Moleküler Biyoloji MS

Genel

Program açıklaması

Bu programın amacı, öğrencilerin hücre ve moleküler biyoloji ve biyokimya hakkında ileri ve güncel bir anlayış geliştirmelerini sağlamaktır. Çekirdek müfredat, hücre biyolojisi, moleküler genetik ve biyokimya üzerine odaklanan ders formatı ve tartışmaya dayalı dersler üzerine inşa edilmiştir. İleri seçmeli dersler insan hastalığının hücresel temeli, immünoloji, gelişimsel biyoloji, sinyal iletimi ve sinirbilimi gibi konuları kapsar.

Moleküler Biyoloji Yüksek Lisans Programı çevrimiçi olarak tamamlanabilir; ancak, bazı uzaktan eğitim kursları sınıf LIVE (CL) platformumuz aracılığıyla canlı katılımı gerektirir. Öğrenciler, bir dersi tamamlayarak ya da iş tecrübesi ile hücre / moleküler biyoloji alanında teknik uzmanlık göstermelidir. Bu program hakkında daha fazla bilgi Uzaktan Eğitim Ofisi web sitesinde bulunabilir.

Moleküler Biyoloji alanında 30 kredi Yüksek Lisans Programı, biyoteknoloji endüstrisine ilgi duyan yarı zamanlı öğrenciler için özel olarak tasarlanmış son derece odaklanmış, araştırmaya yönelik bir çevrimiçi programdır. Bu çevrimiçi lisans programı, akademi, endüstri ve devlette biyomedikal araştırma kariyerleri arayan kişiler için idealdir.

Lisans Ders Gereksinimleri

 • 2 dönem: Genel Kimya
 • 2 dönem: Organik Kimya
 • 2 dönem: Fizik
 • 1 dönem: Genetiğe Giriş
 • 1 dönem: Hücreye Giriş ve Moleküler Biyoloji
 • 2 dönem: Matematik içerisinde

Lütfen dikkat: Kabul edilen öğrenciler, derslere devam edebilmek için, art arda 9 veya daha az kredili, 300 veya daha yüksek bir not almalıdır.

Bölüm Mezunlar Komitesi ve Lehigh University Kayıt Kuruluşu'nun onayı ile yüksek lisans derecesinin tamamlanması için en fazla altı kredi moleküler biyoloji ile ilgili ders aktarılabilir. Transfer kredileri için B veya daha iyi bir ders notu gereklidir.

Müfredat

Öğrencinin lisans eğitimine bağlı olarak, önce hücresel ve moleküler biyolojideki temel dersler, ardından bölüm araştırması da dahil olmak üzere ileri seminer tarzı dersler ve okunan ve tartışılan dergi makaleleri takip edilir.

Zorunlu Dersler

Gerekli dersler
BIOS 345 Moleküler Genetik (3) BIOS 411 İleri Hücre Biyolojisi (3)
BIOS 371 Biyokimyanın Elemanları I (3) BIOS 421 Moleküler Hücre Biyolojisi I ** (3)
BIOS 372 Biyokimyanın Elemanları II (3) BIOS 422 Moleküler Hücre Biyolojisi II ** (3)
BIOS 407 Araştırma (6 kredi gereklidir) BIOS 427 Hücre ve Moleküler Biyolojide Teknikler * (3)

* Bu kurs Lehigh'te veya bir uzaktan araştırma alanında bir personel araştırma danışmanı ve Lehigh fakültesine danışarak düzenlenerek tamamlanabilir. Bununla birlikte, eğer öğrenci moleküler biyoloji ve biyokimyasal tekniklerde yeterlilik göstermişse, bu ders gerekli olmayabilir (ve yerine başka bir ders değiştirilebilir). Bu durumda, alandaki araştırma veya teknik deneyimin bir açıklaması özetlenmeli ve öğrencinin kabul başvurusu ile birlikte sunulmalıdır.

** Bu kurslar Classroom LIVE platformumuz aracılığıyla canlı katılımı gerektirir.

Öğrencinin bölüm komitesinin onayı ile tezsiz araştırma seçeneği mevcuttur.

Seçmeli Dersler

Öğrencinin programı aracılığıyla sunulan seçmeli dersler aşağıdaki gibi çeşitli uzmanlık derslerini içerecektir:

Seçmeli Dersler
BIOS 327 Geliştirme ve Hastalık (3) BIOS 464 Ökaryotik Organizmaların Moleküler Biyolojisi (3)
BIOS 328 İmmünoloji (3) BIOS 466 RNAların ve Ribonükleoprotein Komplekslerinin Yapısı ve İşlevi (3)
BIOS 376 Gelişimsel Biyoloji (3) BIOS 471 Ökaryotik Sinyal İletimi (3)
BIOS 442 İnsan Hastalığının Hücresel Temelleri (3)

Bu seçmeli liste başlangıç niteliğindedir ve yalnızca bilgi amaçlıdır. Yukarıda göründükleri sıra ve ne zaman programlanacağı ile hiçbir ilişkisi yoktur. Biyolojik Bilimlerdeki diğer seçmeli dersler bazı dönemlerde verilebilir.

Lütfen dikkat: Diğer bölümlerdeki seçmeli dersler MS derecesi için uygun olabilir ancak Moleküler Biyoloji programının onaylanmasını gerektirir.

Kabul şartları

 • Bu program Uzaktan Eğitim ile sunulmaktadır.
 • Kabul Açık: Yaz / Güz / Bahar
 • Başvurunun Gözden Geçirilmesi İçin Son Gün: 1 Temmuz
 • Başvuru için Bahar Son Tarihi: 1 Kasım
 • Son Başvuru Tarihi Yaz Sonu: 15 Nisan

İletişim bilgileri

Erin Curtolo, Akademik Koordinatör

E-posta: erc419@lehigh.edu

Telefon Numarası: 610-758-3681

Kabul şartları

2 Tavsiye Mektubu Gerekli

Genel not ortalaması en az 3.0 olan onaylı bir kurumdan lisans derecesi. 3.0'ın altında lisans not ortalamasına sahip adaylar, ders almak istedikleri bölümün onayı ile kabul edilebilirler.

Son Güncelleme Haz 2020

Okul Hakkında

As Lehigh’s largest and most diverse college, we are home to the social sciences, arts, humanities, and natural sciences. With 1,894 undergraduate students, 342 graduate students, 270 full-time facult ... Devamını oku

As Lehigh’s largest and most diverse college, we are home to the social sciences, arts, humanities, and natural sciences. With 1,894 undergraduate students, 342 graduate students, 270 full-time faculty and 90 professional staff, we are comparable in size and offer the intimacy of a liberal arts college, yet benefit from the resources of a research university. Our faculty are accomplished scholars, artists, and writers, recognized nationally and internationally as leaders in their fields, who share a commitment to the integration of teaching and scholarship into innovative, dynamic curricula set in an intellectually stimulating environment. Daha Az