Doktora İşletme ve Yönetimde

Genel

Program açıklaması

İşletme yönetiminde doktora derecesi, kapsamlı ve yenilikçi araştırma odaklı bir program aracılığıyla iş uygulamasına önemli bir katkıda bulunma fırsatı verecektir.

Zambiya Üniversitesi'nde, işletme yönetimi alanındaki doktoramız, sizi işe alma yöneticileri için daha da çekici hale getirecek, son derece ilgili becerilere ve bilgiye odaklanmanızı sağlayacaktır. Araştırma yeteneğinizi geliştiren konularla başlayacaksınız, ardından orijinal bir araştırma projesi geliştirecek ve bulgularınızı özetleyen bir tez üreteceksiniz. Proje yönetiminde doktora yaptığınız süre boyunca, canlı bir araştırma topluluğunun parçası olacaksınız ve ünlü disiplin uzmanlarının gözetimi altında olacaksınız. UNZA E-Kampüs portalına kayıtlı bir öğrenci olarak, başarılı olmanıza yardımcı olacak bir dizi değerli öğrenim kaynağına 7/24 erişime sahip olacaksınız.

Araştırma seminerlerinden ve mesleki gelişim atölyelerinden doktora araştırma sempozyumuna. Kendinizi sektörünüzdeki lider roller için konumlandırarak, mesleğinizde mezun olmanız ve keşifleri yönlendirmeniz için yönetici işletme yönetimindeki liderlerden yardım alacaksınız.

Gerekli dersler

Yıl 1

 • GSB8101 - Doktora Nicel Araştırma Yöntemleri
 • GSB8102 - Örgütsel Teoride Seminer
 • GSB8103 - Doktora Niteliksel Araştırma Yöntemleri
 • GSB8104 - Disiplinler Arası Karar Verme Semineri
 • GSB8105 - Yapısal Eşitlik Modellemesi
 • GSB8106 - Uzmanlık Semineri 1
 • GSB8109 - Akademik Yazım ve Yayıncılık Semineri

Yıl 2

 • GSB8107 - Araştırma Uygulaması 1 (16 hafta)
 • GSB8108 - Uzmanlık Semineri 2
 • GSB8201 - Uzmanlık Semineri 3
 • GSB8203 - Uzmanlık Semineri 4
 • GSB8206 - Uzmanlık Semineri 5

Yıl 3

 • GSB8202 - Araştırma Uygulaması 2 (16 hafta)
 • GSB9050 - Doktora Tezi 2
 • GSB9051 - Doktora Tezi

genel bakış

İşletme yönetimindeki benzersiz doktora derecemiz, sizi küresel iş ve yönetim işyerinde karlı bir kariyere hazırlayacak birinci sınıf doktora düzeyinde bilgi ve uzmanlık sağlamak için özenle tasarlanmıştır.

E-Kampüsümüz aracılığıyla çalışmak, size yönetim ve işle ilgili konularda paha biçilmez bir deneyim sağlayacaktır. Yönetici Ph.D.'nin temel bileşenleri Yönetimde şunları içerir: yapısal eşitlik modellemesi, örgütsel teori ve disiplinler arası karar verme. Bu temel unsurlar sizi bütçe analizi, yönetim analizi ve finansal yönetim gibi alanlarda kariyer için hazırlayacaktır.

UNZA'dan işletme yönetimi alanında doktora derecesi ile mezun olduktan sonra, hayallerinizdeki işe girmenize yardımcı olacak bir işletme ve yönetim anlayışı ve çok aranan becerileri edinmiş olacaksınız.

Kabul şartları

 • Transkriptlerinizin bir kopyasını başvurunuzla çevrimiçi olarak göndermeniz yeterlidir:
  • Çevrimiçi uygulama
  • Tanınmış bir kurumdan bir lisans derecesi
  • Tatmin Edici bir puana sahip İngilizce dahil 5 O'Level sonucu
 • Transkriptlerinizin bir kopyasını göndermeniz yeterlidir.
 • Uluslararası Öğrenciler Karşılama:
 • Uluslararası öğrenciler aynı kabul koşullarını karşılamalıdır
 • Vize gerekli değil

süre

Bu, öğrencileri beceri, bilgi ve yetkinlikleri hemen uygulamaya hazırlamak için tasarlanmış 3 yıllık bir programdır.

