Kurs: Sürdürülebilirlik sanal çalışmaları için Gelişmiş Tasarım

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Sürdürülebilirlik için Gelişmiş Tasarım (ades4s) dersi, öğrencileri bilimsel ve teknolojik keşifleri ve gelişmeleri toplum ve çevre ihtiyaçları ile tasarım yoluyla birleştirmeleri için eğiten benzersiz bir disiplinlerarası programdır. Öğrencilerimiz disiplin sınırları içinde araştırma yapmaya, birden fazla bilimsel ve beşeri bilimler alanından bilgi edinmeye ve günümüzün karmaşık çok katmanlı zorluklarına yenilikçi çağdaş çözümler üreten kendi beceri tabanlarına derinlemesine dalmaktadırlar. Ades4s 2020/2021 dersini mevcut küresel koşullara uyarladık ve Ekim 2020'den itibaren programımız sanal çalışmalarda da mevcut.

Sanal program beş Modülümüze sahiptir :

 1. 'Düşünme Tasarımı',
 2. 'Sürdürülebilirlik, Dayanıklılık ve Ekoloji',
 3. Yapay Yaşam ve Sürdürülebilirlik,
 4. Tribalizm ve Gelecekteki Sosyal Yapılar ve
 5. Biodesign: Büyüyen Şeyler Dünyası.

Beş modül birlikte tam bir yıllık kursu oluşturur. Elbette, bireysel tercihlere göre Modüllere ayrı ayrı katılmak mümkündür. Örneğin, yalnızca bir veya üç modüle ya da tüm kursa katılmayı seçebilirsiniz.

135226_Image1.pngInstitute of Advanced Design Studies","author_url":"","source":""}" />

ADES sanal stüdyo yapısı ve detayları

Modül 1 ve 2 sadece sanal çalışma modunda sunulmaktadır. Modül 3, 4 ve 5 hem sanal hem de stüdyo içi çalışma modunda kullanılabilir. Doğal olarak, sanal çalışma modeli% 100 canlı derslere dayanmaktadır, ancak tüm sınıf materyalleri kaydedilir ve öğrencilerin esnekliği kolaylaştırmaları için hazırlanır.

Sanal sınıftaki modüller:

 • Haftada 4 gün, aşağıdakiler dahil aktiviteler:
  • Öne çıkan moderatörlerle canlı akışlı dersler, tartışmalar ve atölye çalışmaları
  • Gruplar halinde sanal stüdyo ve araştırma çalışmaları
  • ADES kolaylaştırıcılarıyla bireysel ve grup dersleri
 • Toplam önerilen katılım: haftada 16 saat
 • Modül başına maksimum öğrenci sayısı 25 öğrencidir

Kurs gereksinimleri

Ürün-hizmet tasarımı, mimarlık, teknoloji, mühendislik, ayrıca uygulamalı bilimler mezunları, sanatçılar, antropologlar ve filozoflar gibi çeşitli kültürel ve disiplin kökenli bireyleri MSc (BSc seçimi üzerine) derecelerine davet ediyoruz. Tüm başvuru sahiplerinden, İngilizce dil yeterliliğinin değerlendirileceği başvuru sürecinin bir parçası olarak çevrimiçi bir görüşmeye katılmaları istenecektir (bu nedenle resmi sertifika sunmaya gerek yoktur).

Neden ADES ile çalışmalı ve neden ŞİMDİ?

Öğrenci ve moderatör etkileşimi ve işbirliğine büyük önem veriyoruz. Modüller, öğrencilerin sürdürülebilirlik üzerine odaklanarak verilen tema dahilindeki zorlukları çerçevelemede birlikte çalışmaları için tasarlanmıştır. Önemli tasarım araştırmaları sayesinde öğrenciler, üretilen bilgileri, disiplinler ve endüstri uygulamaları arasında modül stüdyo projeleri biçiminde uygulamayı öğrenirler. En iyi modül projeleri her modülün sonunda ADES tarafından yayınlanır. Ayrıca, ADES tarafından düzenlenen kısa kurslar ve çalışma gezileri gibi müfredat dışı faaliyetlere katılım sunuyoruz. Sanal çalışma programını takip eden ve Budapeşte'deki ADES stüdyosuna katılmak isteyen öğrenciler için, stüdyo kapılarımızı Ocak 2021'den itibaren öğrencilere açacağız (güvenlik ve seyahat kısıtlamalarına tabi).

Bugün sürdürülebilirliğe odaklanma muazzam. İklim değişikliği ve çevrede insan ayak izi, henüz hazırlanmadığımız bir ölçekte kendini gösterdiğinden, dünyadaki çabalar zamanındadır. “Şimdi harekete geç” çağrısı gerçekten acildir. ADES bu aciliyete yanıt vermek için inşa edildi. Ancak daha fazla yeşil ürün, sistem ve hizmetle değil, gerçekten radikal çözümlere ulaşmak için “uygulamamızdan önce kafa kafaya” ihtiyacımız olduğu fikriyle. Sorunlarımızı, onları yaratan araçlarla çözemeyeceğimiz fikri. Sürdürülebilirlik için Yeni Tasarım Düşüncesi, bu kadar acilen çağrılan eylemi bilgilendirir.

