şehirdeki ders: klasik geçmişten geleceğe giden bir güzergah

Genel

Program açıklaması

Klasik Geçmişten Geleceğe Bir Yol Programı

Klasik Yunanistan, modern Batı kültürünün temeli ile bağlantılı olan ve Batı medeniyetinin alt yapısını oluşturan etkili bir kültürdür. Klasik çağda düşünülmüş ve geliştirilmiş çok sayıda fikir ve uygulama, modern yaşamda önemli bir rol oynamaya devam etmektedir. Vazolar, heykeller, yazılı kaynaklar ve diğer arkeolojik buluntular hayatlarının her aşamasını sağlayan nihai kaynaktı ve antik Yunan vatandaşının ayrıntılı bir tarifi ve bu nedenle eski Yunan kültürünü bulmak için birçok nedenden biri görünüyor büyüleyici.

Bu çevrimiçi kurs , ideal vatandaş, demokrasi ve felsefi düşünce kavramlarını teorik ve pratik olarak eski Yunan dininde yansıtıp tanıtarak katılımcıları anıtlarla batı kültürünün temelini oluşturan klasik medeniyetin "çekirdeğini" tanıtmayı amaçlıyor.

Kurs boyunca, katılımcı antik Yunan yaşamının gelişme ve yapısını, demokrasinin doğuşu ve mevcut rejime nasıl uygulandığını ve nihayetinde klasik medeniyetin yaratılmasını içeren tutarlı birimler, yani şehir devleti konusunda bilgi sahibi olabilir. . Yukarıdakilerin hepsi, Sanat ve Kültür kategorisinin bu çevrimiçi kurs bölümünde daha detaylı ve ayrıntılı olarak analiz edilecektir. Dersleri başarıyla tamamladıktan sonra, katılımcı bir eğitim sertifikası alacaktır.

Katılımcı Profili

Bu program arkeolojiye ve özellikle de eski Yunan şehir devletinin oluşumuna ilgi duyan herkese hitap etmektedir.

Program Amaçları

Geçmişimiz ne kadar modern? Eski Yunan şehir devleti neydi ve mirası neydi? Demokrasi nerede doğdu? Antik Yunan efsaneleri peri masalları mısınız yoksa orada bir hakikat tozu var mıdır? Tiyatro neden bu kadar çok insanla çınlıyordu ve halen öyle mi? Eski bir medeniyetin karakterini ve ruhunu tanımak için Yunanistan'daki en iyi yerler nelerdir?

"Klasik Geçmişten Geleceğe Bir Yolculuk: Şehir" programı, büyük Yunan anıtları vasıtasıyla, antik Yunan yaşamının gelişimini ve yapısını tutarlı birimler halinde, şehir devlet, demokrasinin teoride ve gelişim içinde tanıtmayı amaçlıyor uygulama ve klasik uygarlığın yaratılması. Aynı zamanda, günlük hayatta önemli bir rol oynayan eski Yunan dinini analiz eder.

Son Güncelleme Ara 2017

Okul Hakkında

The Supplementary Distance Education Programme (E-Learning) of The Center of Continuing Education and Lifelong Learning of the National and Kapodistrian University of Athens, in operation since 2001, ... Devamını oku

The Supplementary Distance Education Programme (E-Learning) of The Center of Continuing Education and Lifelong Learning of the National and Kapodistrian University of Athens, in operation since 2001, provides distance education programmes that link theoretical and academic knowledge to the practical and applied skills required in their respective professional fields. Daha Az