Bir yabancı dil olarak İspanyolca ustası öğretmen

Genel

Program açıklaması

SUNUM VE AMAÇLARI

anadili olarak buna sahip 500 milyondan fazla hoparlörler sayesinde, İspanyol öncesinde İngilizce ve ancak Mandarin tarafından aştı dünyanın ikinci en çok kullanılan anadil vardır. Profesör Manuel Angel Vázquez Medel tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2050 yılında, İspanyol gezegendeki en yaygın anadil olacaktır.

ABD zaten Hispanik kökenli 50 milyon vatandaş, ilköğretimdeki öğrencilerin% 21'ini temsil eden bir grup var. Dolayısıyla, bu ülkede lise ve üniversitelerde, yabancı dil öğrencilerinin% 53 İspanyolca tercih edin. Bu deliller anadili olarak buna sahip olmayan kişilere öğretmeye istekli olanlar için dünya çapında Kastilyan ve kariyer fırsatları büyüyen projeksiyonunu göstermektedir.

UNIBA yabancı dil (ELE) olarak araştırma ve İspanyolca öğretiminde geleceğin profesyonelleri hazırlar Yabancı Dil olarak İspanyolca Öğretmen yılında yüksek lisansını başlattı. Program, hem de bilginin bu alanla ilgili araştırmaların farklı alanlarda katılımcılara özellikle genel ve ELE yabancı dil öğretme konusunda kapsamlı teorik ve pratik eğitim vermektedir.

Bu müfredat ile:

 • Sen öğretim ve yabancı dil öğrenme temel kavramları hakim ve spesifik eğitim bağlamlarında uygulamak bilecektir.
 • Bir yabancı dil (ELE) olarak İspanyolca öğretimi için kendi didaktik yaklaşımlarını bilmek ve çeşitli eğitim programları bunları uygulayacak.
 • Sen / hazırsınız bir analiz ve eğitim faaliyetlerini uygulamak ve sınıfta onları geliştirmek ve yeni öğrenme fırsatları sunmak için.
 • Sen öğrenme ve ELE öğretiminde araştırma gelişebilir.
 • Sen kendi öğrenme sürecine yansıması kolaylaştırmak araçları kullanmak ve eğitim ortamının taleplerine göre kendi öğretim performansını değerlendirmek için bilecektir.
 • Eğer bir doktora programı takip sağlayacak resmi bir master derecesi ve eğitim alacak.
 • İspanyol yurtdışında profesörü bu başlık uzaktan büyüyen talebin bir işte size eğitmek için mükemmel bir fırsat sunacak.

ERİŞİM KOŞULLARI

Önerilen profil

Bu efendi özellikle hedefleniyor mezunları / olarak ve Filoloji, Mütercim Pedagoji ya, olsun İspanyollar veya yabancı kariyerlerini yönünü isteyen diğer mezunları mezunları / (veya mezun / olarak karşılaştırılabilir yabancı çalışmalar). aslına yana, usta belirgin uluslararası niteliğe sahiptir ve öğrenciler beş kıtaya tamamladık. Çeşitlilik tutulan ve farklı kökenden gelen öğrenci grupları ile kültürlerarası zenginleştirme çalışmalarını temsil devamına izin verildiği amaçlanmaktadır.

GENEL ŞARTLAR

Resmi master derecesi erişmek için 29 Ekim Kraliyet Kararnamesi 1393/2007, 16 ncı maddelerine göre, aşağıdakilerden birini başlıklar birinin sahip olması gerekir:

 • İspanyol resmi üniversite derecesi.
 • Resmi master öğretilerini erişmek için, konunun ülke hakkı EHEA bir yükseköğretim kurumunda tarafından yayınlanan başlığı.
 • EHEA başlığı dışında. Tamamlanan çalışmalar resmi Ispanyol üniversite yeterlilik eşdeğer ve eğer bu durumda, Barselona Üniversitesi tarafından bir İspanyol resmi üniversite derecesi ya da (onayı olmadan) önkontroller için onay gerekli olmak resmi ana çalışmalara derecesini, erişimi veren ülkede tamamlanmış çalışmaları güçlendirmek. Resmi bir master içine Kabul herhangi bir durumda, değil, yüksek lisans öğretimini sürdürmeye başka amaçlar için unvan veya tanıma önceden onay.

