Sürdürülebilir Kalkınma Yüksek Lisans (çevrimiçi)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Kalkınma Araştırmaları için dünyada birinciliği (2019 yılına göre QS World University Rankes), Sussex Üniversitesi, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik araştırmaları için dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Üniversitelerin en yetkin araştırma birimlerinden olan Bilim Politika Araştırma Birimi, Küresel Araştırmalar Okulu ve Kalkınma Araştırmaları Enstitüsü'nden uzmanlığı bir araya getiren bu ayırt edici kurs, sürdürülebilirlik çalışmalarına disiplinlerarası bir yaklaşım sunmaktadır.

Yılda altı başlama tarihi olan (Ocak, Mart, Mayıs, Temmuz, Eylül ve Kasım), bu kursa kendi evinizden dilediğiniz zaman ders çalışarak başlayabilirsiniz.

Bu kurs yarı zamanlıdır ve en az iki yıl ve en fazla dört yıl içinde tamamlanabilir. Öğrenciler, iş veya yaşam taahhütleri gerektiriyorsa, çalışmalarını duraklatma fırsatına sahiptir.

Neden Sussex'te Sustainable Development MSc (çevrimiçi) okudunuz?

 • Sürdürülebilir gelecekler için küresel araştırma ve değişimi yönlendiren akademisyenler tarafından öğretildi.
 • Bilim Politikaları Araştırma Birimi, bilim, teknoloji ve inovasyon alanında araştırma yapmak için dünyanın en iyi üç araştırma biriminde yer aldı (2017 Küresel Düşünmek İçin Depola Tank Endeksi Raporu).
 • Çok çeşitli sosyal bilimler disiplinlerinden kavramsal perspektifleri ve metodolojik yaklaşımları içeren öğretime özgü disiplinlerarası yaklaşım.
 • İlgili öğretim, uluslararası hükümetlerden, işletmelerden ve STK'lardan gelen gerçek dünya vaka çalışmalarını eleştirel olarak analiz eder.
 • Değişim sağlamak ve sürdürülebilirlik için gelecekteki sistemleri ve yapıları geliştirmek için bilgi ve becerileri geliştirmek.
 • Gerçekten küresel bir öğrenme ortamına katılın ve dünya çapında 100'den fazla ülkeden gelen öğrenciler ve akademisyenler ile etkileşim kurun.

Kariyer olasılıkları

Sürdürülebilirlik için sistemler geliştirmek, dünya genelinde hükümetler, işletmeler ve üçüncü sektör kuruluşları için en büyük önceliklerden biridir.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'nin yayınlanmasıyla vurgulanarak, uzmanlık sağlamak ve küresel olarak politika ve uygulamalarda değişiklik sağlamak için yetenekli ve tutkulu bir işgücüne ihtiyaç duyulmaktadır.

Sussex'in kampüs Ustaları mezunları, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli rollere girmiştir; devlet danışmanları ve danışmanları, uluslararası yardım ve gazetecilik konularında Birleşmiş Milletler ile birlikte yerel ve küresel STK'lara danışmanlık ve danışmanlık yapmak.

118194_CopyofODLhome-24.jpg

Kurs ücretleri

Ücretler modüler olarak ve her bir modül 955 £ * tutarında ücretlendirilir.

Kurs ücretinin tamamı £ 11,450'dir * .

Öğrenim ücretleri, her akademik yılda Sussex Üniversitesi'nin şart ve koşullarına uygun olarak yıllık bir artışa tabi olabilir. Artışlar her yılın eylül ayında yürürlüğe girecek.

* İdare amaçlı yuvarlama tabi

Burslar

Bu kursa başvuran öğrencilere 2.000 £ değerinde sınırlı sayıda burs verilmektedir.

Depozito

Sürdürülebilir Kalkınma Yüksek Lisansında (çevrimiçi) yerinizi kabul etmek için 955 £ ilk modül ücretini ödemeniz gerekecektir.

Bu, kurstaki yerinizi güvence altına almak için iade edilmeyen bir depozitodur.

Depozito, toplam ücret ödemenize yatırılacaktır.

Neden çevrimiçi çalışmalı?

 • Gelişim Çalışmaları için dünyanın önde gelen üniversitesinde okuyun *.
 • Dünyanın neresinde olursanız olun, sürdürülebilir gelişimde uluslararası üne sahip araştırmacılar ve akademisyenler tarafından öğretilir.
 • 100'den fazla ülkeden gelen öğrencilerle birlikte öğrenerek küresel bir sınıfın parçası olun.
 • Bir anda çalışma, size uygun tempo ve yer.
 • Kariyerinizi veya yaşamınızı gerektirdiği şekilde kursa adım atıp atma şansı ile 2-4 yaş arası Yüksek Lisans'larınızı inceleyin.
 • Ismarlama bir Sanal Ögrenme Ortami, günde 24 saat, yil 365 gün erisilebilir.

* Konularına Göre QS Dünya Üniversitesi Sıralaması 2019

118195_CopyofSociologyUG_29.jpg

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Founded in 1961, the University of Sussex has a long-standing reputation for providing a world-class education to all. Our online courses give you the opportunity to gain a Masters from Sussex and exp ... Devamını oku

Founded in 1961, the University of Sussex has a long-standing reputation for providing a world-class education to all. Our online courses give you the opportunity to gain a Masters from Sussex and experience the same academic rigour and teaching recognised world-wide for its excellence from anywhere in the world. Daha Az