MA Güzel Sanatlar (Uzaktan Eğitim)

Genel

Program açıklaması

OCA MA Güzel Sanatlar

Mart değerlendirme sonuçları neredeyse ve bazı öğrenciler için Open College of Arts ile diploma düzeyinde çalışmalarının sonunu gösteriyor. İleriye devam etmek isteyenler ve lisansüstü eğitime devam etmek isteyen diğer sanatçılar ve uygulayıcılar için, OCA MA Güzel Sanatlar öğrencilere akademik zorluk ve yenilikçi teslimat sunan üç yıllık, yarı zamanlı bir programdır.

2011 yılında başlatılan, Avrupa'da açık öğrenim ile sunulan ilk MA Güzel Sanatlar oldu ve 30 yıllık tarihinde OCA'nın lisansüstü hizmete ilk adımı.

Proaktif olmak ve kendiniz için düşünmek sanatta büyük saygı görmektedir. OCA'nın müfredat ve özyönetimden yapı dengesi verimli bir kombinasyondur. Ev tarzımdan etkilenmeyen kendi sesimi geliştirmeme izin veren biri. MA, araştırma da dahil olmak üzere, çalışma ve uygulamanın yeni yönlerini açmıştır.

Eleanor MacFarlane

OCA'nın MA Fine Art öğrencileri, seçtikleri disiplinde profesyonel pratiğe hazırlar, boyama, çizim, heykel, baskı yapımı, kurulum, performans, zamana dayalı çalışma, dijital sanat dahil olmak üzere çok çeşitli medyada çalışan öğrencilerin mevcut uygulamalarını ve isteklerini destekler. ve fotoğrafçılık. Programın vurgusu, teori, bağlam ve profesyonel uygulama ile bütünleştirilmiş stüdyo pratiğidir.

MA, çalışmalarım konusunda çok daha deneysel olmamı sağladı. Aklımı, malzemelerin daha fazla araştırılmasına, süreç hakkında daha fazla ve sonuç hakkında daha önce yaptığımdan daha az önemsemeye açtı. Bir parçanın yaratılmasıyla ilgili beklentilerimi kaybettim, bu yüzden şimdi çok daha gevşek, daha deneysel bir ressamım.

Amelia Wilson

MA Güzel Sanatlar programının esnekliği, çevrimiçi teslimat ve yarı zamanlı olarak, iş ve aile taahhütleri nedeniyle, daha yüksek düzeyde eğitim almayı düşünmeyen öğrenciler için erişilebilir hale getirir.

Öğrenciler grup içinde ve bireysel çalışmalarla deneyimlerini paylaşarak ve öğrenerek ders boyunca birlikte seyahat ederler. Müfredat, daha yapılandırılmış bir programdan, sorgulama, eleştirel düşünme ve keşif üzerine vurgu yaparak, otonom çalışmaya doğru inşa edilmiştir. Dersler, seminerler, öğreticiler ve eleştiriler ile birebir öğretici desteği sayesinde öğrenciler küratörlük, medya ve pazarlama, sanat teorisi gibi bir dizi uzmanlığa sahip olan temel ders öğretmenlerinin ve misafir öğretim görevlilerinin ve öğretmenlerin uzmanlığından yararlanırlar. mesleki uygulama ve ilgili disiplinler (örneğin antropoloji).

Programın sanat terapim ve psikoterapi pratiğim üzerinde gerçekten olumlu bir etkisi oldu. Gün boyunca koleje gitmek birçok insan için gerçekçi değildir ve tam zamanlı kurs ücretleri çok yüksek olabilir. Buna karşılık, OCA'nın esnekliği ve öğrencilerin farklı koşulları hakkındaki farkındalığını çok kapsayıcı buluyorum. Dünyanın her yerinden bir grup sanatçı ile tanışmak son derece destekleyici, zenginleştirici ve ilham verici.

Jane Dudley

İlerleme yolları bireysel olduğu kadar kolektiftir. Bazı öğrenciler için ilerleme, iş için komisyon almaktan gelir. Diğerleri için, belirli galerilerde sergileyerek çalışmalarının büyüyen bir kitleye maruz kalmasıyla ilgilidir. Öğrenciler için aynı derecede önemli bir ilerleme kanıtı, ulusal ve uluslararası akran ağlarının kapsamını ve etkisini arttırmak veya sanatta daha ileri, ilgili çalışma veya çalışmaya devam etmektir.

