Spor Varlıkları Yönetimi MBA Yüksek Lisans Derecesi

Genel

Program açıklaması

Bu usta, işi birleştirip çalışması gereken profesyoneller için özel olarak tasarlanmıştır .

Bu programın uluslararası niteliği , öğrencilerin ve spor liderlerinin, sadece İspanya'da değil, sınırlarımızın ötesinde mevcut tüm spor yönetimi modellerinde mümkün olan en geniş perspektifi elde etmelerini sağlayacak, üst düzey uluslararası profesörlerin katılımı sayesinde.

Son yıllarda, spor, önceden tanımlanmış sınırların ötesine uzanan bir disiplin haline gelmiştir ve bu da sporcu ve spor dünyası ile ilgili farklı alanlarda uzman profesyonellere olan ihtiyacı artırmaktadır. Spor Varlıkları Yönetimi Yüksek Lisans MBA% 100 İspanyolca olarak öğretilir ve spor yönetimi alanında özel eğitim sunmaktadır.

Bu MBA, işletme yönetimi üzerine on modülden oluşmaktadır ve bunu yönetsel beceriler üzerinde enine bir modül izlemektedir.

Program, spor alanında uzmanlaşmış ve spor tesislerinin pazarlanması, yönetimi ve işleyişine odaklanan bir bölüm içermektedir.

Bu yüksek lisans programında üç isteğe bağlı gezi bulunur:

 • Programın ilk haftasında ilk, öğretmen ve diğer öğrencilerle tanışmak.
 • İkinci olarak Şubat ayında (Beyaz Hafta), her zaman Madrid'deki Kulüp yöneticileriyle buluşmak için onay verilir.
 • Paskalyadan önce normalde üçüncü. Amerikan seçkin sporcular ile ziyaret ve toplantıları içeren New York gezisi.

Her durumda, seyahat ve konaklama masrafları öğrenci tarafından karşılanır. New York'a yapılacak seyahatin ek bir maliyeti 1.050 €.

AMAÇ

Spor Kurumları Yönetimi Üniversitesi Yüksek Lisans MBA amacı spor dünyasında profesyonellerin eğitimidir

KİM YÖNLENDİ?

Özellikle mesleki kariyerlerini spor yönetimine odaklamak istedikleri; bilgilerini güncellemek isteyen spor alanında profesyoneller; Spor dünyasına girmek isteyen diğer profesyonel meslek mensupları veya profesyonel sporcular, yarıştan çekildikten sonra, spor alanında yönetici olarak devam etmeyi arzu ederler.

Anahtar yönleri

Son yıllarda, spor, önceden tanımlanmış sınırların ötesine uzanan bir disiplin haline gelmiştir ve bu da sporcu ve spor dünyası ile ilgili farklı alanlarda uzman profesyonellere olan ihtiyacı artırmaktadır. Üniversite Yüksek Lisansı, Spor Varlıkları Yönetiminde MBA, İspanyolca'da% 100 Çevrimiçi olup , spor yönetimi alanında özel eğitim sunmaktadır.

Bu MBA, işletme yönetimi üzerine on modülden oluşmaktadır ve bunu yönetsel beceriler üzerinde enine bir modül izlemektedir.

Program, spor alanında uzmanlaşmış ve spor tesislerinin pazarlanması, yönetimi ve işleyişine odaklanan bir bölüm içermektedir.

MASTER FARKLI YÖNTEMLERİ:

 • Eğitim, spor varlıklarının gerçek ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.
 • Londra ve New York'ta farklı spor merkezlerinin ve varlıkların yönetimini bilmek için konaklamalar var.
 • Fakülte, sektörün referans profesyonellerinden bazılarına ve konuk öğretim üyeleri olarak spor yönetimi ile ilgili kurum yöneticilerinin ziyaretine sahiptir.
 • Derecenin uluslararası vizyonu, 40'tan fazla milletten gelen öğrencilerle birlikte kampüste bir arada bulunma ile pekiştirilmektedir.
 • En az 150 saatlik zorunlu mesleki uygulamaların tamamlanması.

ÖĞRENCİ PROFİLİ:

Yüksek Lisans'ın amacı, spor dünyasında yöneticilerin eğitimi ve özellikle mesleki kariyerlerini spor yönetimine yöneltmek isteyen mezunlar için gösterilmektedir . Aynı zamanda sektördeki profesyonellerin bilgisini güncellemeyi amaçlayan, spor dünyasına katılmak isteyen diğer sektörlerden profesyonelleri ve spor alanında faaliyetlerini faal olarak sürdürmek isteyen profesyonel sporcuları hedeflemektedir.

ÇALIŞMA SEÇENEKLERİ:

İspanyolca Presential / English Presence / Çevrimiçi İspanyolca / Çevrimiçi İngilizce

METODOLOJİ VE ZİYARETLER:

Üstat, öğretilen konuların her birinin teorik ve pratik gelişimi ile birlikte vakanın metodolojisini takip eder.

