Lisans Medya Tasarımı

Genel

Program açıklaması

Lisans Medya Tasarımı

Neredeyse hiç bir alanda toplumun dijitalleşmesi, tüm medya yönleriyle iletişimde olduğu kadar acil bir etkiye sahiptir. Buna göre, medya sektöründeki iş profilleri tamamen değişmiştir. Bilgilerin tasarımı ve iletimi her zaman medya tasarımcılarının temel görevi olmuştur; Dijital dünyada bunu başarıyla yapmak birçok yeni beceri gerektiriyor. Web tasarımı, çapraz medya stratejileri, video düzenleme ve uygulama geliştirme "klasik" ile aynı derecede önemlidir ancak tipografi ve tasarım, baskı teknolojileri ve iletişim teorisi hakkında daha az önemli bilgi yoktur. Medya tasarımındaki lisans derecesi, medya tasarımının tüm alanlarında (basılı, çevrimiçi, mobil medya, fotoğraf ve video, Infographic ve sunum) ayrıntılı bilgi verir.

Eğitiminiz sırasında kendi çevrimiçi portföyünüzü oluşturun!

Portföy: Tasarımcılar için en önemli kişisel pazarlama aracıdır. Media Design BA programında, çalışmalarınız sırasında size anlamlı bir çevrimiçi portföy oluşturma fırsatı sunuyoruz.

Bu nasıl çalışır:

Eğitiminizin bir parçası olarak, dijital projeler geliştiriyor ve medya tasarımı alanındaki en yaygın yaklaşım ve sunum biçimlerini öğreniyorsunuz. Tasarım modüllerini, yaratıcı iş parçalarınızın dokümantasyonu ve sunumu ile dijital portföy platformu üzerinden tamamlıyorsunuz.

Tasarım projelerinizi mezuniyetten sonra bile uygulama klasörünüz için kullanın ve gelecekteki kariyeriniz için belirleyici bir avantaj!

Medya tasarımında gelecekteki kariyeriniz

Medya tasarımcıları geleneksel reklamcılık veya medya ajanslarında çalışabilir, yayıncılık ve televizyonda aktif olabilir veya daha büyük şirketlerin şirket içi reklam departmanlarında reklam kampanyaları planlayabilir ve uygulayabilir.

Ders Genel bakış

Çalışma size profesyonel metodolojik bilgi ve yaratıcı sunum ve teknik yöntemleri sunmaktadır. Öğrendiğiniz bilgiyi pratikte uygulayacaksınız. Odak her zaman beyin fırtınası, biçim ve içerik arasındaki bağlantı ve görsel iletişimin özellikleri üzerinedir. Mevcut yazılım araçlarıyla başa çıkmak her şeyi tamamlıyor.

Lisans programımız modüler bir yapıya sahiptir, yani “modüller” olarak adlandırılan konu alanlarını temel alarak çalışırsınız. Bu modüller içerisinde, sizi bu modülü tamamlamak için sistematik olarak hazırlayan bir giriş kurs ve bir uzmanlık kursu vardır. Modüller içerisinde, başarılarınızı belgeleyen her başarılı mezuniyet (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) için kredi alacaksınız. Bu ECTS kredileri uluslararası olarak karşılaştırılabilir ve elbette tanınır.

uzmanlık

Beşinci ve altıncı dönemde, 20 ECTS tutarındaki iki uzmanlığınızı seçtiniz. Bunu yapmak için, medya tasarımı alanında en az bir uzmanlık uzmanlığı ("zorunlu uzmanlık") ve en fazla bir uzmanlık ve branş uzmanlığı ("seçmeli uzmanlık") seçeceksiniz.

Bazı örnek seçim uzmanlıkları:

  • Pazar ve reklam psikolojisi
  • E-Ticaret
  • Pazar araştırması ve tüketici davranışı
  • Spor Medya Yönetimi
  • Uluslararası pazarlama ve markalaşma
  • ...

çalışma modelleri

Uzaktan öğreniminizi hayatınıza uyarlayın.

Lisans derecemizi hem tam zamanlı hem de iki yarı zamanlı olarak tamamlayabilirsiniz. İçerik açısından, bu modeller aynıdır, ancak yarı zamanlı değişkenlerde haftalık öğrenim süreniz kısalmaktadır.

Yarı zamanlı çalışma, halihazırda yüksek iş yüküne sahip olanlar veya aylık maliyetlerini düşürmek isteyenler için özellikle uygundur.

tam gün

süre

Tam zamanlı eğitimde, sömestr başına maksimum ders sayısını seçebilirsiniz. Eğitiminizi belirlenen sürede bitiremezseniz, çalışma 18 ay daha uzatılır. Bu süre zarfında, uzaktan eğitim ile ilgili tüm teklifleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Beklenenden daha az zamanınız olduğunu fark ederseniz, ayın sonuna kadar 3 ay süre ile farklı bir zaman modeline geçebilirsiniz.

yarı zamanlı

süre

Yarı zamanlı çalışmalar aylık öğreniminizi azaltır. Aynı zamanda, her dönem için seçebileceğiniz ders sayısı da düşüyor.

Derecenizi belirlenen süre içinde tamamlayamazsanız, çalışmalarınız 18 ay daha uzatılacak. Bu süre zarfında, uzaktan eğitim ile ilgili tüm teklifleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Beklenenden daha fazla zamanınız olduğunu fark ederseniz, ayın sonuna kadar 3 ay süre ile farklı bir zaman modeline geçebilirsiniz.

kabul

Lisans programlarımız genellikle giriş ücretsizdir. Başarılı bir kayıt için sizden yalnızca bir üniversite giriş yeterliliğine ihtiyacımız var.

Son Güncelleme May 2019

Okul Hakkında

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findes ... Devamını oku

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findest. Als staatlich anerkannte und akkreditierte private Hochschule mit über 150 Mitarbeitern und Professoren und rund 10.000 Studierenden bieten wir seit über zehn Jahren erfolgreich Bachelor- und Masterabschlüsse auf höchstem Niveau an. Daha Az