Profesyonel MBA Çevrimiçi (PMBA)

Genel

Program açıklaması

Bryant'ın esnek ve yüksek değerli MBA programı% 100 çevrimiçi ile kariyerinizi yükseltin

MBA derecenizi bir yıl kadar kısa bir sürede bitirebilirsiniz. Yılda beş alım vardır. Siz ve yoğun iş hayatınız için uygun olduğunda programı başlatın!

Neden çevrimiçi MBA'e devam etmelisiniz?

 • Derecenizi tam zamanlı çalışırken bir yıl kadar kısa sürede kazanın.
 • Bryant'ın 45.000 gururlu mezunundan oluşan geniş mezunlar ağına katılın ve katılın.
 • Bu çok rekabetçi fiyatlı program, beş yıllık veya daha fazla nitelikli iş deneyimi olan gençler ve yaşlılar için çalışan profesyoneller için idealdir.125852_photo-1454165804606-c3d57bc86b40.jpg Helloquence / Unsplash

Misyon

Bryant Professional MBA Online lisans programının misyonu, çalışan profesyonellerin kariyerlerinin hedefleri doğrultusunda bilgi ve becerilerini geliştirmelerine, kurumlarının performansını iyileştirme ve seçtikleri mesleğe liderlik ve hizmet sunmalarına yardımcı olmaktır. Bryant'ın uzman fakültesi öğrencileri çeşitli ve küresel bir pazarda çalışmanın zorluklarını karşılamak için gereken analitik, teknolojik ve kişilerarası becerilerle başarılı bir şekilde donatır. Bu program sayesinde, öğrenciler temel işletme bilgisi anlayışı geliştirecek, bu bilgiyi işletme problemlerini değerlendirme, analiz etme ve çözme yolunda nasıl kullanacaklarını öğrenecek ve değerler temelli liderlik karar vermesini işletme problem çözme ile birleştirmede uzmanlık geliştireceklerdir.

Öğrenme hedefleri

 • İşletme bilgisini anlama ve uygulama: İşletme problemlerini çözmek için işletme alanlarındaki paradigmaları ve kavramları etkili bir şekilde uygulayın.
 • Etkili iletişim kurmak: Kurum ve paydaşları arasında etkin iletişim kurmak için yazılı, sözlü ve sunum becerilerini geliştirmek.
 • Küresel bakış açılarını değerlendirin: Yönetim konularını etkin bir şekilde ele almak için farklı ve küresel bakış açılarını bütünleştirme yeteneğini gösterin.
 • Eleştirel düşünme yürütün: İşle ilgili sorunları ve durumları çeşitli açılardan inceleyin ve uygun değer yaratan kararlara varın.
 • Girişimci liderliği uygulamak: İş fırsatlarının ekonomik potansiyelini değerlendirmek, uygulanabilir stratejiler geliştirmek ve hedeflere ulaşmak için ikna edici önerilerde bulunmak.
 • Etik muhakeme gerçekleştirin: İnsani değerlerin iş bağlamındaki rolünü anlayın ve kuruluşun karşılaştığı veya tanımladığı etik zorlukları yönetmek için bir eylem planını doğrulayın.

Programı ne zaman başlatabilirim?

Yıl boyunca birkaç başlangıç tarihi arasından seçim yapabilirsiniz; her dönem 10 haftadır:

 • Kış dönemi: 4 Ocak - 14 Mart 2020
 • Bahar dönemi: 14 Mart - 23 Mayıs 2020
 • Yaz dönemi 1: 23 Mayıs - 1 Ağustos 2020
 • Yaz dönemi 2: 1 Ağustos - 10 Ekim 2020
 • Güz dönemi: 10 Ekim - 19 Aralık 2020

Gereksinimler

Programa başlamadan önce, Bryant'ın MBA çevrimiçi programında başarılı olmanıza yardımcı olacak Başarı için Stratejileri tamamlamanız gerekmektedir. Blackboard Learning Management System (LMS) tarafından sağlanan çevrimiçi teknoloji ortamına aşina olacak ve profesörlerle, başarı koçunuzla ve Bryant'daki çalışanlarla tanışacaksınız. Çevrimiçi eğitim becerileri, zaman yönetimi becerileri ve öz-yönelimli öğrenme, başarınızı sağlamak için ele alınacaktır.

