Sosyal yönetimin lisans (ba)

Genel

Program açıklaması

Yeni APOLLON Fernstudiengang Lisans Sosyal Yönetimi (BA) piyasa sık iş know-how ve sosyal hizmetin son derece sofistike bir görünüm kombinasyonu talep aracılık eder. Bu endüstri bilgisi ve sosyal ekonominin çerçevesinde sağlanmasını kapsamaktadır. Ayrıca uygulamanın çeşitli alanlarda vorbreiten farklılaşmış uygulamaya özel seçmeli sunmaktadır. Örneğin, müfredat öncü gibi gelecekte sosyal bakım şekillendirecek fahri ofis gibi sivil eylem için modül sayesinde güçleniyor. Ama aynı zamanda entegrasyon gibi güncel konular modül göç çalışmaları ile alınır.

Anahtar nitelikler

APOLLON Sosyal Müdürü olarak sosyal alanda bugünün sorunları için değil, aynı zamanda gelecek sorular için sadece iyi hazırlanmış. Alacağınız:

 • derin endüstri bilgisi ve kararlı koşulların katı bir anlayış
 • Yönetim odaklı yetkinlikler
 • Hedeflenen iş kararları için bir temel olarak uzmanlık Betriebswirtschaftliches
 • merkezi uygulama alanları için sosyal hizmet tek tek seçilen öncelikli bilginin bilimsel temeli
 • sivil toplum konularında öncü bilgi, bu tür kendi kendine yardım, gönüllülük ve Quartiers- ve toplumsal kalkınma

Çalışma içerikleri

Çalışmaların merkezinde toplumsal kurumların katılımı için gerekli olan disiplinler arası anahtar yeterlilikler vardır. Buna ek olarak, seçmeli dersler benzersiz bir uygulama başvuru ve böylece mesleki uygulama mükemmel bir bilgi aktarımı sağlamak:

 • Yaşlı ve engelli Yardım
 • Çocuklar, gençler ve aile refahı
 • Sağlık ve Sosyal Hizmet
 • Quartiers- ve toplum gelişimi
 • bağış
 • göç çalışmaları

sosyal çalışma uygulamasının teknik temele ve metodolojik ve sosyal becerileri öğretirken ekonomiden ek olarak önemli bir rol oynar: liderlik ve yönetim yöntemleri üzerinde bilimsel çalışma ve kendini örgütten iletişim ve işbirliği becerileri ve çatışma yönetimi. Günlük işlerini kolaylaştırır ve kariyer yem yok becerileri sağlam bir kombinasyonunu elde etmek.

kabul şartları

lisans çalışmaları kabul şartları Yükseköğretim Kanunu Bremische (BremHG) tarafından düzenlenir. Sonra lise diploması olmayan belirli koşullar altında öğrenim görebilirler.

bazal

Herzaman

Mezuniyet

Onlar Sanat uluslararası kabul görmüş Lisans (B. kazanmak A.). Bu derece ile sağlık sektöründe orta yönetim ve liderlik rolleri için mükemmel nitelikli.

Çalışma süresi

Kontrol 36 ay veya 48 ay (180 kredi) çalışma.

Test çalışması

APOLLON Hochschule kayıt olarak ücretsiz olarak eğitim 4 hafta test edebilirsiniz. Bu süre içinde, herhangi bir zaman geri almaları da giriş yapabilirsiniz. sonra hiçbir maliyeti sizin için ortaya çıkar.

akreditasyon

kalite güvencesi ve sertifikalı eğitim programları ve kurumlar (FIBAA) akreditasyonu için Uluslararası Ajansı tarafından Sosyal Yönetimi (BA) Lisans Programı.

Ücretsiz uzantısı

seçilen çalışma varyant (18 veya 24 ay)% 50 kadar.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Seit ihrer Gründung im Herbst 2005 hat sich die staatlich anerkannte APOLLON Hochschule der Gesundheitswirtschaft auf Fernstudiengänge (Bachelor, Master und Zertifikatskurse) für das Gesundheitswesen ... Devamını oku

Seit ihrer Gründung im Herbst 2005 hat sich die staatlich anerkannte APOLLON Hochschule der Gesundheitswirtschaft auf Fernstudiengänge (Bachelor, Master und Zertifikatskurse) für das Gesundheitswesen spezialisiert. Die mehrfach ausgezeichnete Hochschule mit Sitz in Bremen gehört zur leistungsstarken Klett Gruppe, zu der auch die Euro-FH gehört. Die junge Hochschule freut sich über zahlreiche Auszeichnungen wie z.B. "beliebteste Fernhochschule" und "Fernkurs des Jahres 2014"... Daha Az
Almanya Çevrimiçi