Giriş Sürdürülebilirlik için Tasarım Kursu

Genel

4 konum mevcut

Program açıklaması

Küresel uzmanlar, insanlığı sürdürülebilirliğe doğru karıştırmak için evimizden yiyecek, enerji, ulaşım ve ekonomik sistemlere kadar her şeyi yeniden tasarlamamız gerektiğini tavsiye ediyor. Bu dönüşümün büyük ölçekte gerçekleşmesi gerekiyor ve insan, gezegen ve geçim kaynaklarını bütünsel bir dengeye ulaşmaya çalışırken, dünyadaki insan varlığını yeniden tasarlamak için çabalıyoruz.

Yani, her şeyi yeniden tasarlamak ne anlama geliyor?

Gaia Education toplum tasarım eğitimi ve on yıldan uzun süredir düşünen sürdürülebilir sistemler konusundaki uluslararası tecrübesiyle kökleşmiş, size mümkün olanı, nelerin yapıldığını ve ne yapılması gerektiğini, toplumu dönüştürmeyi amaçlayan bu kısa rotayı sunuyoruz. Günümüzün en acil sorunlarını ele alırken. Sürdürülebilirlik için tasarlama, kuşaklar arası eleştirel düşünme sürecini, yenilikçi çözümlerin ve sosyal girişimciliğin keşfine davet eder ve Thich Nhat Hanh'ın 'iç içe geçmiş' olarak adlandırdığı şeyden ilham alır - tüm canlılarla paylaştığımız bağlantı.

Dünya çapındaki ekolojik bölgelerden ve sürdürülebilir topluluklardan örnekler kullanarak, bu ders sizi gezegende daha hafif hareket eden topluluklar yaratıyor ve işbirliğinin gücünü, rejeneratif sistemlerin vaatlerini ve çeşitliliğin değeri.

Yenilikçiliği cesaretlendiren ve sürdürülebilirliği ve sistemli düşünmeyi dünyadaki kentsel, kırsal ve geleneksel ortamlara getirmeye cesaret eden öncülerden ve vizyonerlerden öğreneceksiniz. Örnek çalışmalarımız, deneysel ekolojik topluluklardan, büyük şehirlerin ve kümelenmiş mahallelerin ana sakinleri tarafından dönüştürücü yenilikçiliğe kadar uzanmaktadır.

Sürdürülebilirliği perspektife, çerçevelere ve gerçek hayat ilhamlarına ve etkili tasarım örneklerine yönlendiren bir kurs arıyorsanız, bugün online olarak bulabileceğiniz en iyi tanıtım budur. Sürdürülebilirlik için Tasarım'ın büyük resmini anlamaya başlayın ve öğrenme yolculuğunuza küresel-yerel değişim aracı olarak başlayın.

Tematik Alanları

Bu kendi kendine ilerleyen kurs, aşağıdaki tematik alanlar aracılığıyla sürdürülebilirlik ve yenilenme için tasarım kavramlarını ve uygulamalarını keşfedecektir:

farkında olma

Bugün insanlığın karşılaştığı zorluklar ve fırsatlar: Sosyal, Ekolojik, Ekonomik ve Kültürel.yenilik

Dünyadaki bazı ekolojik bilinçli topluluk gruplarına ve sosyal girişimcilik fikirlerine giriş.Yaratıcılık

Ekovillalardan ekonomik ve kültürel yönlere odaklanan vaka çalışmaları, hikayeler ve tanıklıklar.dizayn

Holistik Tasarımın tasarım süreci ve ilkeleriİşbirliği

Bizim katılımımızı derinleştirmek

Tematik alanlar, aşağıdaki yansıtıcı soruların desteğiyle derinlemesine incelenmektedir:

 • Bugün insanlığın karşı karşıya olduğu büyük zorluklar nelerdir ve sürdürülebilir toplumlar bu zorlukları nasıl ele alır?
 • Sürdürülebilir bir topluluğu ziyaret ettiğimizde ve sürdürülebilirlik için tasarlamanın dört boyutu kendilerini uygulamada nasıl ifade ettiğimizi görüyoruz?
 • Sanatlar sosyal uyumu geliştirmek ve sürdürülebilir toplumlarda sosyal ve kişisel dönüşümü nasıl sağlamaya yardımcı olabilir?
 • Bütünleştirici bütün sistem tasarımı nedir ve bunu nasıl başarabiliriz?
 • Toplumda daha bilinçli ve sürdürülebilir bir şekilde yaşamak için şu anda hangi stratejiler ve eylemlerle meşgul olabiliriz?