Başvurum ne içermelidir?

Başvuru formuna ek olarak, bir hedef beyanı, mevcut özgeçmiş, bir süpervizör veya yöneticiden (bir meslektaşımdan değil) bir profesyonel öneri, katıldığınız tüm kolejlerden / üniversitelerden resmi transkriptler ve başvuru ücretinizi ( Bryant mezunları için feragat etti).

Finansal yardım sunuyor musunuz?

Öğrenciler devlet destekli ve özel eğitim kredilerine başvurabilirler. ABD vatandaşları ve daimi ikametgah sakinleri, Federal Öğrenci Yardımı için Ücretsiz Başvuru (FAFSA) tamamlayarak finansal yardım başvurusunda bulunmaları konusunda teşvik edilir. Buna ek olarak, Bryant University doğrudan öğrenim yardımı programları olan bazı işverenlerden gelen ödemeleri kabul eder. Diğer durumlarda, öğrenciler eğitim giderlerinin geri ödenmesi için uygun olabilir.

MBA programı başkalarına karşı nasıl sıralanır?

Bryant University İşletme Bryant University , AACSB International - İşletme Koleji Okullarını Geliştirme Birliği (AACSB International) tarafından akredite edilmiştir. Bryant, bu prestijli akreditasyonu kazanmak için dünyadaki kolejlerin ve üniversitelerin yalnızca yüzde 5'inden biridir. Ayrıca, Bryant MBA CEO Dergisi tarafından yayınlanan yıllık rehber kitabı "Global MBA Rankings" in 2018 sayısında yer aldı. Bu program kısa süre önce College Consensus tarafından 9. sırada yer aldı.

Uygulama Gereksinimleri

Bryant University , yüksek bir profesyonel başarı vaadi gösteren güçlü referanslara sahip öğrenci sınıfları kaydetmeye kararlıdır. Profesyonel MBA Online lisans programına kabul edilmek için, başvuru sahipleri dört yıllık bir kolej veya üniversiteden mezun olmalı ve en az 5 yıllık nitelikli iş deneyimi (duruma göre değerlendirilir) olmalıdır.

Başvuruda bulunacaklar:

 • Bryant University İşletme Bryant University Yüksek Lisans uygulaması. Başvuru başvuru için online başvuruda bulunacaktır.
 • TÜM kolejlerden ve üniversitelerden resmi transkript katıldı.
 • Bir yönetici veya amirden (meslektaşı değil) profesyonel bir tavsiye mektubu. Tavsiye edenler, antetli kağıt üzerine yazılı bir öneri sunabilirler.
 • Hedeflerin beyanı (en fazla 500 kelime). İfadenin amacı, başvuranın neden belirli program olan Bryant'a başvurduğunu ve her ikisinin de başvuru sahibinin gelecekteki bir amacı gerçekleştirmesine nasıl yardımcı olacağını açıklamaktır. Lütfen mezuniyet tarihinizi planlamanıza yardımcı olabilmemiz için hangi dersleri almayı planladığınızı belirtin.
 • Mevcut bir özgeçmiş.
 • 80 $ başvuru ücreti. (Mezunlar için feragat etti)
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Bryant is a private New England university with a tradition of innovation and a global vision for success. Our academic programs are distinguished by an integration of business and the arts and scienc ... Devamını oku

Bryant is a private New England university with a tradition of innovation and a global vision for success. Our academic programs are distinguished by an integration of business and the arts and sciences with a global perspective. Daha Az

Akreditasyonlar

AACSB Accredited