Msc Gizli Araştırma ve Uzman İstihbarat

Genel

Program açıklaması

Ciddi organize suç, terörizm ve toplum tehditleriyle mücadelede gizli soruşturma ve uzman istihbaratın rolünü inceleyin

Yenilikçi Gizli Araştırma ve Uzman İstihbarat programı , etkinlik, değer, yasallık, riskler ve etik gibi gizli ve istihbarat konularını içeren kilit konuları araştırmaktadır. Kurs, HUMINT koleksiyonu, istihbaratın ortaya çıkarılması, araştırmacı görüşme modelleri, gizli teknikler, temel mevzuat, gözetim mekanizmaları, istihbarat paylaşımı ve yerel, ulusal ve küresel düzeylerde analiz gibi daha geniş bir konu yelpazesini içermektedir.

Yaygın olarak yayınlanan akademisyenler ve alandaki deneyimli uygulayıcılar tarafından verilen ders, gizli faaliyet ve istihbarat toplama ile ortaya çıkan etik ve yasal konuları da araştırmakta ve bunları güncel akademik literatürde konumlandırmaktadır.

133053_person-sunglasses-dark-hat.jpg

Anahtar bilgi

PGCert / PGDip / MSc Gizli Araştırma ve Uzman İstihbarat

Kurs eğitmenlerinin tamamı Liverpool John Moores Üniversitesi'nde bulunan Liverpool İleri Polislik Çalışmaları Merkezi (LCAPS) bünyesinde çalışmaktadır. Yanlarında pratik ve akademik bir deneyim zenginliği getiriyorlar ve uyuşturucu ticaretini sağlamak için insan ticareti; uluslararası terörizm; ciddi ve organize suç; istihbarat analizi ve terörle mücadele; ve birçoğu kolluk kuvvetleri ile ilgili roller konusunda geniş deneyime sahiptir.

ilerleme

Öğrenciler aşağıdakiler için kaydolabilir:

  • PGCert (60 kredi)
  • PGDip (120 kredi)
  • Yüksek Lisans (180 kredi)

PGCert / PGDip seviyesine kaydolan öğrenciler, akademik ödül seviyelerini artırmak için gelecek yıllarda tekrar kayıt olabilirler

süre

  • 11 ay (PGCert)
  • 22 ay (PGDip)
  • 27 ay (MSc)

yapı

Çevrimiçi olarak verilen 60 kredi (PGCert), 120 kredi (PGDip) veya 180 kredi (MSc) modülü, ilişkili multimedya kaynakları, tartışma forumları, ekip işbirliği ve eğitim desteği ile çevrimiçi

Tarafından ödüllendirildi

Liverpool John Moores Üniversitesi

Bu, kayıt ve teslimat Informa Connect tarafından yönetilen bir LJMU programı ve kalifikasyonudur. Ders Liverpool John Moores Üniversitesi tarafından öğretilir, değerlendirilir, kalite güvence altına alınır ve verilir.

İçin ideal

  • Kamu ve özel sektörde güvenlik veya istihbaratla ilgili kariyerlerine girmek veya bunları ilerletmek isteyenler.
  • Zaten güvenlik ve istihbarat alanlarında faaliyet gösteren profesyoneller, daha fazla nitelikler üstlenerek bilgilerini, eleştirel düşünmelerini ve kariyer beklentilerini geliştirmek istiyorlar.
  • İstihbarat, soruşturma ve güvenlik alanında çalışmak veya kamu, özel veya uluslararası kuruluşlarda terfi almak isteyen bireyler. Kariyer planları ciddi organize suç, terörizm ve uluslararası güvenlik işleriyle uğraşmayı içeren ve sahada sağlam bir akademik temele sahip olanlar için idealdir.
  • İstihbarat ve gizli araştırmanın ve içinde yaşadığımız dünyanın temel yönlerini daha iyi anlamak isteyen öğrenciler.

Liverpool John Moores Üniversitesi Hakkında

Liverpool Mekanik Enstitüsü, eğitimin dönüştürücü etkilerini ve öğrenme ile istekliliğin bireyler, topluluklar ve toplum üzerindeki etkisini tanıyan güç ve nüfuz sahibi kişiler tarafından kurulmuştur. İngiltere'de kurulan ilk kurumdu.

Bu küçük, öncü hareketi Liverpool Enstitüsü ve Sanat Okulu ve Liverpool Denizcilik Koleji'nin kurulması izledi ve 1900'de Irene Mabel Marsh IM Marsh kampüsünü açtı. Bu kuruluşlar birlikte büyüyüp gelişip herkes için fırsatlar sunmaya devam eden Liverpool John Moores Üniversitesi'nin temellerini attılar.

Bugün, dünya çapında 100'den fazla ülkeden 25.000 öğrencisi, 2.500 personeli ve 250 derece kursuyla, Liverpool John Moores Üniversitesi İngiltere'deki en büyük, en dinamik ve ileri görüşlü üniversitelerden biridir.

Güvenlik Çalışmaları programı, Liverpool John Moores Üniversitesi'ndeki Liverpool İleri Polislik Çalışmaları Merkezi tarafından verilmektedir. Üniversite profesyonel olarak tanınan nitelikleri yenilikçi ve sosyal yönelimli kurslarla birleştirir. Merkez, akademik dergilerin endüstri dergilerine, danışma gruplarına, hükümet politikasına düzenli olarak katkıda bulunmasının yanı sıra basın ve yayın medyası aracılığıyla düzenli olarak kamuya açık hale gelmesiyle araştırma konusunda olağanüstü bir üne sahiptir.

Liverpool İleri Polislik Araştırmaları Merkezi Hakkında

2015 yılında kurulan Liverpool İleri Polislik Çalışmaları Merkezi (LCAPS) profesyonel, pratik ve akademik deneyime sahiptir. LCAPS, bu deneyimi polislik, suç önleme ve müttefik güvenlik meslekleri alanlarında araştırma yapmak ve eğitim sağlamak için kullanır.

Liverpool İleri Polislik Çalışmaları Merkezi, üniversitenin dört bir yanından araştırmacı aktif personeli bir araya getirir.

LCAPS'ın disiplinler arası öğrenme portföyü, öğrencileri ve uygulayıcıları çağdaş polisliğin karmaşık taleplerine cevap vermek için ihtiyaç duydukları becerilerle donatır.

Liverpool İleri Polislik Çalışmaları Merkezi'nin öğretilen derece portföyü genişliyor ve LCAPS yakında akademik polislik programlarının en kapsamlı portföylerinden birini sunacak.

harç

Yüksek Lisans £ 7995
Lisansüstü Diploma £ 5995
Lisansüstü Sertifika £ 3495
Başvuru ücreti £ 400
Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Informa is a leading international events, intelligence and scholarly research group.

Informa is a leading international events, intelligence and scholarly research group. Daha Az