Gelişmiş Çatışma Dönüşümü

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Bu ders, kişilerarası çatışmalar, nedenleri, başa çıkma stratejileri ve çatışma çözümünü sosyal psikolojik bir bakış açısıyla ele alır.

Hedefler

Bu dersin amaçları:

1. Kişilerarası çatışmaların olası nedenleri hakkında fikir edinme.

2. Örgütlerdeki çatışmalar hakkında fikir edinme ve katkıda bulunan faktörleri değerlendirme.

3. Çatışmaları analiz etmek ve olası çözümleri sunabilmek.

İçerik bölüm bir

Kursun ilk bölümü, kişilerarası çatışmaların, çekiciliğin ve ilişkilerin olası nedenleri ve sosyal bağların gelişimi ile ilgilenecektir. Grup üyeliğinin etkisini ve sosyal etki süreçlerini daha iyi anlamak için tutum oluşumu ve davranış incelenecektir: Uygunluk, Uyum ve İtaat. Dahası, Önyargı, Kalıp Yargılar, Ayrımcılık ve Saldırganlık gibi gruplararası düşmanca davranış, Özgecilik ve diğer toplum yanlısı davranış biçimleri gibi insanlığın ortak çizgisiyle birlikte tartışılacaktır. Ahlak ve Rekabet, Adalet ve İşbirliği Kavramları da detaylandırılacaktır.

İçerik bölümü iki

Kursun ikinci bölümünde, kişiler arası çatışmalara doğrudan, potansiyel nedenlere, başa çıkma stratejilerine ve örgütlerdeki çatışma çözme perspektiflerine bakılacaktır. İş yerindeki ilişkiler ve çatışmalar ile örgütsel güç siyaset ve cinsiyet faktörleri açısından tartışılacaktır. Kültürler arası bir perspektiften kültür çatışmaları da adalet ve uzlaşma kavramlarının yanı sıra tartışılacaktır.

Son Güncelleme Oca 2021

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The Transcend Peace University, TPU is an all-online university, currently headed by Prof. Dr. Johan Galtung, widely recognized as the core founding-figure of the academic discipline of peace studies. ... Devamını oku

The Transcend Peace University, TPU is an all-online university, currently headed by Prof. Dr. Johan Galtung, widely recognized as the core founding-figure of the academic discipline of peace studies. Our inter-disciplinary courses are designed to cover issues pertaining to peace and development studies. Daha Az