları geliştirmek için çekirdek büyüme uygulamalarının tanıtılması.

İntegral Girişimcilik Bölüm Beş - İşletme Ekonomisinin Temelleri

Nanocourse Açıklama:

Sermayenin ihtiyaç değerlendirmesini destekleyin - işletmenin kritik kilometre taşlarına ulaşmak için ne kadar sermayeye ihtiyacı vardır? İşletmenin erken safhasında nakit akışı gereksinimlerinin pragmatik olarak değerlendirilmesine önem verilerek, potansiyel yatırımcıları değerlendirmek ve iletişim kurmak için kullanılan üç temel finansal tablo sunar. Yatırım aramanın temellerini tanıtır.

İntegral Girişimcilik Bölüm Altın - Sermaye ve Eylem için İş Planlaması

Nanocourse Açıklama:

Aynı anda eyleme geçmek ve sermaye artırmak için kullanılabilecek bir iş planı yazmayı tanıtır. Bağımlılıklar, zamanlama ve nakit akışını göz önünde bulundurarak, işletmenin gerçekleştirmesi gereken tüm temel işlemleri ayrıntılarıyla açıklar. Amaç, girişimcinin bu planın tutarlı ve odaklanmış bir yönetici özeti üretebilmesidir.

İntegral Girişimcilik Bölüm Yedi - İşe Başlamak

Nanocourse Açıklama:

Plan yürürlüğe girdikten sonra somut adımlar atmayı keşfeder - sermaye artırmadan üretime, ilk pazarlama, satış ve dağıtıma.

İntegral Girişimcilik Bölüm Sekiz - 21. Yüzyıl için Örgüt Kültürü ve İklimi Oluşturmak

Nanocourse Açıklama:

Kültürü ve iklimi tanımlar ve farklılaştırır ve sağlıklı ortamlar geliştirmenin anahtarlarını sunar. İç organizasyonun ötesindeki kültür ve iklim fikrini genişletir ve işletmenin ahlaki davranış ve finansal performansı birleştirdiği tüm kilit paydaşlar arasında olumlu bir kültür ve iklim oluşturmaya odaklanır.

İntegral Girişimcilik Bölüm Dokuz - Manevi ve Ahlaki Gelişim ve 21. Yüzyıl Zorunluluğu

Nanocourse Açıklama:

Liderlik gelişiminin tanıtımını genişletir. 21. Yüzyılın iş lideri, zevk alma, gerçekleştirme ve liderlik etme kapasitemizin büyümesini teşvik eden olağanüstü zorluklarla karşı karşıyadır. İçsel, bireysel yaşamlarımızı iş hayatlarımızla entegre etmek, böylece finansal zekinin yanı sıra ahlaki açıklıkla yaşamak, çalışmak ve öncülük etmek mümkündür. 21. yüzyılda ihtiyaç duyulan liderlik budur.

Fakülte: Chuck Schreiner Ph.D., MBA

2002-2016 Genel Müdür, kurucu ortak KarmYog Eğitim Ağı, Pvt Ltd. Genel Merkezi, Kalküta Hindistan. KarmYog Eğitim Ağı, özellikle Hindistan'da, göğüs kanseri hastalarından hevesli şarkıcılara, taksi şoförlerine ve çiftçilere kadar birçok kitleye büyük ölçekli eğitim programları sağlamak için medya / teknoloji platformlarını ve içeriğini kullandı. Programlarımız üç temel bileşene sahipti: hem bireysel, hem de kendi kendine öğrenme ve grup işbirliğine dayalı öğrenme için medya ve teknolojiyi kullanma; zihni, bedeni ve ruhu, örgün eğitimi davranışları değiştirmek için yeterli olanlardan gerekli katılımı kazanmak için öğrenme sürecine dahil eden içerik; ve pazara ve kitleye dayalı dağıtım çözümleri (genellikle internet erişimi olmadan). Birincil görevim, işletmenin finansal, stratejik ve pazarlama yönlerini tasarlamak ve uygulamak iken ortağım yaratıcı (teknoloji, pedagoji ve içerik) yönlerini yönetti.

