Bilgisayar ve Ağ Güvenliği Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

' Bilgisayar ve Ağ Güvenliği ' lisansüstü programının amacı bilgisayar güvenliği, güvenli ağ işletimi ve siber güvenlik ilkelerini teşvik etmektir.

Program, iletişim ağı tasarımı, adli bilgisayar ve ağ güvenliği, bilgisayar, ağ ve siber güvenlik, şifreleme, kablosuz ağ güvenliği sorunları ve Bilgi ve İletişim Sistemlerinde güvenlik ve risk yönetimi konularını kapsamaktadır. Program, güvenli sistemler ve ağlar tasarlamak için gereken özel bilgileri öğretir.

Öğrenciler, uzman sanal bilgisayar, ağ ve siber güvenlik laboratuvarları aracılığıyla edindikleri teorik bilgileri uygulama fırsatı bulacaklar. Sanal laboratuvarların kullanımının, öğrenciye erişim uzak olduğu sürece, öğrencilerin fiziksel olarak varlığını gerektirmediğine dikkat edilmelidir. Sanal laboratuvarlar kullanıldığında, öğrenciler bilgisayarları veya akıllı cihazları aracılığıyla bilgisayar ve ağ güvenliği ile ilgili gerçek araçları gerçekçi bir şekilde deneme fırsatı bulacaklardır. Öğrenciler, notlandırıldıkları laboratuar egzersizlerine dayalı çalışma sunarlar.

Programın bir parçası olarak, öğrenciler çeşitli araştırma tekniklerini anlayabilecek ve uygulayabilecek ve Yüksek Lisans Tezi'ni tamamlamak için ihtiyaç duyacakları özel becerileri geliştirebileceklerdir.

Programın amacı:

Bilgisayar ve ağ güvenliği ile ilgili konularda bilgisini genişletmek isteyenler için.

  • Bilgisayar bilimleri, teknoloji, mühendislik, matematik, fizik ve diğer uzmanlık alanlarında birinci derece öğrencileri.
  • Özel teknoloji, bilişim ve telekomünikasyon şirketlerinde çalışanlar.
  • Devlet dairelerinde çalışanlar.
  • Eğitmenler ve telekomünikasyon danışmanları.
  • Yöneticiler.
  • Kariyer odaklı insanlar.

Programın Yapısı

Başlıklar Altı ay Zorunlu / İsteğe Bağlı Ön şartlar TS Eşkoşul GS saat AKTS
ESA 513 İletişim Ağları 1 zorunlu 250-300 10
ESA 620 Bilgisayar ve Ağ Güvenliği 1 zorunlu 250-300 10
ESA 621 Şifreleme 1 zorunlu 250-300 10
521 Bilgisayar Adli Tıp ve Ağları 2 zorunlu 250-300 10
ESA 622 Bilgi ve İletişim Sistemleri Güvenliği Risk Yönetimi 2 zorunlu 250-300 10
SAE 521 Araştırma Yöntemleri 2 zorunlu 250-300 10
AVD701A Yüksek Lisans Tezi I. 3 zorunlu AYD513, AYD620, AYD621, SAE521 AUD521, AUD622 375 - 450 10
ΑΔΔ701B Yüksek Lisans Tezi II 3 zorunlu AUD513, AUD620, AUD621, SAE521, AUD622 AVD701A 375 - 450 20
toplam 2250-2700 90

Kabul şartları

  • Yunanistan'da veya yurt dışında tanınan bir yüksek öğretim kurumundan birinci derece sahibi
  • İngilizce dil bilgisi
  • Bilgisayar kullanımı becerileri

Bir Çalışma Başlığını İstismar

"Bilgisayar ve Ağ Güvenliği" mezunları, bilgisayar ve ağların korunmasında yer alan teknoloji, bilgi teknolojisi, mobil telefon, telekom, danışmanlık, devlet veya diğer organizasyonlarda derecelerini kullanabilirler. .

uygulamaları

Başvurular yalnızca aşağıdaki bağlantıdaki FSSY web sitesi üzerinden elektronik olarak gönderilebilir: https://applications.ouc.ac.cy/admissions?sap-language=TR

maliyet

"Bilgisayar ve Ağ Güvenliği" lisansüstü programı için öğrenim ücreti 5400 € 'dur. Her dönem Tematik Modül için ücret 675 € ve Yüksek Lisans Tez ücreti 1350 € 'dur. Öğrenci, seçeneklerine bağlı olarak yıllık öğrenim ücreti öder.

Son Güncelleme Ara 2019

Okul Hakkında

As the second public University, established in 2002, the Open University Cyprus (OUC) aims to fill an important gap in the Cypriot higher education system, offering accredited distance learning degre ... Devamını oku

As the second public University, established in 2002, the Open University Cyprus (OUC) aims to fill an important gap in the Cypriot higher education system, offering accredited distance learning degrees at all levels (undergraduate, master and doctoral). Building on its origins as the country’s only University dedicated to distance education, OUC is growing quickly in academic stature and overall reputation. Today’s challenging realities have widened OUC’s horizons, helping to bring Cyprus near towards its strategic goal: to be established as a regional educational and research center and hub for international scholars and students alike in the Eastern Mediterranean basin. Daha Az