Bakanlık Sanat Derneği

Genel

Program açıklaması

Associate of Arts in Ministry programı, bir cemaat için pastoral liderlik sağlamak için önceden teolojik eğitim almamış liderleri hazırlamak için tasarlanmıştır. Öğrencileri kilise içindeki diyakonal veya diğer görevli olmayan bakanlıklara hazırlar ve belirli bir bakanlık için bir rota olarak kullanılabilir. Bu 63 kredilik program, cemaat ve diğer bakanlık bağlamları için teoloji ve becerilere genel bir bakış sağlar.

Mezuniyet Sonrası Öğrenci Borcu

AA yeni bir program olduğu için öğrenci borcu ile ilgili güncel veri bulunmamaktadır. ILT, hak kazananlara mali yardım sunar. ILT ayrıca öğrencilere federal mali yardım ve federal öğrenci kredisi programlarına erişim sağlayacaktır. ILT, öğrencilerin mümkün olduğunca az borçla mezun olmalarına yardımcı olmaya kararlıdır.

Kursların Maliyeti

Öğrenim, kredi saati başına 390 $ veya 3 kredili kurs başına 1170 $ 'dır. Öğrenim ücreti değişebilir. Ek maliyetler (başvuru ücreti, kitaplar, bağımsız projelerin araştırılması ve üretilmesi ile ilgili maliyetler veya nihai proje veya isteğe bağlı bir tez, vb.) Da katılımcının sorumluluğundadır.

Tamamlanacak Dersler

AA programı, bakanlıkta lisans düzeyinde eğitim almak isteyen veya görevlendirilen bakanlık için hazırlanan lise mezunları için geniş tabanlı, temel bir eğitim kursu sağlar.

Toplam Zaman Çizelgesi

Bu program İncil teolojisi, tarihsel ve sistematik teoloji ve etik, felsefe ve din ve bakanlık eğitimi alanlarında 21 dersten oluşmaktadır. Konsantrasyon seçen öğrenciler, İncil, Bakanlık Uygulaması veya Teoloji üzerine odaklanmayı seçebilirler. Bu program için seyahate gerek yoktur, ancak öğrenciler hafta boyu yerinde kurslara katılmayı seçebilirler. Tam zamanlı öğrenciler bu dereceyi 2 yılda bitirebilir ve yarı zamanlı öğrenciler 3 yıla kadar sürebilir.

Program

Associate of Arts in Ministry programı, bir cemaat için pastoral liderlik sağlamak için önceden teolojik eğitim almamış liderleri hazırlamak için tasarlanmıştır. Öğrencileri kilise içindeki diyakonal veya diğer görevli olmayan bakanlıklara hazırlar ve belirli bir bakanlık için bir rota olarak kullanılabilir. Bu 63 kredilik program, cemaat ve diğer bakanlık bağlamları için teoloji ve becerilere genel bir bakış sağlar.

Staj

Cemaat bakanlığı bağlamında hizmet etmek isteyen öğrencilerin 1.040 saatlik (altı ay tam zamanlı) denetimli stajı tamamlamaları gerekir. Bu staj, belirli bir bakanlık bağlamına girmeyi planlayan öğrencilere yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bachelor of Arts programına devam edecek olan veya belirli bir bakanlık bağlamına hazırlanmayan öğrencilerin stajı tamamlamaları gerekmez.

Öğrenme Çıktıları

Bu programı tamamladıktan sonra öğrenciler kazanacaklar:

  1. Kutsal yazılar ve teoloji hakkında kapsamlı bilgi edinin (Tanrı'nın Sözünü Kanun ve İncil olarak ayırt etmek için dışsal beceriler ve araçlar dahil).
  2. Bakanlık mesleklerimizde Hristiyanların hayatını etkili bir şekilde yaşamak için bağlamsal eğitim becerilerini ve tutkusunu geliştirmek
  3. Ömür boyu öğrenimle meşgul olma becerisini ve tutkusunu geliştirin.

Kabul şartları

  • Online başvuru formunun doldurulması.
  • Orta öğretimin tamamlandığına dair kanıt ve herhangi bir ortaöğretim sonrası okuldan alınan transkript.
  • Bir papazdan bir tavsiye mektubu.
  • Ana dili İngilizce olmayan adayların Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavından (TOEFL) veya Uluslararası İngilizce Dil Test Sisteminden (IELTS) iki yıldan daha eski olmayan bir puan sunmaları gerekir. Normalde, TOEFL için kabul edilebilir minimum puanlar konuşma bölümünde 21 ve yazma bölümünde 21'dir. IELTS'de kabul edilebilir minimum puanlar konuşma bölümünde 6.5 ve yazma bölümünde 6.5'tir. Lütfen puanınızın ILT'ye gönderilmesini talep edin. ILT'nin TOEFL için DI Kodu 5745'tir. TOEFL ile ilgili daha fazla bilgiye Education Testing Services web sitesinden erişilebilir: http://ets.org. IELTS ile ilgili bilgiler https://www.ielts.org adresinde bulunabilir.
  • Kayıt Ücreti: 55 $ (iade edilemez).
  • Fotoğraflı resmi kimlik fotokopisi.
  • Kayıt Hizmetleri Direktörü ile kabul görüşmesi.
Son Güncelleme Ağu 2020

Okul Hakkında

The Institute of Lutheran Theology is an accredited Lutheran seminary providing graduate, certificate, and lay level theological education through a fully integrated online campus. Faithful, fully-cre ... Devamını oku

The Institute of Lutheran Theology is an accredited Lutheran seminary providing graduate, certificate, and lay level theological education through a fully integrated online campus. Faithful, fully-credentialed teachers lead students deeply into the Scriptures and the Christian tradition through a continual dialogue via live online video conferencing that replicates a traditional classroom. This grants students the opportunity to study at ILT without the inconvenience of relocating. Students immediately apply what they learn to their lives, communities, families, and congregations. Daha Az