Lisans Spor Ekonomisi

Spor endüstrisi hızla yükseliyor: Fitness tekliflerine olan güçlü talep ve sağlık ve beslenme gibi fitness ile ilgili pazarlardaki hızlı gelişme bu konuda önemli bir rol oynuyor. Ekonominin çoğu sektörü gibi, fitness endüstrisi şu anda artan dijitalleşmeden etkilenmektedir; şirketler ve çalışanlar sanal gerçeklik eğitimi gibi heyecan verici ve zorlayıcı görevlerle karşı karşıya kalmaktadır.

Fitness dünyasında devrim yapmaya hazır mısınız? Uzaktan eğitimimizde en son bilimsel bulguların dengeli bir programını ve zengin bir endüstri bilgisi birikimi sunuyoruz.

Lisans programımız Fitness Economics, sizi bu heyecan verici endüstride, fitness, pazarlama, satış, yasal ve insan kaynakları alanlarındaki genel iş içeriği ve uzmanlığın dengeli bir karışımıyla gelecekteki bir kariyere hazırlar.

Akredite derece

Mevcut tüm IUBH programları FIBAA (Uluslararası İşletme Akreditasyonu Vakfı) tarafından akredite edilmiştir.

Bir akreditasyon ancak bir çalışma programının içerik ve yapı açısından tüm nitel gereklilikleri yerine getirmesi durumunda ilan edilir.

FIBAA, Akreditasyon Konseyi adına Lisans ve Yüksek Lisans programlarının kalitesini kontrol eden bir akademik eğitim için TÜV türüdür. Akreditasyon, her beş (ilk akreditasyon) veya yedi (yeniden akreditasyon) yılda bir yenilenir - öğretimin kalitesi için bir garantidir.

Olağanüstü kalitede kurslar için FIBAA birinci sınıf mührü ödüllendirir. IUBH'deki beş kurs bu özel mührü kazandı. Bu nedenle IUBH, beş veya daha fazla premium mühür ile Almanya'nın önde gelen üniversitelerinden biridir.

Fitness ekonomisinde gelecekteki kariyeriniz

Fitness ekonomisi dersimizden mezun olan biri olarak, fitness, spor, yaşam tarzı, moda, sağlık, sağlık, beslenme ve daha birçok farklı büyüme pazarında temel ve değişiklikleri şekillendirmede liderlik rolleri üstlenmenize yardımcı olacaksınız. Özel görevleriniz arasında, diğer şeylerin yanı sıra, uygun reklam önlemleriyle yeni eğitim ekipmanlarının satın alınması ve müşteri kazanımı bulunur.

Bunu yapmak için, yeni trendlere hızlı bir şekilde tepki verebilmek ve müşteri isteklerini göz önünde bulundurabilmek için fitness pazarını yakından takip etmeniz gerekir. Ayrıca, organizasyonu optimize ediyor, kişisel ve pazarlama meseleleri yapıyor ve profesyonel bir satış sistemi oluşturuyorsunuz.

Ders Genel bakış

Uzaktan eğitim fitness ekonomisinde, öncelikle bilimsel temeller, profesyonel metodolojik bilgiler ve bütünleştirici konular öğretilecektir. Fitness yönetimi ve fitness pazarlarının temellerine ek olarak, etkinlik yönetimi, eğitim ve beslenme ile ilgili temel bilgiler ve uygulamada franchising konusunda size derinlemesine bilgi sağlarız. Özellikle ilgili pazarlama konuları, personel yönetimi ve dijitalleşme tüm dönemlerde geçerlidir. Beşinci ve altıncı yarıyılda toplam üç seçmeli ders alma şansınız da vardır.

Lisans programımız modüler bir yapıya sahiptir, yani “modüller” olarak adlandırılan konu alanlarını temel alarak çalışırsınız. Bu modüller içerisinde, bazen sizi bu modülü tamamlamak için sistematik olarak hazırlayan bir giriş dersi ve bir uzmanlık dersi vardır. Modüller içerisinde, başarılarınızı belgeleyen her başarılı mezuniyet (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) için kredi alacaksınız. Bu ECTS kredileri uluslararası olarak karşılaştırılabilir ve elbette tanınır.

uzmanlık

Beşinci ve altıncı dönemde, 30 ECTS tutarındaki üç uzmanlığınızı seçtiniz. Bunun için fitness ekonomisi alanında en az bir uzmanlık alanını ("zorunlu uzmanlıklar") ve en fazla iki işlevsel ve sektör uzmanlaşmasını ("Wahlspezialisierung") seçmelisiniz.

Bazı örnek seçim uzmanlıkları:

  • Spor yönetimi
  • Spor Medya Yönetimi
  • Gelişmiş Liderlik
  • piyasa Psikolojisi
  • İnsan Kaynakları Uzmanlığı
  • Sosyal Medya Pazarlaması II

çalışma modelleri

Uzaktan öğreniminizi hayatınıza uyarlayın.

Lisans derecemizi hem tam zamanlı hem de iki yarı zamanlı olarak tamamlayabilirsiniz. İçerik açısından, bu modeller aynıdır, ancak yarı zamanlı değişkenlerde haftalık öğrenim süreniz kısalmaktadır.

Yarı zamanlı çalışma, halihazırda yüksek iş yüküne sahip olanlar veya aylık maliyetlerini düşürmek isteyenler için özellikle uygundur.

tam gün

süre

Tam zamanlı eğitimde, sömestr başına maksimum ders sayısını seçebilirsiniz. Eğitiminizi belirlenen sürede bitiremezseniz, çalışma 18 ay daha uzatılır. Bu süre zarfında, uzaktan eğitim ile ilgili tüm teklifleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Beklenenden daha az zamanınız olduğunu fark ederseniz, ayın sonuna kadar 3 ay süre ile farklı bir zaman modeline geçebilirsiniz.

yarı zamanlı

süre

Yarı zamanlı çalışmalar aylık öğreniminizi azaltır. Aynı zamanda, her dönem için seçebileceğiniz ders sayısı da düşüyor.

Derecenizi belirlenen süre içinde tamamlayamazsanız, çalışmalarınız 18 ay daha uzatılacak. Bu süre zarfında, uzaktan eğitim ile ilgili tüm teklifleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Beklenenden daha fazla zamanınız olduğunu fark ederseniz, ayın sonuna kadar 3 ay süre ile farklı bir zaman modeline geçebilirsiniz.

Program dili:
  • Almanca

IUBH Fernstudium için 35 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Mayıs 14, 2019
Bu kurs bir e-Öğrenme
Start Date
Duration
36 - 72 ay
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
312 EUR
ay içinde. Fiyatlar, zaman modeline göre değişmektedir.
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Location
Son başvuru tarihi
End Date