DBA Programı

Genel

Program açıklaması

Program Açıklaması

Brentwood University DBA programı, profesyonel bir kariyer yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmış en yüksek akademik derecedir. DBA hem teori hem de uygulamalı araştırmalara odaklanır ve öğrencinin yönetici, danışman veya girişimci olarak liderlik becerileri edinmesine yardımcı olur. Brentwood University uluslararası bilgi ve deneyimi vurgularız. Program mevcut istihdam pozisyonu veya işletme sahibi olan profesyoneller için tasarlanmıştır.

Bu program tamamen Çevrimiçi sunulmaktadır.

Program Hedefi

İşletme Doktora programını başarıyla tamamlayan öğrenciler aşağıdaki yeterlikleri kazanacaktır:

 • Bulguları tüm endüstrilerde ve ülkelerde gerçek iş dünyasına uygulamak amacıyla araştırma yapmak,
 • Değişen bir ekonomi ve iş ortamında gelecekte vizyoner beceriler ve projeksiyon
 • Yeni uluslararası küresel İş Dünyasında gerçek iş dünyasında ve daha spesifik olarak kararlar almak
 • Sürekli değişen bir ortamda pazarlama araştırması yapın ve yeni pazara cevap verin
 • Üst düzeyde ekip çalışması geliştirmek ve sürdürmek ve insan kaynakları için sosyal ve ekonomik ortamı geliştirmek,

Lisans Derecesi Gereksinimleri

İşletme Doktora derecesi almak için, tüm öğrenciler 60 temel program kredisi tamamlamak zorundadır. Çekirdek ders, her biri 8 hafta süren sekiz kredilik 8 saatlik derste verilir. 48 zorunlu kredinin yanı sıra, öğrenci Genel Kapsamlı Sınavı (GCE) tamamlamalı ve 12 Kredilik bir final sınavı sunmalıdır.

İşletme Dersleri Doktora Programı

Öğrencinin İşletme Doktora programını tamamlaması ve DBA derecesini alması için aşağıdaki 11 dersten 8'ini tamamlaması gerekmektedir.

 • BU 151201 Araştırma Metodolojisi (6 Kredi)
 • BU 151202 Yönetim Muhasebesi ve Finansal Yönetim (6 Kredi)
 • BU 151203 Girişimcilik ve Liderlik (6 Kredi)
 • BU 151204 İnsan Kaynakları Yönetimi (6 Kredi)
 • BU 151205 İşletme Zekası (6 Kredi)
 • BU 151206 Proje Yönetiminin Temelleri (6 Kredi)
 • BU 151207 Stratejik Pazarlama (6 Kredi)
 • BU 151208 Uluslararası Çok Kültürlü Organizasyonda Liderlik (6 Kredi)
 • BU 151101 Organizasyon ve Liderlik (6 Kredi)
 • BU 151102 Yenilik ve Teknoloji Liderliği (6 Kredi)
 • BU 151106 İşletme Stratejisi (6 Kredi)
 • Tezli (12 Kredi)

Zorunlu Öğrenme Materyali

Her ders, öğrencilerin kendi başlarına elde etmekten sorumlu oldukları belirlenmiş bir ders kitabına sahip olacaktır. Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS), multimedya ders sunumları, tartışma forumları ve e-Kütüphane okuma materyalleri koleksiyonu da dahil olmak üzere ek öğrenme materyallerinin kullanımını destekler. Ders materyalleri, bireysel öğretim üyelerinin takdirine bağlıdır, ancak canlı bir kursta kullanılmadan önce Baş Akademik Görevli tarafından incelenip onaylanır.

Uygulamalı eğitim

Halen, Brentwood University öğrencilerin pratik staj veya staj yapmaları zorunlu değildir. Üniversitemiz yetişkin öğrencilerin çoğuna hizmet verdiğinden, zaten iş veya diğer alanlarda istihdam ile meşgul olacaklar. Brentwood University , yaşam veya iş deneyimleri için üniversite kredisi sunmamaktadır.

Mezun İstihdam Olanakları

Brentwood University programlarının mezunları, onları işe almak isteyen herhangi bir işveren ile pazarda iş bulabilirler. İstatistikler, Doktora derecesini alan öğrencilerin, yalnızca lisans veya mesleki dereceleri olanlara kıyasla önemli ölçüde daha yüksek ömür boyu kazanç bekleyebileceklerini göstermektedir. Brentwood University , mezun öğrenciler için işe yerleştirme teklifinde bulunmaz ve mezunlarına kazançlı bir istihdam sağlayamaz. Brentwood University öğrencilere saygın iş ilişkileri (ajanslar ve danışmanlar) belirleme konusunda yardımcı olabilir ve öğrencilere özgeçmişlerini hazırlama veya görüşme becerilerini geliştirme konusunda yardımcı olmak için referans materyalleri sağlayabilir.