1996-2002 Yönetim Danışmanı. Danışmanlık kariyerimin iki aşaması vardı. İlk aşama (1995-1998) bir butik davranışsal danışmanlık firması Spencer / Shenk / Capers'le oldu. Liderlik gelişimi ve örgüt kültürü oluşturmaya odaklandım. İkinci aşama (1997-2002) Deloitte Consulting ile işlerini yeniden tasarlayan ve ERP çözümleri uygulayan Fortune 1000 müşterileri (SC Johnson, ARCO, California Eyaleti, vb.) Benim rolüm, iş liderlerini tüm işlerini yeniden düzenlerken desteklemek ve büyük yeniden eğitim çabalarına öncülük etmekti.

1988-1996 Özel Pratikte Psikolog. Uygulamam çocuklara ve dolayısıyla aile dinamiklerine odaklandı. Ebeveynlik becerilerini öğreten CD-Rom tabanlı bir erken eğitim programı yazdım. Profesyonel yaşamımın bütünleştirici teması, insanların ve kuruluşların olgunlaşmasına ve gelişmesine yardımcı olmak için bütünsel yaklaşımlar kullanıyor.

Kişisel ilgi alanları:

1975-Akıl, beden ve ruh için meditasyon ve sistematik büyüme süreçleri uygulayıcısı. Bu tür şeyleri uzun bir süre boyunca uyguladığınızda, iyi şeyler olur ve derinden minnettar olduğum yaşamda bir sevinç hissi kazandım. Öğrendiğimi her fırsatta paylaşmaya çalışıyorum ve ahlaki ve ruhsal gelişmeyi halkımıza yeniden entegre etmemizin çok önemli olduğuna inanıyorum. Hindistan ve ABD'de pek çok girişimci akıl hocalığı yaptım Girişimcilere karşı tutkulu bir tutkum var ve kolektif insanlık olarak 21. Yüzyılın yakınsama krizlerini nasıl çözdüğümüzün anahtarlarından birine sahip olduklarına inanıyorum. Kamu yaşamımın bu son aşamasında, girişimci girişimcilerin kolektif refahımıza başarılı bir şekilde katkıda bulunmalarına yardımcı olmak için elimden geleni yapmayı planlıyorum. 21. Yüzyıl insanlığın hiç karşılaşmadığı yollarla zorlu olacak ve gençlerin akıl ve amaçların güçlü liderleri olarak olgunlaşmasına yardımcı olmak istiyorum.

Nanocourse İletişim Bilgileri

Nano kurslar size kolaylık sağlamak için tamamen talep görmektedir. Sorularınız varsa veya ek yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçin; yardım masamız en kısa sürede size yardımcı olacaktır.

Tek nano dersler akademik krediye hak kazanmaz. Bununla birlikte, kayıtlı öğrenciler birlikte on iki nano ders ekleyebilir, bir Nanocourse Kredi Dönüştürme seçeneği satın alabilir, nano derslerin maliyeti ile düzenli bir üç aylık dönem kursu arasındaki farkı derece seviyelerinde ödeyebilir ve derecelendirme için bir Son Yaratıcı Ödevi gönderebilir. Daha fazla bilgi için lütfen kayıt sitemize başvurun.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

How you personally develop, what gifts you bring into the world, and how effectively you bring these gifts to your community, are all critical to how our collective future will unfold. If you know you ... Devamını oku

How you personally develop, what gifts you bring into the world, and how effectively you bring these gifts to your community, are all critical to how our collective future will unfold. If you know you are here to help bring forth a new world, if you are drawn to cultivating your gifts within an open-minded, diverse learning community, if you are motivated by a question-led life and an exploration of mystery, then Ubiquity might be the right fit for you. Daha Az
ABD Çevrimiçi , Chartres + 1 Daha fazla Daha az