Klinik Mikrobiyoloji

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Program Açıklaması

Bu yeni üç yıllık, yarı zamanlı çevrimiçi lisansüstü program, Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyöz Hastalıklar (CMID) Bilim Yüksek Lisans derecesine götürür.

Hâlihazırda bir enfeksiyon disiplininde uzmanlık eğitimi gören veya üstlenmeyi düşünen jübün doktorları hedef alan bu program Birleşik Krallık'ta ve dünya genelindeki kursiyerlere açıktır.

Bu derece, eğitimlerini tamamlayan ancak sürekli tıbbi eğitim gereksinimlerini yerine getirmek isteyen veya Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyöz Hastalıklarda resmi nitelik kazanmak isteyenler için cazip olacaktır.

Program enfeksiyon hastalıkları alanındaki JRCPTB ve RCPath eğitimi ile uyumludur: Enfeksiyon Hastalıkları, Tıbbi Mikrobiyoloji ve Tıbbi Virolojide Kombine Enfeksiyon Eğitim ve Yüksek Uzmanlık Eğitimi.

Bu program, FRCPath Bölüm 1 / Enfeksiyonda Diploma, Eğitim Değerlendirme Enfeksiyonu Özel ve hastane tabanlı uygulama için hazırlık kursiyerlere / uzmanlara yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Program katılımcıları anahtar metinlere ve araştırma üslerine erişecek ve önde gelen klinisyenler ve klinik bilimcilerle doğrudan temas kuracak ve her zaman erişilebilen enfeksiyon disiplinleri hakkında bir bilgi deposu sağlayacaktır.

Çevrimiçi öğrenme

Çevrimiçi öğrenme teknolojimiz tamamen etkileşimli, ödüllü bir programdır ve kendi evinizin veya iş yerinizin konforunda yüksek nitelikli öğretim elemanlarımızla iletişim kurmanızı sağlar.

Çevrimiçi öğrencilerimiz, sadece University of Edinburgh'a mükemmel kaynaklara erişmekle kalmıyor aynı zamanda dünyanın her yerinden öğrencileri ve öğretmenleri bir araya getiren destekleyici bir çevrimiçi topluluğun parçası haline geliyorlar.

Program yapısı

Bu program tamamen çevrimiçi olarak öğretilir. Derecenin yapısı, tüm dünyadan stajyerler ve uzman uygulayıcıların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Kurslar her biri 10 kredilik olmak üzere beş haftalık kurslar şeklinde sunulmaktadır. 1. yılın dersleri zorunludur. 2. yıl, zorunlu ve isteğe bağlı modüllerin bir karışımıdır.

Yıl 1:

 • İmmünolojiye Giriş
 • Bakterilerin bilim ve biyolojisi
 • Virüslerin bilim ve biyolojisi
 • Fen ve biyoloji mantarları, parazitleri ve prionları
 • Mikrobiyoloji, viroloji ve seroloji alanında laboratuvar uygulamaları
 • Anti-enfeksiyon tedavisi ve direnci

Yıl 2:

 • immünopatoloji
 • Enfeksiyonun moleküler teşhisi
 • Topluluk tarafından edinilmiş enfeksiyonlar ve halk sağlığı
 • Enfeksiyon önleme
 • HIV enfeksiyonu ve diğer bağışıklık sistemi zayıf hastalar
 • Klinik sendromlar ve enfeksiyon
 • Geri dönen gezgin: İthal enfeksiyonun teşhisi, incelenmesi ve yönetimi
 • Enfeksiyon hastalıklarında biyoinformatik ve çalışma tasarımı
 • Gelişen Bulaşıcı Hastalıklar

Yıl 3:

 • Enfeksiyon Tıbbında Araştırma, Yazılı Yansıtıcı Eleman (Proje)

Lisansüstü Mesleki Gelişim (PPD)

Lisansüstü Mesleki Gelişim (PPD), tam bir Yüksek Lisans, Lisansüstü Diploma veya Lisansüstü Sertifikası'nın zamanı veya maddi taahhüdü olmadan, lisans düzeyinde ders (ler) vasıtasıyla bilgilerini ilerletmek isteyen çalışan profesyoneller için hazırlanmıştır.