Mezuniyet Politikası - İşletme Doktora Programı

İşletme Doktora derecesi almak için, öğrenci dönem kredisi, not ortalaması, çalışma programı ve kurslarla ilgili şartları yerine getirmelidir. Mezuniyet için tüm gereklilikleri yerine getiren öğrenciler mezuniyet için Baş Akademik Görevlisine bir başvuruda bulunmalıdır.

İşletme Doktora derecesi almak için bir öğrencinin aşağıdakileri tamamlaması gerekir:

 • 8 zorunlu DBA dersini alarak minimum 60 dönem kredisi kazanın ve gereken tez çalışmasını tamamlayın.
 • Kurumsal bir not ortalaması 2.0 (4.0 sisteminde) sürdürün.
 • Programda her ders için en az 2.0 (4.0 sistemde) notu kazanın.

Ders tarihi, öğrencinin derecesinin resmi olarak verildiği tarihtir. Tüm zorunlu derslerin tamamlanması, mezuniyet başvurusunun teslimi ve ödenmemiş finansal yükümlülüklerin çözülmesi üzerine, tüm akademik ve idari gereklilikleri yerine getiren öğrenciler iki adet resmi transkript ve diploma alacaklardır.

Başvuru Koşulları - DBA

İşletme Doktora programına kabul edilmek üzere kabul edilen adaylar, akademik nitelikleri, kişisel beyanları, başvuruları ve gerekirse özgeçmişleri temelinde değerlendirilecektir.

Doktor İşletme Programımıza kabul edilmek için öğrenciler aşağıdaki uygunluk kriterlerini karşıladığına dair kanıt sağlamalıdır:

 • Öğrenciler, Büro tarafından onaylanan veya daha önce Büro'nun bir önceki kurumu tarafından onaylanan bir kurumdan Yüksek Lisans Derecesi almış olmalıdır; veya ABD veya Kanada'da akredite bir kurumdur; veya öğrencinin derecesini aldığı kurumun Büro tarafından onaylanan bir kuruma eşdeğer olduğunu belgeleyen devlet onaylı diğer kuruluşlar; veya Amerika Birleşik Devletleri veya Kanada dışındaki bir kuruluş ve ek olarak, Ulusal Sertifika Değerlendirme Hizmetleri Birliği'nin (NACES) bir üyesi olan veya NACES Ulusal Sertifika Değerlendirme Hizmetlerinin (NACES) üyesi olan dereceye ilişkin kapsamlı bir değerlendirme sunar. uluslararası bir kurum olan Brentwood University Yönetimi dereceyi araştırıp doğrulayabilir.
 • Öğrenciler, imzalama veya bir kayıt sözleşmesine girişte mevcut yayınlanmış ücret çizelgesine göre geçerli tüm ücretleri ödemeli veya okul için kabul edilebilir diğer düzenlemeleri yapmalıdır.
 • Bu kurum CLEP veya diğer karşılaştırılabilir sınavların başarılı bir şekilde tamamlanması için kredi vermez. Bu kurum deneyimsel öğrenme için kredi verebilir.
 • Bu kurum başka herhangi bir kurumla bir eklemlenme veya devir anlaşması yapmamıştır.
 • En az 1 tanesi idari bir rol üstlenmiş 3 yıllık profesyonel iş deneyimine sahip olmalıdır.

İngilizce yeterlilik

Öğretim İngilizce'den başka bir dilde sağlanmayacaktır. Önceki dereceleri İngilizce olarak tamamlanmamış bir öğrenci için, kağıt bazlı TOEFL sınavında 500, internette sınavda 70 puan alacağız.

TOEFL gerekliliği, lise diplomasını almış olan veya İngilizce dilinde ders veren bir akademik kurumdaki eşdeğeri öğrencilere uygulanmaz.

Benzer şekilde, TOEFL şartı, kursları İngilizce, kolej seviyesinde VEYA bu kurumdaki İngilizce testini tamamlamış öğrenciler için geçerli değildir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Brentwood University endeavors to provide current and effective graduate business education programs to qualified learners. Instruction is delivered via programs that are adaptable to student needs or ... Devamını oku

Brentwood University endeavors to provide current and effective graduate business education programs to qualified learners. Instruction is delivered via programs that are adaptable to student needs or interests. Daha Az