Dijital Ortamda Teslim Etme: Dijital Dönüşüm Projelerini Başarıyla Uygulama Kursu (DOD.5)

Genel

Program açıklaması

Bir kuruluş dijital teknolojilerin fırsatlarından faydalanmaya ve sözde bir dijital girişim haline gelmeye çalıştığından, zafer, bir kuruluşta temel değişiklikler yapmakla ilgili olduğu kadar teknolojiyi başarılı bir şekilde uygulayarak o kadar da belirlenmez. Bu, yeniden tasarlama süreçlerini, yeni çalışma yollarını tanıtmayı, karar vermede verilere dayalı olmayı, çalışan deneyimine odaklanmayı, hesap verebilirlikleri yeniden hizalamayı, finansman modellerini değiştirmeyi ve daha alakalı metrikleri içerecektir. Ayrıca, eski sistemler nedeniyle biriken teknik borçlarla da uğraşmayı talep edebilir. Belki de tüm değişikliklerin en zoru değişen zihniyetler ve kurum kültürü olacaktır.

Bu programın amacı, dijital dönüşüm girişiminizi beklenen iş sonuçlarına ulaşma olasılığını artıracak şekilde planlamanıza, kurmanıza ve çalıştırmanıza yardımcı olmaktır.

Programa kimler katılmalı?

Program, dijital dönüşüm girişimlerine liderlik eden yöneticiler için tasarlanmıştır. Ayrıca, teknoloji projelerini destekleyen ya da destekleyen herkese hitap edecektir.

Başlıca faydalar

 • Dijital dönüşümde başarılı olmak için ne gerektiğini net bir şekilde kavramak.
 • Beklenen sonuçların gerçekleştirilmesini sağlayan öğrenme araç ve teknikleri.
 • Bu araç ve teknikleri gerçek projelere uygulamak.

135438_photo-1454165804606-c3d57bc86b40.jpg

Önemli konular

 • Dijital girişimin yapı taşlarını tanımlama.
 • Doğru çalışma modelinin seçilmesi.
 • Dijital yatırımların gerçek iş değerini nasıl yarattığını anlamak.
 • Dijital hedeflerinize ulaşmak için en iyi Pathway belirlemek.
 • Eski sistemler ve teknik borçlarla başa çıkmak.
 • Bir dijital dönüşüm yolculuğunu haritalamak.
 • Engelleri belirleme ve aşma.
 • Paydaşların analizi ve stratejilerin oluşturulması.
 • Metrikleri tanımlama ve sorumlulukları yeniden atama.
 • Sağlam ve gerçekçi iş örnekleri oluşturun.
 • Farklı dijital yatırım türlerini barındıracak girişimler tasarlama.
 • BT departmanının rolünü yeniden düşünmek.

Fakülte

Joe Peppard (program direktörü) ESMT Berlin'de misafir profesör ve MIT Sloan School of Management'taki Bilgi Sistemleri Araştırma Merkezi Araştırma Görevlisi. Ayrıca, Güney Avustralya Üniversitesi'nde yardımcı profesördür.

Joe, bilgi sistemlerindeki referans disiplini ile BT liderliği, dijital strateji ve inovasyon alanlarında, dijital dönüşüm programlarının yürütülmesinde ve BT biriminin günümüzdeki rolü, yapısı ve yeteneklerinde araştırma yapar, öğretir ve danışır. organizasyonlar. Korku, belirsizlik ve şüphe ile güçlendirilen ve yutturmacaların çok yaygın olduğu bir endüstride, iş dünyasına ve BT liderlerine her şeyi anlamasına ve gittikçe karmaşıklaşan bir manzarada uygun bir rotada gezinmeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Araştırmaları, yöneticilerin teknolojik değişimi hızlandırma ortamında karşılaştığı çağdaş sorunlara ve zorluklara odaklanmaktadır.

Çalışmalarından elde edilen bulgular, Avrupa Bilgi Sistemleri Dergisi, MIS Üç Aylık Yönetici, MIT Sloan Management Review ve Harvard Business Review gibi önde gelen dergilerde yayınlandı. Uluslararası BT / İş Hizalama ve Yönetişim Dergisi'nde ortak editör ve Avrupa Yönetim Dergisi, Stratejik Bilgi Sistemleri Dergisi ve MIS Üç Aylık Yürütme Kurulu yayın kurulu üyesidir.

Joe, danışmanlığında hem kamu hem de özel sektördeki büyük ve karmaşık kuruluşların üst düzey yöneticileri ve yönetim kurulu üyeleriyle yakın bir şekilde çalıştı ve onlara BT ve strateji ile ilgili konularda danışmanlık verdi, bilgi kullandı ve BT'lerinden işletme değerinin nasıl açılacağı yatırımlar. Aynı zamanda stratejileri, pazar konumlandırmaları ve büyümeleri konusunda onlara yardımcı olarak bir dizi teknoloji şirketi ile çalışmaktadır.

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

ESMT Berlin was founded by 25 leading global companies and institutions. The international business school offers a full-time MBA, an executive MBA, a part-time blended MBA, an executive MBA/MPA, a ma ... Devamını oku

ESMT Berlin was founded by 25 leading global companies and institutions. The international business school offers a full-time MBA, an executive MBA, a part-time blended MBA, an executive MBA/MPA, a master’s in management, as well as open programs for individuals and customized executive education programs. Daha Az