Sürdürülebilir İş Stratejisi Kursu

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Sürdürülebilir İş dünyayı değiştirebilir. Mısın?

İklim değişikliği. Gelir eşitsizliği. Sosyal adaletsizlik. Bunlar zamanımızın büyük sorunlarından sadece üçü. Sürdürülebilir İş Stratejisinde, işletmelerin nasıl büyüyüp gelişebileceğini öğrenecek ve aynı zamanda bu büyük problemlerin bazılarını çözmede önemli bir rol oynayacaksınız. Ayrıca bireyin nasıl bir fark yaratabileceğini de öğreneceksiniz.

Walmart ve Unilever gibi önde gelen şirketler ile etkileşimli çevrimiçi vaka çalışmaları sayesinde, amaca yönelik işletmelerin neden iyi performans gösterdiğini ve değişim çarkını nasıl başlatabileceğini öğreneceksiniz. Farklı iş modellerini inceleyecek ve hükümetin, yatırımcıların ve müşterilerin rolü de dahil olmak üzere daha geniş manzarayı anlayacaksınız. Kariyerinize yeni başlamış olsanız da ya da halihazırda kurulmuş bir profesyonelseniz, Sürdürülebilir İş Stratejisi'nden aşağıdakiler ile yetineceksiniz:

 • Değişimi sağlayabilecek iş modellerini anlama / analiz etme
 • Amaç odaklı bir firma olmanın rekabet avantajları konusunda etki yönetimi, liderlik ve diğer kilit paydaşlar
 • Faaliyet gösterdiğiniz daha geniş siyasi ve sosyal manzaraları inceleyin.
 • Kolektif çabaların neden önemli olduğunu ve işletmenin sistem düzeyinde değişim için nasıl bir katalizör olabileceğini anlayın.
 • Amaca yönelik bir lider olmak için kariyerinizde neler yapabileceğinizi belirleyin

Sürdürülebilir İş Stratejisi İçin Program Yapısı

Sürdürülebilir İş Stratejisi, Profesör Rebecca Henderson tarafından geliştirilen ve esnek bir program yapısıyla üç haftalık bir süre boyunca teslim edilen yaklaşık 15 ila 20 saatlik malzemeden oluşur. Oturum açmak için belirli bir zaman yok. Düzenli son tarihlere uyurken kendi zamanınızda çok ilgi çekici kısa videolar, multimedya kılıfları, etkileşimli öğrenme alıştırmaları ve yazılı yansımalar içeren kursu tamamlıyorsunuz. Tüm kurs materyalleri, yenilikçi çevrimiçi platformumuz aracılığıyla sağlanmaktadır. Derse dahil edilen fakülte ile gerçek zamanlı doğrudan bir etkileşim olmasa da, mevcut ve önceki katılımcılar fakülte'nin bulunduğu yerde ve çevrimiçi olarak özel etkinliklere davet edilebilir.

Öğrenme modelimiz Harvard Business School vaka yöntemi etrafında odaklanır; dünya genelinde, karşılaştığı zorlukları veya üstesinden geldikleri engelleri açıkça tartışan iş liderleri ve yöneticileriyle yapılan görüşmeleri içerir. Sizden ayakkabılarına adım atmanızı ve bu gerçek dünyadaki iş senaryoları üzerinde çalışmak için arkadaşlarınızla iletişim kurmanızı istiyoruz.

Sürdürülebilir İş Stratejisi'ndeki dava kahramanları, Walmart, King Arthur Flour ve Unilever gibi önde gelen şirketlerden yöneticileri temsil ediyor. Ayrıca geniş hukuk, hükümet ve finans sistemi üzerinde çalışan fakülte uzmanlarından da haberdar olacaksınız.

Program kapsamındaki konular şunlardır:

 • İş Modelleri ve İyilik İçin İş Davası
 • Amaca Dayalı İşletme ve Değişim Çarkı
 • Kamu Malları Sorunları
 • Toplu Eylem
 • İş Dünyası ve Daha Geniş Sistem

Sürdürülebilir İşletme Stratejisine katılanlar Harvard Business School Online Tamamlama Sertifikası almaya hak kazanırlar. Sertifikayı almak için tüm kursları belirtilen süreler itibariyle başarıyla tamamlamanız ve canlı öğrenme topluluğuna aktif olarak katkıda bulunmanız gerekir.

Online Kurs Başlıyor

Temmuz 2020

 • Uzunluk: 3 hafta
 • Program Tarihleri: 7/8/20 - 7/29/20
 • Maliyet: 1.050 Dolar
 • Son Başvuru Tarihi: 29 Haziran

Sürdürülebilir İş Stratejisinden Kimler yararlanabilir?

Sürdürülebilir İş Stratejisi, işletmenin değişime nasıl etki edeceğini öğrenmek ve kar amacı güden bir işletme lideri olmak isteyen kar amacı gütmeyen kuruluşlarda çalışan bireyler içindir. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için çalışan bireyler, özellikle kar amacı gütmeyen kuruluşlarla stratejik ortaklıklar geliştirmek isteyenler de bu dersten faydalanabilir.

Kabul

Başvurmak ücretsizdir ve başvurular yuvarlanma esasına göre gözden geçirilir ve kabul edilir, bu nedenle erken başvuru teşvik edilir. Tüm başvuru sahipleri 18 yaşını doldurmalı ve İngilizce olarak yeterlilik göstermelidir.

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Harvard Business School Online teaches vital business concepts in a unique and highly engaging way that enables committed learners to transform their careers, their organizations, and their lives.

Harvard Business School Online teaches vital business concepts in a unique and highly engaging way that enables committed learners to transform their careers, their organizations, and their lives. Daha Az