Neredeyse ADES ile Çalışmanın Faydaları

 • Bire bir özel ders: ADES deneyimli öğretmenleri her zaman tartışmalara ve bireysel öğrencilere ve gruplara rehberlik etmeye hazırdır. ADES sanal stüdyo işlevleri, öğrencilerin, moderatörlerin ve eğitmenlerin bilgi üretme faaliyetlerine eşit erişime sahip olduğu ve hedefin birlikte bilgi üretme olduğu küçük ürün tasarım stüdyolarına, laboratuvarlara veya düşünce kuruluşlarına benzer.
 • Sürdürülebilirlik Çalışmaları için Tasarım Uzmanları: Öğrencilerimizi Sürdürülebilirlikte Düşünce Liderleri olmaya yönlendirmeye yönelik öncü, bağımsız bir tasarım okuluyuz.
 • Birinci sınıf konuk moderatörler: ADES öğrencileri, çalışmaları yoluyla toplumumuzu değiştirmenin ön saflarında bulunan, tanınmış bilim adamları, akademisyenler, tasarımcılar ve yenilikçilerle çalışırlar.
 • Yaratıcı, Kapsayıcı Öğrenme Ortamı: Gerçekten disiplinler arası bir eğitim olan ADES öğrenme ortamı, çok disiplinli gruplara eşlik eden kültürel ve disiplinsel çeşitliliğe açıkken, çalışma yöntemleri ve çıktılar dahilinde deney, yaratıcılık ve radikal yeniliklere izin verir.
 • Gerçek Odaklı: Küresel eğitimdeki rolümüz sürdürülebilirlik için tasarım eğitiminde öncü olmaktır. Mevcut eğitim programlarını tamamlamak ve disiplinler arasında sürdürülebilirlik için eğitim çeşitliliğini arttırmak için çok disiplinli çalışıyoruz. Derslerimizde öğrenciler daha yeşil tasarım yapmanın ötesinde öğrenirler; mevcut örgütlerimizi ve sistemlerimizi ekoloji, sürdürülebilirlik ve dayanıklılık ilkelerinin öncülük ettiği bir dünyaya nasıl adapte edeceklerini araştırıyorlar.
 • Uluslararası Öğrenci Topluluğu: Öğrencilerimiz yaratıcı ve meraklı, zaten bir disiplinde bir beceri tabanına ve derecesine sahipler ve becerilerini geliştirmek ve Sürdürülebilirlik konusunda uzmanlaşmak istiyorlar. Sınıflarımız, örneğin ürün-hizmet tasarımı, mimarlık, teknoloji mühendisliği, doğa bilimleri mezunları, sanatçılar, antropologlar ve filozoflar gibi tüm kültürel ve disiplinlerden gelen bireylerden oluşur.
 • Yayıncılık: ADES kursları, öğrencilerin edindikleri içgörüleri, kişisel ve disiplinler arası gelişimlerini ve bilgilerini uygulama becerilerini gösterebilecekleri bireysel ve grup projeleri geliştirmeleri için birçok fırsat sunar. ADES yayıncılık ve diğer iletişim konularında yardımcı olacaktır.
 • Radikal sürdürülebilirlik için tasarım düşünme becerileri: ADES öğrencileri, insanın istekli olması için her zamanki gibi tasarım çözümlerini uygulamanın ötesine geçebilecek ve insan, ürün veya iş merkezli yollarla düşünmeyecekler, ancak en kritik kısıtlamanın tüm tasarım çabalarında gezegenimizin varlığı ile birlikte varlığımızı sürdürürken olduğu gibi radikal sürdürülebilirlikten yola çıkılır. Misyonumuz, öğrencilerimizin gelişen bir çevreye katkıda bulunabilmesi için disiplinlerarası bir tasarım eğitimi iletmektir.
 • ADES e-öğrenme sertifikası: Öğrencilerimize Budapeşte Institute of Advanced Design Studies mezuniyet belgesi verilir. Sertifika modül projesi tamamlandıktan sonra verilir.

Okul Hakkında

Institute of Advanced Design Studies (ADES) lisansüstü öğrenciler ve profesyoneller için sürdürülebilirlik çalışma programları sunan bağımsız bir tasarım okuludur. Programımız sürdürülebilirliğe yönelik disiplinlerarası bir yaklaşıma dayanmaktadır ve tüm geçmişlerden gelen öğrencileri kabul ediyoruz. İklim değişikliği, çevresel bozulma, iş yaşamı ve küresel toplumdaki değişikliklerle bugün karşılaştığımız zorlukların karmaşıklığını ve çok disiplinli olduğunu ve bu zorlukların üstesinden gelmek için yeni bir uzmanlık türünün gerekli olduğunu biliyoruz. ADES, disiplinlerarası ekiplerde çalışacak şekilde tasarlanan Tasarım Düşünce araçları ve tasarım süreci araçlarıyla donatılmış yeni bir tasarımcı türünü eğitmek için tasarlandı; -bugün disiplin sorunları. ADES, geleneksel bir fakülte yerine, tasarımcıların biyologlara, mühendislere ve filozoflara kadar çeşitli disiplinlerden küresel düşünce liderleri olan konuk moderatörler ile çalışarak günümüzün problemlerini çözmeye uygun bütünsel yaklaşımlar elde etmektedir.

ADES sanal çalışma programı 2020/21

href = "https://www.designstudies.hu/virtual-studio

ADES stüdyo içi (sanal ve stüdyo içi karma) çalışma programı 2020/21

href = "https://www.designstudies.hu/ades4s

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

The Institute of Advanced Design Studies (ADES) is an independent school of design offering study programmes in sustainability for postgraduate students and professionals. Our programmes are based on ... Devamını oku

The Institute of Advanced Design Studies (ADES) is an independent school of design offering study programmes in sustainability for postgraduate students and professionals. Our programmes are based on a transdisciplinary approach to sustainability and we accept students from all backgrounds. Daha Az