Sürdürülebilir kalkınma için yüksek lisans / msc yönetim

Genel

Program açıklaması

Bu Yüksek Lisans Programı, yakın zamanda, ticaret okulları için dünyanın en eski ve en prestijli küresel akreditasyon kuruluşu olan Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) tarafından DCU Business School ile yapılan akreditasyon sürecine başarıyla katıldı. AACSB akreditasyonu, işletme eğitiminde mükemmellik niteliği olarak yaygın olarak kabul edilmektedir ve dünya işletme okullarının yüzde beşinden daha azı tarafından kazanılmıştır.

Giriş

Çevrimiçi katılımcılar, mesleki becerileri sürdürülebilir bir yönetim bakış açısıyla geliştirir. Modern çevre uygulamalarının teorik, pratik ve hukuki yönleri hakkında bir anlayış geliştirirler. Çalışmaları sırasında öğrenciler stratejik yönetim, proje yönetimi, girişimcilik ve risk değerlendirmesi de dahil olmak üzere işletme için gerekli temel yönetim işlevlerini inceleyeceklerdir.

Bu program, öğrencilerin veri toplama, eleştirel analiz ve yorumlamayı içeren ve bir rapor biçiminde sunma konularında odaklanmış konular üzerinde araştırma yapmalarını sağlayacaktır. Sürdürülebilir Kalkınma için Yönetim ana felsefesi, işletmenin uzun vadede sürdürülebilir olabilmesi için bir yönetici, çevresel, ekonomik ve sosyal kaynaklar da dahil olmak üzere tüm işletme kaynaklarını sürdürülebilir, küresel bir perspektiften etkili bir biçimde yönetmelidir.

Bu program, bir iş, endüstri veya hizmette çevreci / sürdürülebilir bir kalkınma yöneticisi olarak çalışmak isteyen veya arzulananlarla özellikle ilgilidir ve en iyi uygulama ve sürdürülebilir stratejileri geliştirmek ve uygulamak isteyenler için özellikle uygundur.

DCU

program

Derece Bilgisi: Programın temel amacı, mesleki becerilerini, yarı zamanlı çalışma ve uzaktan sürdürülebilir bir yönetim perspektifinden geliştirmek isteyen mezunlar için bir Yüksek Lisans programı sağlamaktır. Bu program, NFQ çerçevesinde Seviye 9 programıdır. Programın ana felsefesi, işletmenin uzun vadede sürdürülebilir olması için başarılı bir yönetici, çevresel, ekonomik ve sosyal kaynaklar da dahil olmak üzere tüm işletme kaynaklarını sürdürülebilir, küresel bir perspektiften etkili bir şekilde yönetmek zorundadır.

Bu programın amacı: Öğrencilere modern çevre uygulamalarının teorik, pratik ve yasal yönlerini kavratmaktır.

Öğrencilerin stratejik yönetim, proje yönetimi ve risk değerlendirmesi de dahil olmak üzere, işletme için gerekli olan temel yönetim fonksiyonlarını anlamalarını sağlamak. Öğrencilerin veri toplama, eleştirel analiz, yorumlama ve bunları bir rapor formatında sunma gibi bir dizi odaklanmış konu üzerinde araştırma yapmalarını sağlamak.

Program nasıl verilir: Open Education'ın lisansüstü programları uzaktan eğitim yoluyla sağlanır; bu, çalışan profesyonellerin uzmanlık alanlarında daha derin bir anlayışa sahip olmalarını ve kariyerlerinde veya diğer bölümlerinde bozulma olmaksızın uzun vadeli kariyer için sağlam bir temel oluşturabileceği anlamına gelir. taahhütler. Taahhüt ettiğiniz her modül için özel olarak yazılmış bir modül metnine erişim izni verilmektedir. Bazı modüllerin hiçbiri yoksa da, çoğu modül bir (bazen de iki tane) ders kitabı edinmenizi ister. Ayrıca, DCU Kütüphanesi tarafından sağlanan geniş akademik dergiler ve diğer kaynaklara erişirsiniz ve bu kaynaklardan ders üzerinde artan bir şekilde faydalanıyor olursunuz.

Bu programla ilgili öğretici destek, çevrimiçi olarak Loop adlı sanal öğrenme ortamında tartışma forumlarının kullanımı yoluyla sağlanmaktadır. Buna ek olarak, öğreticiler web tabanlı öğretici bir sistem kullanılarak sağlanacaktır. Öğrenciler evde, işte veya makul bir internet bağlantısı olan her yerde web tabanlı eğitim materyallerine katılabilirler. Ek olarak, öğretici oturumlar kaydedildiğinden, canlı öğretici oturuma katılamayanlar için daha sonra öğrencileriniz için daha uygun bir zamanda görülebilirler.