Programın beklentilerimi aştığını, çalışmalarımın ve görüntülerimin geliştiğini kesin olarak söyleyebilirim. Çağdaş ve tarihi sanatçılar ve eserler hakkında daha iyi bilgiye sahibim. Kendi uygulamamla nereye gittiğime daha net bir şekilde odaklanıyorum.

Mark Daniels

OCA ile Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı

MA Güzel Sanatlar programımız uzaktan eğitim ile verilen benzersiz bir yüksek lisans dersidir.

Becerilerini daha da geliştirmek isteyen yaratıcı uygulayıcılar, öğretmenlerini bilgilendirmek için kendi uygulamalarını geliştirmek isteyen eğitmenler veya geleneksel yükseköğretim sistemi dışında lisansüstü eğitimine geçmek isteyen lisans öğrencileri için idealdir.

Kursa Genel Bakış

MA Güzel Sanatlar programımız daha önce akademik zorluk ve uygulamanızı geliştirmek için eşsiz bir fırsat sunan üç yıllık yarı zamanlı bir kurstu. 2011 yılında başlatılan, Avrupa'daki ilk uzaktan eğitim MA Güzel Sanatlar oldu. Bu yıl OCA, MA Güzel Sanatlar programı için önceki üç yıllık modelden farklı olacak iki yıllık bir öğretim modeli oluşturacak. Kurs yapısı ile ilgili ayrıntılar şu anda geliştirilme aşamasındadır. Güncellemeleri almak için lütfen bir talep formu gönderin. İki yıllık öğretim modelinin Ağustos 2020'den başlayarak 2020/2021 alımına hazır olması bekleniyor.

Çevrimiçi teslimat ve yarı zamanlı olarak, Güzel Sanatlar programımıza, iş, bakım veya aile taahhütleri nedeniyle, daha yüksek derecede eğitim almayı düşünmeyen herkes erişebilir.

MA Güzel Sanatlarimiz, seçtiğiniz disiplinde profesyonel uygulamalar sunar ve isteklerinize destek sunar. Kurs, resim, çizim, heykel, baskı yapımı, kurulum, performans, zamana dayalı çalışma, dijital sanat ve fotoğrafçılık gibi geniş bir medya yelpazesini kapsar. Programın vurgusu, teori, bağlam ve profesyonel uygulama ile bütünleştirilmiş stüdyo pratiğidir.

Kurs boyunca, diğer öğrencilerle birlikte, bir grupta seyahat edeceksiniz; grup ve bireysel çalışma yoluyla deneyimlerin paylaşılması ve öğrenilmesi. Müfredat, daha yapılandırılmış bir programdan, sorgulama, eleştirel düşünme ve keşif üzerine vurgu yaparak, otonom çalışmaya doğru inşa edilmiştir. Dersler, seminerler, öğreticiler ve eleştiriler ile birebir öğretici desteği sayesinde temel ders eğitmenlerinin ve konuk öğretim görevlilerinin uzmanlığından yararlanacaksınız. Bu profesyoneller küratörlük, medya ve pazarlama, sanat teorisi, profesyonel uygulama ve uzmanla ilgili disiplinler (örneğin antropoloji) gibi olağanüstü bir uzmanlığa sahiptir.

İlerleme yolları bireysel olduğu kadar kolektiftir. Bazı öğrenciler için ilerleme, iş için komisyon almaktan gelir. Diğerleri için, belirli galerilerde sergileyerek çalışmalarının büyüyen bir kitleye maruz kalmasıyla ilgilidir. İstekleriniz ne olursa olsun, ulusal ve uluslararası ağlarınızın kapsamını ve etkisini artırıyor, daha fazla ilgili çalışmaya veya sanatta çalışmaya devam ediyor olsun, bu kurs sizin için mükemmeldir.

Kurs Felsefesi

Ders, güzel sanatlarda, beceriye dayalı çalışmalardan kavramsal uygulamaya kadar esneklik sağlayan geniş, uygulamaya dayalı bir felsefeyi kapsar. Kurs şunları içerir:

 • Telefon, e-posta veya video konferans yoluyla bire bir eğitim
 • Çevrimiçi seminerler
 • Video dersler ve sunumlar
 • Akran grubu tartışması ve eleştirileri
 • Grup projeleri
 • University for the Creative Arts birinci sınıf Bridgeman Education Art kütüphanesine ve dijital kaynaklara erişim
 • Çevrimiçi Grup Oryantasyonu ve stüdyo atölyesi oturumları.

