Online Kurs: Doğrusal Modelleme

Genel

Program açıklaması

Bu ders, pratik uygulamalar için sonlu elemanlar (FE) modelleri geliştirebileceğiniz yapısal problemleri çözmek için gerekli olan lineer veya yapısal modellemede beceri setini sunar. Ayrıca sonuçların nasıl doğru yorumlanabileceğini de öğretir. Ders, örnek problemler için modellerin oluşturulduğu ve sonuçların basitleştirilmiş analitik modellere veya açık literatüre göre onaylandığı haftalık pratik oturumlar dizisinde açık kaynaklı bir FE paketi kullanır.

Makine mühendisliğinin birçok dalında profesyonellerin çoğunluğu, beceri dizilerine FEM eklemekten fayda sağlayacaktır. Kritik olmayan bir ortamda gözetim altında modelleme becerileri geliştirme yeteneği, beceri ve tekniklerin mantıksal, ilerici bir şekilde elde edilebileceği anlamına gelir.


Bu dersin ana konuları:

  • sonlu elemanlar yöntemi
  • doğrusal statik analiz
  • sonlu eleman tipi formülasyonu
  • Ticari yazılım kullanarak sonlu eleman modeli kurulumu
  • düzlem gerilme / gerilme


Bu derste kazanacaksınız:

  • FEM'in güçlü kuramsal anlayışı
  • FEM'in pratik mühendislik problemlerine uygulanması
  • Verimli modelleme teknikleri
  • Doğrulama ve doğrulamanın önemini anlama

Pratikler ve ödevler Abaqus veya Patran / Nastran (tercihinize göre) kullanılarak yapılır. Bu kursu bitirdikten sonra veya stres / yapısal analizle ilgili yeterli tecrübeye sahipseniz, ikinci aşama doğrusal olmayan modellemeyi seçmeyi tercih edebilirsiniz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Are you looking to make your career in science, design or engineering? Then join the community of online learners at TU Delft! A key part of our DNA involves developing innovative ways of learning tha ... Devamını oku

Are you looking to make your career in science, design or engineering? Then join the community of online learners at TU Delft! A key part of our DNA involves developing innovative ways of learning that allow you to benefit from what we have to offer. Since 2013, TU Delft decided that online learning programs were the best way to share its knowledge with people around the world. Wherever you live, and whatever your goals and ambitions may be, our diverse portfolio of courses will suit your needs. Our course portfolio offers great value, and helps you to stay on top of your game, whether you are looking to change career, broaden your skillset, or acquire further academic qualifications. Daha Az
Hollanda porseleni , Hollanda Çevrimiçi + 1 Daha fazla Daha az