Lisans Sağlık Yönetimi

Toplumdaki demografik değişim devam etmekte ve bakıma ve tedaviye ihtiyacı olan insan sayısı giderek artmaktadır. Aynı zamanda birçok sağlık kurumunun tasarruf etmesi gerekiyor. Burada etkili bir strateji geliştirmek için sağlık yöneticileri işletme bilgilerini endüstri bilgisi ile birleştirir. Çalışmalarınızın bir parçası olarak, sizi sağlık ve işletme arasındaki arayüzde bir işe hazırlıyoruz ve sizi sağlık sektöründe gelecekteki liderlik sorumluluklarına hazırlıyoruz.

Akredite derece

Mevcut tüm IUBH programları FIBAA (Uluslararası İşletme Akreditasyonu Vakfı) tarafından akredite edilmiştir.

Bir akreditasyon ancak bir çalışma programının içerik ve yapı açısından tüm nitel gereklilikleri yerine getirmesi durumunda ilan edilir.

FIBAA, Akreditasyon Konseyi adına Lisans ve Yüksek Lisans programlarının kalitesini kontrol eden bir akademik eğitim için TÜV türüdür. Akreditasyon, her beş (ilk akreditasyon) veya yedi (yeniden akreditasyon) yılda bir yenilenir - öğretimin kalitesi için bir garantidir.

Olağanüstü kalitede kurslar için FIBAA birinci sınıf mührü ödüllendirir. IUBH'deki beş kurs bu özel mührü kazandı. Bu nedenle IUBH, beş veya daha fazla premium mühür ile Almanya'nın önde gelen üniversitelerinden biridir.

Ders Genel bakış

Programın amacı, sizi daha büyük ekiplere ve organizasyonlara ulaştırmaya hazırlamaktır. Bunun için size derinlemesine sağlık bilimi, iş ve kariyer odaklı bilgi sağlarız. Yönetim odaklı sağlıkla ilgili konularda konuya özgü eğitime ek olarak, analitik becerilerin, liderlik becerilerinin ve kavramsal-çözüm odaklı yeterliliklerin geliştirilmesi de eşit düzeydedir.

Lisans programımız modüler bir yapıya sahiptir, yani “modüller” olarak adlandırılan konu alanlarını temel alarak çalışırsınız. Bu modüller içerisinde, sizi bu modülü tamamlamak için sistematik olarak hazırlayan bir giriş kurs ve bir uzmanlık kursu vardır. Modüller içerisinde, başarılarınızı belgeleyen her başarılı mezuniyet (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) için kredi alacaksınız. Bu ECTS kredileri uluslararası olarak karşılaştırılabilir ve elbette tanınır.

uzmanlık

Beşinci ve altıncı dönemde, 30 ECTS tutarındaki üç uzmanlığınızı seçtiniz. Bunun için sağlık yönetimi alanında en az bir uzmanlık uzmanlığını ("zorunlu uzmanlık") ve en fazla iki işlevsel ve branş uzmanlığını ("seçmeli uzmanlık") seçersiniz.

Bazı örnek seçim uzmanlıkları:

  • Gelişmiş Liderlik
  • İş danışmanlığı
  • BT yönetimi
  • E-Ticaret
  • Systemgastronomie

çalışma modelleri

Uzaktan öğreniminizi hayatınıza uyarlayın.

Lisans derecemizi hem tam zamanlı hem de iki yarı zamanlı olarak tamamlayabilirsiniz. İçerik açısından, bu modeller aynıdır, ancak yarı zamanlı değişkenlerde haftalık öğrenim süreniz kısalmaktadır.

Yarı zamanlı çalışma, halihazırda yüksek iş yüküne sahip olanlar veya aylık maliyetlerini düşürmek isteyenler için özellikle uygundur.

tam gün

süre

Tam zamanlı eğitimde, sömestr başına maksimum ders sayısını seçebilirsiniz. Eğitiminizi belirlenen sürede bitiremezseniz, çalışma 18 ay daha uzatılır. Bu süre zarfında, uzaktan eğitim ile ilgili tüm teklifleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Beklenenden daha az zamanınız olduğunu fark ederseniz, ayın sonuna kadar 3 ay süre ile farklı bir zaman modeline geçebilirsiniz.

yarı zamanlı

süre

Yarı zamanlı çalışmalar aylık öğreniminizi azaltır. Aynı zamanda, her dönem için seçebileceğiniz ders sayısı da düşüyor.

Derecenizi belirlenen süre içinde tamamlayamazsanız, çalışmalarınız 18 ay daha uzatılacak. Bu süre zarfında, uzaktan eğitim ile ilgili tüm teklifleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Beklenenden daha fazla zamanınız olduğunu fark ederseniz, ayın sonuna kadar 3 ay süre ile farklı bir zaman modeline geçebilirsiniz.

Sağlıkta gelecekteki kariyeriniz

Bir sağlık yöneticisi olarak, klinikler veya sigorta şirketleri gibi sağlık işlemlerini planlamak, kontrol etmek ve izlemek işinizin bir parçasıdır. Toplumda önleme ve iyi sağlığın kabulünü artırmak ve insanları sağlıklarını etkilemek ve korumak için güçlendirmek için çalışıyorsunuz. Aynı zamanda, her zaman iş faktörlerine göz kulak oluyorsunuz.

Program dili:
  • Almanca

IUBH Fernstudium için 35 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Mayıs 14, 2019
Bu kurs bir e-Öğrenme
Start Date
Açık Kayıt
Duration
36 - 72 ay
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
312 EUR
ay içinde. Fiyatlar, zaman modeline göre değişmektedir.
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Açık Kayıt
End Date
Son başvuru tarihi

Açık Kayıt

Location
Son başvuru tarihi
End Date