Caroline Wright - MA Güzel Sanatlar Program Lideri

“Uygulamam, cam ve altın kadar çeşitli ortamları kullanan, sahada duyarlı görsel ve performans çalışmalarını kapsıyor. Şehirler ve kırsal alanlar, topluluk alanları, galeriler, tiyatrolar, kiliseler, ıssız ıssız adalar ve 100'lerde ve izleyiciler için çalıştım… ”

Kurs içeriği

Bu derste, aşağıdaki amaçları içeren temel unsurları kapsayan toplam 180 HE kredisi bulunmaktadır:

Görsel Sorgulama

 1. Bir dizi uygun araştırma yöntemini, konu ile ilgili iletişim becerilerini ve akademik dili kavrar.
 2. Düşünme, değerlendirme ve sentez uygulamalarıyla sanat pratiğine spekülatif ve keşifsel yaklaşımlar geliştirmek
 3. Teorik ve pratik endişelerin entegrasyonunu, eleştirel farkındalığı ve çağdaş bağlamın anlaşılmasını gösteren bir çalışma organı üretmek

Test Uygulaması

 1. Uygun bir araştırma alanını genişletin ve keşif faaliyetiniz için parametreler oluşturun
 2. Yaratıcı fikirler ve uygulamalar oluşturmak için uygulamanızın kavramsal bağlamını analiz edin
 3. Uygulama ve bağlamsal konulara bütüncül bir yaklaşımla kişisel sorumluluk ve bağımsız düşünce sergilemek

Çözüm ve Fuar

 1. Sanat pratiğinizde ve bağlamsal çalışmalarınızda ileri düzeyde bursun gösterilmesi
 2. Yazılı ve profesyonel stüdyo pratiği sunumuyla karmaşık kavramların sofistike bir şekilde anlaşılmasını gösterin
 3. Kursun ötesinde sürekli mesleki uygulamayı mümkün kılmak için kendi kendine yeterlilik ve net bir vizyon ve strateji geliştirmeyi gösterin

Kişisel Eğitmen Desteği

Güzel Sanatlar Yüksek Lisansımızı destekleyen öğretmenler hem pratik sanatçılar hem de deneyimli HE eğitimcileridir.

Zaman ve Kayıt

Bu yıl OCA, MA Güzel Sanatlar programı için önceki üç yıllık modelden farklı olacak iki yıllık bir öğretim modeli oluşturacak. Kurs yapısı ile ilgili ayrıntılar şu anda geliştirilme aşamasındadır. Güncellemeleri almak için lütfen bir talep formu gönderin. İki yıllık öğretim modelinin Ağustos 2020'den başlayarak 2020/2021 alımına hazır olması bekleniyor.

teslim

Kurs, öncelikle çevrimiçi seminerler ve akran grubu tartışmaları içeren e-öğrenme teknolojileri ile verilmektedir. Bağımsız araştırma ve stüdyo uygulamaları dersin önemli bir unsurudur.

Denizaşırı Öğrenciler

Yurtdışı öğrencilerinin yüksek lisans programına katılımı göz önünde bulundurulmuştur. Farklı bir saat diliminde olabileceğini ve İngiltere'nin saat dilimine çevrimiçi katılımın zor olabileceğini biliyoruz. Oturumlar, denizaşırı katılımcıların yeri göz önünde bulundurularak dikkatlice planlanır, ancak bazı oturumlar bazı öğrenciler için çalışma gününün dışında olabilir. Ayrıca, OCA zaman dilimleri arasında bire bir oturum zamanlar ve bazı oturumlar isteğe bağlı olarak zaman uyumsuzdur.

BT / Çevrimiçi Gereksinimler

Uygulamadan önce, yeterli beceri, bilgi ve internet / çevrimiçi yeteneklerin yanı sıra yeterli bir geniş bant hızı oluşturulmasını sağlamak için bir BT araştırması yapılmalıdır.

