Finansal Muhasebe Kursu

Genel

Program açıklaması

İş karar vermeyi yönlendirmek için finansal tablolar oluşturun, yorumlayın ve analiz edin

Bu ders size finansal muhasebenin temellerini öğretecektir. İşlemleri günlük girdileri olarak kaydetmenin ve bunları T hesaplarına koymanın temelleri ile başlayarak, bir bilanço, gelir tablosu ve nakit akış tablosunu hazırlamayı öğreneceksiniz.

Finansal tabloların yapı taşları hakkında bir anlayışla donatılmış olarak, bunları nasıl analiz edeceğinizi ve kritik oranları hesaplayıp yorumlayacağınızı öğreneceksiniz. Bu derste, Net Present Value ve Internal Rate of Return hesaplamalarıyla tahmini finansal tabloların hazırlanmasını ve sermaye bütçeleme kararlarını vermeyi öğreneceğiniz tahmini ve değerlemeye giriş ile son bulacaksınız.

Finansal Muhasebe'ye katılmak size şunları yapmanızı sağlar:

 • İşlemleri kaydetmek suretiyle mali tablolardaki bilgilerin nereden kaynaklandığını anlayın
 • Bilanço ve gelir tablolarını oluşturun
 • Bir işletmenin finansal durumunu değerlendirmek için nakit akış tablosunu kullanın
 • Oranları analiz edin ve bir işletmeyi değerlendirmek için DuPont Çerçevesini kullanın
 • Stratejik kararlar almak için kullanılan finansal tahminlerin hazırlanması ve değerlendirilmesi
 • Bir girişim, proje veya yatırım fırsatını nasıl değerlendirebileceğinizi ve bir duyarlılık analizi yapmayı öğrenin.

Program Yapısı

Mali Muhasebe, esnek bir program yapısıyla sekiz haftalık bir süre içinde teslim edilen yaklaşık 60 saatlik malzemeden oluşur. Oturum açmak için belirli bir zaman yok. Kurs tarihlerini düzenli bir şekilde tamamlarken kendi zamanınıza göre dolduruyorsunuz. Tüm kurs materyalleri, yenilikçi çevrimiçi platformumuz aracılığıyla sağlanmaktadır.

Öğrenme modelimiz Harvard Business School vaka yöntemi etrafında odaklanır; dünya genelinde, karşılaştığı zorlukları veya üstesinden geldikleri engelleri açıkça tartışan iş liderleri ve yöneticileriyle yapılan görüşmeleri içerir. Sizden ayakkabılarına adım atmanızı ve bu gerçek dünyadaki iş senaryoları üzerinde çalışmak için arkadaşlarınızla iletişim kurmanızı istiyoruz.

Kapsanan konular şunlardır:

 • Kayıt İşlemleri
 • Finansal Tablolar
 • Mali Tabloların Analizi
 • Tahmin

Finansal Muhasebe katılımcıları Harvard Business School Online Tamamlama Sertifikası almaya hak kazanırlar. Sertifikayı kazanmak için, sınavlardaki tatmin edici performans dahil tüm kursları belirtilen sürelere göre başarıyla tamamlamanız ve canlı öğrenme topluluğumuza aktif olarak katkıda bulunmanız gerekir.

Ticaretin temellerini daha geniş bir şekilde öğrenmek isteyenler için, 3 kurslu CORe programı - İş Analitiği, Yöneticiler için Ekonomi ve arka arkaya yapılan Finansal Muhasebe - 2,250 ABD Doları karşılığında kullanılabilir.

Kohort Tarihleri

Mart 2020

 • Uzunluk: 8 hafta
 • Program Tarihleri: 3/18/20 - 5/13/20
 • Maliyet: 1.600 Dolar
 • Son Başvuru Tarihi: 9 Mart

Kime Fayda sağlayacak?

Finansal Muhasebe, finansal tabloların oluşturulması veya yorumlanması ve iş fonksiyonundan bağımsız olarak mali sonuçların iletilmesi ihtiyacı duyan herkes için tasarlanmıştır. Program için herhangi bir önkoşul yoktur. Finansal Muhasebe, kariyerlerinin her aşamasındaki bireyler için tasarlanmıştır - üniversite öğrencileri ve muhasebe geçmişi olmayan yeni mezunlar, MBA veya diğer yüksek lisans programlarını düşünen, muhasebe anlayışını güçlendirmek isteyen veya mali tablolarını anlamaya çalışan profesyoneller ve mali sonuçlar iletmek.

Kabul

Başvurmak ücretsizdir ve başvurular yuvarlanma esasına göre gözden geçirilir ve kabul edilir, bu nedenle erken başvuru teşvik edilir. Tüm başvuru sahipleri 18 yaşını doldurmalı ve İngilizce olarak yeterlilik göstermelidir.

Son Güncelleme Oca 2020

Okul Hakkında

Harvard Business School Online teaches vital business concepts in a unique and highly engaging way that enables committed learners to transform their careers, their organizations, and their lives.

Harvard Business School Online teaches vital business concepts in a unique and highly engaging way that enables committed learners to transform their careers, their organizations, and their lives. Daha Az