Öğrenme Çıktıları

Bu giriş kursunun sonunda şunları yapabileceksiniz:

 • İnsanoğlunun karşılaştığı sistem çapında zorlukları ve bu zorlukları ele alırken daha sürdürülebilir bir şekilde yaşamak için rejeneratif tasarımın öğrenilmesinin neden önemli olduğunu listeler.
 • Dünya genelinde daha sürdürülebilir yaşamak isteyen insanları bir araya getiren farklı toplum liderliğindeki girişimlerin örneklerini sunun.
 • Sürdürülebilir toplum tasarımının neden sadece gelişen rejeneratif toplulukları sürdürmekle kalmayıp, aynı zamanda uzun vadeli sağkalımımızın dayandığı yaşamın tüm yaşam döngüsünü yeniden canlandırmayı hedeflediğini açıklayın.
 • Gelişen insan toplulukları yaratma hedefiyle tasarım açısından sistematik düşünürken, aynı zamanda tüm Dünya sisteminin ve yaşam toplumunun sağlığını iyileştirir.
 • Sürdürülebilir toplum ve yenilenebilir kültürlerin tasarımının altında yatan değer sistemleri değişiminin ve etik ilkelerin önemli yönlerini adlandırır.
 • İşbirlikçi öğrenmenin gücü, kolektif zeka ve hem bireysel hem de grup halinde yansımanın önemi ile meşgul olmak.

Ayrıca, yıl boyu sürecek olan Gaia Education Sürdürülebilirlik Gaia Education Programı ile ilgili faydalar ve zaman taahhüdü hakkında tam olarak bilgilendirileceksiniz. Böylece, büyük resmin ardından Sürdürülebilirlik için Tasarım'ın ayrıntılarına girmek isteyip istemediğinize dair bilinçli bir seçim yapabilirsiniz. . Girişinizi tamamladıktan sonra, yıl boyu çevrimiçi sertifika programına kayıt olmak için size özel bir indirim yapılacaktır.

Yatırımınız

Bu kurs benim için son derece faydalı oldu. Kesinlikle tam rotayı yapacağım. Hayatın ağını, parlaklığını iyileştirmek ve iyileştirmek için yardıma ihtiyacı olan ruhlarla özgürce işbirliği yapmayı seviyorum.

Bu kurs beni çok olumlu yaptı. İşteki tüm boyutları görmek harika ve bizim için bir tür olarak yeni bir ufku öğrenen ve uygulayan çok kişi var.

Benim bakış açım şimdi inanılmaz derecede olumlu. Farklı duygusal varlıklardan öğrenmek için heyecan duyuyorum ve kolektif zekayı kullanarak daha iyi bir dünya yaratabileceğimizi hissediyorum. Zorlukları seviyorum, insanlık için henüz en büyük zorluklarla karşı karşıyayız. Sevmek ve iyileşmek için meydan okunuyoruz, böylece sadece hayatı daha iyi hale getirebiliriz.

Warren Rothman Sürdürülebilirlik için Tasarım Giriş dersi, 2018

Program, 47 £ ödemenizi kaydettikten ve gönderdikten sonra başlar. Kurs, kendi hızınıza ve yansıma sürenize bağlı olarak, yaklaşık 12-15 saat sürecektir. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi aldıktan sonra, istediğiniz sıklıkta platformu ziyaret edebilirsiniz.

Tamamladıktan sonra, 10 aylık programla öğrenim yolculuğuna devam etmeyi seçerseniz, bir sonraki boyut başladığında aynı platformda çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu uzun kurs için kayıt olduğunuzda, bu giriş dersinin ücreti 10 aylık programa kayıttan düşülebilir.

Son Güncelleme Kasım 2018

Okul Hakkında

Sürdürülebilirlik için eğitime kendi disiplinler arası bir yaklaşım formüle etmek amacıyla bir dizi atölye çalışması üzerine toplantı olmuştur Sürdürülebilir topraklama Global Ecovillage Eğitimciler -... Devamını oku

Forres , Shawnigan Gölü , Prachuap Khiri Khan , Rio de Janeiro + 3 Daha fazla Daha az