Giriş koşulları

 • OCA'da MA Güzel Sanatlar'a başvuru, başvuru formu, portföy ve mülakat yoluyla yapılır. Güzel Sanatlar konusunda daha önceki bir dereceye sahip olmak şart değildir, ancak bu bir avantaj olabilir. Portföyünüz ve kişisel ifadeniz, sanat pratiğinizin ve çağdaş sanatın sofistike bir anlayışını ve düşüncelerinizi sözlü ve yazılı olarak dile getirme yeteneğini göstermelidir. MA Güzel Sanatlar, figüratif resimden fotoğrafçılığa ve tekstilden video, performans ve enstalasyon sanatına kadar geniş bir uygulama yelpazesini kapsar.
 • İngilizcenin ilk dili olmadığı adaylar için, Öğrenci Yönetmeliğinde incelenebilecek onaylı belgeler listesinden İngilizce yeterliliğine dair kanıt sunmaları istenecektir.

Kariyer Seçimi

Bu kurs son derece esnektir ve yapısı öğrenirken kazanabileceğiniz ve aynı zamanda kariyer beklentilerinizi geliştirebileceğiniz anlamına gelir. Bu MA okuyan insanlar sanat alanında daha üst düzey öğretim görevleri kazanmak veya yaratıcı istihdam sektörlerine geçmek için daha iyi yerleştirilecektir.

Ücretler, Finansman ve Diğer Maliyetler

Üç yıllık program kapsamındaki mevcut kurs ücreti aşağıdadır. İki yıllık öğretim modeli oluşturulduktan sonra ücret yapısı ve fiyatlandırma değişebilir.

İngiltere de dahil olmak üzere Avrupa Birliği sakinleri:

 • 2019/20 için 2,935 İngiliz sterlini.

Bu nedenle üç yıllık programın maliyeti, her yıl küçük bir yaşam maliyeti ayarlaması dikkate alınarak yaklaşık 9.000 £ civarındadır.

Dünyanın geri kalanının sakinleri:

 • 2019/20 için £ 4.100 sterlin.

Bu nedenle, üç yıllık programın maliyeti, her yıl küçük bir yaşam maliyeti ayarlaması dikkate alınarak 12.000 £ civarındadır.

Tüm OCA kursları Öğrenci Finansı İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda'da listelenir. Ayrıca eğitim masrafları konusunda size yardımcı olması için bir bakım kredisi ve / veya Engelli Öğrenci Ödeneği için başvurabilirsiniz.

OCA Öğrenen Destek Programı, mali sıkıntıya dayanarak Öğrenci Finansı yoluyla fon almaya uygun olmayan öğrenciler için kurs ücretlerine kısmi burslar sağlayabilir.

Diğer finansman kaynakları arasında işveren katkıları, Geliştirilmiş Öğrenme Kredileri (Personele Hizmet Veren Silahlı Kuvvetler ve Hizmet Bırakanlar için) ve Mahkum Eğitim Vakfı sayılabilir.

OCA'lı bir öğrenci olarak, çoğu okuma materyaline dijital kütüphane hizmetleri ve e-Kitaplar üzerinden erişilebilir veya postada size gönderilebilir.

Derecenizde bulabileceğiniz diğer maliyetler, uygulama ve araştırmanıza yardımcı olacak materyaller / kitaplar / metinler satın almayı içerir. Bunlar HE7'de 350 £ civarında olabilir. Öğrenciler ayrıca sergilere katılmaya teşvik edilir ve ücretler değişebilir. Çalışma büyük ölçüde öğretmenlere gönderilir ve OCA Learn VLE veya e-posta yoluyla değerlendirme için gönderilir, ancak malzemelerin miktarına ve ağırlığına bağlı olarak malzemelerin gönderilmesi için posta maliyetlerinin değerlendirme başına 40 £ civarında olması beklenir. Denizaşırı öğrenciler için oranlar daha yüksek olacak ve menşe ülkeye bağlı olacaktır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Oscar-winning filmmakers, world-renowned fashion designers, television presenters, celebrity jewellers and Turner Prize nominees are just some of the high-profile graduates from the University for the ... Devamını oku

Oscar-winning filmmakers, world-renowned fashion designers, television presenters, celebrity jewellers and Turner Prize nominees are just some of the high-profile graduates from the University for the Creative Arts. As a specialist creative arts university, we have created a unique community for our students, where like-minded people can share in the creative process and inspire one another. Collaboration between courses is encouraged, with fine artists studying with budding filmmakers and fashion designers working alongside architects. In this way, our students benefit from exposure to a range of disciplines. Choosing to study with us will give you the freedom to discover your own personal style through a winning combination of industry-focused courses, state-of-the-art facilities, and inspirational expert staff. Daha Az
Canterbury , Epsom , Farnham , Rochester , Maidstone , Molesey , Barnsley + 6 Daha fazla Daha az