Biyomühendislikte Çevrimiçi Ustalar

Genel

Program açıklaması

Biyomühendislik lisans programlarımızdaki öğrenciler, insan sağlığını iyileştiren, hastalıklarla savaşan ve engelli insanlara yardım eden yeni teknolojiler ve cihazlar geliştirmek için mühendislik ve biyolojik sistem prensiplerini entegre etmeyi öğreneceklerdir. Biyomedikal mühendisliği yüksek lisans programımız kesinlikle mühendislik, biyoloji ve tıp alanında eğitimsel güçler sunacak şekilde konumlandırılmıştır.

Biyomühendislik programına özgü gereksinimler şunlardır:

  • Mühendislik, biyoloji, kimya, fizik ya da akredite bir kurumdan başka bir teknik alanda lisans derecesi, 3.0 veya üstü not ortalaması
  • Calculus I, II, III ve diferansiyel denklemlerin başarılı bir şekilde tamamlanması
  • Biyolojide en az bir ders
  • Mühendislik dışı lisans dereceleri için, biyomühendislik için bir yetenek gösteren ödevi arıyoruz. Moleküler biyoloji ve fizikokimya gibi ilgili lisans derslerinde yüksek puanlar böyle bir yetenek gösterecektir.
  • Mühendislik biliminde yeterli altyapıya sahip olmayan adayların, ilk dönemlerinde ENPM672, Termal Sistemlerin Temelleri'ni almaları gerekecektir.
Son Güncelleme Ağustos 2019

Okul Hakkında

Mühendislik Maryland A. James Clark Okulu Üniversitesi, dünyanın ilk 25 arasında yer bir başbakanı programıdır. Washington, DC sadece birkaç mil uzaklıkta, Clark Okulu benzersiz profesyonel fırsatlar ... Devamını oku