İstihbaratta Usta

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

tanıtım

İstihbarat lisansının resmi derecesi, İtalya'nın Pegasus Üniversitesinin resmi bir derecesi olup, Bologna'ya ve Avrupa Yüksek Öğrenim Alanına (EHEA) uyum ve katılımı nedeniyle doktora erişim sağlamaktadır. Bu yüksek lisans derecesi ile öğrenci seçtiği seçmeli derslere bağlı olarak Ekonomik Zeka veya Güvenlik ve Savunma alanında bir söz seçebilir.

Her ne kadar bilme ihtiyacı insanın doğuştan gelen bir özelliği olduğu kadar, olayları tahmin etme ihtiyacının da ötesine geçtiğimizde, içinde hareket ettiğimiz karmaşık gerçeklikten elde edilen kaos, genellikle emredilemez bir şekilde sürekli bir çabayı gerektirir. Karmaşıklık, mevcut bilgilerin kod çözülmesine izin veren araçlarla donatılması. Bu resmi ustanın İstihbarat Derecesi, insanın gerçek dünyaya ve içerdiği bilgilerin, ister kamusal isterse de özel olarak - bilginin içine dönüştürülmesine izin veren, beyin süreçleri aracılığıyla içerdiği bilgileri görmemizi sağlar.

Fakat 20. yüzyılın 80'lerinin farklı bilgilendirici kavramları onu betimlemeye çalıştığı için (1989'da Russel Ackoff'un Bilgi Piramidi'nde örneklenen) bilgi, doğrusal veya geri dönüşümsüz değildir. Günümüzde, bilgi yeterli değildir ve anlaşılması için bir adım daha ileri gitmek gereklidir.

İstihbaratta bu resmi yüksek lisans derecesinde, zekanın ne olduğu ve nasıl uygulandığını derinlemesine analiz etmeye çalışacağız, bunun kullanıldığı yapının kullanımını tahmin etmek. Bu şekilde, karar verme sürecindeki belirsizliği azaltmak için bir araç olarak istihbarat, hem kamu sektöründe hem de özel sektörde doğrudan bir uygulamaya sahiptir. Bununla birlikte, bu zeka dersinde, zeka ya da soyadları hakkında uzun teorik ayrımlar bulamayacaksınız ya da sistematik olmayan toplama tekniklerinin sınıflandırılmasına ya da bilimsel olmayan analiz tekniklerine odaklanmayacaksınız. analizi).

Aksine, zekadaki bu ders, profesyonel performansınızdaki zekanın, teorik ve kavramsal açıklıktan, evet, ama bu aracın profesyonel performansta nasıl kullanılacağına dair pratik bir yaklaşımla nasıl kullanılacağına yöneliktir.

Zekanın, bağımsız olarak, bir vakumda anlaşılmasının ya da araştırılmasının mümkün olmadığı inancından başlıyoruz. Aslında, bu (zekânın) yapının diğer kısımları ve uygulandığı zamansal boşluğa sahip olduğu ilişkiye dikkat etmek gerekir.

İstihbaratta Resmi Usta Müfredatı

 • İstihbarat Temelleri
 • Evrim: İstihbarat Yapıları
 • İstihbarat Üretimi, Temel Profesyonel Rehberler
 • Zeka, Psikoloji ve Karar Verme
 • karşı casusluk
 • İspanya'da İstihbarat Yasal Rejimi
 • Siber İstihbarat
 • Mevcut Uluslararası Toplumun Riskleri ve Tehditler Kapsamında İstihbarat (isteğe bağlı)
 • Ekonomik ve İş Zekası (isteğe bağlı)
 • Sosyal Bilimlerde Araştırma Metodolojisi
 • Final Yüksek Lisans Projesi (TFM)

İstihbaratta Resmi Yüksek Lisans Derecesi

İstihbarat alanında lisans diplomasına veya lisans derecesine sahip olan öğrenciler lisans diplomasına sahip olacaklardır.

1.- İtalya Pegasus Üniversitesi'nin resmi ünvanı (Yüksek Lisans di II Livello )

'İstihbarat Yüksek Lisans'

2.- Iniseg'in kendi unvanı

'İstihbaratta Usta'

Akademik yeterlilik olmadan erişen öğrenciler, yalnızca INISEG'in kendi derecesini alacaklardır.

İstihbaratta Resmi Usta Okumak İçin Gereklilikler

Bu resmi yüksek lisans derecesi, pratik bir mesleğe sahiptir ve sektördeki profesyonellere, uygulamalarını ve prosedürlerini geliştirmek veya sektörlerindeki veya profesyonel performanstaki karar verme süreçlerindeki belirsizliği azaltmak için farklı araçlar uygulamakla ilgilenen profesyonelleri hedeflemektedir.

Öğrenci, sınıf arkadaşları arasında farklı sektörlerden diğer profesyonelleri bularak farklı yapılardan istihbarat kullanımını ve uygulanmasını tahmin eder.

İstihbaratta Resmi Ustanın Profesyonel Çıktıları

Diğer çıktılar arasında, bu Yüksek Lisans Derecesini İstihbarat'a alan öğrenciler kendilerini aşağıdaki mesleklere veya sektörlere ayırabilirler:

 • Bilgisayar mühendisleri
 • Silahlı Kuvvetlerin Üyeleri
 • Ekonomik analistler
 • İstihbarat analistleri
Öğrencinin seçtiği konulara bağlı olarak, bu, Ekonomik Zeka alanında bir söz veya Güvenlik ve Savunmada bahsedilecektir.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

INISEG es un Instituto Internacional de Estudios que nació como una necesidad de entregar a sus futuros alumnos toda la formación, información de estudios, actividades y oportunidades profesionales qu ... Devamını oku

INISEG es un Instituto Internacional de Estudios que nació como una necesidad de entregar a sus futuros alumnos toda la formación, información de estudios, actividades y oportunidades profesionales que se desarrollan en el área de la Seguridad Global. Daha Az
Madrid , Zamora + 1 Daha fazla Daha az