Öğrenim Ücretleri ve Ücretler

Zambiya Vatandaşları Uluslararası öğrenciler
Başvuru ücreti 500 ZMK 50 ABD Doları
Kurs Başına Öğrenim Ücreti 6,207 ZMK 750 ABD Doları
Uygulama Başına Öğrenim Ücreti 12.414 ZMK * 1500 ABD Doları *
Öğrenim Ücreti Tez 16.550 ZMK ** 2000 ABD Doları **
E-Kütüphane Ücreti
Dahil Dahil
Teknoloji Ücreti Dahil Dahil

Öğretim materyalleri
Dahil Dahil

Neden Doktora Seçmelisiniz? İş Yönetiminde UNZA ile?

Doktora Zambiya Üniversitesi'nde sunulan işletme yönetimi çevrimiçi kursu, geniş küresel iş ortamında bir işveren için istihdam edilebilir değerini daha da artırmak isteyen öğrenciler için ideal bir doktora derecesidir.

Özel E-Kampüsümüzün yardımıyla çalışmayı seçerek, dünyanın en iyi işletme ve yönetim doktora derecelerinden birini alacaksınız. Mesafe doktora yapmak için 24/7 sizin için erişilebilir öğrenirken, işletmeyi yönetim kursları ve seminerlerle özel bir çevrimiçi doktora yapmak üzere birleştirdik. stratejik yönetim programında. Uzmanlık seminerlerini ve doktora tezlerini kullanarak, matematik, ekonomi ve en iyi iş uygulamaları hakkında karmaşık bilgilerle benzersiz bir şekilde donatılmış olacaksınız. Yani ister kurumsal ister devlet kurumlarını fethetmeyi hedefliyor olun, uzman doktoramız Yönetim ve iş alanında, gelecekteki kariyer beklentileri söz konusu olduğunda olağanüstü bir standart elde etmenize yardımcı olabilir.

SSS

Doktora Yapmış Bir Doktor Mu diyorsunuz?

Evet, Ph.D. olarak Doctor of Philosophy'nin kısaltmasıdır. Gerçek doktor kelimesi, eski Latince'den türetilmiştir (kelime “docere” dir) ve “öğretmek” anlamına gelir. Bu anlam, felsefe, mühendislik, eğitim vb. Gibi ilgili bir alanda en yüksek akademik eğitim seviyesine ulaşmak anlamına gelir. Öte yandan, tıp pratisyeni olanlara mezun olduklarında bir MD (Tıp Doktoru) verilir.

DBA ve Doktora Arasındaki Fark Nedir?

İkisi arasındaki fark, Ph.D. (Felsefe Doktoru), akademi dünyasında kariyerlerini ilerletmek isteyen bireylere yönelik bir doktora derecesidir. Öte yandan, bir DBA (İşletme Doktoru), iş uygulamaları ile ilgili teorik uzmanlığa vurgu yapan profesyonel bir doktora derecesidir.

Doktora ile Ne Yapabilirsiniz? İşletme Yönetimi'nde?

Doktora UNZA'nın uluslararası iş yönetimi alanında yüksek maaşlı kariyer fırsatları ve finans yöneticisi, yönetim analisti, bütçe analisti ve hatta üst düzey yönetici gibi belirli işler dünyasını açabilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Uzmanlık seminerlerinin değiştirilmesine (veya feragat edilmesine) Doktora tarafından izin verilebilir. fakülte komitesi. Bu tür ikameler, ilgili alanlardaki derslerden veya Ph.D. üyeleri tarafından sunulan uygun bireysel çalışma kurslarından olabilir. Öğrencilerin uzmanlaşması ve araştırma odağı ile ilgili konularda fakülte kurulu veya seminerler.

Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

The University of Zambia has produced more than 100,000 graduates and contributed to research and technological development for local and international communities. It has more than 100 collaborative ... Devamını oku

The University of Zambia has produced more than 100,000 graduates and contributed to research and technological development for local and international communities. It has more than 100 collaborative agreements with renowned universities worldwide. The motto of the University, Service and Excellence has guided the development of the University since its inception. Daha Az
Lusaka , Lusaka + 1 Daha fazla Daha az