PPD planımızla iki yıl içinde maksimum 50 kredilik ders alabilirsin. Bunlar, University of Edinburgh lisansüstü akademik kredi ödülüne yol açar. Alternatif olarak, bir yıllık dersi aldıktan sonra, kredilerinizi aktarmayı ve Yüksek Lisans, Lisansüstü Diploma veya Lisansüstü Sertifika programında daha yüksek bir ödüle doğru ilerlemeyi seçebilirsiniz. PPD kurslarının bir yıl boyunca çeşitli başlangıç ​​tarihlerine sahip olmasına rağmen, Eylül ayında yalnızca Yüksek Lisans, Lisansüstü Diploma veya Lisansüstü Sertifika programına başlayabilirsiniz. PPD'yi incelemek için harcanan her zaman, bir Yüksek Lisans, Yüksek Lisans Diploması veya Lisansüstü Sertifika programı tamamlamak için bırakılacak süre miktarından düşülecektir.

Mevcut dersler ve kursun başlangıç ​​tarihleri ​​hakkında daha fazla bilgi için lütfen program ekibiyle iletişime geçin.

Esnek çalışma

Program aynı zamanda 9 ayda part-time veya 2 yıl boyunca aralıklı olarak bir Lisansüstü Sertifika (60 kredi) alma fırsatı sunar; ya da Lisansüstü Diploma (120 kredi), ya part-time 21 aydan fazla veya 4 yıl boyunca aralıklı olarak.

Sertifika veya Diploma programına başvurmak isterseniz lütfen bir başvuru göndermeden önce bizimle iletişime geçin.

ödül

Kariyer fırsatları

Bu eşsiz program, öğrenciye klinik veya akademik tıpta kariyer gelişimlerini arttırmak için gerekli bilgi ve becerileri kazandıracaktır. Program, mesleki taahhütlerinden uzak durmak istemeyen adaylar için geleneksel sınıfa dayalı araştırma eğitimine bir alternatif sunacak.

Giriş koşulları

Birleşik Krallık 2: 1 şeref derecesi veya uluslararası eşdeğerini, biyomedikal, tıbbi, halk sağlığı veya ilgili biyo-bilim alanında.

İlgili iş deneyiminiz varsa başvurunuzu da dikkate alabiliriz; Başvurmadan önce kontrol etmek için lütfen bizimle iletişime geçin. Sertifika seviyesine sadece ilk durumda kabul edilebilir.

İngilizce dil gereksinimleri

Tüm adayların İngilizce dil becerilerinin kanıtı olarak aşağıdaki özelliklerden birine sahip olmaları gerekir:

 • İngiltere vizesiz ve göçmenlik tarafından tanımlanan, çoğunluk İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen bir lisans veya yüksek lisans
 • IELTS Akademik: toplam 6.5 (her bir modülde en az 6.0)
 • TOEFL-iBT: toplam 92 (her modülde en az 20)
 • PTE (A): toplam 61 ("İletişim Becerileri" bölümlerinin her birinde en az 56, "Etkinleştirme Becerileri" bölümleri dikkate alınmaz)
 • CAE ve CPE: toplam 176 (her modülde en az 169)
 • Trinity İMKB: ISE II, dört bileşenden de ayrım yapıyor

İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen dereceler, lisans programınızın başında en fazla üç yaşında olmalıdır. Lisans testleriniz lisans programınızın başında en fazla iki yaşında olmalıdır.

Burslar ve finansman

Birleşik Krallık vatandaşları, yerleşik statüsü olanlar ve Birleşik Krallık'ta ikamet etmeyen bazı AB vatandaşları, ücretlere ve bazı durumlarda yaşam maliyetlerine yönelik lisansüstü krediler için uygun olabilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Together we form a unique grouping in the UK where vets, medics and biomedical scientists work together and study the common causes of disease that affect our populations.

Together we form a unique grouping in the UK where vets, medics and biomedical scientists work together and study the common causes of disease that affect our populations. Daha Az