Sertifika: Trend Tahmini ve Analitik

Genel

Program açıklaması

İngiltere merkezli çevrimiçi eğitim sağlayıcısıyız, dünya çapında 3 farklı dilde erişilebilir durumdayız.

Kursa Genel Bakış

Ortaya çıkan fikirler ve gelecekteki eğilimler, ürün geliştirme ve pazarlama stratejilerinin yönünü ve onayını arayan şirketler için faydalıdır. Bu eğilimler mevcut pazar ortamından ayrı olarak görülemez, daha ziyade diğer tasarım ve pazarlama alanlarına uygulanabilir daha büyük bir resmin parçası olarak görülebilir. Bu ders, dünyamızı şekillendirecek yeni trendleri ve bunların bugünün küresel pazar yeri üzerindeki etkilerini araştıracaktır.

Kendi projeksiyonlarınızı oluşturmak ve stratejik pazarlama anlayışını bilgilendirmek için tahmin yöntemlerini ve araştırma mekanizmalarını eleştirmeniz ve geliştirmeniz beklenecektir. Teorik ve bağlamsal bilginizi uygun bir kavramı tanımlamak ve tanımlamak ve vizyoner pazarlama teknolojisinin hedef kitlelerle iletişim kurmak için nasıl kullanılabileceğini göstermek için uygulayacaksınız.

Program Detayları

 • Megatrendler
 • Tahmin için araştırma araçları
 • Makro çevre analizi
 • Tektonik kaymalar
 • Pazarlama eğilimleri
 • Perakendecilik eğilimleri
 • Oyun değiştiriciler
 • Siyah kuğular
 • Alternatif senaryolar

Kurs Lideri

Manuel Gouveia, Kurs Lideri: Doktora, üniversite profesörü, pazarlama araştırmacısı ve profesyonel pazarlama danışmanı.

113849_1_Easy-Resize.com.jpg

Dersin Amacı

Bu dersin amaçları:

 1. Bugünün küresel pazarında trend tahmini ve trendlerin tanımlanması ve kullanılmasında kullanılan süreçler hakkında bilgi ve eleştirel farkındalık sağlamak.
 2. İş mega trendleri, tektonik değişimler ve oyun değiştiriciler arasındaki farkı analiz etmenizi ve değerlendirmenizi ve bunları pazarlama planınıza uygulamanızı sağlamak.
 3. Alternatif senaryoların yeni fikirlerini daha fazla araştırmanıza, geliştirmenize ve ifade etmenize ve etkilerini tartışmanıza olanak tanır.

Değerlendirme yöntemi

Trend Raporu ve Video Sunumu

Öğrenme Çıktıları

Kursu tatmin edici bir şekilde tamamladığınızda:

 1. Yeni alternatif senaryoların uygulanması ve değerlendirilmesi yoluyla trend gelişmelerini analiz edip eleştirel olarak değerlendirmek ve bilinçli bilgiler geliştirmek.
 2. Mega trendler, tektonik kaymalar ve oyun değiştiriciler hakkındaki farkındalığınızı ve bilginizi tanımlayın, analiz edin ve özetleyin.
 3. Trend ve analitik araştırmalar yoluyla, teori yöntemleri ve tahmin ve trend tahmini araştırma araçları ile orijinal bir pazarlama teklifi oluşturarak senaryo analizinin pazarlama stratejilerini nasıl etkilediğini gösterin.

Bu ders, pazarlama sektöründe köklü bir kariyere sahip olmayı hedefleyen öğrenciler, profesyoneller, girişimciler ve yöneticiler için tasarlanmıştır. Kurs, kurs boyunca önerilen pazarlama endüstrisinden gerçek uygulanabilirlik, yansıma ve gerçek vaka çalışmalarının analizi ile projelerin geliştirilmesi yoluyla sizi istihdam ve girişim için hazırlar.

113823_2_Easy-Resize.com.jpg

belgeleme

London School Of Design And Marketing Sertifikası

Tarihler ve Ücretler

 • Temmuz 2020 / Ekim 2020
 • Ücretler 1.250,00 £ (Bir Taksit)

Giriş koşulları

İlgili bir tasarım / iş alanında BA düzeyi veya Önceki Öğrenme / Mesleki Deneyimin Tanınması.

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

London School of Design and Marketing - LSDM - is a specialised school in Design and Marketing which aims to change the teaching paradigm with an innovative and creative education, 100% online and mad ... Devamını oku

London School of Design and Marketing - LSDM - is a specialised school in Design and Marketing which aims to change the teaching paradigm with an innovative and creative education, 100% online and made available in English, Spanish and Portuguese. We offer a learning experience with practical results through systematic orientation, combining the students' vocational features with the advanced design of technical skills. We are committed to offering exclusive online courses, accredited by the University for the Creative Arts, through the acquisition of new knowledge suited to the challenges of an increasingly demanding job market. Daha Az
Londra , Madrid , Porto + 2 Daha fazla Daha az