Belirli şartlar

mezun / mezun olun ao / a (ya da eşdeğeri yabancı derecesine sahip) Filoloji, Dilbilim, Çeviri, Eğitim, Eğitim ve Modern Diller. Ayrıca adayların / sosyal ve hukuki bilimler (tarih, hukuk, iktisat, vb) da kabul edilmesi bilgisinin bölgedeki diğer ilgili nitelikleri, onların eğitim onları sağlayan olarak kendini İspanyol profesyonel konuşmalar öğretmek olarak.

anadili olarak İspanyolca konuşan olmayan öğrenciler (seviye C1 veya Referans, CEFR'in Avrupa Ortak C2 eşdeğeri) İspanyolca sözlü ve yazılı yeterlilik yüksek düzeyde göstermek veya Yüksek Diploma DELE bulundurma olmalıdır Cervantes Enstitüsü tarafından verilen C2 düzeyi.

İngilizce olarak en az B2 seviyesini (resmi dil okulları veya Cambridge Üniversitesi'nde Inglés'te Birinci Belgesi ileri düzeyde sertifikası) olması tavsiye edilir. Aynı şekilde, yabancı dil mastering o hesaplanacaktır.

öğretim ELE, sunulan iki konuların (her 5 AKTS) ile 10 ECTS bir eğitim tamamlayıcı yolundaki mesleki faaliyetini yönlendirmek istemem Filoloji, Dilbilim, Çeviri, Eğitim, Eğitim ve Modern Diller gelen öğrenciler için: Giriş Yabancı Diller Öğretmenler için Dilbilime Yabancı Diller Öğretimi ve giriş.

Bu tamamlayıcı deneklerde yabancı dil ve dilbilim temelleri farklı profiller öğrencileri ilk bilgide ve sırasıyla farklı çalışma alanlarından homojenliği minimum düzeyde sağlamak için.

YARDIMLARI

Eğer çalışmalara erişimi sağlamak amacıyla, UNIBA size burs çeşitli sunmaktadır:

 • Akademik liyakat burs
 • Kendi burslar: kabul komitesi tarafından iyi profesyonel kayıt olan öğrencilere verilir.
 • Burslar ve hibe Eğitim veya diğer devlet devlet kurumlarının Bakanlığı.

Her zaman bizim eğitim danışmanlarımız her geçerlilik sizi bilgilendirir ve bu bursların herhangi uygularken takip ihtiyaçları ve adımlar size rehberlik eder.

KARİYER

Yabancı Dil olarak İspanyolca Üniversitesi Usta Profesör olarak çalışmaya olanak sağlar:

 • Profesör yabancı dil olarak İspanyolca / a.
 • Bir yabancı dil olarak İspanyolca ile ilgili eğitim materyallerinin Tasarımcı / editör ao / a.
 • Yönetici / Dil danışmanlık merkezleri.
 • Danışman / dilsel / a.
 • dil öğretimi alanında Araştırmacı / a.
 • Bir yabancı dil olarak İspanyolca öğretimi için ICT uygulamasında Uzmanı.
 • Bu usta üstesinden öğrenciler, katılımcı üniversitelerin prestiji sayesinde yönelik istihdam ve iş yerleşim için bir ölçüttür.
Son Güncelleme Ağustos 2017

Okul Hakkında

Tanışma UNIBA Uluslararası Barcelona Merkezi (UNIBA) bir uluslararası meslek çevrimiçi derece ve master derecesi geniş bir yelpazede sunan amacı ile oluşturulan Barselona Üniversitesi (UB) bağlı bir k... Devamını oku