Konular on modülde dağıtılır. Her modül aşağıdaki gibi yapılandırılmıştır:

 • % 25 teorik başlangıç ​​(genel kavramlar)
 • % 50 teorik-pratik geliştirme
 • % 25 pratik vaka

Spor Varlıklarının Yönetimi Yüksek Lisans MBA, "Alfredo Di Stéfano" yıl boyunca, aşağıdaki alanlarda ilgili monografik oturumlar öğretilir:

 • Spor ve sağlık (tıp merkezleri, fitness, doping)
 • Londra 2012 Olimpiyat Oyunlarının tesislerini ziyaret
 • Asfalt sporları (motorsiklet, motor sporları, bisiklet)
 • Büyük etkinliklerin organizasyonu: O2 Arena, ATP Dünya Turu Finalleri, Tenis Yüksek Lisans Serileri ve Wimbledon, diğerleri arasında
 • Amerikan sporu (NBA, NHL, NFL, MLS)
 • Spor sponsorluğu ve pazarlama şirketleri: IMG, Mindshare ve Optagon, diğerleri arasında.

Kurs boyunca spor etkinliklerine yönelik ziyaretler de vardır, böylece öğrenci bu tip etkinliklerin yönetimini ilk elden öğrenir.

Ayrıca, farklı yönetim modelleri ile vizyonu zenginleştirmek ve genişletmek için gerekli olacak olan Londra ve New York'a iki gezi yapılacaktır.

Gezilerin tasarlandığı yaklaşım, öğretmenlik oturumları ve konferansların yanı sıra spor salonlarına yapılan ziyaretleri içeren, “in situ” bilgi uzantısıdır.

Farklı yaklaşımları anlamak ve farklı spor veya ortamlara hareket eden uygulamaları öğrenmek için harika bir yol olacaktır. Aynı zamanda önemli uluslararası temaslarda bulunmanın iyi bir yolu olacaktır.

ETKİNLİKLER

Yüksek lisans sırasında, özellikle kişisel ve mesleki gelişiminde öğrenciye yardımcı olmak için üç yönü öne çıkar. Her ay özel seanslar yapılır.

 • Girişimcilik
 • antrenörlük
 • Devam eden Yetenek (yeteneklerin seçiminde profesyonel profili ve daha iyi pozisyonu geliştirmek için deneyimler).
 • Yaşam yoluyla öğrenme, değerler ve yeterliliklerin spor yoluyla aktarılması.
 • Spor gönüllülük

KABUL İŞLEMİ

Avrupa Üniversiteleri Enstitü'nün programlarına kabul süreci, her ne kadar lisansüstü programların herhangi birinde yer alıyorsa da, boşanmaların mevcudiyetine tabidir.

Kişiselleştirilmiş tavsiyeler için, iki üniversite kampüsümüzün (La Moraleja veya Villaviciosa de Odón) herhangi birine başvurabilirsiniz ya da 34 91 112 88 50 numaralı telefondan ya da aşağıdaki e-posta escuelauniversitariarealmadrid@universidadeuropea.es adresinden bize ulaşabilirsiniz. Lisansüstü Kabul ekibinden tavsiye alacaksınız.

Aday önerildikten ve gerekli belgeleri sağladıktan sonra, Lisansüstü Kabuller ekibi sizi ilgilendiğiniz programa uygun giriş sınavlarını ve master direktörüyle ya da Kabul Komitesi.

Kabul süreci, resmi kayıt oluncaya kadar aday veya herhangi bir taahhüt için herhangi bir maliyet gerektirmez.

Avrupa Üniversitesi, yüksek lisans derecesi vermeme ya da program için gerekli olan minimum öğrenci sayısına ulaşılamamışsa ya da organizasyonel ihtiyaçlar için zaman çizelgesini ve / veya fakülteyi değiştirmesi durumunda başlamasını ertelememe hakkını saklı tutar. Aynı şekilde, öğretildiği yer ve kampüste değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Daha fazla bilgi için Lisansüstü Yönetmeliğine bakınız.

YARDIM

Madrid Avrupa Üniversitesi'nde, eğitiminizin ödenmesini kolaylaştırmak için eksiksiz bir finansal yardım sistemine sahibiz. Bazı örnekler:

 • Ödeme esnekliği
 • Ertelenmiş aylık ödeme
 • Hızlı ödeme için yardım
 • Devam eden çalışmalar için yardım
 • Çalışmaların eşzamanlılığı için yardım
 • Avrupa Üniversitesinde bir akraba olması için yardım

FİNANSMAN

Avrupa Üniversitesinden, çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak bankalarla birkaç anlaşma imzaladık.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

In 2006 Real Madrid C.F.and Universidad Europea de Madrid created the first University School specialized in sports and its relationship with management, health, communications and leisure/recreation.

In 2006 Real Madrid C.F.and Universidad Europea de Madrid created the first University School specialized in sports and its relationship with management, health, communications and leisure/recreation. Daha Az