Klinik Eğitim (MSc, Pg Dip, Pg Cert - Çevrimiçi Öğrenme)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Program Açıklaması

Çevrimiçi Klinik Eğitim programımız, öğrencileri klinik ortamda öğretmek ve değerlendirmek için yeteneklerinizi geliştirmek için dünyaca ünlü uzmanlığımızdan yararlanmaktadır.

Bu, doktorlar, hemşireler, dişhekimleri, klinik psikologlar, mesleki terapistler, veterinerlik eğitimi ile ilgili olanlar veya ilgili bilim adamları (biyomedikal veya sosyal) dahil olmak üzere sağlık mesleği mensupları ve veteriner hekimler ile ilgili eğitimsel rolü olan kişiler için ideal bir programdır.

Amacımız, eğitim teorilerini ve kanıtlarını literatürden nasıl uygulayacağınız konusundaki anlayışınızı arttırırken uygulamanız hakkında düşüncelerinizi yansıtmanıza ve bu konudaki düşüncelerinizi paylaşmanıza yardımcı olmaktır. Sonuç olarak, kendi disiplininizde yüksek kaliteli klinik eğitimi sunmak, geliştirmek ve araştırmak için ihtiyaç duyduğunuz bilgi ve becerileri öğreneceksiniz.

Bu program İskoçya için NHS Education ve Üniversitenin Küresel Sağlık Akademisi ile bağlantılıdır.

Lisansüstü Sertifikanın tamamlanmasının ardından ve yeterlilik kriterlerini yerine getirerek Yüksek Öğretim Akademisi Bursu'na başvurabilirsiniz.

Medikal Eğitimciler Akademisi üyesiyiz ve Yüksek Lisans Belgesini tamamladık ve onların yeterlilik kriterlerini yerine getirerek kısaltılmış yoldan Üyelik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Program ayrıca Kraliyet Avustralyalı Cerrahlar Koleji tarafından akredite edilmiştir.

Çevrimiçi öğrenme

Ödüllü çevrimiçi öğrenme teknolojimiz tamamen etkileşimli ve kendi nitelikli öğretim elemanlarıyla kendi evinizin veya işyerinizin rahatlığında iletişim kurmanıza olanak tanır.

Online öğrencilerimiz Edinburgh'un mükemmel kaynaklarından sadece bilgiye sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda dünyanın dört bir yanından öğrencileri ve öğretmenleri bir araya getiren destekleyici bir çevrimiçi topluluğun parçası haline geliyor.

Potansiyel öğrencilerin ve başvuranların, öğretmenlerden ve öğrencilerden bazılarıyla buluşabilecekleri online açık günlere ev sahipliği yaparız ve çevrimiçi öğretici odaları deneyimleyebiliriz.

Program yapısı

Sertifika aşamasında üç, diploma aşamasında üç ders var. Bunu üçüncü yılın teziniz takip eder.

Çevrimiçi dersler ve ders materyalleri sunmaktayız ve ders materyalleri ile etkileşime girip bunlardan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için kendinize yönelik öğrenme, akran tartışma panoları, öğreticiler, akran sunumları ve benzeri e-öğrenme faaliyetleri kullanmanız beklenmektedir.

Hızlandırılmış rotalar program ekibi ile tartışılır.

Yıl 1: Sertifika

Önceden sunulan dersler şunlardır:

  • Öğretim ve Öğrenme İlkeleri
  • Değerlendirme, Sınavlar ve Standart Ayarlar
  • Müfredat

Yıl 2: diploma

Klinik Eğitim Araştırmaları 2 seçmeli ders ile birlikte çalışacaksınız. Seçmeli (isteğe bağlı) derslerin seçimi için lütfen aşağıdaki program yapısı linklerine bakınız.

Lütfen seçmeli derslerin talebe bağlı olarak çalışacağını unutmayın. Alternatif bir ders seçimi gerekiyorsa önceden bilgilendirileceksiniz.

3. yıl: ustalar

Yaklaşık 15.000 kelimelik bir araştırma raporu. Bunu destekleyici bir açıklama ile birlikte yayın için bir kağıt olarak gönderebilirsiniz.

Kariyer fırsatları

Bu program, insan ya da hayvan sağlığında bir öğretmen ve eğitmen olarak umutlarını arttırmak için tasarlanmıştır.

Uygulamanızla ilgili içgörülerinizi yansıtır ve paylaşır, eğitim kuramlarını ve kanıtları literatürden anlamanıza ve uygulamanıza yardımcı olarak yüksek kaliteli klinik eğitimi destekler ve klinik eğitim ve eğitim araştırmalarında iyi bir sağlam temel oluşturmanıza yardımcı olur. akademik kariyer.

Giriş koşulları

MBChB, BVS, BDS, Hemşirelik Lisans veya ilgili bir konuda İngiltere 2: 1 onur derecesi veya uluslararası eşdeğerleri gibi birincil bir klinik nitelik.

Kayıtlı Genel Hemşire gibi uygun bir klinik deneyime sahip bir biyomedikal bilim yeterliliğiniz veya üniversite dışı bir mesleki nitelikiniz varsa başvurunuzu da değerlendireceğiz.

Halen klinik veya eğitim ortamlarında öğretim görevlisi olmalısınız.

İngilizce dil gereksinimleri

Tüm adayların İngilizce dil becerilerinin kanıtı olarak aşağıdaki özelliklerden birine sahip olmaları gerekir:

  • İngiltere vizesiz ve göçmenlik tarafından tanımlanan, çoğunluk İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen bir lisans veya yüksek lisans
  • IELTS Akademik: toplam 6.5 (her bir modülde en az 6.0)
  • TOEFL-iBT: toplam 92 (her modülde en az 20)
  • PTE (A): toplam 61 ("İletişim Becerileri" bölümlerinin her birinde en az 56, "Etkinleştirme Becerileri" bölümleri dikkate alınmaz)
  • CAE ve CPE: toplam 176 (her modülde en az 169)
  • Trinity İMKB: ISE II, dört bileşenden de ayrım yapıyor

İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen dereceler, lisans programınızın başında en fazla üç yaşında olmalıdır. Lisans testleriniz lisans programınızın başında en fazla iki yaşında olmalıdır.

Burslar ve finansman

Edinburgh Üniversitesi, seçkin adaylara az sayıda burs sunar. Bunlar çok rekabetçi.

İngiltere hükümeti lisansüstü kredileri

Birleşik Krallık vatandaşları, yerleşik statüsü olanlar ve Birleşik Krallık'ta ikamet etmeyen bazı AB vatandaşları, ücretlere ve bazı durumlarda yaşam maliyetlerine yönelik lisansüstü krediler için uygun olabilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Together we form a unique grouping in the UK where vets, medics and biomedical scientists work together and study the common causes of disease that affect our populations.

Together we form a unique grouping in the UK where vets, medics and biomedical scientists work together and study the common causes of disease that affect our populations. Daha Az