Gazetecilikte Çevrimiçi MA

Genel

Program açıklaması

127538_forLP196.jpg

Hızla gelişen bir dijital çağda, gazetecilik üretim ve dağıtım modelleri sürekli değişiyor. Günümüz gazetecilerinin radikal bir şekilde düşünmeleri, yeni haber medyası biçimlerini uyarlamayı ve kullanmaları gerektiğini öğrenmeleri ve çeşitli biçimlerde ilgi çekici haber içeriği üretmek için kullanılan anahtar yaratıcı araçlarla akıcı olmaları gerekir - metin, video, fotoğraf CANLI haberler.

Bu yüksek lisans derecesi boyunca, medyayı “bozucular” ile eleştirel bir şekilde meşgul olacak , gazeteci ve izleyicinin değişen ilişkisini anlayabilecek ve yapay zeka, büyük veri ve 'karmaşacılığın' ortaya koyduğu zorluklar hakkında fikir edinebileceksiniz. Kendinizi test edilmiş bulmalı ve dünyanın her yerinden bağımsız olarak çalışmaya hazır hale geldikçe yüksek hedef almalısınız.

Ödül Başlığı: MA Gazeteciliği
Ödül Organı: Falmouth Üniversitesi
Seviye: 7
Çalışma şekli: çevrimiçi, yarı zamanlı
Süre: İki yıl

Yüksek Lisans derecesi özeti

Uluslararası bağlamda çalışmanın yararlarını ve zorluklarını ele almada deneyimli lider gazeteciler tarafından verilen bu kurs, size yenilikçi ve girişimci bir zihniyet geliştirme fırsatı sunar. Veri gazeteciliği, sosyal medya ve etkileyici hikaye anlatıcılığına odaklandığınızda, bu program en iyi gazetecilik standartlarına dayanan yenilikçilere yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Olacaksın:

 • Bir gazeteci olarak bağımsız çalışmak için yeteneklerinizi yaratıcı ve teknik olarak çevik, kurgusal olmayan bir hikaye anlatıcısı olarak geliştirin
 • Küresel izleyicileri göz önünde bulundurarak birden fazla içerik platformunda yaymak için nasıl çekici haberler oluşturmayı öğrenin
 • Uluslararası dijital haber ve iletişim endüstrisinde nasıl gelişeceğinizi ve yenilik yapacağınızı keşfedin
 • Gazetecilerin dünya çapında faaliyet göstermesi gereken değişen siyasi, sosyal ve sektörel ortamlar hakkında eleştirel bir anlayış geliştirerek sosyal medya ve veri gazeteciliği araçlarını kullanmak.

Bu kurs kime ait?

Sen olacaksın:

 • Haberler, güncel olaylar, politika, yazma, yaratıcı içerik, raporlama, düzenleme, içerik üretimi, medya platformları, iletişim ile ilgileniyor
 • Tahrik edilen, yıkıcı, küresel bir düşünür, araştırmacı, yenilikçi, teknik, işbirlikçi, analitik, eleştirel düşünür, meraklı, etik, hikaye anlatıcısı.

Olabilir:

 • Etkin bir serbest meslek sahibi uygulayıcı olarak faaliyet göstermek için haber gazeteciliğine yönelik pazarları anlamak isteyen
 • İçerik pazarlamacılığı, içerik üretimi veya haber yayınlarında kariyer ortası bir gazeteci olarak çalışmak ve kariyerinizi yeni zirvelere çıkarmak isteyen
 • Yeni fikirleri test etmek, geleneksel gazetecilik türlerine meydan okumak ve mevcut medya bozucularının etkinliğini eleştirel bir şekilde değerlendirmek istemek
 • Gerçek dünya, sınır ötesi haber projeleri üzerinde çalışmak için güven ve becerileri geliştirmek isteyen
 • İletişim ve halkla ilişkiler ile ilgileniyor ve haber gazeteciliğinde yer alan süreçleri anlamak istiyor
 • Lisans derecesini farklı bir alanda bitirdi ve gazeteciliğe dalmak istiyor
 • Mevcut yeteneklerinizi pekiştirmek, mevcut uygulamalarınızı anlamak ve yaratıcı ve yansıtıcı bir uygulayıcı olmak için araştırma, hikaye anlatımı ve iş becerilerini geliştirmek istiyor.

Kurs içeriği

Dört adet 30 kredi modülünü ve bir 60 kredi projesini (toplamda 180 kredi) tamamlamanız gerekecektir. Kursdaki tüm modüller zorunludur ve ödülü tamamlamak için geçilmelidir.

Çekirdek Modüller
Yaratıcı Profesyonel Uygulama 30
Mobil Gazeteci 30
Gazetecilik İnovasyonu ve Girişimi 30
Görsel İşitsel Hikaye Anlatımı 30
Büyük proje 60

Değerlendirmeler

Tüm değerlendirmeler online olarak alınır ve sunulur.

MA Gazeteciliği için değerlendirme yöntemleri tipik olarak şunları içerebilir:

 • Yazılı ödevler (sınav yok)
 • Yazı işleri, sunumlar, projeler, yansıtıcı dergiler, eleştirel makaleler, raporlar ve bir final projesinin portföyleri.

Giriş koşulları

 • Onur derecesi veya Seviye 6 eşdeğeri yeterlilik
 • İngilizce yeterlilik kanıtı (okuma, yazma, konuşma ve dinleme ya da TOEFL IBT (İnternet Tabanlı Test) derslerinde en az 6.0, genel olarak en az 88 genel olarak en az 21, 4 bileşenin tamamında en az 6.0 olan IELTS 6.5 toplam puanı).

Ayrıca, çeşitli eşdeğer tanınmış İngilizce dil yeterliliklerini de kabul ediyoruz. Derecesi veya resmi niteliği olmayan adaylar hala başvurmaları için teşvik edilmektedir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Established in 1902, we’ve previously been the Falmouth School of Art, Falmouth College of Art and Design and the University College Falmouth.

Established in 1902, we’ve previously been the Falmouth School of Art, Falmouth College of Art and Design and the University College Falmouth. Daha Az