MBA - Spor Yönetimi Yüksek Lisans Derecesi (Çevrimiçi)

Genel

Program açıklaması

Bu Yüksek Lisans Derecesi iş ve çalışma birleştirmek için gereken profesyoneller için özel olarak tasarlanmıştır .

Bu programın uluslararası niteliği , öğrencilerin ve spor yöneticilerinin, sadece İspanya'da değil, aynı zamanda sınırlarımızın ötesinde, tüm üst düzey uluslararası öğretim üyelerinin katılımı sayesinde, mevcut tüm spor yönetimi modellerine mümkün olan en geniş perspektifi elde etmelerini sağlayacaktır.

HEDEF

MBA - Spor Yönetimi Yüksek Lisans Derecesi amacı spor dünyasında yönetim profesyonelleri yetiştirmektir.

KİM İÇİN?

Mesleki kariyerlerini spor yönetimine odaklamak isteyen mezunlar, bilgilerini güncellemek isteyen spor alanında çalışan profesyoneller, spor dünyasına girmek isteyen diğer bilgi alanlarından profesyoneller veya yarışmadan emekli olan profesyonel sporcular Spor salonuna yönetici olarak devam etmek.

Anahtar yönleri

 • El Mundo gazetesinin 2015 sıralamasında İspanya'da Spor Yönetiminde En İyi Yüksek Lisans Derecesi seçildi.
 • Spor İş Dergisi 2015 tarafından Dünyada Spor Yönetimi 10 En İyi Yüksek Lisans Dereceleri birini seçti.

Bu Yüksek Lisans Derecesi iş ve çalışma birleştirmek için gereken profesyoneller için özel olarak tasarlanmıştır .

Son yıllarda, spor, daha önce tanımlanmış sınırlarının ötesine geçen bir disiplin haline geldi ve böylece spor ve spor organizasyonları dünyası ile ilgili çeşitli alanlarda uzman profesyonellere olan ihtiyacı arttı. MBA - Spor Yönetimi Yüksek Lisans Derecesi İngilizce olarak% 100 olarak verilmektedir ve spor yönetimi alanında özel eğitim vermektedir.

Bu MBA öncelikle şirket yönetiminde on modülden oluşmaktadır, ardından yönetim becerileri konusunda disiplinler arası bir modül izlemektedir.

Program, spor alanında uzmanlaşmış ve pazarlama, yönetim ve spor tesislerinin işletilmesine odaklanan bir bölüm içermektedir.

Bu programın uluslararası niteliği, öğrencilerin ve spor yöneticilerinin, sadece İspanya'da değil, aynı zamanda sınırlarımızın ötesinde, tüm üst düzey uluslararası öğretim üyelerinin katılımı sayesinde, mevcut tüm spor yönetimi modellerine mümkün olan en geniş perspektifi elde etmelerini sağlayacaktır.

Bu eğitim taahhüdü, öğrencilerimizin kapsamını ve profesyonel olanaklarını katlanarak artıracaktır.

Programın tamamlanması üzerine, öğrenciler Universidad Europea de Madrid'den Máster Universitario en Dirección de Entidades Deportivas MBA (MBA - Spor Yönetimi Yüksek Lisans Derecesi) alacaksınız.

MBA - Yüksek Lisans Derecesi Spor Yönetiminde Vaka Çalışması Yöntemini (uzmanlık alanlarına bağlı olarak profesörler tarafından ana hatlarıyla belirtilen gerçek durumların analizi) ve kapsanan konuların her birine içerik temelli ve uygulamalı yaklaşımların bir kombinasyonunu kullanır.
Konular aşağıdaki gibi modüller halinde yapılandırılmıştır:

 • % 25 başlangıç ​​teorisi (genel kavramlar)
 • % 50 teorik-pratik geliştirme
 • % 25 vaka çalışması pratiği

OPSİYONEL TRİPS

Bu Yüksek Lisans Derecesi üç isteğe bağlı gezi sunar:

 • Her programın ilk haftasında, profesörleri ve diğer öğrencileri tanımak ve tanımak.
 • Genellikle Şubat ayında, ancak her zaman onaylanmalıdır, 'Beyaz Hafta' (Madrid'de Semana Blanca ), Kulüp yönetmenleri ile yapılan toplantılardan oluşur.
 • Genellikle Paskalya öncesi, Amerika Birleşik Devletleri'nde önde gelen spor figürleri ile ziyaretler ve toplantılar dahil olmak üzere New York gezisi .

Her durumda, seyahat ve konaklama masrafları öğrenci tarafından karşılanacaktır. New York gezisinin ek bir maliyeti 1.050 €.

program

 • MODÜL 1.- Genel Yönetim
 • MODÜL 2.- Finans
 • MODÜL 3.- Spor Tesisi Yönetimi ve İşletimi
 • MODÜL 4.- Pazarlama ve İletişim
 • MODÜL 5.- Yönetim Becerileri ve İnsan Kaynakları
 • MODÜL 6.- Sporda Girişimcilik, Sürdürülebilirlik ve Sosyal Sorumlulukta Uzmanlaşma
 • MODÜL 7.- Uzmanlık Şubesi B - Pazarlama ve İletişim (*)
 • MODÜL 8.- Uzmanlık Şube C - Spor Tesisi İşletmesi (*)
 • MODÜL 9.- Staj
 • MODÜL 10.- Yüksek Lisans Tezi

kabul

Universidad Europea Graduate School programları için kabul süreci yıl boyunca herhangi bir zamanda yapılabilir, ancak herhangi bir yüksek lisans programına kayıt, yerlerin mevcudiyetine bağlı olacaktır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

In 2006 Real Madrid C.F.and Universidad Europea de Madrid created the first University School specialized in sports and its relationship with management, health, communications and leisure/recreation.

In 2006 Real Madrid C.F.and Universidad Europea de Madrid created the first University School specialized in sports and its relationship with management, health, communications and leisure/recreation. Daha Az