Online İşletme Yüksek Lisansı (Global)

Genel

Program açıklaması

 • Kurs Süresi: 24 ay yarı zamanlı *
 • Kurs Ücretleri: Konu başına 3,188 dolar. FEE-HELP mevcuttur.
 • Ders Çalışma Dönemleri: Ocak, Mar, Mayıs, Temmuz, Eyl, Ekim
 • Kurs Konuları: 12

* Süre, Ön Öğrenmenin Tanınmasına bağlıdır

Gerçek bir işletme avantajı için veri odaklı global bakış açısı kazanın

Günümüz ekonomisinin birbirine bağlılığı, yalnızca yerel olarak hareket etseler bile tüm işletmelerin küresel düşünmeleri gerektiği anlamına gelir. Bu giderek daha karmaşık ve birbirine bağlı küresel pazar, tüm işletme liderleri için zorluklar ve fırsatlar sunmaktadır.

Ticarete etki eden ABD-Çin ticaret ilişkisi , Hindistan'daki teknoloji girişimleri için başarılı olduğu kanıtlanmış bir liderlik modeli, ülkenin yarısını kapatan doğal bir felaket veya müşteri verilerinizin daha basit görselleştirmelerini sağlayan yeni bir program olsun - İş bağlamınıza sundukları fırsatları anlamak esastır. Verileri bu fırsatları değerlendirmek için stratejileri desteklemek için nasıl kullanacağını bilmek ve belirsizliğe yol açmak için güçlü liderlik ve yönetim becerilerine sahip olmak, size gerçek avantajı sağlayacaktır.

JCU Online MBA Global , bu küresel değişimleri analiz etmek ve hangi fırsatların işletmeniz için en iyi sonucu getireceğini belirlemek için size veri odaklı bir yaklaşım sunar. Ayrıca liderlik ve yönetim becerilerinizi geliştireceksiniz, böylece belirsizlikle başa çıkmaya, uyum sağlamaya ve ayak uydurmaya devam edebilirsiniz.

Giriş koşulları

 • Bir bilişsel disiplinde lisans derecesi ve iki (2) yıllık iş tecrübesi; veya
 • Herhangi bir disiplinde ve iki (2) yıllık iş deneyiminde Onur veya lisansüstü eğitim çalışmalarının tamamlanması; veya
 • Kurs Koordinatörünün memnuniyetine * yönetsel bir rolde dört (4) yıllık iş deneyimi; veya
 • Dekan, İş Hukuku ve Yönetişim Fakültesi tarafından yukarıdakilere eşdeğer olarak tanınan diğer nitelikler veya pratik deneyim.

İngilizce konuşmayan arka plana sahip adaylar, JCU Kabul Politikası'nın 2. Bantı - Çizelge II'nin İngilizce yeterlilik koşullarını karşılamalıdır.

* Başvuru sahipleri, bir iş ortamında bir yönetim, liderlik veya denetim düzeyinde en az dört yıl tam zamanlı eşdeğer profesyonel iş deneyimine sahip olmalı veya ilgili bir profesyonel kuruluşun üye statüsü statüsüne hak kazanabilmelidir. Öğrenciler, kurumsal davranış, iş, strateji, pazarlama, ekonomi, iletişim ve insan yönetimi ile ilgili, detaylı bir özgeçmiş ve iş deneyimi kanıtı (örneğin pozisyon ve iş tanımını ayrıntılandıran bir işverenden gelen bir mektup) ile desteklenen, organizasyonel davranış, işletme, strateji, pazarlama, ekonomi, iletişim ve insan yönetimi ile ilgili kanıtlanabilir etkin yönetim deneyimine sahip olacaklardır.

Bu giriş kriterlerine uyup uymadığınızdan emin değil misiniz? Kayıt Danışmanlarımız size yardımcı olabilir.

Önceki Öğrenimin Tanınması (RPL)

Kursunuzun süresi önceki eğitim seviyenize ve çalışmalarınıza bağlıdır. Bu, Yüksek Lisans derecenizi kazanmak için çalıştığınız ders sayısını azaltabilir. Seçeneklerinizi tartışmak için Kayıt ekibimizi arayın.

Ne çalışacaksın

12 konu boyunca, küresel eğilimlerin daha bütünsel bir bakış açısına ve daha fazla veriye dayanan verilere dayanan içgörülere dayanan etkili stratejik kararlar alma becerisi kazanacaksınız.

Gelişmiş veri analizi ile karmaşık problemleri çözebileceksiniz. Ayrıca, sürdürülebilir büyüme sağlayan ve çevrenizdeki ve çevrenizdeki dünya için olumlu sonuçlar yaratan yetkili bir lider olmak için bilgiyi geliştireceksiniz.

