Muhasebe Bilim Ustası

Genel

Program açıklaması

Bilginizi Genişletin

Muhasebe Yüksek Lisans (MSA) programı , finansal muhasebe ve raporlama, adli muhasebe, iç denetim ve yönetim muhasebesi derinlemesine konsantrasyonları nedeniyle devlet ve ulusal düzeyde öne çıkıyor. Öğrenciler gerçek dünya becerilerini, prestijli Big Four şirketleri de dahil olmak üzere hükümet, özel sektör ve kamu muhasebesinde çalışan fakültelerden öğrenirler. GGU'nun San Francisco'nun Finans Bölgesi'ndeki muhasebe topluluğuyla bağları 100 yıldan fazla bir zaman öncesine dayanıyor ve sınıftan işyerine doğal bir boru hattı oluşturuyor.

Muhasebe Bilim Ustası (MSA) muhasebe çalışmış ve uzmanlıklarını daha da geliştirmek isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Birçok öğrenci için, MSA lisanslı bir Serbest Muhasebeci (EBM) olmak için 150 saatlik eğitim gereksinimini karşılayacaktır.

Öğrenciler kapsamlı bir muhasebe, vergi ve işletme dersleri listesinden seçmeli dersleri seçerek derecelerini kişiselleştirme olanağına sahiptir. Öğrenciler ayrıca MSA derecesini finansal muhasebede yoğunlaşma ile tamamlama seçeneğine sahiptir

Uygun öğrenciler, lisans programları sırasında edinilen onaylı, gerçek dünya deneyimi için staj yoluyla altı adede kadar seçmeli ders kazanabilirler.

Muhasebe Bilim Ustası bizzat San Francisco ve / veya çevrimiçi akşam programı aracılığıyla elde edilebilir. Akşam ve çevrimiçi formatlar öğrencilerin derecelerini kendi hızlarında kazanmalarını sağlar.

Path2CPA

Path2CPA seçeneği ileri dereceye kadar olan yolculuğu daha hızlı ve daha ucuz hale getirir. Öğrenciler GGU Muhasebe, BSBusiness, Muhasebe Konsantrasyonu, BS tamamladıktan sonra bir yıl gibi kısa bir sürede Muhasebe Yüksek Lisans (MSA) kazanabilirsiniz. Path2CPA seçeneği, EBM lisansı için 150 saatlik eğitim gereksinimini de karşılayabilir. Bu seçeneğin izlenmesi MSA programına başvurma gereğini ortadan kaldırır ve GMAT / GRE test puanı gerekmez.

Path2CPA şu yüksek lisans düzeyinde dersleri içerir: ACCTG 302 ve ACCTG 351B. Lisansüstü düzeyindeki dersler, hem başvuru sahiplerinin lisans Muhasebe hem de lisansüstü düzeydeki Muhasebe derece programları için birim toplamlarına ve genel not ortalamasına dahil edilecektir. Yüksek lisans düzeyinde iki dersten alınan ortalama not ortalaması 3.00 not ortalamasının altına düşen öğrenciler şartlı olarak Yüksek Lisans programlarına kabul edilecektir.

konsantrasyonları

Vergilendirme

Muhasebe (MSA) vergilendirme konsantrasyonunda bilim ustası, muhasebe çalışmış ve vergi alanında daha fazla uzmanlaşmak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Vergilendirmeye kapsamlı bir odaklanma gerektirerek, bu yoğunlaşma güçlü bir muhasebe temeli oluşturmayı içeren bir programın bir parçası olarak önemli vergi bilgisi geliştirir.

Muhasebe Okulu'nun MSA vergi konsantrasyonu, vergi araştırması, federal gelir vergisi ve emlak işlemlerinde konsantrasyon kursları ile gerekli muhasebe derslerini içerir.

Beyan konsantrasyonları

Öğrenciler, istedikleri konsantrasyonlar için gerekli olan dersleri tamamladıklarında veya konsantrasyonlarını tamamlayabileceklerse, son dönemleri için “Akademik Takvime Göre“ Dersi Bırakmadan Son Gün ”dersinden sonra (Akademik Takvime göre) konsantrasyonlarını beyan edebilirler. son şartları.

Konsantrasyonları beyan edebilmek için, öğrencilerin bölüm başkanlığı programı tarafından önceden onaylanmadıkça, gerekli konsantrasyon dersini zaten tamamlamış olması veya feragat, ikame veya yönlendirilmiş çalışma kurslarına ihtiyaç duymadan final şartlarında tamamlayabilmeleri gerekir. yönetmen veya dekan.

Öğrenciler belirli bir lisans programında en fazla iki konsantrasyon beyan edebilirler. İkiden fazla konsantrasyon beyan etmek isteyen öğrencilerin, dekan veya akademik işler başkan yardımcısına onay için itirazda bulunmaları gerekecektir. Öğrencilerin diplomaları, dereceleri verildiği sırada başarıyla tamamladıkları konsantrasyonları listeleyecektir. Öğrenciler dereceleri verildikten sonra ek konsantrasyon beyan edemezler.

Kabul şartları

Muhasebe Bilim Master (MSA) programı 30 birim lisansüstü ders gerektirir.

Golden Gate University MSA programına kabul edilen uluslararası öğrencilerin (F ve J vizesi sahipleri) ilk üç aylık dönemlerinde akademik hazır olma ve muhasebe kursu desteği konusunda bir geçit kursu almaları istenecektir. Bu gereklilik sadece dosya incelemesi sırasında okul tarafından feragat edilecektir.

Öğrenme Çıktıları

Muhasebe programında yüksek lisans mezunları:

  • Muhasebe konularını tanımlayabilme, sonuçları sözlü ve yazılı olarak araştırabilme ve etkili bir şekilde aktarabilme.
  • aşağıdakiler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere temel muhasebe ilkeleri ve doktrinleri hakkında bilgi birikimine sahip olma ve bu ilkeleri pratik durumlara eleştirel olarak uygulayabilme ve değişen çalışma ortamlarına uyum sağlayabilme: gelirlerin tanınması; UFRS; denetim; iç kontroller; Kontrol ortamı; önemlilik; etik, hem pratik uygulama hem de mesleki sorumluluk; ve dolandırıcılık.
  • giderek artan bir uluslararası iş ortamında etkili muhasebe karar vericileri olmaya hazır olun.
  • Bir muhasebe meslek mensubunun faaliyetlerinde etik ikilemlerle karşılaşıldığında tespit ve uygun davranma becerisi de dahil olmak üzere, muhasebe meslek mensubu olarak kariyer için iş, hukuk, meslek ve etik bağlamı anlama
  • işbirliği ile hedeflere ulaşmada deneyim ve beceriye sahip olmak.
Son Güncelleme Ara 2019

Okul Hakkında

For the second consecutive year, Washington Monthly ranks Golden Gate University America's #1 School for Adult Learners in its annual College Guide and Rankings. Golden Gate University prepares indivi ... Devamını oku

For the second consecutive year, Washington Monthly ranks Golden Gate University America's #1 School for Adult Learners in its annual College Guide and Rankings. Golden Gate University prepares individuals to lead and serve by providing high-quality, practice-based educational programs in Accounting, Law, Taxation, Business and related professions - as a non-profit institution - in an innovative and challenging learning environment that embraces professional ethics and diversity. Daha Az
San Francisco , ABD Çevrimiçi , Los Angeles , Seattle + 3 Daha fazla Daha az