Lisans Sosyal Çalışma

uzaktan öğrenme IUBH Sosyal Work (BA) lisans programı Lisans işletme, bir sosyal hizmet uzmanı olarak önce günlük yaşama, eğitim, psikolojik ve tıbbi içeriğin ideal bir karışımı ile hazırlar.

Biz maksimum esneklik, mükemmel kalite, güçlü bir pratik yönelim ve kolay okuyan size part-time yapacak hizmet ve yeniliklerin bir dizi özel önem veriyoruz. senin çalışmada her şey sorunsuz çalışır, böylece Bizim öğretmenler, bir kişi olarak herhangi bir zamanda da bulunmaktadır.

, Kayıt Tüm öğrenciler de * bir iPad Mini Retina alacaksınız. Böylece her zaman komut, öğretici videolar ve podcast var. * Döneme bağlı Aksiyon, bkz www.iubh-fernstudium.de/iPad

mesafe hakkında bilgiler Lisans (BA) Sosyal İş öğrenme

 • Lisans: Bachelor of Arts (BA)
 • Çalışma seçim süresi, 6, 8 ya da 12 yarıyıl
 • Dil: Almanca
 • KREDİ: 180 ECTS
 • TESTLERİ: Almanya, Avusturya ve İsviçre'de 36 çalışma merkezlerinde dönem başına 4-6 sınav, mağaza ya da dünya çapında aracılığıyla 130 Goethe Enstitüleri. Hatta tamamen çevrimiçi mümkün tabanlı!
 • ÖRNEK PROGRAM: ücretsiz 4 hafta deneme
 • UZATMA: ücretsiz
 • (Özel) Abitur ya da tamamlanmış mesleki eğitim ya da mesleki deneyim 3 yıl ile en az 2 yıllık bir eğitim programı: GİRİŞ ŞARTLARI.
 • AKREDİTASYON: FIBAA, Zfu
 • DEVLET TANIMA: DEVLET Finansal Tabloların Tanıma SOSYAL İŞÇİ uygulama sürecinde şu anda ONAYLI. Program tüm IUBH uzaktan eğitim olarak devlet tarafından tanınan tabii ki.
 • ÇALIŞMA BAŞLANGIÇ: herhangi bir zamanda

Sosyal işçileri kalkınan için geleceği

hem eğitim, yasal ve yönetsel uzmanlık getirmek çalışanlar tarafından güçlendirilmiş sonra en çok ofislerde, kamu kurumları ve sosyal kurumlar artık aranır. Jugendsozialarbeit, Çocukluk Eğitimi ve Sosyal Hizmetler önce sosyal hizmetler alanında başarılı bir uygulama ve sosyal ekonomiye mesleki ve yönetsel gücü kalkınan olarak hazırlamak çöküntü ile geniş kapsamlı bir çalışma içeriği.

Çalışma Koşulları

Sosyal Çalışmalar (BA) uzaktan öğrenme Lisans temelde kayıt gerektirmez değildir. Sadece bir üniversite kabul sizin taraftan böylece kayıt için gereklidir.

(Özel) Abitur ile incelenmesi

Bir üniversite giriş yeterliliği (Abitur) ya da teknik üniversite ile bir başvuru olarak (teknik lise) hemen ve IUBH de lisans çalışmalarında sınavsız girebilirsiniz.

Abitur olmadan incelenmesi

Hatta olmadan şu deneyim getirmek (teknik) lise giriş mümkündür:

 • mesleki eğitim en az iki yıl ve
 • mesleki deneyimi en az üç yıl.

Ayrıca master sertifikası veya kariyer planlaması (IHK Fachwirt / gibi z. B.) başlangıç ​​incelemek için tutucu hakkı.

deneme Kursu

(Tüm öğrenciler için ücretsiz dört haftalık deneme çalışması ile karıştırılmamalıdır değildir) bir örnek program yüksek okul (profesyonel) yok biliyor musunuz! Gereklidir ve eğitim / meslek hiçbir iş geçmişi, ya da eğitim / mesleki faaliyet odağı vardır değil, özellikle bizim lisans programlarından birine uygulanır. Bir şef, mekanik veya kuaför olarak eğitilmiş olsaydı bu durumda olurdu. Bu eğitim en az iki yıl olmak varsa ve ayrıca verfügst üç yılı aşkın tecrübesi, seçtiğiniz lisans programına örnek çalışma ile bir giriş mümkündür.

Bu çalışmanın ilk üç dönem içerir ve biter otomatik olarak bu kez planlı derslerin üçte ikisi ya da Modüller başarıyla tamamlanmıştır. Daha sonra düzenli olarak devam çalışırlar.

yetki ile ilgili detaylar bizim çalışmamız sınav yönetmeliklerine başvurmak için çekinmeyin. Veya daha da iyisi, sen birlikte çalışmamız danışmanlık kendinizi ayarlamak gibi okul olmadan okuyan size olanaklarını anlattı.

Bu arada: Ücretsiz Bilgi Şimdi malzeme talep ve sürpriz olsun!

Program dili:
 • Almanca

IUBH Fernstudium için 34 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir e-Öğrenme
Start Date
Açık Kayıt
Duration
6 - 12 dönem
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
- Fiyatlar zaman modeline bağlı olarak değişir.
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Açık Kayıt
End Date
Son başvuru tarihi

Açık Kayıt

Location
Son başvuru tarihi
End Date