Program nasıl değerlendirilir: Tüm modüller sürekli değerlendirme yoluyla değerlendirilir. Yıl sonu sınavlarının sonu yoktur. Öğretilen modüller için, sürekli değerlendirme, normalde, akademik yıl boyunca önceden tanımlanmış noktalarda sunulması gereken modül başına üç görev ataması biçimini alır. Tez unsuru için, büyük oranda kendi kendine yeten fakat bir araştırma yöneticisinin rehberliğinde 15.000 kelime bir belge sunmanız gerekmektedir.

Neden DCU

Dublin Şehir Üniversitesi, 1990 yılından bu yana uzaktan lisansüstü eğitim sunmaktadır. Programlarımız, uzmanlık alanlarında daha derin bir anlayışa ulaşmak ve kariyerleri veya diğer taahhütlerini aksatmadan uzun vadeli kariyerleri için sağlam bir temel oluşturmak isteyen çalışan profesyonelleri hedef almaktadır. Programlarımızdan mezun olduğunuzda, seçilen uzman bölgenizde uygun üst düzey yönetici pozisyonlarına ilişkin bilgi, beceri ve esneklikle donatılmış olacaksınız.

DCU tarafından verilen Masters of Science programı, Ulusal Nitelikler Çerçevesi seviyesinde 9 düzeyindedir. Tüm modüller, e-postayla, sohbet ederek, skype aracılığıyla, arkadaşlarınızla ve öğrencilerinizle etkileşim kurabileceğiniz sanal bir sınıfta, her zaman uygun şekilde öğretilir. Değerlendirme sınava girmeden sınava girer.

BT Donanım ve Becerileri Gerekli: Bir bilgisayara (Microsoft Office ile) düzenli erişim, geniş bant İnternet bağlantısı, yazıcı ve temel bir kulaklık ve bir web kamerası olması gerekir. Özellikle, Microsoft Word, Excel ve Access'e erişmeniz gerekecek.

Kariyer

Bu programda geliştirilen becerilerin karışımı, mezunlarının, Sürdürülebilir Kalkınmanın önemli olduğu, bugün ekonominin hemen hemen her sektörü olduğu herhangi bir rol için uygundur. Bu programdan mezun olan biri olarak, Sürdürülebilir Kalkınma alanında hızla büyüyen alanda en iyi uygulamaları tam olarak anlayacaksınız ve hem kamu hem de özel sektörde en iyi uygulamaları ve sürdürülebilir stratejileri geliştirecek ve uygulayabilecek bilgi ve beceriye sahip olacaksınız.

Kabul şartları

Genel Giriş Koşulları Programa beş giriş yolu vardır: tanınmış bir yüksek öğretim kurumundan ilgili bir disiplinde (Mühendislik, Bilim, İş veya Bilgi Teknolojisi) 8. Seviye veya daha yüksek lisans.

İrlanda Mühendisleri Enstitüsü veya Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü gibi bir meslek kuruluşu gibi bir kurumun üyeliğini.

İlgili bir disiplinde veya niteliksiz bir meslek kuruluşu üyeliğinde bir konuda 7. Seviye yeterlilik derecesi ve en az üç yıllık ilgili idari iş deneyimi.

Ilgili olmayan bir disiplin düzeyinde 8 yeterlilik ve en az üç yıllık ilgili idari iş deneyimi.

Önemli derecede ilgili idari iş deneyiminin kanıtı. Bu tür başvuru sahiplerinin başvurularını desteklemek için bir CV ve Kişisel Bildirim sunmaları gerekmektedir ve görüşme için katılmaları gerekebilir.

Dublin City Üniversitesi'ne başvuranların tamamı için İngilizce dil yeterlik belgesi sağlanmalıdır. DCU'nun İngilizce Dil gereksinimleri burada bulunabilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

DCU Connected fits DCU’s mission of transforming lives and societies. At DCU we realise that not everyone has the option of undertaking full time, on-campus study. For these students, our aim is to pr ... Devamını oku

DCU Connected fits DCU’s mission of transforming lives and societies. At DCU we realise that not everyone has the option of undertaking full time, on-campus study. For these students, our aim is to provide flexible access to fully accredited DCU programmes. Not only will you be able to take courses regardless of your location, but you’ll also have opportunity to connect first-hand to an increasingly international network of students. Daha Az

Akreditasyonlar

AACSB Accredited