Dijital Medya Analizi: 'Dinleme Verileri' Kursunu Kullanma - Purdue Üniversitesi

Genel

2 konum mevcut
Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

109555_button_read-more-about-this-program-on-the-schools-website.png

Farklı sosyal dinleme araçlarını keşfedin ve gelişmiş sosyal medya analizlerini keşfedin.

Bu kurs, dijital medya analizini anlamanızı ve işinize nasıl yardımcı olabileceklerini anlamanızı sağlayacak Dijital Medya Analizi programının bir parçasıdır.

Sosyal dinleme araçlarını nasıl kullanabileceğinizi öğrenin

Bu kursta, çevrimiçi duyarlılığı araştırmak için genel amaçlı araçları ve rakipler veya sosyal medyadaki diğer eğilimler hakkında mesajların ne kadar hızlı yayıldığını gözden geçireceksiniz.

Bazı hazır araçlara ve sosyal medya akışlarına doğrudan erişim sağlayan gelişmiş "API tıkaçlarını" veya araçları kullanarak ısmarlama sosyal medya dinleme araçlarını oluşturmaya bakacaksınız. Kursu, sosyal öğrenmeye yönelik yeni bir farkındalıkla ve sosyal dinlemeyi kullanılabilir iş anlayışına nasıl dönüştüreceğinizle ayrılmalısınız.

Hangi konuları kapsayacak?

 • Sosyal medyadan veri ayıklamak ve analiz etmek için gelişmiş yöntemler.
 • API'lere giriş.
 • API pazarlama stratejileri.
 • Verileri çıkarmak ve kullanmak için API'leri kullanmanın avantajları ve dezavantajları.
 • Mobil pazarlama.
 • Mobil pazarlama stratejisi türleri.
 • Mobil pazarlamanın geleceği.

Ne zaman başlamak istersin?

FutureLearn kurslarının çoğu birden çok kez çalıştırılır. Bir kursun her çalıştırmasının belirli bir başlangıç tarihi vardır, ancak kursa katılabilir ve başladıktan sonra üzerinde çalışabilirsiniz.

 • Şu an müsait

Ne elde edersiniz?

Kursun sonunda şunları yapabileceksiniz:

 • Sosyal medyadan veri çıkarmak ve analiz etmek için gelişmiş yöntemler geliştirin.
 • Eyleme dönüştürülebilir iş içgörüleri oluşturmak için ilgili verileri elde etmek üzere API'lerin nasıl kullanılabileceğini belirleyin.
 • Mobil analiz ile diğer dijital analizler arasındaki farkları açıklayın.
 • API pazarlama stratejilerini etkili bir şekilde uygulayın.
 • Mobil pazarlama stratejilerinin nasıl çalıştığını açıklayın.

Kimler kime gidilecek?

Bu kurs, kariyerlerini ilerletmek ve sosyal medya ve dijital medya analitiği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen profesyoneller içindir.

Hangi yazılımlara veya araçlara ihtiyacınız var?

Bu kurstan en iyi şekilde yararlanmak için yapmanız gerekenler: Excel elektronik tablolarına erişiminiz olduğundan emin olmak, Twitter hesabınız olduğundan emin olmak; bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayar kullanın. Ayrıca bazı teknolojilere de ihtiyacınız olacak. Ayrıca Excel sayfalarından veri çıkarmak için ücretsiz NodeXL Basic programını indirmeniz ve kullanmanız gerekecektir.

Kiminle öğreneceksin?

Sorin Adam Matei

Dr Matei, Purdue Üniversitesi, Brian Lamb İletişim Okulu'nda Liberal Sanatlar Koleji Araştırma Dekanı ve İletişim Profesörüdür.

Jessica Welch

Purdue Üniversitesi Brian Lamb İletişim Okulu'nda doktora adayıyım. Araştırma ilgi alanlarım arasında pedagoji ve sosyal medya etkileşimi var.

Kursu kim geliştirdi?

Purdue Üniversitesi

ABD'deki en iyi dört devlet üniversitesinden biri olan Purdue, ilgi çekici bir öğrenme deneyimi ve birinci sınıf bir derece sunar.

Bu kursa katılın

Bedava
0 $
Yükselt
54 ABD doları

Sınırsız (Yeni!)
Bir yıl boyunca 259,99 ABD doları

Ücretsiz katılın ve şunları elde edin:

 • 4 hafta boyunca bu kursa erişim

Bu kursu yükseltin ve şunları elde edin:

 • FutureLearn olduğu sürece bu kursa erişim
 • Uygun olduğunuzda basılı ve dijital bir Başarı Sertifikası

Sınırsız satın alın ve şunları elde edin:

 • Bu kursa ve diğer yüzlerce FutureLearn bir yıl boyunca kısa kurslara ve testlere erişin
 • Uygun olduğunuzda tüm kısa kurslarda yazdırılabilir dijital Başarı Sertifikası
 • Kurs FutureLearn mevcut olduğu sürece, dijital bir Başarı Sertifikası aldığınız herhangi bir kursa erişim sağlama özgürlüğü
 • Kısa kurs seçimlerinizi yıl içinde kendi zamanınızda tamamlama esnekliği
Son Güncelleme Eyl 2020

Okul Hakkında

Learn 100% online with world-class universities and industry experts. Develop your career, learn a new skill, or pursue your hobbies with flexible online courses.

Learn 100% online with world-class universities and industry experts. Develop your career, learn a new skill, or pursue your hobbies with flexible online courses. Daha Az
Albuquerque , Irvine , San Francisco , Seattle , Sidney , Londra , Aberdeen , Auckland , Baltimore , Barselona , Banyo , Bathurst , Bergen , Biel / Bienne , Birmingham , Bracknell , Brisbane Şehri , Cambridge , Cape Town , Clayton , Crawley , Charlottesville , Delhi , Dublin , Dundee , Durham , Edinburg , Enschede , Exeter , Fiesole , Cenevre , Greenwich Kraliyet İlçesi , Grenoble , Groningen , Alıç , Hsinchu , Kudüs , Canterbury , Hong Kong , Lancaster , Leeds , Leicester , Leuven , Madrid , Makati , Manchester , Melbourne , Ann Arbor , Milton Keynes , Montrö , Murdoch , Norman Gardens , Norwich , Oxford , Padua , Paris , Darling Heights , Okuma , Rehovot , Seul , Sheffield , deri değiştirmek , Southampton , Glasgow , Guildford , Sidney , Taipei , Tokyo , Trondheim , Uppsala , Warwick , Batı Lafayette , York , Chicago , Newcastle , Coventry + 75 Daha fazla Daha az
Okulun web sitesini ziyaret edin