Lisans sağlık ekonomisi (ba)

Genel

Program açıklaması

Eğer sağlık için mümkün olduğunca geniş bir akademik düzeyde hak kazanmak istiyorsanız, Lisans Sağlık Ekonomisi için lisans programı (B. ile vardır A.) çok iyi bir tavsiye: Sağlık ekonomik temelleri, örgütsel iletişim ve hukuki uzmanlık bu eğitime olan birleştirilir. Çalışma, sağlık sektöründe yönetim pozisyonları için araçlar sağlar karmaşık, sorumlu görev alanlarına yönelik becerileri sağlar ve çok aranan arayüz yöneticisi devam öğrencilere sağlar. gelecekteki uygulamalar aralığı çalışmanın kendisi kadar çeşitlidir. Mezunlar danışmanlık örneğin, kuruluşlar, şirketler ya da sosyal güvenlik kurumlarının bir ekonomik danışman veya proje yöneticisi olarak çalışmaktadır. Hatta hastane veya bakım tesislerinde sağlık ekonomistleri kullanılan gelir. Sen Usta Sağlık Ekonomisi için bir lisans kursu sahip seçeneğiniz vardır Lisans (M. ardından A.) bilginizi derinleştirmek için.

Anahtar nitelikler

APOLLON Üniversitesi (B. lisans Sağlık Ekonomisi vardır A.) sağlık pazarında yeni sorunlar için, tam nitelikli mezunların bir kurs geliştirdik. Eğer sağlık pazarındaki hızlı değişimlere optimum tepki ve karmaşık ve sorumlu görevleri varsayabiliriz izin veren sağlıklı ekonomik kesit bilgiyi öğrenme amacı.

Çalışma içerikleri

Sen pratik içeriği ile farklılaştırılmış müfredat yoluyla, yetkinlik sağlık ekonomisinin üst yönetimine orta- bağımsız ve etkin bir şekilde işlemesi için kazanır. seçmeli Onları ayrı ayrı uygun konular yapar. Teknik merkezde son derece pratik içerik şunlardır:

  • kontrol alet ve kontrol
  • Süreç ve Kalite Yönetimi
  • Sağlık Sistemleri ve Halk Sağlığı yapısal uzmanlık
  • ekonomi bilimi
  • Yatırım ve Finansman

Çalışmada, genel ekonomik ve sağlık ekonomik süreçleri metodik ve sosyal becerilerinin teknik bilgilere ek olarak, dahil derinleşti olmak:

  • Proje yönetimi, personel ve organizasyon danışmanlığı teknikleri
  • Görüşme ve Kurumsal İletişim

kabul şartları

lisans çalışmaları kabul şartları Yükseköğretim Kanunu Bremische (BremHG) tarafından düzenlenir. Sonra lise diploması olmayan belirli koşullar altında öğrenim görebilirler.

bazal

her zaman

Mezuniyet

Onlar Sağlık Ekonomisi Bölümü Sanat uluslararası kabul görmüş Lisans kazanır. Bu derece ile sağlık sektöründe orta yönetim ve liderlik rolleri için mükemmel nitelikli.

Çalışma süresi

Kontrol 36 ay veya 48 ay (180 kredi) çalışma.

Test çalışması

APOLLON Hochschule kayıt olarak ücretsiz olarak eğitim 4 hafta test edebilirsiniz. Bu süre içinde, herhangi bir zaman geri almaları da giriş yapabilirsiniz. sonra hiçbir maliyeti sizin için ortaya çıkar.

akreditasyon

kalite güvencesi ve sertifikalı eğitim programları ve kurumlar (FIBAA) akreditasyonu için Uluslararası Ajansı tarafından Sağlık Ekonomisi (BA) Lisans Programı.

Ücretsiz uzantısı

seçilen çalışma varyant (18 veya 24 ay)% 50 kadar.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Seit ihrer Gründung im Herbst 2005 hat sich die staatlich anerkannte APOLLON Hochschule der Gesundheitswirtschaft auf Fernstudiengänge (Bachelor, Master und Zertifikatskurse) für das Gesundheitswesen ... Devamını oku

Seit ihrer Gründung im Herbst 2005 hat sich die staatlich anerkannte APOLLON Hochschule der Gesundheitswirtschaft auf Fernstudiengänge (Bachelor, Master und Zertifikatskurse) für das Gesundheitswesen spezialisiert. Die mehrfach ausgezeichnete Hochschule mit Sitz in Bremen gehört zur leistungsstarken Klett Gruppe, zu der auch die Euro-FH gehört. Die junge Hochschule freut sich über zahlreiche Auszeichnungen wie z.B. "beliebteste Fernhochschule" und "Fernkurs des Jahres 2014"... Daha Az
Almanya Çevrimiçi