Eğitim Liderliğinde MEd

Genel

Program açıklaması

Concordia Üniversitesi'nden Eğitim Liderliğinde MEd ile liderlik edin

Okulunuzu geliştirmek için sürekli fikir edindiniz. Öğrencileri ve meslektaşları sınıfta başarılı olmak için teşvik etmek için daha fazla çaba göstermeye istekli olursunuz. Lider olmaya hazırsın. Sıradaki ne? Concordia'dan Eğitim Liderliği alanında MEd kazanılması. Önde gelen bir MEd ile yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Hırs, özveri ve şefkatiniz var - şu an ihtiyacınız olan tek şey değişimi etkili bir şekilde uygulama bilgisi. Eğitimsel Liderlik MEd ile, bunu ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ne okuyorsun

 • Destekleyici bir okul ve toplum ilişkisini teşvik etmenin ilkeleri.
 • Eğitimcilerin günlük olarak karşılaştıkları yasal ve etik konular.
 • Etkili sınıf eğitimi ve öğrenci başarısının arttırılması.
 • Örgütsel değişimin temelleri.

Öne Çıkan Dersler

Okul ve Toplum Ortaklıkları

Bu ders okul ve çevresi arasında karşılıklı destekleyici bir ilişki kurmaya yönelik bir program planlama ve yönetme ilkelerini inceler. Odak, okulu ebeveynler, vatandaşlar ve özel ilgi grupları gibi toplumdaki bileşenlerle ilişkilendirmek için beceri ve stratejilerin geliştirilmesi üzerinedir.

Hukuk ve Etikte Örnek Çalışmalar

Bu ders, eğitimcilerin günlük uygulamalarında karşılaştıkları pratik konularla ilgili yasal ve etik konuların bir incelemesidir. Doğrudan öğretmenlerle konuşan ve eğitimde günlük etik ikilemlere odaklanan vaka çalışmaları bu kursun temelini oluşturur. Bu ders için özellikle önemli olan, etik ve öğretme ve liderlik ile ilgili boyutların vurgulanmasıdır.

Öğrenci Başarısını Geliştirme Stratejileri

Bu ders etkili sınıf öğretiminin neyi oluşturduğuna genel bir bakış sunar. Tabii ayrıca, araştırmanın gösterdiği stratejilerin kategorilerini derinlemesine inceleyecek ve tüm ders alanlarındaki tüm öğrenciler için her sınıftaki başarı düzeyini arttırma olasılığı yüksek olacaktır. Araştırma ve teori yanı sıra stratejilerin pratik sınıf uygulaması da incelenecektir.

Örgütsel Değişim

Örgütsel Değişme, örgütsel değişimin teorik ve sosyolojik temelleri hakkında genel bir bakış sunar. Ek olarak, kurs, eğitim değişikliğinin kaynaklarını, süreçlerini ve sonuçlarını ve öğretmenler ve idareciler için ortaya çıkan sonuçları incelemektedir. Konular ve faaliyetler, eğitim yönetiminde kariyer yapan veya önder öğretmenler ve değişim temsilcileri olarak rol oynayanlar için ilgi ve önem konularını gözden geçirmek için tasarlanmıştır.

Neden Concordia?

Öğrenme alanındaki yenilikçiler olarak, Concordia Üniversitesi-Portland Eğitim Koleji bir asırdan fazla bir süredir öğretmenleri güçlendirmekte ve doğum öncesi eğitimden doktora seviyesine kadar eğitimi etkilemeye devam etmektedir. Aslında, Eğitim Kolejimiz, 3toPhD® olarak bilinen yeni eğitim modelimizin amiral gemisi okulunda yer almaktadır. Bu yenilikçi prototipin arkasındaki cesur beyinler aynı zamanda devam etmekte olan eğitim araştırmalarımızı ve lisans ve lisansüstü programlarımızı şekillendirenlerdir. Her aşamada öğrenmeyi ilerletmek için profesyonel eğitimciler topluluğumuzu büyütüyoruz - bize katılın.

Burs Uygunluğu

3.000 $ 'a kadar burs veriyoruz ve şu anda ücretsiz ders kitaplarından yararlanabilirsiniz.

Kabul şartları

 • Tamamlanmış uygulama.
 • Başvuru bölgesel olarak akredite bir kurumdan lisans derecesi veya daha yüksek almış olmalıdır.
 • Lisans veya yüksek lisans derecesi ile bölgesel olarak akredite bir kolej / üniversitenin resmi transkript. Size kolaylık sağlamak için, Concordia University-Portland'ın sizin adınıza resmi transkript talep etmesini istiyorsanız, lütfen transkript bırakma formunu imzalayın.
 • İş Geçmişi Formu veya iş deneyimini gösteren özgeçmiş.
 • Adaylar, kümülatif bir lisans not ortalamasına sahip olmak zorunda, 2.8 veya daha üstü.
 • Niyet Beyanı, uzunluğu 475-600 kelime. Giriş sürecinde yazının içeriği ve açıklığı değerlendirilecektir. Lütfen aşağıdaki istemlere ayrı ayrı yanıt verin ve her yanıtı numaralandırın:
  • Concordia'da (yaklaşık 75-100 kelime) istediğiniz eğitim programına devam etmek konusundaki profesyonel geçmişinizi ve ilginizi tartışarak, Lisansüstü Öğrenci Kabul Ofisi ve Eğitim Fakültesi ekiplerine kendinizi kısaca tanıtın.
  • Mesleki hedeflerinizi ve bunların seçtiğiniz programla ve Concordia'nın genel misyonuna uyumunu açıklayın. Güçlü ve deneyimlerinizin sizi programda başarıya nasıl hazırladığını gösterin (yaklaşık 200-250 kelime).
  • Derecenizin uyum sağladığı profesyonel alanda, dünyadaki gerçek ve gerçek bir mücadeleyi tartışın (örneğin, PreK-12 eğitimi, yüksek öğretim, kurumsal eğitim). Bir örnek verin. Eğitimciler veya profesyoneller bu zorluğu gidermek için ne gibi önlemler almalıdır? (yaklaşık 200–250 kelime)
  • 2.80 not ortalaması altında kazanan adaylar için, lütfen düşük not ortalamasına neyin yol açtığını ve bugün akademik açıdan zor bir lisansüstü programda nasıl başarılı olacağınızı açıklayın.
Son Güncelleme Ara 2019

Okul Hakkında

If education is your passion, this is your university. One of the most respected names in learning today, Concordia University–Portland is reshaping the way the world views teachers and students. We o ... Devamını oku

If education is your passion, this is your university. One of the most respected names in learning today, Concordia University–Portland is reshaping the way the world views teachers and students. We offer education degree programs at every level – many of which can be earned online – from a Bachelor in Education to master and doctorate degree programs. Daha Az