Konularımız bilginizi üç ana alanda iyileştirmek için tasarlanmıştır:

 • Küresel bakış açısı
 • Veriye Dayalı Karar Verme
 • Örgütsel Liderlik

Küresel bakış açısı

 • Çokuluslu Şirketler ve Uluslararası Pazarlar
 • Pazarlama Stratejisi, Analiz ve Geliştirme
 • Kurumsal Strateji
 • Kurumsal Finansman

Veriye Dayalı Karar Verme

 • Veri Analizi ve Karar Modellemesi
 • Bilgi Yönetimi ve Analitik Teknolojisi
 • Veri Bilgisi: Yönetim, Güvenlik, Gizlilik ve Etik

Örgütsel Liderlik

 • Yönetim ve Liderlik Becerileri
 • Risk Sermayesi ve Girişimcilik
 • İş İnovasyonu ve Teknoloji Yönetimi
 • İş danışmanlığı

Global, capstone deneyiminin keyfini çıkarın

Yeni becerilerinizi gerçek bir dünya sınavına koymak için, Yüksek Lisans Diplomanızın veya Yüksek Lisans derecenizin bir parçası olarak, JCU'nun Singapur kampüsünde, Orpheus Adası'nda veya Avustralya'nın Cairns yakınlarındaki Daintree Yağmur Ormanlarında bir hafta sürecek olan Entegre Küresel Bitirme Projesi'ne katılmayı seçebilirsiniz. .

Bu son cilt arşivi konusu, seyahat edemeyenler için çevrimiçi formatta da sunulacak.

Ders yapısı

Global İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı, “yuvalanmış nitelikler” olarak adlandırılanları içerir. Diğer bir deyişle, 12 derslik Yüksek Lisans derecesi, Yüksek Lisans Belgesi ve Yüksek Lisans Diploması niteliklerinden oluşur.

Bir sebepten ötürü dersten çıkmanız gerekiyorsa, bunu yaptığınız zamana bağlı olarak, bir Lisansüstü Sertifikası veya Lisansüstü Diploma yeterliliği kazanabilirsiniz.

% 100 çevrimiçi ve esnek

Kurslarımız herhangi bir cihazda% 100 online olarak teslim edilir. İş, aile ve diğer taahhütleri, sabit bir zaman çizelgesine ihtiyaç duymadan sürdürmek.

Takvim yılı boyunca altı çalışma süresi sunuyoruz. Bu, altı konuya kaydolabileceğiniz ve MBA Global'inizi daha kısa sürede tamamlayabileceğiniz anlamına gelir. Bu yenilikçi çevrimiçi yapı, aynı anda tek bir konuya odaklanmanıza ve diğer birçok üniversite programından önce Yüksek Lisans derecenizi tamamlamanıza izin verir.

Akademisyenler ve diğer öğrencilerle bağlantı kurma fırsatı - konumdan bağımsız olarak - evinizden veya ofisinizden ayrılmadan profesyonel bir ağ kuracağınız anlamına gelir.

Özelleştirilmiş kurs teslimi

JCU'da, yarı zamanlı öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş çevrimiçi lisansüstü kursları vermekten gurur duyuyoruz. Özel bir tasarım ekibi tarafından yönetilen tüm ders materyalleri, çevrimiçi öğrenciler düşünülerek geliştirilmiştir.

Her konu, derslere, değerlendirmeye ve kaynaklara aktif olarak katılabileceğiniz interaktif bir çevrimiçi ortam olan LearnJCU bünyesinde oluşturulmuştur.

Başarınız için özel destek

Başarılı olmanızı sağlayacak bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Sınıf büyüklüklerini sadece 25 öğrenciyle sınırlayarak, öğretmenlerimiz size tam ilgi ve destek sağlamak için yeterli zamana sahiptir.

Konu koordinatörünüz ve öğretmenleriniz tarafından sağlanan akademik desteğe ek olarak, bir Öğrenci Başarı Danışmanından bireysel destek alacaksınız. Öğrenci Başarı Danışmanınız, ister doğru kaynakları bulmanız, ister kurs süresince motive olmanız olsun, akademik olmayan tavsiyelerde yardımcı olabilir.

Son Güncelleme Tem 2019

Okul Hakkında

James Cook University is a world-leading university based in tropical Australia. For more than 50 years, we've been helping our students gain the skills they need to propel their careers and make a di ... Devamını oku

James Cook University is a world-leading university based in tropical Australia. For more than 50 years, we've been helping our students gain the skills they need to propel their careers and make a difference in their communities. Daha Az
Avustralya Çevrimiçi