Sosyal Hizmet Lisans

Genel

Program açıklaması

İnsanları zorlu durumlarda profesyonel olarak destekleyerek mesleğinizde sosyal adalet ve eşit fırsatlar için çalışmak ister misiniz? Uzaktan eğitim sosyal çalışmasında pedagojik, psikolojik ve yasal bilgi edinir ve sosyal kurumlardaki olası yönetim görevleri için kendinizi iyi kurulmuş iş içeriğiyle hazırlarsınız.

Sosyal hizmet öğrencilerine, pratik proje sosyal çalışmasını (staj) başarıyla tamamlamaları durumunda devlet tarafından tanınan sosyal hizmet uzmanı veya devlet tarafından tanınan sosyal pedagog unvanı verilir.

Güncellenmiş içerik
Lisansımızın sizi kişisel hedeflerinize ve iş piyasasının gereksinimlerine en uygun şekilde hazırlamasını istiyoruz. Bu nedenle, çalışma programımızın tüm içeriğinin güncel olup olmadığını düzenli olarak kontrol ediyor ve uygulama için uygunluğunu sağlıyoruz. Şimdi genişletilmiş müfredatımızı tıklayın!


Eğitim süresi
  • Standart eğitim süresi: 36 ay
  • Farklı zaman modelleri mümkün
  • Çalışma başlangıç zamanı
kabul
(Teknik) Abitur veya konuyla ilgili üniversite giriş yeterliliği
Abitur olmadan:
  • Yüksek Lisans sertifikası veya ileri eğitim
  • En azından iki yıllık mesleki eğitim ve ardından en az 3 yıllık mesleki deneyim (tam zamanlı)
akreditasyon
FIBAA, ZFU (onay numarası 169216c)

Akredite derece

IUBH'deki mevcut tüm dersler FIBAA (Uluslararası İşletme İdaresi Akreditasyon Vakfı) tarafından akredite edilmiştir.
Akreditasyon, ancak bir çalışma programının içeriği ve yapısı tüm nitel gereklilikleri karşılıyorsa verilir.

FIBAA, Akreditasyon Konseyi adına Lisans ve Yüksek Lisans derslerinin kalitesini kontrol eden bir tür akademik eğitim için TÜV'dir. Akreditasyon, her beş (ilk akreditasyon) veya yedi (yeniden akreditasyon) yılda bir yenilenir - eğitimimizin kalitesi için bir garanti.
FIBAA, olağanüstü kalitede kurslar için birinci sınıf mührünü verir. IUBH'daki beş kursa bu özel mühür verildi. IUBH, beş veya daha fazla prim mührü bulunan Almanya'nın önde gelen üniversitelerinden biridir.

Sosyal hizmette mesleki geleceğiniz

İş unvanı:

  • Devlet tanınır
  • Sosyal hizmet uzmanı / sosyal hizmet uzmanı veya
  • Devlet tanınır
  • Sosyal hizmet uzmanı / sosyal hizmet uzmanı

Bir sosyal hizmet uzmanı olarak, yaşam durumlarında çocuklara, ergenlere ve yetişkinlere kendi başlarına baş edemeyeceklerini tavsiye eder ve onlara bakarsınız. Bunu yapmak için, içgüdülerinizi insanlarla ve onların çatışmalarıyla uğraşırken kullanırsınız. Uzaktan eğitim sosyal çalışmamız sizi çeşitli görevler için en uygun şekilde hazırlar ve gerekli uzmanlık becerilerini öğretir.

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

Mit unserem IUBH Fernstudium bieten wir Studierenden die Möglichkeit, sich flexibel und praxisorientiert auf ihren Karrierestart vorzubereiten.

Mit unserem IUBH Fernstudium bieten wir Studierenden die Möglichkeit, sich flexibel und praxisorientiert auf ihren Karrierestart vorzubereiten. Daha Az