InsurTech 101 Kursu

Genel

Program açıklaması

Nispeten geç bir başlangıçtan sonra, InsurTech sektörü 2015 ve 1Ç 2016'da artan fon ve ilgi gördü. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi, Millennials tarafından talep edilen farklı sigorta ürünlerine talep, sensörlerden gelen verilerde artış ve IoT için büyük potansiyel Sağlık sigortası, hayat sigortası ve mülk ve kaza sigortası sektörlerinde sigorta sektörü bozulması. Ancak aynı zamanda, bu sektörlerdeki düzenleyici nüanslar, sigorta endüstrisine yabancı girişimler için zorluklar ortaya koymaktadır. Kurulan küresel Sigorta şirketleri ve InsurTech girişimleri arasındaki son ortaklıklar, bu gelişen endüstri için ileriye dönük potansiyel bir yol gösteriyor.

Bu ders aşağıdakileri kapsayacaktır:

 • InsurTech nedir?
 • InsurTech sektörünün ortaya çıkmasını destekleyen faktörler
 • InsurTech için yasal çıkarımlar
 • İş modeli ve önemli ticari sürücüler
 • Paydaşlar ve son trendleri içeren anahtar oyuncular
 • B2B ve B2C InsurTech vaka çalışmaları
 • Önümüzdeki yıllarda neler beklenmeli ve geleneksel sigorta endüstrisi üzerindeki etkileri

Bu dersin sonunda, gelişen InsurTech manzara ve potansiyeline aşina olacaksınız. Teknolojinin Sigorta sektörünü nasıl değiştirdiğini anlayacaksınız. Ayrıca bu sektörde yer almak için seçeneklerin ve fırsatların farkında olacaksınız.

Bu kurs, Sigorta endüstrisinde yeni olan ve InsurTech ürünleri / çözümleri ile uğraşmanın yollarını araştıran herkes için tavsiye edilir. Bu aynı zamanda, gelişmekte olan InsurTech endüstrisini öğrenmek isteyen geleneksel Sigorta endüstrisindekiler için de iyi bir yoldur.

Eğitmeniniz

Amilcar Chavarria, sabit gelir, kişisel finansman, risk yönetimi ve özel yerleştirmeler konusunda tecrübeli bir finansal teknoloji girişimcisidir.

Halen, hızla büyüyen FinTech Girişimciler ağı olan FinTech Portföyünün CEO'su olup, Finansal Kurumlara Yenilikçi Hizmetler sunmaktadır. 2015 yılında, herhangi bir web sitesini kitle fonlaması portalına dönüştürebilen bir hizmet platformu olan FonPaaS'a başladı. Bundan önce Amilcar, müşteri büyümesini% 300 oranında arttırdığı kitle fonlaması portalları için önde gelen ödemeleri ve uyumluluk motorunu başlatan girişim destekli bir girişimin lider ekibindeydi. Portföy şirketleri, en son finansal menkul kıymetler yasalarını ve kripto para birimlerini (örneğin, ERC20 hizmet belirteçleri) birleştiren ilk pazarlanan “Hizmet Olarak Uyumlu bir ICO” yu içermektedir.

Amilcar, 2016 yılında Moody's Analytics, IBM ve The Wharton School of Business gibi önemli müşterileri olan ilk online FinTech School birini başlattı. Ayrıca Tsinghua Üniversitesi ve Ningbo Belediyesi'nden Çin delegasyonlarını da ağırladılar. 2012'de Amilcar ABD'deki en eski Robo Danışmanlardan birine başladı ve Guangfa Bank'ın 1. Robo Danışmanı'nın piyasaya sürülmesi için Çin'de konuşmaya davet edildi. 2016 yılının Aralık ayında Amilcar, CFA Magazine ve Bankless Times'ın kapak hikayesinde yer aldı. Amilcar, Huatai Menkul Kıymetler, Çin Sigorta Birliği ve Huaxi gibi prestijli müşterilere sahipti.

Amilcar, iyi bilinen yatırım bankalarında ve Goldman Sachs ve BlackRock gibi varlık yöneticilerinde kurumsal finans, ürün yönetimi, iş geliştirme ve yatırım analizlerinde üst düzey roller üstlenmiştir. Aynı zamanda The Wharton School of Business'ın mezunu ve Tulane Üniversitesi'nden Biyomedikal Mühendisliği alanında lisans derecesi aldı.

Sınıf Müfredatı

Birinci kısım

 • Modül 1'i başlatın: FinTech Landscape ve InsurTech Enablers (7:48)
 • Modül 2'yi başlatın: Yatırım Manzarası ve Anahtar Oynatıcılar (8:20)
 • Modül 3'ü başlatın: Müşteri Yolculuğu. Geçmiş şimdi gelecek. (6:16)
 • Modül 4'ü Başlatın: Vaka Çalışmaları ve Anahtar Paketleri (14:48)

sık sorulan Sorular

Kurs ne zaman başlıyor ve bitiyor?

Kurs şimdi başlıyor ve asla bitmeyecek! Tamamen kendinden tempolu bir çevrimiçi kurstur - başladığınızda ve ne zaman bitireceğinize karar verirsiniz.

Kursun önkoşulları nelerdir?

Bu dersi almak için ön koşul yoktur! Her seviyeden öğrenciler bu dersi almaya teşvik edilmektedir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

FinTech is shaping the future of finance and global banking with technology. Financial Institutions want to evolve but need help incorporating FinTech into their business model. Technology professiona ... Devamını oku

FinTech is shaping the future of finance and global banking with technology. Financial Institutions want to evolve but need help incorporating FinTech into their business model. Technology professionals want to help Financial Institutions get ready for Finance 2.0 but often lack adequate business context. Entrepreneurs are trying to disrupt existing business models, but need help turning their ideas into viable products and/or solutions. Daha Az